Skyriai, sektoriai
Chirurgijos skyrius
Minimaliai invazyvios chirurgijos ir skrandžio - intestinalinės chirurgijos sektorius
Hepatopankreatobiliarinės ir endokrininės chirurgijos sektorius
Koloproktologijos sektorius
Krūties chirurgijos skyrius
Chirurginės gastroenterologijos laboratorija
Chirurgijos klinika

Kauno klinikos, Eivenių g. 2, LT-50009 Kaunas
Tel. (+370 37) 32 65 66, faksas (+370 37) 326179, el. paštas chirurgijos.klinika@kaunoklinikos.lt

Vadovas Juozas PUNDZIUS, prof. habil.dr.
Telefonas (+370 37)
El. paštas El. paštas
Vadovas
Administratorė Virginija Zelenytė
Telefonas (+370 37) 326566
El. paštas El. paštas

Ambulatorinė pagalba
Ligoniai konsultuojami, planuojamas stacionarinis gydymas, teikiama ambulatorinė chirurginė pagalba Kauno klinikos konsultacinėje poliklinikoje kiekvieną darbo dieną 230 kab. 9-20 val. tel.: (8-37) 326261

Konsultacijos visą parą
Skubios pagalbos skyriuje tel.: (8-37) 326262


Chirurgijos skyrius

Vadovas
Vadovas - prof. hab. dr. G. Barauskas
Telefonas (+370 37) 326824
El. paštas El. paštas
 


 

 

 

Minimaliai invazyvios chirurgijos ir skrandžio - intestinalinės chirurgijos sektorius

Vadovas
Vadovas - prof. A. Maleckas
Telefonas (+370 37) 32 62 96
El. paštas El. paštas

Gydytojai:
Prof. Ž.Endzinas,
K.Kavaliauskas,
E.Torrau,
prof. M.Kiudelis,
prof. A.Mickevičius,
prof. Ž.Dambrauskas,
G.Arlauskas,
dr.L.Venclauskas.
(8-37) 326751

Konsultacijos poliklinikoje 230 kab. trečiadieniais 9.00-14.00 tel.: (8-37) 326261 konsultuojami, tiriami ir gydomi įvairiomis chirurginėmis ligomis sergantys ligoniai visą parą teikiama skubi pagalba esant pilvo organų traumoms ir ūminių pilvo organų susirgimų ir komplikuotų susirgimų atvejais

Minimaliai invazinė chirurgija šiandien yra viena iš prioritetinių chirurgijos krypčių. Pati minimaliai invazinės chirurgijos koncepcija yra pažangi, nes siekiama diagnozuoti ir gydyti chirurgines ligas, atliekant kuo mažesnę intervenciją į žmogaus kūną. Siekiant šią koncepciją kuo geriau pritaikyti klinikinėje praktikoje, 2008 m. LSMU Chirurgijos klinikoje buvo sujungti du sektoriai – Bendrosios ir urgentinės chirurgijos bei Gastrointestinalinės chirurgijos. Taip atsirado Minimaliai invazyvios ir gastrointestinalinės chirurgijos (MIG) sektorius. Šio sektoriaus gydytojų užduotis - pritaikyti laparoskopinį metodą atliekant sudėtingiausias operacijas, diegti naujas minimaliai invazyvios chirurgijos metodikas (vieno troakaro, natūralių organizmo angų), įgytas žinias ir įgūdžius perteikti kolegoms. Sektoriaus gydytojai konsultuoja, operuoja ir gydo pacientus, sergančius gerybiniais ir piktybiniais stemplės, skrandžio, žarnyno augliais. Mūsų pacientams atliekami visi modernūs tyrimai, būtini tinkamai įvertinti auglio išplitimą ir tipą prieš operaciją. Norint pasiekti geriausią gydymo rezultatą, pacientų gydymo taktika aptariama sektoriaus gydytojų pasitarimuose, dalyvaujant Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos profesoriams, docentams ir aukščiausios kvalifikacijos chirurgams.
MIG sektoriuje  atliekama:

 • Sudėtingos rekonstrukcinės operacijos dėl onkologinių susirgimų, šalinant visą arba dalį stemplės, skrandžio, žarnyno. Dalis operacijų, gydant ankstyvas navikų stadijas, gali būti atliekamos taikant laparoskopinę operavimo techniką (be „pjūvio“). Po laparoskopinių operacijų mažiau skauda, pacientas greičiau grįžta namo ir į darbą, rečiau pasireiškia pooperacinės komplikacijos, nelieka didelių pooperacinių randų.

