Baigiantis spaliui, onkologinėmis ligomis sergančių moterų draugija „Eivena“ organizavo konferenciją, vainikavusią spalio, kaip pasaulinio krūties vėžio žinomumo mėnesio, renginius. Sveikinimo ir padrąsinimo žodį konferencijos organizatoriams bei pacientėms ir visiems dalyviams savo bei Kauno klinikų generalinio direktoriaus prof. Renaldo Jurkevičiaus vardu tarė Kauno klinikų direktorius medicinai ir slaugai prof. Albinas Naudžiūnas.

„Gydymas yra bendradarbiavimas“, – sakė Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) valdybos narys Virginijus Šaulys ir iš savo patirties papasakojo, kaip gyvena, susigyvena ir kovoja su onkologine liga. V. Šaulys patirtimi dalijasi su kitais ligoniais, skaitydamas jiems paskaitas. „Nebuvo lengva, bet teko išmokti gyventi kitaip – dėl savęs, šeimos ir draugų. Mano gyvenime atsirado toks „draugas“, kaip onkologinė liga, ir nuo tada viskas pasikeitė“, – atviravo V. Šaulys ir pateikė sava patirtimi patikrintų įdomių faktų apie gyvenimo būdą, maistą bei jo vartojimą.

IMG 0510 Small

Didelio konferencijos dalyvių susidomėjimo sulaukė Onkologijos ir hematologijos klinikos Onkologijos skyriaus ir Kauno klinikų Neuroendokrininių navikų centro vadovė doc. Rasa Jančiauskienė. Docentė kalbėjo ir pasidalijo vertinga bei įdomia informacija apie vėžį, gyvenimo būdą ir mitybą.

Dovilės Krutulytės pergamentinio makiažo akademija (oficialus „Biotek“ atstovas Lietuvoje) pakvietė moteris pasidaryti medicininį pergamentinį makiažą. Onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms šioje įstaigoje jis atliekamas nemokamai.

Kauno klinikų Traumų ir skubios pagalbos centro gydytoja Regina Žukauskienė kalbėjo apie vitamino D naudą žmogaus organizmui ir ypač – sergant onkologine liga. Gydytoja taip pat papasakojo ir apie probiotikus bei ypatingos svarbos vitaminą D3.

Konferencijos metu moterys dėkojo visiems, kurių dėka turi galimybę reguliariai susitikti, pasimatyti ir bendrauti, įgyti naujų žinių bei pasidalyti jau turimomis. „Eivena“ moterys ypač dėkingos Kauno klinikų generaliniam direktoriui prof. Renaldui Jurkevičiui, Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovei prof. Elonai Juozaitytei, Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovei prof. Rūtai Nadišauskienei, Chirurgijos klinikos Krūties chirurgijos skyriaus vadovui prof. Algirdui Boguševičiui bei kt.

Onkologinėmis ligomis sergančių moterų draugija „Eivena“ įkurta 2008 m. Draugijos kūrimu ir jos gyvavimu rūpinosi buvusi „Eivena“ pirmininkė Paulina Barisienė (dabar – draugijos garbės pirmininkė). 2009 m. „Eivena“ priimta į Lietuvos pacientų organizacijos atstovų tarybą (LPOAT). Draugijos moterys domisi ir perduoda kitiems žinias apie onkologines ligas, jų diagnostiką bei efektyviausius gydymo būdus, organizuoja susitikimus su medikais, kultūros ir visuomenės veikėjais, politikais, bendrauja su kitomis pacientų organizacijomis, rengia seminarus, susitikimus, konferencijas bei kt. renginius.

 

Džiuljetos Kulvietienės tekstas, Liudo Andriušio nuotrauka