Nuo 1992-ųjų, popiežiaus Jono Pauliaus II iniciatyva, katalikų Bažnyčia mini Pasaulinę ligonių dieną. Šiais metais Pasaulinė ligonių diena paminėta jau jubiliejinį – 25-ąjį kartą.IMG 20170213 164821 Small

Kaip ir kasmet, Kauno klinikų Šv. Luko koplyčioje už Klinikų pacientus ir už visus ligonius, sergančius ir kenčiančius bei už juos gydančius visus medikus ir slaugos personalą šv. Mišias aukojo Kauno arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas, koncelebravo – Kauno I dekanato dekanas monsinjoras Vytautas Grigaravičius, LSMU kapelionas ir Kauno klinikų vyr. kapelionas doc. Artūras Jagelavičius bei Klinikų kapelionas Nerijus Pipiras.

Kauno arkivyskupas metropolitas L. Virbalas priminė, kad kasmet vasario 11-oji yra siejama su Lurdo Mergelės Marijos apsireiškimu. Kasmet vis kitos, įvairios temos ir įvairiais aspektais paliečiamos kasmetinėse popiežiaus žiniose Pasaulinei ligonių dienai. Šiais metais buvo apeliuojama į stebėjimąsi Dievo darbais (Marijos žodžiais tariant, „didžių dalykų padarė man Visagalis“). O tie dideli darbai, tai ir šalia esantis nuoširdžiai, atsidavusiai rūpestingas žmogus – gydytojas, slaugytojas, jo padėjėjas, savanoris ar ligonio artimasis, šeimos narys, aukojantis save dėl artimojo gerovės ir sveikatos. Minint Pasaulinę ligonių dieną jubiliejinį – 25-ąjį kartą, Popiežius dėkojo tiems, kurie ligonių dienas padaro lengvesnes ir žmogiškesnes.

2017 m. žinioje popiežius Pranciškus, daugelyje vietų apeliuodamas į Lurdo apsireiškimus ir įvykius, drąsino visus „ligonius, kenčiančiuosius, medikus, slaugytojus, šeimos narius, savanorius kontempliuoti Mariją Ligonių Sveikatą, kaip Dievo švelnumo kiekvienam žmogui garantą bei savęs atidavimo jo valiai pavyzdį ir tikėjime, maitinamame Dievo žodžio bei sakramentų“.

Pritariant šiai Popiežiaus minčiai, arkivyskupas metropolitas L. Virbalas suteikė ligonių patepimo sakramentą Kauno klinikų pacientams, dalyvavusiems Pasaulinės ligonių dienos šv. Mišiose Šv. Luko koplyčioje.

Šv. Mišių metu skaitinius skaitė – studentai medikai ir LSMU akademinės sielovados atstovai, giedojo Kauno klinikų moterų ansamblis „Kolegės“ (vadovas Antanas Kelmelis).IMG 0679 Small

Prieš suteikiant palaiminimą, Kauno arkivyskupas metropolitas L. Virbalas bei LSMU kapelionas ir Kauno klinikų vyr. kapelionas doc. A. Jagelavičius padėkojo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto bei Kauno klinikų administracijai, medikams ir visai akademinei bandruomenei už rūpestį pacientais bei vieni kitais, už jau eilę metų suteikiamą galimybę minėti Pasaulinę ligonių dieną.

 

                                           

Džiuljetos Kulvietienės tekstas, Raimondos Janušauskaitės nuotraukos.