 • Kartu su gydytojais gastroenterologais atliekamos kombinuotos endoskopinės ir laparoskopinės operacijos, gydant skrandžio polipus bei gerybinius auglius.

 • Taikant minimaliai invazines chirurgines priemones- stentus, balioninę diliataciją, padedame  atkurti virškinimo kanalo ir/ar tulžies latakų praeinamumą, esant išplitusiems augliams. Šių intervencijų dėka pagerėja pacientų gyvenimo kokybė, jiems gali būti skiriamas papildomas medikamentinis gydymas (chemoterapija).

 • aktyviai vystoma gastroezofaginio refliukso ligos, stemplinių diafragmos angos išvaržų chirurgija. Tai dažnos sveikatos problemos, kurių medikamentinis gydymas ne visada sėkmingas, kartais, norint visiškai pasveikti, reikalinga chirurginė operacija. Chirurgiškai gydant stemplės achalaziją (susirgimas, kai dėl stemplės susiaurėjimo sunku nuryti maistą), stemplės divertikulus (stemplėje susiformavusių maišelių) sektoriaus gydytojai yra sukaupę bene didžiausią patirtį Lietuvoje. Absoliuti dauguma šių operacijų atliekama laparoskopiniu būdu, išvengiant didelių žaizdų ir užtikrinant greitą sveikimą ir ligos simptomų išnykimą po operacijos. Laparoskopinių gastrofundoplikacijų rezultatai paskelbti tarptautinėje spaudoje, apibendrinti daktaro disertacijoje.

 • Minimaliai invazinė nutukimo chirurgija. Sektoriuje atliekamos visos pasaulyje pripažintos nutukimą gydančios laparoskopinės operacijos. Chirurgijos klinikoje, bendradarbiaujant su Johnson & Johnson ir Karl Stroz kompanijomis, vyksta laparoskopinių skrandžio apylankos operacijų kursai, kuriuose šios operacijos mokomi chirurgai iš Rytų ir Vidurio Europos. Klinikinę praktiką pagrindžia moksliniai tyrimai. Dalyvaujama keliose multicentrinėse atsitiktinių imčių klinikinėse studijose, kurias inicijavo chirurgijos klinikos bendradarbiai.

 • Laparoskopinė ir atvira išvaržų chirurgija, pritaikant modernias technologijas, naudojant išvaržų plastikai  geriausias pasaulyje taikomas aloplastines medžiagas- tai dar viena sektoriaus atliekamo praktinio ir mokslinio darbo kryptis. Atliekamos laparoskopinės kirkšnių, pilvo sienos, pooperacinių išvaržų plastikos Operacijos. Operuojant atvirai, plačiai taikoma pažangiausia pasaulyje laikoma „sublay“ metodika, leidžianti išvaržos atktryčių skaičių sumažinti iki minimumo. Sektoriuje atlikti moksliniai – tiriamieji išvaržų chirurgijos darbai publikuoti tarptautiniuose leidiniuose, gerai vertinami užsienio ekspertų.

 

Hepatopankreatobiliarinės ir endokrininės chirurgijos sektorius

Vadovas
Vadovas - prof. hab. Dr. J. Pundzius
Telefonas (+370 37) 326566
El. paštas El. paštas

Prof. G.Barauskas,
doc. V.Krasauskas,
prof. A.Gulbinas,
A.Mališauskas,
dr. T.Vanagas,
V.Kymantas,
A.Daukša.
tel.: (8-37) 326751.

