Klinikos vadovas prof. dr. Rimantas BENETIS

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės
Kauno klinikų ŠIRDIES, KRŪTINĖS IR KRAUJAGYSLIŲ CHIRURGIJOS 
KLINIKA
Eivenių g. 2
Kaunas LT-50161
Tel.: +370 37 326433, +370 37 326191 
El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Kardiologijos klinikos registratūra:
Tel.: +370 37 326745, +370 37 326150
Žemėlapis

Kasmet klinikoje atliekama virš 4000 operacijų, tame tarpe apie 1000 sudėtingų širdies operacijų DKA (dirbtinės kraujo apytakos) sąlygomis. 2001–2016 m. klinikoje atliktos 36 širdies, 12 plaučių, 6 širdies – plaučių komplekso transplantacijos, 1 dirbtinės širdies, 41 širdį asistuojančių sistemų implantacijos.
Į Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos kliniką priimami ligoniai iš Lietuvos ir artimiausių užsienio valstybių. Klinikoje per metus gydoma apie 3500 ligonių. Dažniausiai gydomos ligos:

 • Išeminės širdies liga (stabili ir nestabili krūtinės angina, miokardo infarktas: tik prasidėjęs, besivystantis, komplikuotas ir nekomplikuotas)
 • Krūtinės aortos patologija (disekacijos, aneurizmos)
 • Širdies vožtuvų patologija
 • Įgimtos širdies ydos
 • Kardiomiopatijos
 • Visų minėtų ligų kombinacijos ir terminalinės širdies nepakankamumo būklės.
 • Taip pat teikiamos skubios ir planinės krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos paslaugos specializuotuose skyriuose.

Ambulatorinė pagalba
Ligoniai konsultacijai gali kreiptis iš anksto užsiregistravę (Kardiologijos klinikos registratūroje Tel.: +370 37 326745, +370 37 326150) ir tik turėdami šeimos gydytojo siuntimą atitinkamo specialisto konsultacijai arba apmokėdami klinikų kasoje specialisto konsultaciją pagal Kauno klinikose patvirtintus įkainius. Ligoniai širdies chirurgo konsultacijai gali būti nukreipti tik po gydytojo kardiologo konsultacijos ir kardiologinio ištyrimo. Ligoniai konsultuojami ir atrenkami stacionariniam gydymui Konsultacijų ir diagnostikos skyriuje esančiuose konsultaciniuose kabinetuose. Kraujagyslių chirurgai konsultacijų metu atlieka dvigubo skenavimo ultragarsinius tyrimus.
Stacionarinė pagalba
2007 metais klinika persikėlė į naujas, šiuolaikiškai įrengtas patalpas. Klinikoje naudojama moderni gydymo bei diagnostikos įranga. Skyrių palatose užtikrinamos komfortiškos sąlygos pacientams – palatos suplanuotos 2-4 pacientams su visomis moderniomis medicininėmis ir nemedicininėmis komunikacijomis, sanitariniais mazgais, ergonomiškomis funkcionaliomis lovomis.
Klinikoje atliekamos operacijos ir procedūros:

 • Širdies chirurgijos – vainikinių širdies arterijų šuntavimas
 • Širdies vožtuvų rekonstrukcinės operacijos (plastika, protezavimas)
 • Aortos operacijos (David‘o, Bentall‘o operacijos, aortos kylančios, lanko, nusileidžiančios dalių protezavimas ir kt.)
 • Kompleksinės vožtuvų ir vainikinių arterijų šuntavimo operacijos
 • Įgimtų širdies ydų chirurgija
 • Transplantacijos (širdies, plaučių, širdies ir plaučių komplekso)
 • Dirbtinių širdies skilvelių, dirbtinės širdies implantacijos ir kt.

Nuolat diegiami nauji gydymo metodai:

 • Distalinių šuntų jungčių plastika vena atliekant šuntavimus kraujagyslių protezu (St.Mary’s boot)
 • Miego arterijos gigantinės aneurizmos šalinimas
 • Aortouniiliakinis aneurizmų stentavimas
 • Hibridinės aortos aneurizmos operacijos
 • Torakoabdominalinės aneurizmos hibridinės operacijos su visų pilvinės aortos šakų rekonstrukcija
 • Inkstinės arterijos aneurizmos ir susiaurėjimo šalinimas
 • Skrandžio-dvylikapirštės žarnos arterijos (a.gastroduodenalis) aneurizmos šalinimas
 • Laparoskopinė juosmeninių arterijų disekcija, esant endolikui po aortos stentavimo (kartu su prof. A. Malecku, 2014 m., pirmoji Lietuvoje)
 • Vienmomentinė poraktikaulinės ir miego arterijos rekonstrukcija nuo kylančios aortos, atliekant dalinę sternotomiją ir kt.

