2018-10-23

Anesteziologijos klinika džiaugiasi jau antrą kartą sulaukianti tarptautinių ekspertų vizito iš Europos anesteziologų draugijos (angl. ESA- European Society of Anaesthesiology). Ilgai lauktas ir kruopščiai planuotas apsilankymas vyko spalio 11-12 dienomis, o jo rezultatas – puikus įvertinimas ir reakreditacija.
Dar 2014-aisiais metais Anesteziologijos klinika pripažinta meistriškumo centru, atitinkančiu visus aukščiausius rezidentų rengimo reikalavimus, reakreditacija buvo numatyta po 4 metų, 2018-aisiais.
Vizito metu klinikoje antrą kartą viešėjo Suomijos Helsinkio universiteto profesorė Leila Niemi – Murola, kuri prieš 4 metus lankėsi ir pirmosios akreditacijos metu.
Atkiekant pirmąjį vertinimą, daug dėmesio buvo skirta mokymo priemonėms, paskaitoms, seminarams, atliekamoms procedūroms, rezidentų pasitenkinimo studijų kokybe įvertinimui. Svečiai taip pat galėjo pamatyti anestezijų ir rezidentų įgūdžių registracijos elektroninę sistemą. „Ne mažiau svarbus buvo rekomendacijų sąrašas, kuris leido ne tik pasidžiaugti klinikos pasiekimais, bet ir tiksliai nurodė sritis, kur dar reikėtų patobulėti: medicininės simuliacijos būtinybė, didesnis dėmesys klinikos pedagogų švietimui, CanMeds strategijos diegimas gydytojų rezidentų rengime. Ta linkme mes ir ėjome pastaruosius 4 metus“, – džiaugėsi Anesteziologijos klinikos vadovas prof. Andrius Macas.
Šio vizito metu prof. L. Niemi-Murola lankėsi naujausiuose Kauno klinikų padaliniuose. Daugiausia teigiamų atsiliepimų iš ekspertės sulaukė Medicininės simuliacijos centras, aprūpintas modernia medicininėms simuliacijoms reikalinga įranga: manekenais, simuliatoriais, vaizdo ir garso įrašymo technika. Medicininės simuliacijos centre mokosi ir aktyviai praktikuojasi medicinos ir slaugos studentai, įvairių rezidentūros krypčių rezidentai, rengiami tobulinimosi kursai gydytojams iš visos Lietuvos. MSC sulaukė daug teigiamų įvertinimų ir iš anesteziologijos-reanimatologijos rezidentų, kurie Europos anesteziologų draugijos inicijuotas anonimines klinikos vertinimo anketas pildė dar pavasarį.
Viešnią maloniai nustebino ir aukščiausius reikalavimus atitinkantis Traumų ir skubios pagalbos centras, kuris pirmo svečių apsilankymo metu buvo dar statomas. Ekspertė taip pat dalyvavo susitikimuose su Anesteziologijos klinikos pedagogais, rezidentūros koordinatore klinikoje doc. Aurika Karbonskiene, Anesteziologijos klinikos vadovu prof. Andriumi Macu, Centrinio anesteziologijos skyriaus vadovu prof. Dariumi Trepenaičiu. Medicininės edukacijos klausimai universiteto lygmeniu buvo aptarti su LSMU prorektoriumi studijoms prof. Kęstučiu Petrikoniu.
Pasak Anesteziologijos klinikos gydytojos Vilmos Traškaitės, daugiausiai susidomėjimo sulaukė prof. L. Niemi-Murola susitikimas su anesteziologijos-reanimatologijos rezidentais. Už uždarų durų buvo aptarti rezidentūros privalumai, trūkumai ir didžiausi ateities iššūkiai bei tikslai.
„LSMU kartu su Anesteziologijos klinika per 4 metus tikrai nemažai patobulėjo ne tik pasinaudodama ankstesnėmis rekomendacijomis, bet ir žengdama kur kas didesnius žingsnius. Nemažai dėmesio skirta dėstytojų edukacijai organizuojant TTT (Teach the Teacher) kursus, „Edukacijos pavasarį“. Sklindant CanMeds idėjoms, vis daugiau dėmesio skiriama rezidentų lyderystės mokymams, komandinio darbo, komunikacijos ir minkštųjų kompetencijų svarbai. Profesionalizmo sąvoka jau nebekelia tiek klausimų, o į pacientą orientuota sveikatos priežiūra yra aktyviai propaguojama Anesteziologijos klinikoje“, – pabrėžė Anesteziologijos klinikos vadovas.
Negailėjusi teigiamų atsiliepimų ESA ekspertė pasidalino ir savo pačios įžvalgomis, ką klinikos darbe reikėtų patobulinti ir kam skirti dar daugiau dėmesio medicininės edukacijos vardan.
Anesteziologijos klinikos vadovas prof. A. Macas teigia, kad priimti Europos Anesteziologų Draugijos viešnią klinikoje buvo ne tik garbė, bet ir malonumas. „Tikime, kad rekomenduoti pokyčiai netruks bus įgyvendinti, siekiant dar geresnės rezidentūros studijų kokybės.“

Informacija Anesteziologijos klinikos gydytojos Vilmos Traškaitės ir Kauno klinikų.
Nuotrauka - Vilmos Traškaitės.