 

Konsultacijos poliklinikoje 230 kab. ketvirtadieniais 9.00-14.00 val. tel.: (8-37) 326261
Tiriami ir gydomi ligoniai sergantys kepenų, kasos ir tulžies latakų susirgimais

Pagrindinis Hepatopankreatobiliarinės ir endokrininės chirurgijos sektoriaus tikslas – kvalifikuotai padėti pacientams, sergantiems kepenų, kasos ir tulžies latakų ligomis. Sektoriuje dirba patyrusių specialistų komanda, kurių žinios, patirtis, nuolatinis tobulinimasis šioje srityje bei moderniausia diagnostikos ir gydymo įranga, užtikrina geriausius galimus gydymo rezultatus. Gydytojai tobulina savo žinias ne tik iš naujausių literatūros šaltinių, bet ir mokslinėse bei praktinėse konferencijose ir stažuotėse visame pasaulyje. Remiantis naujausiomis medicininėmis žiniomis, sektoriuje yra sudaryti pacientų ištyrimo ir gydymo algoritmai, leidžiantys šiems pacientams greičiau pasveikti ir grįžti į pilnavertį gyvenimą. Sektoriuje per metus atliekama virš 700 operacijų. Sektoriaus gydytojų komanda pirmieji Lietuvoje atliko sėkmingą kepenų transplantacijos operaciją, minimaliai invazinę ultragarsu kontroliuojamą kepenų naviko radiodažninę abliaciją, retroperitoneoskopinę nekrektomiją dėl ūminio nekrozinio kasos uždegimo.
Sektoriuje gydomi pacientai, sergantys:
Kepenų - gerybiniais ir piktybiniais navikais;
- kepenų metastaziniais navikais;
- echinokokoze;
- kepenų cistomis;
- pūliniais.
Kasos - gerybiniais ir piktybiniais navikais;
- ūminiu ir lėtiniu kasos uždegimu;
- pseudocistomis;
- kasos fistulėmis.
Tulžies pūslės ir latakų
- akmenlige,
- gerybiniais ir piktybiniais navikais;
- tulžies latakų sužalojimais;
- tulžies latakų striktūromis.
Gydomi pacientai, patyrę kepenų, kasos ir tulžies latakų sužalojimus.
Sektoriaus gydytojai atlieka sudėtingas kepenų, kasos rezekcines operacijas, tulžies latakų rekonstrukcines, kepenų transplantacijos operacijas. Stebint ultragarsu atliekamos minimaliai invazinės (be pjūvio) procedūros kepenų, kasos, tulžies latakų navikų, uždegiminių ligų diagnostikai ir gydymui. Pacientams atliekamos visos reikiamos endoskopinės diagnostinės ir gydomosios procedūros.
Mūsų sektoriaus gydytojai glaudžiai bendradarbiauja su kitų klinikų specialistais. Komandinis darbas su gastroenterologijos, radiologijos, onkologijos klinikų gydytojais leidžia anksti diagnozuoti kepenų, kasos ir tulžies latakų ligas, parinkti optimalų ištyrimo ir gydymo metodą, pasiekti geriausią gydymo rezultatą. Bendruose pasitarimuose aptariami gydymo rezultatai, diagnostikos sunkumai. Bendradarbiavimas su reabilitacijos klinikos specialistais leidžia pacientams po sudėtingų operacijų greičiau atgauti jėgas ir grįžti į pilnavertį gyvenimą.
Be gydomosios veiklos, vienas iš sektoriaus gydytojų prioritetų yra mokslinė veikla. Sektoriuje dirba 4 medicinos mokslo daktarai, vienas doktorantas. Mokslininkai tiria ne tik kepenų, kasos ir tulžies latakų ligų metu vykstančius procesus, bet ir galimas šių ligų atsiradimo priežastis bei ankstyvuosius pranašus, analizuoja naujausių gydymo metodų efektyvumą. Bendradarbiaujama su kitų sričių  ir šalių mokslininkais. Sektoriaus mokslininkų darbai spausdinami tarptautiniuose leidiniuose, skaitomi pranešimai tarptautinėse mokslinėse konferencijose.
Sektoriaus gydytojų žinios ir sukaupta patirtis perduodama ir būsimiesiems chirurgams – gydytojams-rezidentams, bei kitų Lietuvos gydymo įstaigų gydytojams.    
