Mokslo metų pradžią Kauno klinikų bendruomenė pasitiko tradiciškai – šventinėje penkminutėje.
Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius pasveikino ligoninės ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto akdameninę bendruomenę Mokslo ir žinių dienos proga.

IMG 9105

Tradiciškai susirinkę į ilgą ir prasmingą istoriją menančią Didžiąją Kauno klinikų auditoriją, akademinio pasaulio atstovai ir svečiai linkėjo vieni kitiems nesustoti tobulėti pasirinktame sunkiame, bet prasmingame profesiniame kelyje.
„Rugsėjo 1-ąją Kauno klinikose kasmet minime ne atstitiktinai, – kalbėjo prof. habil. dr. R. Jurkevičius. – Tai universitetinė ligoninė, kurią drąsiai galime vadinti medicinos mokslo, studijų ir inovacijų tvirtove.“
LSMU rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas, sveikindamas su mokslo metų pradžia, pasidžiaugė vis gausėjančiu studentų iš užsienio būriu. „Net 14 proc. pirmakursių – iš užsienio. Tai labai svarbus integralus rodiklis, rodantis mūsų universiteto kokybę”, – teigė prof. R. Žaliūnas. Rektorius nepraleido progos pasveikinti naujų universiteto administracijos narių, o už ilgametį darbą padėkoti buvusiems kolegoms.

IMG 9087

Šventinę dieną Klinikų darbuotojus sveikino buvę ligoninės darbuotojai, Seimo nariai prof. habil. dr. Vida Marija Čigriejienė ir prof. Arimantas Dumčius. Sveikatos apsaugos ministro pareigas laikinai einantis ministras Juozas Olekas džiaugėsi, kad ankstų rytą pradėjo didžiausioje Lietuvos ligoninėje: „Visi gražiausi epitetai, skirti Kauno klinikoms ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetui, yra uždirbti Jūsų pačių rankomis“, – kalbėjo ministras.

IMG 9136

Kauno miesto mero sveikinimo žodžius perdavė vicemeras Vasilijus Popovas. 
„Kartu su naujais mokslo metais prasideda ir nauji atradimai, darbai, netikėti atsakymai ir kiekvieno asmeninio tobulėjimo laikas”, – generalinis direktorius priminė, kad Kauno klinikos gyvuoja jau daugiau nei 75-erius metus.
Muzikiniais garsais šventinės penkminutės dalyvius apdovanojo LSMU MA choras „Neris”, kurio meno vadovas – Tomas Lapinskas. Pasirodymą pagyvino Mantės Valinskytės ir Adomo Pajėdos duetas.

IMG 9151


Kauno klinikų informacija, K. Šimatonio nuotraukos