Kauno klinikų profesorė – tarptautinės premijos atrankos komisijos narė

Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Konsultacijų ir diagnostikos skyriaus vadovė, gydytoja kardiologė prof. Jurgita Plisienė buvo įvertinta tarptautinės mokslininkų bendruomenės ir pakviesta tapti viena iš dešimties tarptautinio Karaliaus Faisalo apdovanojimo atrankos komiteto Medicinos srityje komisijos narių. Saudo Arabijoje vykusioje atrankoje komisijos nariai iš skirtingų pasaulio valstybių sprendė, kam šiais metais atiteks prestižinis mokslininkus ir institucijų atstovus remiantis Karaliaus Faisalo apdovanojimas ir premija.

„Kartu su kitais pasaulio profesoriais rinkome laimėtoją medicinos srityje. Šiais metais tema medicinos srityje – genų redagavimo technologijos pritaikymas medicinoje. Tarp keturių premijos nominantų buvo ir Vilniaus universiteto profesorius Virginijus Šikšnys“, – sako prof. J. Plisienė.

Prieš atvykstant į Saudo Arabiją, kiekvienas komisijos narys gavo medžiagą apie keturis Karaliaus Faisalo premijos nominantus. „Su informacija turėjome susipažinti, ją gerai išanalizuoti, – apie darbą komisijoje pasakoja profesorė. – Darbas šioje komisijoje truko 3 dienas. Jis buvo labai įdomus, tačiau tuo pačiu tai buvo iššūkis, nes reikėjo diskutuoti su garbingais profesoriais iš viso pasaulio. Kartu įvertinome mokslininkų pasiekimus medicinos srityje.“

Į šią komisiją profesorė atrinkta remiantis Saudo Arabijos universiteto rekomendacijomis. Prof. J. Plisienė teigia, kad kvietimas dalyvauti komisijoje buvo netikėtas, nes atrankoje dalyvauti nereikėjo. Vieną dieną ji tiesiog gavo kvietimą į elektroninį paštą. „Į komisiją renkami ne tik genetikos ekspertai, bet ir skirtingų sričių specialistai, kurie galėtų įvertinti, kaip išradimai gali būti pritaikomi klinikinėje praktikoje. Džiaugiuosi, kad galėjau Lietuvai atstovauti tokiame prestižiniame Saudo Arabijos renginyje ir tikiuosi, kad tai taps reikšmingo tarptautinio bendradarbiavimo pradžia“, – šypsosi profesorė.

Pasak prof. J. Plisienės, ši premija tik dar kartą įrodo, kokie vertinami Lietuvos specialistai tarptautinėje erdvėje. „Mūsų mokslininkai yra lygiaverčiai ir gali konkuruoti su Harvardo profesoriais, – tikina ji. – Prof. V. Šikšnio genomo redagavimo sukurtas metodas plačiai taikomas užsienio valstybėse, kiti profesoriai tik tobulino šią atrastą metodiką ir diegė ją medicinoje. Todėl Lietuvos mokslininkai tarptautinėje erdvėje tikrai atrodo labai gerai.“

Karaliaus Faisalo globojama premija skiriama mokslininkams ir institucijų atstovams penkiose kategorijose: tarnavime islamui, islamo studijose, arabų kalboje ir literatūroje, mokslo ir medicinos srityje. Ši premija teikiama nuo 1979 metų. Net 21 premijos laureatas yra gavęs ir Nobelio premiją. Karaliaus Faisalo globojamos premijos laureatui skiriama 200 tūkstančių eurų, taip pat 200 gramų auksinis medalis ir pažymėjimas.

Kauno klinikų informacija