Klinikos vadovas prof. dr. Andrius MACAS

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų
ANESTEZIOLOGIJOS KLINIKA
Eivenių g. 2
Kaunas LT-50161
Tel.: +370 37 326221
El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

Žemėlapis

Kauno klinikų Anesteziologijos klinika įkurta 1997 metais. Anesteziologijos klinikos veiklos tikslas  teikti šiuolaikines ir saugias perioperacines–anestezijos, poanestezinės priežiūros ir skausmo gydymo paslaugas grįstas Saugumo anesteziologijoje ir perioperacinėje medicinoje Helsinkio deklaracijos nuostatomis. Klinikoje siekiama mažinti perioperacinio gydymo komplikacijų dažnį, gerinti pacientų gydymo ir gyvenimo kokybę, gerinti darbuotojų darbo aplinką.

Anesteziologijos klinikoje veikia Centrinis anesteziologijos skyrius (CAS) su Poanestezinės priežiūros poskyriu (PAPP) ir Skausmo gydymo poskyriu (SGP), Neurochirurgijos anesteziologijos padalinys, Akušerijos-ginekologijos anesteziologijos ir intensyviosios terapijos padalinys, Kauno Klinikų filialo Onkologijos ligoninės Anesteziologijos ir Intensyviosios terapijos padalinys. Anesteziologijos klinikos pagrindu Lietuvoje funkcionuoja Europos anesteziologijos draugijos Edukacijos komiteto Lietuvos regioninis centras.

Anesteziologijos klinika 2014 m. pelnė tarptautinę akreditaciją, o tų pačių metų gegužės 5-6 d. Anesteziologijos klinikos iniciatyva vyko tarptautinės ekspertų grupės iš Europos anesteziologų draugijos (ESA), Europos Anesteziologų Tarybos (EBA) bei Lietuvos anesteziologų-reanimatologų draugijos vizitas. Šio vizito metu buvo siekiama įvertinti anesteziologijos-reanimatologijos rezidentūros programos sąlygas rengti rezidentus tarptautiniu lygmeniu.

Anesteziologijos klinikoje 2016 metais dirbo 91 specializuotas gydytojas anesteziologas-reanimatologas ir 128 anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojos.Klinikoje įdiegtos įvairios pooperacinio skausmo malšinimo metodikos (regioninės nervų blokados, žaizdų infiltracija vietiniais anestetikais, NVNU išankstinis skyrimas ir kt.), taip pat ypatingas dėmesys teikiamas pykinimo ir vėmimo prevencijai, tromboembolinių komplikacijų profilaktikai. Poanestezinės priežiūros poskyryje pacientai gydomi ankstyvuoju poanesteziniu laikotarpiu.