Kauno klinikose ir LSMU lankėsi svečiai iš Bratislavos Comenius universiteto

Kauno klinikų, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Bratislavos Comenius universiteto (Slovakija) atstovai šią savaitę aptarė bendradarbiavimo galimybes tarptautinėje mokslinėje bei projektinėje veikloje. Susitikime dalyvavo prof. Juraj Peyer, Comenius universiteto, klinikinės veiklos ir studijų fakulteto prodekanas ir Bratislavos universitetinės ligoninės vidaus ligų klinikos vadovas bei dr. Peter Jackuliak, Comenius universiteto, medicinos studijų plėtros, kokybės ir inovacijų fakulteto prodekanas su delegacija, kurių pagrindinės domėjimosi sritys yra endokrinologija, diabetologija, gastroenterologija, reumatologija bei genetiniai tyrimai. Kauno klinikų ir LSMU mokslininkai bei svečiai pristatė savo institucijas, jų pasiekimus bei vystomą mokslinę tiriamąją veiklą, glaudesnės partnerystės galimybes.

Pasak Kauno klinikų direktoriaus visuomenės sveikatai, mokslui ir studijoms dr. Tomo Lapinsko, nuolatinis tarptautinių ryšių stiprinimas ir plėtojimas ne tik daro mūsų gydytojus ir tyrėjus stipresniais, bet ir leidžia mums tapti matomais tarptautinėje erdvėje.
„Dalis mūsų klinikinės ir mokslinės veiklos sutampa su svečių interesais, todėl yra ne viena sritis, kurioje galime bendradarbiauti. Slovakų atstovams įdomūs vėžio molekuliniai bei mikrobiotos tyrimai. Universiteto atstovai jau kvietė mane į Slovakiją, kad galėtume pasidalinti savo patirtimi ir žiniomis mikrobiotos transplantacijų ir tyrimų srityje. Džiaugiamės, galėdami padėti“, – teigia LSMU Podiplominių studijų centro dekanas, Gastroenterologijos klinikos vadovas prof. Juozas Kupčinskas. 2015 m. Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikoje sėkmingai atlikta pirmoji Baltijos šalyse žarnyno mikrobiotos transplantavimo procedūra.
Svečiai lankėsi Kauno klinikų Endokrinologijos, Gastroenterologijos bei Genetikos ir molekulinės medicinos klinikose. 

Kauno klinikų informacija ir nuotrauka.