Klinikos vadovas doc. Juozas KUPČINSKAS

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės
Kauno klinikų GASTROENTEROLOGIJOS KLINIKA 

Eivenių g. 2 
Kaunas LT-50161
Tel.: +370 37 326898 

El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Žemėlapis

Gastroenterologijos klinikoje gydomi visomis virškinimo sistemos ligomis sergantys pacientai, diagnozuojamos ir konservatyviais būdais gydomos onkologinės virškinimo sistemos ligos. Klinikoje taikomi visi šiuolaikiniai virškinimo ir kepenų ligų diagnostikos ir gydymo metodai, plėtojama transplantologija. Klinikoje dirbantys gastroenterologai sėkmingai integravosi į savo srities specialistų bendruomenę Europos Sąjungoje. Lietuvos ligonių ištyrimas ir gydymas klinikoje nesiskiria nuo standartų, priimtų Vakarų šalių universitetinėse ligoninėse. Šalia įprastinių diagnostikos ir gydymo metodų klinikoje įdiegti ir sėkmingai taikomi nauji metodai (H.pylori rezistentiškumo antibiotikams nustatymas; enteroklizė; defekografija; koloninio tranzito tyrimas; stemplės achalazijos gydymas botulizmo toksino endoskopinėmis injekcijomis; virškinamojo trakto (stemplės, dvylikapirštės žarnos, storosios žarnos) endoskopinis stentavimas; endoskopinė gastrostomija ir kt.). 

Bendradarbiaujant su intervenciniais radiologai vienintelėje iš Baltijos šalių, taikomos invazinės radiologijos procedūros – transjugulinis intrahepatinis portokavalinis šuntavimas (dirbtinės kraujagyslės įstatymas į kepenis), sėkmingai atliekamos transjugulinės (per kaklo kraujagysles) kepenų biopsijos, vartų venos spaudimo matavimas. 2006 m. įdiegtas naujas plonųjų žarnų tyrimo metodas – kapsulinė endoskopija. 2012 m. gruodį įsteigtas Retų virškinimo sistemos ir kepenų ligų centras

2006 m. Kauno klinikose įdiegtas naujas plonųjų žarnų tyrimo metodas – kapsulinė endoskopija. Nuo 2012 metų įdiegtas į klinikinę praktiką neinvazinis kepenų fibrozės nustatymas – elastografija. 2015 m. klinikoje pirmoje iš Baltijos valstybių pradėta žarnyno mikrobiotos transplantacija.

Gastroenterologijos klinikoje gydomi pacientai sergantys stemplės, skrandžio, plonojo bei storojo žarnyno, tulžies pūslės ir latakų, kepenų bei kasos ligomis, onkologine virškinamojo trakto patologija. Ypač daug dėmesio skiriama retų, o taip pat ir sunkių ligų (Vilsono liga, hemochromatozė, opinis kolitas, Krono liga, dekompensuota kepenų cirozė) ankstyvai diagnostikai bei gydymui: įdiegta Vilsono ligos bei hemochromatozės genetinė diagnostika, vykdomas opinio kolito ir Krono ligos Kauno regiono registras, pacientai sergantys dekompensuota kepenų ciroze ruošiami kepenų transplantacijai bei prižiūrimi po jos. Klinikoje taikomi visi šiuolaikiniai gastroenterologinių ligų diagnostikos ir gydymo metodai, plėtojama intervencinė gastroenterologija.

Klinikoje dirbantys gastroenterologai sėkmingai įsisavino šiuolaikinius gastroenterologų diagnostinius metodus: ultragarsinį pilvo tyrimą bei endoskopinį žarnyno ištyrimą, o taip pat įvairias intervencines procedūras, tokias kaip diagnostinė kepenų parenchimos ar kepenų židinių biopsija, žarnyno polipų pašalinimas, pseudocistų punkcijos endoskopinio ultragarso kontrolėje, stemplės achalazijos gydymas botulino toksino endoskopinėmis injekcijomis ir balioninis plėtimas, virškinamojo trakto (stemplės, dvylikapirštės žarnos, storžarnės) endoskopinis stentavimas, o taip pat striktūrųbužavimas ir balioninis plėtimas, endoskopinė gastrostomija, kraujavimo į virškinamąjį traktą endoskopinis gydymas, endoskopinė retrogradinėcholangiopankreatografija. Siekiant neatsilikti nuo modernių Vakarų Europos gastroenterologijos centrų diegiamos ir įsisavinamos naujausios diagnostinės bei gydomosios priemonės: kapsulinė endoskopija,enteroskopija, endoskopinio ultragarso diagnostinės ir gydomosios procedūros, neinvazinis kepenų fibrozės nustatymas FIBROSCAN metodu. Klinikoje vienintelėje iš Baltijos šalių taikomos invazinės radiologijos procedūros – transjugulinisintrahepatinisportokavalinis šuntavimas (dirbtinės kraujagyslės suformavimas kepenyse), sėkmingai atliekamos transjugulinės (per kaklo kraujagysles) kepenų biopsijos, vartų venos spaudimo matavimas.

