Klinikos vadovas prof. Rytis RIMDEIKA

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės
Kauno klinikų 
PLASTINĖS ir REKONSTRUKCINĖS CHIRURGIJOS KLINIKA
Eivenių g. 2
Kaunas LT-50161
Tel.: +370 37 326853, +370 37 326108
Faksas: +370 37 787377
El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

Žemėlapis

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikoje yra Plastinės chirurgijos ir nudegimų skyriaus. Klinikoje taip pat yra 3 sektoriai – Plastinės chirurgijos, Plaštakos chirurgijos ir Nudegimų chirurgijos. Klinikoje visą parą teikiama mikrochirurginė rekonstrukcinė pagalba plaštakos sužalojimų atvejais, priimami nudegę pacientai. Pacientams taip pat atliekamos įgytų po traumų ir įgimtų plaštakos defektų rekonstrukcinės operacijos, kitos rankų rekonstrukcijos (randų, nervų, sausgyslių, kraujagyslių, arterio-veninių fistulių formavimo ir kt.). Atliekamos sudėtingos rekonstrukcinės operacijos ligoniams, turintiems ir minkštųjų audinių defektų. Glaudžiai bendradarbiaujant su Odos ir venerinių ligų bei Onkologijos ir hematologijos klinikomis, operuojami ir kompleksiškai gydomi ligoniai, sergantys odos ir minkštųjų audinių onkologiniais susirgimais. Moterims po krūtų operacijų rekonstruojamos krūtys. Kartu su Ausų, nosies, gerklės klinikos specialistais, burnos veido ir žandikaulių chirurgais operuojami veido, burnos, nosies, ausų defektai, ausies apsigimimų atvejais ausys rekonstruojamos iš savųjų audinių. Taip pat atliekamos valstybės nekompensuojamos kosmetinės veido, krūtų, pilvo, kūno kontūrų operacijos.

Klinikos misija – aukščiausio (tretinio) ir antrinio lygių įrodymais pagrįstos medicinos principais paremtų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos paslaugų (nudegimų chirurgijos, galūnių mikrochirurgijos, odos ir minkštųjų audinių onkologinės chirurgijos, rekonstrukcinės potrauminių defektų chirurgijos, estetinės chirurgijos) teikimas Lietuvos Respublikos ir užsienio šalių gyventojams, kvalifikuotų medicinos specialistų rengimas bei mokslinių tyrimų vykdymas.
Klinikos vizija – tarptautinius specialybės standartus atitinkanti universitetinio lygio klinika, kuri teikia visas medicinines paslaugas numatytas specialybės apraše, akredituota tarptautinių profesinių ir pripažinta pacientų organizacijų, vykdanti klinikinius bei fundamentinius mokslinius tyrimus su tarptautiniais partneriais, rengianti specialistus turinčius tarptautinės karjeros galimybes, sudaranti sąlygas kitų įstaigų ir specialybių darbuotojų kvalifikacijos kėlimui.
Stacionarinės veiklos prioritetai:

  • Nudegimai
  • Plaštakos trauma (mikrochirurgija)
  • Kitų kūno dalių trauma (rekonstrukcija, mikrochirurgija)
  • Odos ir minkštųjų audinių onkologija
  • Pooperaciniai defektai
  • Plaštakos degeneracinės ligos (rekonstrukcija, protezavimas)
  • Estetinė chirurgija (mokamos paslaugos)
  • Medicininis turizmas (mokamos paslaugos).

Universitetinės Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos tradicijos Kaune – seniausios Lietuvoje. Čia buvo įkurtas pirmasis rekonstrukcinės chirurgijos skyrius, skirtas vienai sunkiausių traumų – nudegimams – gydyti. Prasidėjusi Nudegimų rekonstrukcinės chirurgijos skyriaus įsteigimu Kauno klinikose 1972 metų gruodžio 7 dieną, istorija sėkmingai tęsėsi vykdant gydomąją praktikinę veiklą ligoninėje bei mokslinę ir pedagoginę veiklą Kauno medicinos institute, vėliau Kauno medicinos akademijoje, Kauno medicinos universitete, o nuo 2011 metų – Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU). Šiandieną Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinika – pripažintas lyderis ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos regione. Čia kasmet gydoma per 2700 pacientų, atliekama virš 3 tūkst. operacijų. Klinikoje iki šiol sėkmingai veikia nudegimų centras, kuriame gydomi sunkiausi nudegę pacientai iš visos Lietuvos. Taip pat klinikoje visą parą teikiama pagalba galūnių amputacijas patyrusiems pacientams, atliekamos mikrochirurginės operacijos plaštakos ir kitų sužalojimų atvejais, šalinami odos ir minkštųjų audinių onkologiniai augliai, plastikos būdu rekonstruojami susidarę audinių defektai. Klinikos Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistai, remdamiesi ilgamete audinių transplantacijos patirtimi, 2000 metų gegužės mėnesį atliko pirmąsias Kaune organų (inkstų) transplantacijos operacijas. Klinikoje gydomi ne tik pacientai iš visos Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių piliečiai – atvyksta pacientai iš Latvijos, Baltarusijos, Rusijos Kaliningrado srities, Vokietijos, Norvegijos, Jungtinės karalystės, Švedijos ir kitų šalių.

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinika – pripažintas mokslo centras. Pastaruosius dešimt metų čia pastoviai vyksta doktorantūros studijos, kasmet apginama viena ar dvi disertacijos minkštųjų audinių rekonstrukcijos, nudegimų ir opų chirurgijos, žaizdų infekcijos ir kitomis tematikomis. Klinikos darbuotojų pristatyti moksliniai darbai ne viename tarptautiniame suvažiavime ar konferencijoje buvo pripažinti geriausiais. Klinikos mokslinių projektų partneriai – Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Italijos, Suomijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos universitetų padaliniai, mokslinės laboratorijos, medicinos praktikos centrai.
Nuo 2006 metų klinikai vadovauja jos įkūrimo iniciatorius Lietuvos Respublikos nusipelnęs gydytojas prof. dr. Rytis Rimdeika.