Klinikos vadovas prof. habil. dr. Arimantas TAMAŠAUSKAS

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės
Kauno klinikų 
NEUROCHIRURGIJOS KLINIKA
Eivenių g. 2
Kaunas, LT-50161
Tel.: +370 37 326982
El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

 

Registratūra
Tel.: +370 37 326984 arba +370 37 326783
 Žemėlapis

Kauno klinikų Neurochirurgijos klinika – Lietuvos neurochirurgijos pradininkė, pagrindinė neurochirurgijos bazė, mokymo įstaiga, kurioje vykdomos nuosekliosios bei tęstinės neurochirurgijos studijos, taip pat reprezentacinė institucija ryšiams su užsienio neurochirurginėmis institucijomis. Klinika yra vienintelė Lietuvoje, gavusi oficialų pripažinimą Europoje.

Moderni Neurochirurgijos klinika šiuolaikinėje medicinos sistemoje yra vienas iš imliausių investicijoms ir sparčiausiai inovacijas įdiegiantis specialistų centras. Šiuolaikinei neurochirurgijai reikalingi ne vien tik specialistai neurochirurgai. Sklandžiai veiklai būtinas kompleksinis bendradarbiavimas su kitų sričių medikais ir didžiulės investicijos, norint neatsilikti ne tik nuo Vakarų pasaulio standartų, bet ir naujųjų ES šalių neurochirurgijos centrų vystymosi ambicijų.

Neurochirurgijos klinikoje gydomi apie 50 proc. Lietuvos pacientų, kuriems reikalinga neurochirurginė pagalba, tarp jų – beveik visi sudėtingiausi suaugusiųjų ir vaikų atvejai. Neurochirurgijos klinikoje teikiamos tretinio lygio asmens sveikatos priežiūros neurochirurgijos paslaugos: sudėtinga specializuota diagnostika; sudėtingas specializuotas gydymas; sudėtingų, sunkių komplikacijų, įvykusių kitose sveikatos priežiūros įstaigose, gydymas; multidisciplininis neurochirurginių ligų gydymas; retų ligų gydymas; konsultacinė ir ekspertinė pagalba; skubi konsultacinė pagalba kitoms gydymo įstaigoms ir pacientų pervežimas į Kauno klinikas; pacientų atranka gydymui užsienyje; antrinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugos.

Klinikoje veikia penki skyriai: Galvos smegenų traumų skyrius, Stuburo neurochirurgijos skyrius, Vaikų neurochirurgijos skyrius, Galvos smegenų chirurgijos skyrius ir Neurochirurgijos intensyviosios terapijos skyrius. Klinikos gydytojai taip pat konsultuoja ir gydo retomis ir nediagnozuotomis ligomis sergančius pacientus, čia veikia ir funkcinis Retų neurochirurginių ligų centras.