Taip pat Hepatopankreatobiliarinės ir endokrininės chirurgijos
sektoriuje gydomi pacientai, sergantys chirurginėmis skydliaukės, prieskydinių liaukų, antinksčių ligomis. Pacientai yra konsultuojami Kauno klinikų Endokrinologijos poliklinikoje, kur jiems atliekami endokrininių liaukų hormonų, ultragarsiniai, radioizotopiniai tyrimai, o stacionariniam gydymui pacientus nukreipia šeimos gydytojai ir endokrinologai. Jei reikia, atliekami kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso tyrimai, skydliaukės audinio aspiracinė punkcija. Nuoseklus ištyrimas  iki operacijos, glaudus endokrinologų ir chirurgų bendradarbiavimas, padeda efektyviai gydyti pacientus nuo pačios patekimo į Kauno klinikas pradžios. Kartais iki operacijos pacientai dar yra papildomai gydomi Endokrinologijos klinikoje.
Per metus Hepatopankreatinės ir endokrininės chirurgijos sektoriuje atliekama iki 900 skydliaukės  operacijų. Didžiąją operuojamų dėl endokrininės sistemos susirgimų pacientų dalį sudaro sergantys skydliaukės ligomis. Tai mazginė, difuzinė, tirotoksinė struma, skydliaukės vėžys. Operacijų metu įtariant piktybinį procesą, atliekamas intraoperacinis patohistologinis tyrimas, nuo kurio priklauso optimalaus operacijos būdo pasirinkimas ir chirurginės intervencijos radikalumas. Piktybinių susirgimų atvejais, esant ligos plitimui į kaklo limfmazgius, atliekamos jų šalinimo operacijos.  Naudojamos patikimos operacijų metodikos padeda maksimaliai sumažinti ir taip retai pasitaikančių komplikacijų skaičių. Po operacijos pacientai yra stebimi ir periodiškai konsultuojami Endokrinologijos klinikos ambulatoriniame skyriuje.
Pastaraisiais metais daug dėmesio skiriama sergančiųjų prieskydinių liaukų patologija ištyrimui, ankstyvajai diagnostikai ir gydymui. Labai informatyvus šiuolaikinis tyrimas specialiais izotopais, kuris padeda laiku diagnozuoti atsiradusius prieskydinių liaukų pakitimus. Chirurgai dažniausiai gydo gerybinius šių liaukų navikus - adenomas, sukeliančias pirminį hiperparatiroidizmą. Rečiau pasitaiko piktybinių navikų, tačiau tiek ir gerybiniai, tiek ir piktybiniai gali sukelti sunkių pasekmių, pasireiškiančių inkstų, skeleto, virškinimo sistemų pakitimais.
Antinksčių operacijos atliekamos nustačius šių organų  navikus. Klinikiniai šių navikų požymiai - įvairūs. Dažniausiai tai būna išoriniai išvaizdos pakitimai, arterinio kraujospūdžio svyravimai. Operacijos atliekamos naudojant laparoskopinę techniką bei kitą šiuolaikišką medicinos aparatūrą. Esant didelių matmenų antinksčių navikams ar įtariant piktybinius procesus, laikomasi onkologinės chirurgijos principų ir  atliekamos radikalios operacijos.
Pastaraisiais metais padaugėjo pacientų, sergančių dauginių endokrininių navikų sindromais, kuomet reikalinga operuoti skydliaukę, antinksčius ir prieskydines liaukas. Šie sindromai yra paveldimi, todėl sėkmingam jų gydymui yra svarbus glaudus onkologų, genetikų, endokrinologų, radiologų ir chirurgų bendradarbiavimas.
Endokrininės chirurgijos srityje dirbantys chirurgai ne kartą specializavosi kitose Lietuvos ir užsienio klinikose, kasmet dalyvauja ir skaito pranešimus respublikos ir tarptautiniuose chirurgų ir endokrinologų suvažiavimuose bei konferencijose, naujoves pritaiko praktikoje ir vykdo mokslinį tiriamąjį darbą.     

