LSMU ligoninės Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje vykstantys remontai – jau finišo tiesiojoje. Pirmiausia duris atvėrė atnaujintas Naujagimių intensyviosios terapijos skyrius. Prie skyriaus sąlygų gerinimo labai prisideda ir privatūs rėmėjai.

Kauno moterų klubas „Ad astra“ saulėtą pirmadienio popietę susirinko į atnaujintą Naujagimių intensyviosios terapijos skyrių, kurį Motinos dienos proga apdovanojo naujais baldais ir pavasariškais paveikslais. Moterų klubas „Ad astra“ jau ne pirmus metus prisideda prie geresnių sąlygų neišnešiotiems naujagimiams Kauno klinikose.

DSC05185„Neišnešiotų naujagimių asociacijai „Neišnešiotukas“ pastačius specialių patogių fotelių, neišnešiotų naujagimių susilaukusioms šeimoms sudarytos geresnės sąlygos kengūros priežiūros metodui taikyti. Dabar, gražiai įrengus skyrių, ne tik pacientų artimiesiems, bet ir darbuotojams yra kur kas jaukiau. – Džiaugėsi Neonatologijos klinikos vadovė doc. Rasa Tamelienė, – Mes labai vertiname visų rėmėjų paramą, nes ji prisideda prie pačių mažiausių pacientų gerovės“.

Praeitų metų pabaigoje klinika iš Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos gavo dovanų net 19 tūkst. eurų kainuojantį neinvazyvų regioninės kraujotakos bei organų aprūpinimo deguonimi monitorių, kuris reikalingas stebėti, kaip deguonimi aprūpinami naujagimio organai. „Šis aparatas ypač tinkamas neišnešiotiems naujagimiams, nes yra neinvazyvus“, – pasakojo Naujagimių intensyviosios terapijos skyriaus vyr. slaugytoja-slaugos administratorė Vida Balčiūnaitė.

IMG 1580Klinikoje gydomus neišnešiotus naujagimius nuolat remia asociacija „Padedu augti“.

Nuo praeito rudens visoje Neonatologijos klinikoje vyksta remonto darbai. Pirmiausia atnaujintas Naujagimių intensyviosios terapijos skyrius. Vienu metu remontuojama ir Akušerijos ir ginekologijos klinika, įsikūrusi tame pačiame pastate. Viso Perinatologijos centro atnaujinimo darbai turėtų būti baigti vasaros pabaigoje: 4 aukštų pastate veiksatnaujintos gimdymo palatos, Akušerijos ir Ginekologijos skyriai, Neona- tologijos klinikos palatos bei Naujagimių intensyviosios terapijos skyrius. Nors remontai, darbas abejose klinikose nestoja. 2015 metais gimdymų skaičius netgi padidėjo – priimti 3372 gimdymai (2014 m. – 3136), o Neonatologijos klinikoje gydyta apie 200 naujagimių daugiau nei 2014 m.

„Laukiame ir daugiau gerų pokyčių – visoje klinikoje bus atlikti ne tik remonto darbai, bet ir planuojame atidaryti Donorinio motinos pieno banką bei išsiplėsti Kūdikio vystymosi stebėjimo kabineto veiklą, įtraukti Kauno klinikų filialo Vaikų reabilitacijos ligoninės „Lopšelis“ specialitus“, – apie ateities planus pasakojo doc. Rasa Tamelienė.

Remonto darbai finansuojami iš Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos projekto „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje VšĮ Kauno klinikose, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“, specialiųjų Akušerijos ir ginekologijos, Neonatologijos klinikų lėšų, taip pat bendrojo LSMU ligoninės biudžeto.

Sveicarijos programos zenklas Copy

Modernią medicinos įrangą Neonatologijos klinikai įsigyti padeda Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos projekto „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ lėšos, taip pat rėmėjų parama.

Kauno klinikų inf.