TRADICIJOS IR INOVACIJOS KURIA GALIMYBES

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos yra didžiausia daugiaprofilinė gydymo įstaiga Lietuvoje. Čia puoselėjamos ilgametės tradicijos kartu su diegiamomis inovacijomis suteikia didesnes galimybes ir ligoninės personalui, ir pacientams. Universitetinė ligoninė – tai vieta, kur pacientai gauna aukščiausios kokybės pagalbą, o medikai turi geriausias sąlygas suderinti mokslinį ir praktinį darbą.
Daugiau nei prieš 75 metus pradėjusi veikti ligoninė yra aukščiausio lygio medicinos pagalbos įstaiga, kurioje dera klinikinė praktika, moksliniai tyrimai ir medicinos studijos. Kauno klinikos yra atviros visos Lietuvos gyventojams ir pasirengusios teikti itin aukštos kokybės sveikatos priežiūros paslaugas visiems čia besikreipiantiems.
Kauno klinikos aprūpintos šiuolaikine diagnostikos aparatūra ir gydymo priemonėmis. Čia sėkmingai diagnozuojamos ir gydomos sunkiausios ligos, atliekamos itin sudėtingos operacijos. Kauno klinikose dirba daugiau nei 1200 aukštos kvalifikacijos gydytojų, apie 2,5 tūkst. slaugos specialistų ir beveik tūkstantis gydytojų rezidentų. Kasmet Kauno klinikų ambulatoriniuose padaliniuose apsilanko daugiau nei 1 mln. pacientų, daugiau nei 95 tūkst. gydomi stacionare.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos yra gydymo įstaiga, kurioje klinikinę praktiką derinant su mokslo bei studijų plėtra, įdiegiamos pažangiausios šiuolaikinės technologijos. Todėl ligoninė tampa traukos centru įvairiomis ligomis sergantiems pacientams iš visos Lietuvos ir kitų šalių.

VIZIJA

Moderni medicininė ir socialiai atsakinga pagalba sudėtingiausiems pacientams. Naujos žinios ir geriausia patirtis studentams ir sveikatos priežiūros specialistams. Pasaulinės reikšmės moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra. Motyvuojančios darbo ir socialinės sąlygos.

MISIJA

Gerinti Lietuvos gyventojų sveikatą ir gyvenimo kokybę, ugdyti ambicingus ir nuolat tobulėjančius sveikatos priežiūros specialistus, kurti ir diegti moksliniais tyrimais pagrįstas inovacijas.

STRATEGINĖS PLĖTROS KRYPTYS

 • Sergamumo ir priešlaikinio mirtingumo nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų mažinimas. Modernios kardiologijos paslaugos, panaudojant ir ES struktūrinių fondų paramos lėšas.
 • Sergamumo ir priešlaikinio mirtingumo nuo galvos smegenų kraujagyslių ligų mažinimas.
 • Motinos ir vaikų sveikatos stiprinimas. Ankstyva vaikų ligų profilaktika, diagnostika ir gydymas. Saugesnės ir kokybiškesnės paslaugos nėščiosioms, gimdyvėms ir vaikams.
 • Onkologinės pagalbos stiprinimas: vėžio kontrolė, profilaktika ir ankstyva diagnostika. Mirštamumo nuo onkologinių ligų mažinimas.
 • Skubios pagalbos optimizavimas, mirštamumo nuo išorinių mirties priežasčių mažinimas.
 • Transplantologijos, vaizdinių tyrimų, laboratorinės medicinos ir genetikos plėtra.
 • Intervencinės radiologijos, mažai invazinės, naujausiomis technologijomis grįstos chirurgijos plėtra.
 • Retomis ligomis sergančiųjų pacientų koncentravimas.
 • Profilaktinių programų skatinimas.
 • Įrodymais pagrįstų diagnostikos ir gydymo algoritmų diegimas.
 • Efektyvios ambulatorinės, dienos stacionaro paslaugos.
 • Elektroninės sveikatos priežiūros paslaugos.
 • Aukštosiomis technologijomis pagrįstos asmens sveikatos priežiūros paslaugos.