 

Koloproktologijos sektorius

Vadovas
Vadovas - prof.Ž.Saladžinskas
Telefonas (+370 37) 32 65 68
El. paštas El. paštas

Gydytojai:
prof. A.Tamelis,
I.Tokeris,
dr. T.Latkauskas,
dr. S.Švagždys,
dr. P.Lizdenis,
H.Paužas.
Konsultacijos p-koje pirm.-ketv. 10-15, penkt. 10-13.
tel.: (8-37) 327048.

 

Konsultacijos poliklinikoje 232 kab. pirmadieniais-ketvirtadieniais 14.00-16.00val. penktadieniais 12.00-14.00 val. tel.: (8-37) 326145
Tiriami ir gydomi ligoniai su storosios ir tiesiosios žarnos susirgimais

Koloproktologijos sektorius, prieš 15 metų įkurtas kaip atskiras LSMU(tuomet KMU)padalinys, tapo pirmuoju tokiu specializuotu padaliniu Lietuvoje.
Šiame sektoriuje dirbantys gydytojai specializuojasi gydant ligonius, sergančius gaubtinės ir  tiesiosios žarnos ligomis,  išeinamosios angos ir tarpvietės susirgimais. Atliekamos visos storosios ir tiesiosios žarnos operacijos, taip pat naudojant ir minimaliai invazinę ( laparoskopinę) metodiką, operacijos dėl uždegiminių storosios žarnos susirgimų (divertikuliozė, kolitas), išeinamosios angos ir tarpvietės operacijos, operacijos dėl išmatų nelaikymo.
Pagrindinės klinikinio ir mokslinio darbo kryptys sektoriuje:

 1. Onkologiniai gaubtinės ir tiesiosios žarnos susirgimai. Didžiausias dėmesys šioje srityje skiriamas ankstyvai diagnostikai, šiuolaikiniam ištyrimui, ir individualiam ligonio gydymo  plano sudarymui, siekiant geriausių tiek artimųjų, tiek ir tolimųjų piktybinės ligos gydymo rezultatų.

 2. Išeinamosios angos ir tarpvietės ligų konservatyvus ir operacinis gydymas.

Turime sukaupę didžiausią patirtį Lietuvoje gydant onkologinius storosios žarnos susirgimus. Kiekvienais metais koloproktologijos sektoriuje operuojama apie 350 ligonių, sergančių gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu. Klinikoje dirbantys gydytojai naudoja pažangiausią diagnostinę aparatūrą, tiesiosios žarnos vėžiu sergantiems ligoniams atliekamas endorektinio ultragarso (ERUG), dubens kompiuterinės tomografijos (KT) ir magnetinio rezonanso tyrimai (MRT), leidžiantys tiksliai nustatyti piktybinės ligos stadiją, ir parinkti šiuolaikinį “mokslo įrodymais” (“evidence based”) pagrįstą gydymą. Siekiant geriausio gydymo rezultato, pacientų gydymo taktika aptariama sektoriaus gydytojų pasitarimuose, dalyvaujant LSMU Medicinos Akademijos profesoriams, docentams, aukščiausios kvalifikacijos chirurgams. Dėl onkologinių susirgimų atliekamos sudėtingos gaubtinės ir tiesiosios žarnos rezekcijos ir rekonstrukcijos operacijos, prioritetas teikiamas minimaliai invazinei (laparoskopinei) gydymo technikai. Po šių operacijų ligoniams mažiau skauda, pacientas greičiau grįžta į darbą, nelieka didelių operacinių randų.
Sektoriuje taip pat o gydoma daugelis išeinamosios angos ir tarpvietės ligų: hemorojus, paraproktitas ir išangės fistulė, išangės įplėša, tiesiosios žarnos iškritimas, epitelinės kryžkaulio landos, išmatų nelaikymas. Tiek mūsų, tiek ir pasaulio sukaupta patirtis rodo, kad, gydant šias ligas, geriausi gyvenimo kokybės rezultatai pasiekiami operuojant “Dienos stacionaro” sąlygomis - operuojama stacionarizavimo dieną, o kitą dieną po operacijos pacientas vyksta namo. Koloproktologijos sektoriuje -vienintelėje vietoje Lietuvoje atliekame endorektinio ultragarso ir analinės manometrijos tyrimus išmatų nelaikymo priežąsties ir laipsnio nustatymui, taikomi optimaliausi gydymo metodai.
Pagrindinis  Chirurgijos skyriaus Koloproktologijos sektoriaus klinikinio darbo principas - remtis naujausiais mokslo laimėjimais ir šiuolaikinėmis pasaulinėmis rekomendacijomis. Todėl mes aktyviai dalyvaujame mokslinėje veikloje, organizuojamos tarptautinės konferencijos, atlikti moksliniai tiriamieji tiesiosios žarnos onkologinio ir chirurginio gydymo darbai, publikuoti prestižiniuose tarptautiniuose leidiniuose, vertinami užsienio ekspertų.

