MOKSLINIAI PASIEKIMAI
Kauno klinikose dirbantys alergologai ir klinikiniai imunologai kartu su kitų sričių specialistais per paskutinius 15 metų parengė ir Lietuvoje bei užsienyje paskelbė daugiau kaip 200 publikacijų, 2 mokymo knygas (J. Staikūnienės „Padidėjusio jautrumo (alerginės) reakcijos“, 2000 m., ir B. Šitkauskienės „Imunodeficitai“, 2006 m.), yra svarbiausių alerginių ligų diagnostikos ir gydymo rekomendacijų (dilgėlinės 2006, 2010 ir 2015, astmos 2005, 2007 ir 2015, rinosinusito, nosies polipozės ir alerginio rinito 2006, alergenų specifinės imunoterapijos 2012), pirminio imunodeficito diagnostikos ir gydymo rekomendacijų (2016) bendraautoriai.
Apie alergologų ir klinikinių imunologų atliekamų mokslo darbų aukštą mokslinę vertę byloja tai, kad moksliniai straipsniai publikuojami aukštus citavimo rodiklius turinčiuose Mokslinės informacijos instituto (ISI) pagrindinio sąrašo leidiniuose: American Journal of Respiratory Cellular and Molecular Biology, Journal of Allergy and Clinical Immunology, The New England Jornal of Medicine, Journal of Investigational Allergology and Clinical Immunology, Journal of Asthma, Allergy, Respiratory Medicine, Current Drug Targets of Inflammation and Allergy, ir kt. Mokslinio-tiriamojo darbo apie alerginių reakcijų ir imuninio atsako ypatumus rezultatai pateikiami kasmetiniuose Europos alergologų ir klinikinių imunologų akademijos (EAACI), Europos respiratologų sąjungos (ERS) klinikinės alergologijos ir imunologijos asamblėjose, Amerikos alergijos, astmos ir imunologijos akademijos (AAAAI) ir Pasaulinės alergijos organizacijos (WAO) kongresuose. Alergologų ir klinikinių imunologų iniciatyva nuo 2005 m. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas yra Europos Sąjungos 6-osios Bendrosios programos projekto GA2LEN (Global Allergy and Asthma European Network) bendradarbiavimo centras. Užmegzti ryšiai ir bendradarbiavimas su Europos mokslo centrais, aktyvus dalyvavimas tarptautinių organizacijų veikloje leido ne tik įgyti naujų žinių alergologijos ir imunologijos srityse, bet ir įdiegti naujausius alerginių ir imuninių ligų diagnostikos bei gydymo metodus, modernizuoti mokymą ir vystyti mokslinį darbą bei sudaro prielaidas tolimesnei sėkmingai šios medicinos srities plėtotei.
Mokslinių tyrinėjimų prioritetas – multidisciplininiai projektai, kurių tikslas – įvertinti naujus lėtinių ligų išsivystymo aspektus siekiant pagilinti žinias apie imuninio atsako mechanizmus. Šiuo metu klinikoje vykdomi moksliniai tyrimai leidžia analizuoti alergeno sukelto kvėpavimo takų uždegimo imunologinių pokyčių ryšį su simptomų raiška ir klinikine eiga, atsižvelgiant į skirtingus ligos fenotipus; tyrinėjami imuninio atsako ypatumai navikinių susirgimų metu bei esant imunodeficitams. Tai sudaro prielaidas identifikuoti naujus žymenis ir molekules, kurios reikšmingos ligų išsivystyme; šios žinios padeda užpildyti spragas įvairių ligų patogenezės sampratoje, bei praplečia naujų diagnostikos ir gydymo galimybių paieškos ribas.
Nuo 2000 m. šių klinikų specialistai pirmieji Lietuvoje pradėjo diagnozuoti ir gydyti įgimtą imunodeficitą dėl C1 esterazės inhibitoriaus stokos, rūpinasi sergančiųjų šiuo ir kitais imunodeficitais ilgalaikio gydymo klausimais, plačiai taiko pakaitinį gydymą imunoglobulinais ir kitais imunomoduliuojančiais vaistais.
2009 m. įdiegta ultra-skubi imunoterapija bitės ir vapsvų nuodų alergenais.
Gydytojų alergologų ir klinikinių imunologų iniciatyva, siekiant gerinti retų ligų – pirminių imunodeficitų – diagnostiką ir gydymą 2012 m. Kauno klinikose įsteigtas Pirminio imunodeficito centras, kuris yra tarptautinio Jeffrey Modell centrų tinklo narys. Sergantieji įgimtais imunodeficitais Kauno klinikų gydytojų alergologų ir klinikinių imunologų tiriami ir gydomi nuo 1999 m.

2015 m. Pirminio imunodeficito centras kaip ekspertinis centras oficialiai įtrauktas į Orphanet bazę.