Penktadienį, rugsėjo 30 d., Kauno klinikose lankėsi delegacija iš Turkijos. Vizito tikslas buvo susipažinti su sėkmingai veikiančios ligoninės klinikinėje ir mokslinėje praktikoje veikimo mechanizmais.

DSC05666 Copy

„Džiaugiamės, kad šiandien esate čia“, – turkų delegaciją priėmė Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius. Kauno klinikų direktorė visuomenės sveikatai, studijoms ir mokslui prof. Lina Jaruševičienė svečiams pristatė Kauno klinikų veiklą, struktūrą ir principus.

Delegacijos iš Turkijos vadovas padėkojo už dalijimąsi gerąja patirtimi: „Mums labai įdomu, kaip pasiekti tokius sėkmingus darbo rezultatus”. Delegaciją į Kauno klinikas atlydėjo Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus. „Mūsų partneriams iš Alanijos regiono Turkijoje norėjome parodyti, kaip sėkmingai veikia perinatologijos programa Lietuvoje”, – už priėmimą dėkojo D. Steponkus.

DSC05680 Copy

DSC05688 Copy

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. R. Nadišauskienė Turkijos sveikatos sektoriaus atstovams pristatė Kauno Perinatologijos centro veiklos principus, darbo organizavimą ir pasiekimus. „Kauno klinikos jau gerą dešimtmetį garsėja išskirtine sveikatos priežiūros paslaugų nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams kokybe“, - pasakojo profesorė.

Vizito metu delegacija apžiūrėjo Kauno klinikų Traumų ir skubios pagalbos centrą bei didžiulį įspūdį palikusį Perinatologijos korpusą, kuriame įsikūrusios dvi klinikos – Akušerijos ir ginekologijos bei Neonatologijos. Svečiai džiaugėsi, kad prie ekskursijos prisijungė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto 5 kurso studentas iš Turkijos Zahit Donmez.

Šiuo metu visas Akušerijos ir ginekologijos bei Neonatologijos klinikų korpusas rekonstruojamas. Remonto darbai vyks iki šių metų pabaigos. 4 aukštų pastate atnaujintos gimdymo palatos, Akušerijos ir Ginekologijos skyrių palatos, Neonatologijos klinikos palatos bei Naujagimių reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius. Remonto metu atnaujinama pastato šildymo ir vėdinimo sistemos, įrengta viena pirmųjų Lietuvoje fotovoltinė saulės jėgainė bei saulės kolektorių ir šilumos siurblių sistema karštam vandeniui ruošti. Tai ženkliai pagerins patalpų mikroklimatą, padės taupyti energijos išteklius bei mažins pastatui funkcionuoti reikalingus kaštus.

Remonto darbai finansuojami iš Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos projektų paramos, specialiųjų Akušerijos ir ginekologijos, Neonatologijos klinikų lėšų, taip pat bendrojo LSMU ligoninės Kauno klinikų biudžeto.

Sveicarijos programos zenklas Copy

Kauno klinikų informacija ir nuotraukos