 

Krūties chirurgijos skyrius

Vadovas
Vadovas - prof. habil.dr. Algirdas Boguševičius (krūtų onkochirurgas, abdominalinis chirurgas konsultantas)
Telefonas (+370 37) 32 69 83
El. paštas El. paštas

Gydytojai:
Gintautas Tiškus (krūtų, endokrininė, abdominalinė chirurgija) Tel.darbo 8 37 327038, El.paštas: gintiskus@hotmail.com
Daiva Čepulienė (krūtų chirurgė) Tel.darbo: 8 37 327038.
Daujutė Leonarda Šarakauskienė
Vytautas Tiknius

Vyr.slaugytoja – slaugos administratorė Danguolė Širkienė Tel.8 37 326102 El.paštas: danguole.sirkiene@kaunoklinikos.lt
Slaugytojos: tel.8 37 327019
Sekretoriatas: tel. 4483

Poliklinika:
Registratūra tel. 8 37 326927,
mamogafinės patikros registratūra , tel.8 37 326809, kab.Nr.17
Krūties ligų konsultantai, kab.Nr.18, tel.8 37 326267

Lokalizacija
a)poliklinika-ginekologijos korpusas,moterų konsultacija, 18 kabinetas
b)stacionaras-ginekologijos korpusas,0-nis aukštas,krūties chirurgijos skyrius.

Tikslas: krūties ligų diagnostika ir gydymas pagal EUSOMA (European society mastology) reikalavimus.

Funkcijos:
a) atrankinė mamografinė patikra dėl krūties vėžio;
b) instrumentinė (ultragarsinė, mamografinė, scintigrafinė, branduolių magnetinio rezonanso) diagnostika;
c) citologinė ir histologinė diagnostika;
d) nečiuopiamų navikų, sarginių limfmazgių žymėjimas ultragarso, mamografo kontrolėje vedline vielyte ar radioizotopu;
e) specialistų ( onkologo-chemoterapeuto, radioterapeuto, radiologo, patologo, chirurgo) konsultacijos ir konsiliumai, sprendžiant diagnostikos ir gydymo klausimus
f) pilnavertis komplesinis gydymas (operacinis, spindulinis, chemoterapinis, hormonoterapinis, biologinis)
g) ankstyva reabilitacija.

Gydomos ligos:
a) visos krūties ligos (uždegiminės, gerybiniai ir piktybiniai navikai, dishormoninės ligos)
b) krūties defektai ir deformacijos po chirurginių intervencijų;

Stacionarinė pagalba:
Chirurginio gydymo tikslas – radikaliai pašalinti krūties naviką, išlaikant kuo priimtinesnį kosmetinį operacijos efektą, nustatyti sritinių limfmazgių būklę. Operacijos dėl krūties vėžio metu ne tik pašalinamas ligos židinys, bet plastinės chirurgijos metodais atstatomas krūties tūris ir forma. Net, jei retais atvejais tenka šalinti krūtį, ji gali būti atkurta, panaudojant aplinkinius audinius ar implantus. Gydymas dėl krūties vėžio tampa vis labiau tausojantis. Pasitelkiant branduolinės medicinos pasiekimus, nustatomas limfmazgis ar jų grupė, kurie pirmieji surenką limfą iš pažeisto krūties segmento. Nustačius kad šie limfmazgiai nepažeisti, pažasties limfmazgių šalinti nereikia. Taip išvengiama ilgalaikių krūties vėžio gydymo komplikacijų ir galimo invalidumo dėl rankos ribotos funkcijos ir tinimo. Atliekami moksliniai krūties vėžio diagnostikos ir gydymo tyrimai, pastoviai analizuojami rezultatai.
Krūties operacijos:
1.Krūties dalies šalinimas su sarginio limfmazgio biopsija, pasiekiant pakankamą radikalumą ankstyvos vėžio stadijos atveju, išsaugant krūtį ir pažasties narvelieną, tuo ženkliai sumažinant operacinę traumą ir gaunant geresnį kosmetinį rezultatą.
2. Krūties dalies ir pažasties limfmazgių šalinimas,atstatant krūtį vietiniais audiniais ar torakodorzaliniu lopu.
3. Visos krūties ir pažasties limfmazgių šalinimas,atstatant krūtį pilvo sienos-tiesiojo pilvo raumens lopu.
4. Krūties dalies šalinimas su kitos krūties sumažinimu, pasiekiant geresnį kosmetinį efektą.
5.Krūties atstatymas ar jos defekto taisymas po buvusių chirurginių intervencijų,atliekant įvairias plastines operacijas, tame tarpe ir naują riebalų persodinimo operaciją, panaudojant perteklinius riebalus iš kitų kūno vietų.


