2018-04-20

Praėjusius 2017-uosius Kauno klinikų veiklos metus tradicinėje Didžiojoje auditorijoje šįryt apžvelgė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius. „Praėjusiais metais dirbome atsižvelgdami į nurodytas strategines plėtros kryptis ir pasiekti rezultatai mus džiugina“, – kalbėjo generalinis direktorius. Renginyje dalyvavo ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas, LSMU Tarybos pirmininkas prof. habil. dr. Vilius Jonas Grabauskas, LSMU Senato pirmininkas prof. Rimantas Benetis, LSMU Medicinos akademijos kanclerė prof. habil. dr. Daiva Rastenytė.
Pristatant svarbiausius pokyčius, įvykusius Ligoninėje 2017 metais, išskirtas antrojo Lietuvoje Vaikų ortopedijos ir traumatologijos skyriaus atidarymas, slaugos vadovo pareigybės įdiegimas kiekvienoje profilinėje klinikoje, taip pat keturių – Neurochirurgijos, Endokrinologijos, Akių ligų ir Odos – retų ligų centrų priėmimas į Europos retų ligų referencinių centrų tinklą.
Įdiegtos reikšmingos naujovės, užtikrinančios didesnes inovacijas Kauno klinikose ir pažangius gydymo metodus pacientams. Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovas prof. Rimantas Benetis hibridinėje operacinėje pirmą kartą pasaulyje atliko perkateterinę biologinio dviburio vožtuvo implantaciją. Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikoje pradėtos atlikti minimaliai invazinės smilkininio apatinio žandikaulio sąnario artroskopijos, Chirurgijos klinikoje pradėtos endoskopinės transaksiliarinės skydliaukės operacijos be pjūvio kakle, o Neurochirurgijos klinikoje pradėtos taikyti endoskopinės galvos smegenų ir stuburo operacijos.Y51A1548 Small Apžvelgus 2017 metų Ligoninės veiklą, stebimos ir besikeičiančios darbo organizavimo tendencijos. Nors sumažėjo darbuotojų etatų skaičius, praėjusiais metais jaunieji gydytojai (iki 35 m.) sudarė net 18 proc. visų darbuotojų skaičiaus. „Tikiu, jog atėjusi puiki jaunoji karta su savimi kartu atsineša ir daug idėjų, kurios prisideda prie dar efektyvesnio darbo. Taip pat džiaugiuosi, kad auga gydytojų, turinčių mokslinį laipsnį, skaičius, – vadinasi Kauno klinikų medikai nuolatos atnaujina savo žinias ir tobulinasi profesinėje srityje, o mes savo ruožtu dedame visas pastangas nuosekliai didinant darbo užmokestį darbuotojams. Didžiuojamės, jog praėjusiais metais ženkliai sutrumpėjo vidutinis laikas nuo paciento atvykimo į Skubios pagalbos skyrių iki intraveninės trombolizės atlikimo – tai rodo, jog daugiadalykė profesionali gydytojų komanda turi visas galimybes išgelbėti daugiau pacientų, patyrusių insultą“, – pabrėžė prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.
Kauno klinikose 2017 metais dirbo 7309 darbuotojai, iš kurių 2050 sudarė gydytojų kartu su gydytojų rezidentų etatai, 2529 – slaugos specialistų etatai, 1393 – pagalbinio medicinos personalo etatai ir 1199 kiti darbuotojai. Pristatant ambulatorinių ir stacionarinių paslaugų statistiką, akcentuota ir išplėstinių konsultacijų skaičiaus dinamika, kuri, lyginant su 2016 metais, praėjusiais metais augo – nuo 233819 iki 264599 konsultacijų. Padidėjo ir pagrindinių dienos stacionaro paslaugų skaičius, ypatingai Alergologijos ir imunologijos, Akių ligų klinikose, Vaikų ir paauglių psichiatrijos ir Intervencinės kardiologijos skyriuose. Akcentuotas išaugęs kaulų čiulpų transplantacijų skaičius – 2017 m. buvo atliktos 26 transplantacijos.
Apžvelgiant praėjusių metų ambulatorinės veiklos rezultatus, generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius akcentavo ambulatorinių paslaugų infrastruktūros plėtrą iš naujo įvykdant konkursą ir pradedant naujo ambulatorinio diagnostinio centro statybą, pabrėžtas aktyvus e. sveikatos diegimas – tikimasi, jog šiais metais Ligoninėje nebeliks popierinių ambulatorinių kortelių.
Baigiant metinę veiklos ataskaitą, pabrėžta, jog šiais metais toliau bus naujinama medicininė įranga, diegiamos naujos technologijos, aktyviai ruošiamasi pradėti alogenines kaulų čiulpų transplantacijas.
„Ši ataskaita ir jos rezultatai – ne tik mano, bet ir kiekvieno gydytojo, slaugytojo, pagalbinio medicinos darbuotojo ir kito personalo kasdieninio sunkaus darbo dalis. Dėkoju jums visiems už atsakingumą ir džiugius rezultatus“, – dėkojo Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.
Sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga, išklausęs pristatytą ataskaitą, džiaugėsi stabilia Ligoninės veikla įvairiose srityse ir aktyviu e. sveikatos pritaikymu kasdieninėje medikų veikloje. „Linkiu ir toliau aktyviai diegti naujausias technologijas, modernias vadybos sistemas, dar daugiau dėmesio skiriant ir pacientų saugai“, – kalbėjo ministras.

Kauno klinikų informacija ir K. Šimatonio nuotrauka