Trečiadienį, vasario 10 dieną, priėmimo Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijoje metu Lenkijos specialiųjų operacijų pajėgų vadas įteikė padėką Kauno klinikų Intensyviosios terapijos klinikos vadovui profesoriui Vidui Pilviniui už bendradarbiavimą per pernai Lietuvoje vykusias pratybas „Liepsnojantis kalavijas 2015“.

Laikinai Lietuvos kariuomenės vado pareigas einantis Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis su Lietuvoje viešinčiu Lenkijos specialiųjų operacijų komponento vadu brigados generolu Džerzi Gatu (Jerzy Gut) aptarė esamas ir galimas šalių specialiųjų operacijų vienetų bendradarbiavimo kryptis. 
Lenkijos specialiųjų operacijų pajėgų kariai nuo 2013 m. dalyvauja ir didžiausiose Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų organizuojamose pratybose "Liepsnojantis kalavijas", kurių metu kariai treniruojasi ne tik sąveikos tarp šalių, bet ir vyksta tarpinstitucinis bendradarbiavimas. V. Tamošaitis per susitikimą, kuriame dalyvavo ir Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų vadas pulkininkas Modestas Petrauskas, pabrėžė Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių bendradarbiavimo svarbą, ypač esant dabartinei geopolitinei situacijai.
Lietuvos ir Lenkijos specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimas buvo stiprinamas ir tarptautinėse operacijose. 2007-2008 m. Lenkijos ir Lietuvos SOP daliniai buvo dislokuoti toje pačioje provincijoje NATO vadovaujamoje operacijoje Afganistane.
Lietuvos ir Lenkijos specialiųjų operacijų vienetų bendradarbiavimas vyksta nuo 2001 metų. 2013 m. buvo pasirašytas savitarpio supratimo memorandumas dėl bendradarbiavimo specialiųjų operacijų pajėgų srityje.

Parengta pagal KAM informaciją