Klinikos vadovas prof. dr. Rimantas KĖVALAS

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės
Kauno klinikų VAIKŲ LIGŲ
 KLINIKA
Eivenių g. 2
Kaunas LT-50161
Tel.: +370 37 326626
El. paštas: vaiku.ligu.klinika@kaunoklinikos.lt,
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Žemėlapis

Išankstinė pacientų registracija
Tel.: +370 37 326465, +370 37 326864

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Vaikų ligų klinika teikia aukščiausio lygio skubią ir specializuotą pagalbą 0 – 18 metų vaikams, dalyvauja ikidiplominiame ir podiplominiame mokymo procesuose, organizuoja ir vykdo studijas, tarptautinius projektus, bei mokslinius tyrimus. Kliniką sudaro I-as Vaikų ligų skyrius (Pulmonologijos, Alergologijos ir Nefrologijos sektoriai), II-as Vaikų ligų skyrius (Kardiologijos-Reumatologijos, Gastroenterologijos, Hematologijos-Onkologijos sektoriai), Vaikų intensyviosios terapijos skyrius ir Vaikų skubios pagalbos skyrius (Urgentinės pediatrijos sektorius).
Vaikų ligų klinikoje veikia penki funkciniai centrai:

  • Vaikų lėtinių kvėpavimo ligų
  • Vaikų šlapinimosi sutrikimų
  • Vaikų hematologijos-onkologijos
  • Vaikų kardiologijos-reumatologijos retų ligų
  • Vaikų lėtinių ir retų inkstų ligų.

Vaikų konsultacinėje poliklinikoje teikiama tretinio lygio specializuotos konsultacijos, joje konsultuoja vaikų nefrologai, vaikų hematologai, vaikų kardiologai, vaikų pulmonologai, vaikų alergologai, vaikų gastroenterologai, vaikų ligų gydytojai, mergaičių ginekologai, vaikų ortopedai traumatologai, vaikų chirurgai, vaikų urologai, vaikų proktologas, vaikų ausų, nosies ir gerklės gydytoja (LOR), vaikų genetikė.
Vaikų ligų klinikoje gydomi ir konsultuojami ligoniai iš visos Lietuvos ir užsienio šalių.
Kauno Universiteto Vaikų ligų katedra įkurta 1924 m. Jos pagrindinė organizatorė buvo Vanda Tumėnienė-Mingailaitė, kuri 1923 m. vasarą buvo išrinkta prof. K. Buinevičiaus vadovaujamos Vidaus ligų katedros vyresniąja asistente. Jos pastangomis 1924 m. gegužės 13 d. Kaune, Maironio gatvėje, buvo atidaryta ir pirmoji Vaikų ligoninė, kuri tapo Vaikų ligų katedros klinikine baze.
1937 m. liepos 21 d. pašventintas kertinis Universiteto Klinikų akmuo ir prasidėjo stambiausio objekto tarpukario Lietuvoje statyba.
Vaikų ligų katedra 1940 m. Profesorės V.Tumėnienės iniciatyva buvo suplanuota ir infekcinė ligoninė su atskirais trimis izoliuotais skyriaus skirtingoms infekcijoms (skarlatinos, difterijos ir mišrus). Tai vienos moderniausių to meto klinikų Europoje.
1940 m. balandžio mėn. klinikos jau buvo visiškai įrengtos. Birželio – liepos mėn. į jas persikėlė Universiteto katedros.
Įkuriami pirmieji Lietuvoje specializuoti skyriai:
1973 m. – vaikų kardiologijos,
1977 m. – vaikų reanimacijos ir intensyviosios terapijos.
1991 m. Vaikų ligų katedra reorganizuota į Vaikų ligų kliniką.
Klinikoje susikuria 7 sektoriai. Sektorių įkūrimas padėjo funkciškai sujungti konsultacinę-poliklinikinę pagalbą vaikams su stacionariniu gydymu.
1999 m . Vaikų konsultacinė poliklinika ir vaikų priėmimo poskyris iš centrinio korpuso persikelia į Vaikų ligų korpusą.
2011 m. birželio mėn.1d. atidarytas naujas Vaikų ligų klinikos korpusas, iš centrinio korpuso perkeliamas I-as Vaikų ligų sk., įsikuria erdvi konsultacinė poliklinika, naujai sukuriami hematologijos-onkologijos, lėtinių kvėpavimo takų, vaikų šlapinimosi sutrikimų centrai.
2016 m. įkuriami Vaikų kardiologijos-reumatologijos retų ligų ir Vaikų lėtinių ir retų inkstų ligų centrai.
Traumų ir skubios pagalbos centre 2016 m. rugsėjo 1d. įkuriamas Vaikų Skubios pagalbos skyrius.