Penktadienio rytą Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė kartu su Kauno klinikų generaliniu direktoriumi prof. habil. dr. Renaldu Jurkevičiumi aplankė vos prieš savaitę gimusį ketvertuką. Ministrė džiaugėsi, kad šeima prižiūrima naujausiomis technologijomis ir aukščiausios kvalifikacijos specialistais aprūpintoje universitetinėje ligoninėje.

Rugsėjo 8 d., po sėkmingos cezario pjūvio operacijos, didžiausioje Lietuvos ligoninėje gimė ketvertukas – keturios mergaitės. Trijų naujagimių svoris atitiko gestacijos laiką – 32 savaites ir 3 dienas, o viena mergaitė gimė kiek mažesnė už seses. Naujagimės gimė kas minutę (9:29, 9:30, 9:31 ir 9:32) ir svėre nuo 1,022 kg iki 1,780 kg.

Malonia žinia apie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose gimusį ketvertuką džiaugiamasi jau antrą kartą. „Ketvertukai gimsta labai retai – jie pasitaiko vos per vieną iš 500–700 tūkst. gimdymų, tad Lietuvoje šis stebuklas tikėtinas maždaug kas 15-20 metų. O mūsų ligoninėje tai jau antras ketvertukas per dvejus metus,“ – negali atsistebėti šios gydymo įstaigos Akušerijos ir ginekologijos klinikos Akušerijos skyriaus vadovas doc. dr. Vladas Gintautas.

Kauno klinikų informacija, A. Aleksandravičiaus nuotraukos