Naujienos

Kauno klinikose atidarytas Reprodukcinės medicinos centras

Šiandien Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje atidarytas pirmasis Kauno regione Reprodukcinės medicinos centras. Centre bus teikiamos pagalbinio apvaisinimo paslaugos šeimoms, susiduriančioms su reprodukcinėmis problemomis. Taip pat bus teikiamos vaisingumo išsaugojimo paslaugos onkologinėmis ar vaisingumą mažinančiomis ligomis sergantiems žmonėms.

„HOPE“ dalyvių viešnagė Kauno klinikose

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos dalyvauja sveikatos priežiūros specialistų mainų programoje „Hope“, kurioje buvo įtraukti ir kiti Lietuvos bei užsienio šalių atstovai.  Šiais metais į Daniją išvyko Slaugos koordinavimo tarnybos vyriausioji specialistė Dangyra Ruseckienė. Tuo tarpu Lietuvoje viešėjo du dalyviai: Inovacijų koordinatorius David Muriana iš Ispanijos bei Reabilitacijos centro direktorė medicinai Tatjana Cucu iš Moldovijos.

Anesteziologijos klinika – tarp Europos geriausiųjų

Kauno klinikoms ir Anesteziologijos klinikai kaip anesteziologijos-reanimatologijos rezidentų ruošimo bazei buvo įteiktas reakreditacijos diplomas. Nors pati procedūra įvyko 2018-ųjų rudenį, tačiau dokumentas įteiktas birželio pradžioje Vienoje. 

Vaikų akių ligų skyrius sulaukė ypatingos dovanos

Jau tapo gražia tradicija, kad Kauno LIONS klubo prezidentas ir klubo nariai pavasarį aplanko Vaikų akių ligų skyrių ir už klubo surinktas lėšas suteikia paramą įvairia kasdieniniam darbui reikalinga įranga. Šiais metais Vaikų akių ligų skyriui Kauno LIONS klubas padovanojo naujausią profesionalų „Icare“ tonometro modelį ic-200, leidžiantį mažiesiems pacientams pamatuoti akispūdį be nujautrinimo pacientui sėdint ar gulint. 

Kauno klinikose atidarytas pirmasis Baltijos šalyse ir 100-tasis pasaulyje naujos kartos gama peilio centras

Šiandien Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikoje atidarytas pirmasis Baltijos šalyse gama peilio centras. Tai ypatingai tiksli, komplikacijų riziką minimizuojanti onkologinių ligų, kraujagyslinių patologijų ir funkcinių susirgimų neinvaziniam stereotaksiniam radiochirurginiam gydymui skirta sistema. Kauno klinikose įdiegtas 100-tasis naujos kartos gama peilis pasaulyje. 

 

Kauno klinikose galima atlikti naujagimio ištyrimą dėl spinalinės raumenų atrofijos

Kauno klinikų Genetikos ir molekulinės medicinos klinika įdiegė ir siūlo Lietuvos šeimoms atlikti naujagimio ištyrimą dėl galimos spinalinės raumenų atrofijos ligos, atliekant tikslinius genetinius tyrimus. Tai viena dažnesnių retų ligų, kuri nustatoma vienam iš dešimties tūkstančių naujagimių.
 

Apie rūkymo žalą dažniausiai susimąsto tik susirgę: kaip mesti šį įprotį?

Rūkymas vis dar išlieka vienu iš dažniausiai nustatomų rizikos veiksnių tarp pacientų, sergančių išemine širdies liga ir periferinių arterijų ligomis. Kaip pasakoja Kauno klinikų filialo Kulautuvos reabilitacijos ligoninės psichologė Renata Petrukonytė, apie didžiulę šio įpročio žalą sveikatai žmonės paprastai susimąsto tik susirgę. 

Kauno klinikose sėkmingai atliktos pirmosios 100 kaulų čiulpų transplantacijų

„Nepakeliamas skausmas stubure, rankose ir visame kūne. Niekada neįtariau, jog tokie simptomai gali reikšti pavojingą ligą“, – prisimena buvusi Kauno klinikų pacientė Rūta, kuriai buvo diagnozuota reta mielomos forma. 

Būsimoms mamoms – specialistų patarimai

Kūdikio besilaukiančioms šeimoms, ypatingai artėjant gimdymui, kyla daug įvairiausių klausimų bei dvejonių: Kaip tinkamai pasiruošti gimdymui? Kaip įveikti nerimą nėštumo metu? Gegužės 23 dieną vyko Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Akademijos šeimai organizuojama edukacinė konferencija „Apie laimę, baimes ir drąsą“. Renginys buvo skirtas besilaukiančioms moterims ir jų artimiesiems, taip pat visiems besidomintiems moters ir vaiko sveikatos priežiūra. 

Kraujagyslių chirurgijos gydytojams rezidentams – nauji mokymai

Praėjusią savaitę Kraujagyslių chirurgijos skyriaus gydytojai rezidentai turėjo unikalią galimybę atlikti kraujagyslių operacijas ant specialiai tam pritaikytų modelių. Gydytojai rezidentai mokėsi, kaip taisyklingai operuoti miego ir kojų arterijas.  

Kauno klinikose pasveikintos pieno donorės

Gegužės 19 dieną yra minima Pasaulinė motinos pieno donorystės diena. Šia proga pirmasis šalyje Donorinio motinos pieno bankas kartu su naujagimių susilaukusių šeimų gerove besirūpinančia asociacija ,,Padedu augti“ aplankė ir pasveikino pieno donores Kauno klinikose. Šiais metais pieno donorėmis tapo jau 17 moterų. Jos paaukojo apie 235 litrus pieno, kurio dėka pamaitinti 243 sunkiai sergantys naujagimiai. 

Hepatito C virusą įveikęs Stasys: reaguokite į organizmo siunčiamus signalus

Kada ir kaip Stasys užsikrėtė hepatitu C, jis nežino. „Esu operuotas tik vaikystėje, pastaruoju metu neturėjau jokių chirurginių intervencijų. Visuomet rūpinausi savo sveikata, sportavau, todėl žinia apie virusą buvo netikėta“, – pasakojimą pradeda 40-metis vyras. 

Ankstesnis 1 2 3 ... 8 Sekantis

>69 000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2218

gydytojų

2341

slaugos specialistas

3275

naujagimiai per metus
X