KLINIKOS STRUKTŪRA

Klinikoje veikia Neuroreabilitacijos skyrius, Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius, Ambuatorinės reabilitacijos poskyris, Kineziterapijos skyrius, Logoterapijos kabinetas.

  • Neuroreabilitacijos skyrius

Taikoma ankstyva stacionarinė suaugusiųjų reabilitacija („reabilitacija III“) neurologinio, judamojo-atramos aparato profilio ligoniams, kuriems pirmojo reabilitacijos etapo paslaugos buvo suteiktos Kauno klinikose. Neuroreabilitacijos skyriuje gydomi ligoniai su žymiais biosocialinių funkcijų sutrikimais po galvos ir nugaros smegenų traumų ar operacijų, galvos ir nugaros smegenų kraujotakos sutrikimų, degeneracinių nervų sistemos ligų, daugybinių kaulų lūžimų, dubens ir kojų kaulų lūžimų. Darbas su ligoniais skyriuje vyksta reabilitacijos specialistų komandos principu, taikant individualizuotą kompleksinę reabilitaciją: gydymą vaistais, kineziterapiją, ergoterapiją, logoterapiją, naudojant virtualią realybę, fizioterapiją. Konsultuoja psichologas, socialinis darbuotojas, Slaugos fakulteto magistrantūros studentai taiko dailės terapiją. Kiekvieną savaitę skyriuje reabilituojamus ligonius vizituoja Reabilitacijos klinikos vadovas; vyksta reabilitacijos specialistų komandos susirinkimai ligonių funkcinės būklės pokyčių aptarimui, taikomų reabilitacijos priemonių efektyvumo įvertinimui. Neuroreabilitacijos skyriuje yra 20 lovų.

Neuroreabilitacijos skyriaus vadovas prof. Raimondas SAVICKAS
Tel.: +370 37 327011
El. p.: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Vyr. slaugytoja tel.: +370 37 327091

  • Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje teikiamos reabilitacijos paslaugos ambulatoriniams ir stacionaro pacientams. Pacientams nukreiptiems ambulatorinėms paslaugoms teikiamos II arba III lygio Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojų konsultacijos ir atitinkamos paslaugos, teikiamos III-iojo medicininės reabilitacijos etapo paslaugos. Kauno klinikų stacionare gydomiems pacientams teikiamos I-ojo medicininės reabilitacijos etapo paslaugos bei konsultuojami dėl tolesnės reabilitacijos indikacijų. Kasmet skyriuje atliekama per 150 000 reabilitacijos paslaugų.
Šalia įprastų fizinių veiksnių: elektrostimuliacija, mikrobangos, magneto terapija, trumposios bangos, protarpinė kompresija, pastaraisiais metais įdiegti pažangūs, mokslu pagrįsti fizikiniai veiksniai: radialinė smūginė banga ir didelės galios lazeris. Patyrę masažuotojai atlieka gydomąjį, pagal poreikį sportinį ar profilaktinį masažus. Skyriuje galime ir taikome hidroterapijos procedūras: individualios mankštos vandenyje (vandens take, vertikalioje vonioje), povandeninis masažas, perlinės ir angliarūgštės vonios, keturkamerinės vonelės, dušai (Šarko, cirkuliarus bei kylantis), sudoterapija.
Skyriaus ambulatorinės reabilitacijos padalinyje teikiama III etapo ambulatorinės reabilitacijos paslaugos sergant nervų, kraujotakos ir kvėpavimo sistemų ligomis suaugusiems ir esant judamojo – atramos aparato pažeidimams suaugusiems ir vaikams.
Pacientų registracija ambulatorinės reabilitacijos paslaugoms telefonu: +370 37 327094 (d.d. 8.00- 14.00 val.), poskyrį rasite Kardiologijos korpuso I aukšte.
Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vadovas Alvidas KEIZERIS
Tel.: +370 37 326406
El. p.: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Vyr. slaugytoja tel.: +370 37 326079

  • Kineziterapijos skyrius

Kineziterapijos skyriaus kineziterapeutai dirba 28 – iose Kauno klinikų profilinėse klinikose.
Kineziterapija - gydymas, turintis apibrėžtą teorinį ir praktinį pagrindą bei platų klinikinį pritaikymą, ligų ir traumų prevencija, sveikos gyvensenos skatinimas ir mokymas, siekiant vystyti, palaikyti ir (ar) atkurti optimalias judėjimo ar kitas funkcines galimybes, kai judėjimas ar kitos funkcijos yra pažeistos dėl amžiaus, traumos, ligos ar aplinkos veiksnių.
Kineziterapeutas:

  • Ištiria ir įvertina įvairaus amžiaus klientų/pacientų funkcinę, fizinę būkles ir poreikius.
  • Formuluoja kineziterapinę diagnozę, prognozę ir sudaro kineziterapijos planą.
  • Vykdo kineziterapijos programą, parenka ir taiko kineziterapijos metodus ir priemones.
  • Vertina kineziterapijos efektyvumą.
  • Teikia rekomendacijas pacientui ir jo šeimos nariams. Kasmet kineziterapija taikoma 20 proc. Kauno klinikų stacionariniuose skyriuose gydytų ligonių skaičiaus.

Kineziterapijos skyriaus vadovė doc. dr. kineziterapeutė Inesa RIMDEIKIENĖ
Tel.: +370 37 326939
El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

  • Logoterapijos kabinetas

Logoterapijos kabinete logoterapija taikoma 14 profilinių klinikų. Logoterapeutas įvertina bei specialiomis priemonėmis šalina ar švelnina vaikų bei suaugusiųjų kalbėjimo, kalbos, balso, rijimo ir komunikacijos sutrikimus.
Logoterapijos kabineto vadov logoterapeutė Laimutė RAČKAUSKIENĖ
Tel.: +370 37 327073