Lietuvos sveikatos mokslų universiteto
Virškinimo sistemos tyrimų institutas
Chirurginės gastroenterologijos laboratorija

Vadovas
Laboratorijos vedėjas - Prof. Antanas Gulbinas, vyriausiasis mokslo darbuotojas,
Telefonas (+370 37) 32 69 83
El. paštas El. paštas

Kontaktai:
Eivenių 4, LT- 50161 Kaunas
Tel.: +370 37 302949
E-mail: virskinimas@lsmuni.lt

Laboratorijos darbuotojai:

 • Eva Dobkevičiūtė-Palšienė, technikė

 

 

 

LSMU Virškinimo sistemos tyrimų instituto Chirurginės gastroenterologijos laboratorija yra LSMU Chirurgijos klinikos mokslinę veiklą koordinuojantis ir vykdantis padalinys.
Laboratorijos misija: Virškinimo sistemos navikinių bei uždegiminių ligų molekulinių bei klinikinių tyrimų vykdymas ir plėtra. Mokslininkų, pritaikančių mokslines žinias ir patyrimą klinikinėje praktikoje (įrodymais pagrįsta medicina) rengimas.

Laboratorijoje dirba patyrę mokslininkai, valdantys reikiamą aparatūrą baltymų ekspresijos, epigenetinių mechanizmų tyrimams ir iRNR lygio genų ekspresijos tyrimams, ląstelių kultūrų eksperimentams.

Darbo tema: VIRŠKINIMO SISTEMOS NAVIKINIŲ IR UŽDEGIMINIŲ LIGŲ PATOGENEZĖS, KLINIKINIAI IR EKSPERIMENTINIAI TYRIMAI
Darbo tikslas: Ištirti virškinimo sistemos navikinių bei uždegiminių ligų, jų komplikacijų patogenezės ypatumų ir gydymo taktikos įtaką ligos eigai, išeitims.

Mokslinių darbų kryptys:
• Klinikiniai tyrimai
• Molekuliniai – genetiniai tyrimai
• Eksperimentiniai tyrimai

Pagrindiniai vykdomi moksliniai projektai:

 • Genų reguliuojančių uždegiminį atsaką ir leukocitų adheziją ekspresijos tyrimas bei uždegimą moduliuojančių molekulių aktyvumo įvertinimas ūminio pankreatito metu.

 • Protekcinio geno HO-1 polimorfizmo įtakos ūminio pankreatito eigai ir išeitims tyrimas.

 • Oksidacinio streso molekulių ekspresijos pakitimų ūminio pankreatito metu bei kalcio signalų ir mitochondrijų funkcijos sutrikimų ūminio pankreatito metu

 •  tyrimai.

 • Epigenetinių pakitimų, sergant kasos, skrandžio ir periampuliniu vėžiu tyrimai (Tumor Supresinių genų DNR hipermetilinimo tyrimas. Genomo pasikartojančių nukleotidų sekų DNR hipometilinimo tyrimas. DNR metiltransferazės polimorfizmo reikšmės vėžio patogenezėje tyrimas.)

 • CUGBP2 reikšmės kasos, skrandžio vėžio patogenezėje bei šių pakitimų santykio su Cox-2 grandine tyrimai.

 • Uždegiminio antisekrecinio faktoriaus AF įtakos mažinant uždegiminį procesą bei sąaugų susidarymą eksperimentinio peritonito sąlygomis tyrimas.

Papildomai finansuoti moksliniai projektai:
2005-2006 metais vykdytas VMSF finansuojamas Prioritetinių mokslo krypčių plėtros projektas “NAVIKAS”.
2007-2009 metais vykdytas VMSF Fondo inicijuojamų programų projektas “Biologinio atsako į radiodažninės abliacijos terminį poveikį tyrimas ir kompiuterinis modeliavimas” (Nr. P-02/2007). Projektas finansuotas iš VMSF lėšų ir sėkmingai baigtas 2009 metų pabaigoje.