2018-11-22

Lapkričio 22 dieną Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos Onkologijos skyriuje buvo atidaryta fotografės Renatos Kiržgalvienės paroda „Šypsena gyvenimui“. Nuotraukose šypsosi moterys, praėjusios ilgus onkologinės ligos gydymo mėnesius. Šiandien apie jų ligą išduoda tik randai, kurių jos nusprendė neslėpti. Fotografijos paroda skiriama su onkologine liga kovojančių moterų stiprybei įamžinti – randuose slypi gilios istorijos.

Onkologijos skyriaus vadovė doc. Rasa Jančiauskienė džiaugiasi iniciatyva, padedančia įprasminti dvasinius dalykus. „Išties žmogus nėra vien fizinins kūnas. Nemažiau svarbūs yra dvasiniai dalykai. Jau kuris laikas mes, medikai, skiriame dėmesį ne tik į gydymo dalykus, bet ir į saugią ir patogią aplinką. Suprantame, kad ligoninės užduotis yra užtikrinti kokybišką ir tinkamą gydymą, bet greitesnį sveikimą neabejotinai skatina ir šalia esantys bendraminčiai, suvokiama parama ir, žinoma, – menas. Mes stiprūs tiek, kiek mes esame bendruomenė. Nei vienas nesame apsaugoti nuo ligos. Šiandien mes esame gydantys asmenys, tačiau rytoj  galime tapti pacientais. Turime vieni kitus palaikyti ir padėti ištverti sunkumus, o menas, parodos ir muzika tą padeda padaryti sklandžiau.“

„Nuostabi iniciatyva. Šiame pasaulyje mes esame įpratę skaičiuoti, viską norime pasverti, pasakyti, kas yra naudingiau ir geriau. Tačiau gyvenime svarbu tai, ko negali paskaičiuoti. Mes kartais tai pamirštame. Medicinoje taip pat buvome pamiršę, kad žmogus – ne tik kūnas. Dabar vyksta tas pokytis-lūžis. Šios iniciatyvos parodo, kad žmogus yra ne tik kūnas, tai kažkas daugiau“, – pabrėžė Jaunųjų gydytojų asociacijos prezidentas Martynas Gedminas.

Atidaryme dalyvavo ir parodos generalinis rėmėjas – Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA), kurią atstovavo direktorius Virginijus Šaulys. Jis taip pat akcentavo meno terapijos naudą pacientams.
Parodos idėjos autorė – Renata Kiržgalvienė, organziatorius – Jaunųjų gydytojų asociacija, kuri Onkologijos skyriuje vykdo savanorystės projektą „Bičiuliai“.
Paroda Kauno klinikų Onkologijos skyrių puoš du mėnesius, vėliau ji keliaus po kitas Lietuvos ligonines.

  • Paroda1
  • Paroda2
  • Paroda3
  • paroda4

Simple Image Gallery Extended

Informacija ir nuotraukos – Kauno klinikų.