Skubi pagalba

Skubiosios medicinos klinika
Eivenių g. 2, LT-50161, Kaunas
(įvažiavimas iš J. Lukšos-Daumanto gatvės)
Tel.: +370 37 326262
Registratūra
Tel.: +370 37 703485
Vaikų skubios pagalbos skyrius: +370 37 32 7109

Gydytojų postas:
Tel.: +370 37 327198
Tel.: +370 37 703498
El. p.: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

VIEŠASIS TRANSPORTAS
Iki pat Traumų ir skubiosios pagalbos centro važiuoja 19 maršruto miesto autobusas.
Autobuso tvarkaraštis: http://goo.gl/27NmTG
Daugiau informacijos: http://goo.gl/yIDz8i
Skubios pagalbos skyrius priima visus atvykstančius ar pristatytus į Kauno klinikas pacientus, kuriems reikalinga skubi pagalba – tiek suaugusius, tiek vaikus. Skubi pagalba teikiama visą parą išeiginėmis ir darbo dienomis ištisus metus.
Aukščiausio lygio skubią pagalbą teikiantis Traumų ir skubios pagalbos centras turi 23 suaugusiųjų stebėjimo lovas (iš jų 6 sunkesnių ligonių stebėjimui) ir 10 vaikų (iš jų 4 transportines), aprūpintas moderniausia technika ir užima 15 tūkst. kv. m. ploto pastatą.

KĄ REIKIA ŽINOTI, KREIPIANTIS Į SKUBIOS PAGALBOS SKYRIŲ:

 • Kreipiantis dėl būtinosios medicinos pagalbos, gydytojo siuntimas neprivalomas.
 • Būtinoji pagalba LR piliečiams, nuolat gyvenantiems Lietuvoje, yra nemokama.
 • Skubią medicinos pagalbą teikia skyriuje budintys du gydytojai terapeutai, reikalui esant kviečiami kiti specialistai (chirurgai, traumatologai, neurologai, akušeriai ginekologai ir kt.)
 • Skubios pagalbos skyriuje pacientai rūšiuojami pagal būklės sunkumą - prioritetas teikiamas pačios sunkiausios būklės pacientams. Todėl pacientų aptarnavimo greitis labai priklauso nuo, tuo metu skyriuje esančių sunkios būklės pacientų skaičiaus. Pacientas gali būti priskirtas vienai iš 4 skubios pagalbos kategorijų (1 - 2 pagalba nedelsiant, 3 - 4 – pagalba per 30 min. ar 1 val.) arba neskubios pagalbos 5 kategorijai (2004-04-08 LR Sveikatos apsaugos ministro Įsakymas Nr. V-208 „Dėl būtinosios medicininės pagalbos teikimo tvarkos bei masto“). Į Skubiosios medicinos kliniką per dieną kreipiasi vidutiniškai 170 pacientų – maždaug ketvirtadalis iš jų yra labai sunkios būklės, o 5 procentai – kritiškos būklės.
 • Jei atvykusiam pacientui iš karto neįmanoma nustatyti galutinės ar preliminarios ligos diagnozės ar tuo metu yra reali grėsmė jo sveikatai ir gyvybei, reikalingas papildomas ištyrimas bei gydymas, skiriama stebėjimo paslauga, trunkanti nuo 4 iki 24 val. Tuo metu pacientui taikomas simptominis gydymas (jei toks reikalingas), stebimos gyvybinės funkcijos, atliekami papildomi tyrimai (jei tokie reikalingi). Baigiantis numatytam stebėjimo laikui, vėl vertinama paciento sveikatos būklė, priimamas sprendimas dėl tolesnio gydymo.
 • Išimties tvarka teikiamos ir asmens sveikatos priežiūros paslaugos, nepriskiriamos būtinajai medicininei pagalbai. Apie tai gydytojas informuos po pirminės apžiūros. Tuomet pacientas privalo sumokėti už suteiktas paslaugas pats. Būtinosios pagalbos sąrašas ir mastai yra skelbiami skyriaus informaciniame aplanke.
 • Traumų ir skubios pagalbos centro saugumą užtikrina nuolat budintys apsaugos darbuotojai. Centro patalpos ir aplink esanti teritorija visą parą yra stebima vaizdo kameromis.

SKUBIOS PAGALBOS SKYRIAUS VEIKLA

 • būtinosios pagalbos teikimas dėl terapinių, chirurginių, kardiologinių susirgimų, akių ir visų kitų tipų traumų atvejais,
 • stebėjimo paslaugos teikimas,
 • pacientų stacionarizavimas.

SKUBIOS PAGALBOS SKYRIAUS GYDYTOJAI:

 • Gediminas Mykolas Čižauskas
 • Solveiga Padriezienė
 • Stasys Ratkūnas
 • Vilija Rodovičienė
 • Loreta Venckienė
 • Audronė Dautartienė
 • Rima Januškevičiūtė
 • Regina Žukauskienė
 • Liza Olman
 • Ilona Kajokaitė
 • Salvijus Milašius
 • Jadvyga Milieškienė
 • Rimantė Hofmanienė
 • Rolanda Kazlauskaitė
 • Nijolė Bražinskaitė
 • Nedas Jasinskas
 • Aida Mankutė
 • Edgaras Ūsas
 • Eglė Belousovienė
 • Živilė Tebėraitė-Dudonė
 • Marija Brazaitienė
 • Egidija Vaičekauskienė

KAIP MUS RASTI

 

powered ByGiro.com

S

k

u

b

i

 

p

a

g

a

l

b

a

Išankstinė registracija internetu

KAUNO KLINIKŲ INFORMACIJOS TEL. : +370 37 326376, +370 37 326375


Išankstinė registracija tiesiogiai per sergu.lt


Kauno klinikų gydytojų darbo grafikai (išankstinė registracija)

powered ByGiro.com

R

e

g

i

s

t

r

a

c

i

j

a

 

i

n

t

e

r

n

e

t

u