Klinikoje įvairiais krūviais dirba 13 gydytojų širdies chirurgų, 22 gydytojai anesteziologai-reanimatologai, 9 gydytojai kraujagyslių chirurgai, 6 gydytojai krūtinės chirurgai, o taip pat 16 gydytojų rezidentų. Dauguma gydytojų – jauni, pažangūs specialistai. Ne vienas jų tobulinosi moderniose Danijos, Švedijos, Vokietijos, Olandijos, Belgijos ir JAV klinikose. Viso klinikoje dirba virš 300 darbuotojų.
Klinikos gydytojai dalyvauja įvairiose Lietuvos ir tarptautinėse organizacijose: Lietuvos krūtinės ir širdies chirurgijos draugijoje, Europos kardiotorakalinės chirurgijos asociacijoje (EACTS), Skandinavų krūtinės ir širdies chirurgų asociacijoje (SATS), Amerikos krūtinės chirurgų draugijoje (STS), Lietuvos kraujagyslių chirurgijos draugijoje, Baltijos flebologų draugijoje, Lietuvos anesteziologų – reanimatologų draugijoje, Europos kardiotorakalinių anesteziologų asociacijoje (EACTA).

Istorija
1991 m. įkurta Kardiochirurgijos klinika, kurios darbuotojai iki tol dirbo I chirurgijos (buvusios hospitalinės) katedros sudėtyje (vad. prof. J. Brėdikis). 1993 m. pabaigoje trys kardiochirurginio profilio poskyriai: Kardiochirurgijos (vad. prof. R. Putelis), IŠL chirurgijos (vad. prof. A. Dumčius) ir Širdies elektrinės stimuliacijos (vad. prof. P. Stirbys) sujungti į Kardiochirurgijos kliniką, kurios vadovu išrinktas prof. R. Benetis, vadovaujantis jai iki šiol. Po 2000 m. ir 2006 m. vykdytos klinikos restruktūrizacijos, prie Kardiochirurgijos klinikos prijungus kraujagyslių bei krūtinės chirurgijos skyrius, 2007 metais klinika buvo pervadinta į Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos kliniką ir tų pačių metų rudenį persikėlė į naują korpusą.
Pagrindus dabartinei Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikai savo nenuilstančiu darbu, energija bei atkaklumu padėjo prof. habil. dr. Jurgis Brėdikis. Jis tapo vienu iš širdies chirurgijos Lietuvoje pradininkų, sukūrė širdies ritmo sutrikimų gydymo originalius būdus: elektrokardiostimuliaciją, aritmijų židinių pašalinimą, pirmą kartą panaudojant kriotechniką ir lazerį. J.Brėdikis 1952 m. baigė Kauno Medicinos Institutą (KMI), 1963 m. tapo medicinos mokslų daktaru, 1966 m. – profesoriumi, 1986 m. – SSRS (dabar Rusijos) mokslų akademijos akademiku, 1994 m. – Lietuvos mokslų akademijos tikruoju nariu, 1964–1990 m. buvo Kauno Medicinos Instituto (KMI) Hospitalinės chirurgijos katedros vedėjas, 1991–1993 m. Kauno Akademinių Klinikų (KAK) Kardiochirurginės klinikos vadovas, 1985–1990 m. vadovavo Sąjunginiam sudėtingų širdies ritmo sutrikimų chirurginio gydymo ir elektrostimuliacijos centrui Kaune.
Didelę įtaką klinikos raidai darė KMI (Kauno medicinos instituto) rektoriaus akademiko Zigmo Januškevičiaus įkurta Širdies ir kraujagyslių chirurgijos laboratorija (1979–2004 m.), kuriai vadovavo prof. habil. dr. Arimantas Dumčius.

Skubi pagalba

Skubiosios medicinos klinika
Eivenių g. 2, LT-50161, Kaunas
(įvažiavimas iš J. Lukšos-Daumanto gatvės)
Tel.: +370 37 326262
Registratūra
Tel.: +370 37 703485
Vaikų skubios pagalbos skyrius: +370 37 32 7109

Gydytojų postas:
Tel.: +370 37 327198
Tel.: +370 37 703498
El. p.: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

VIEŠASIS TRANSPORTAS
Iki pat Traumų ir skubiosios pagalbos centro važiuoja 19 maršruto miesto autobusas.
Autobuso tvarkaraštis: http://goo.gl/27NmTG
Daugiau informacijos: http://goo.gl/yIDz8i
Skubios pagalbos skyrius priima visus atvykstančius ar pristatytus į Kauno klinikas pacientus, kuriems reikalinga skubi pagalba – tiek suaugusius, tiek vaikus. Skubi pagalba teikiama visą parą išeiginėmis ir darbo dienomis ištisus metus.
Aukščiausio lygio skubią pagalbą teikiantis Traumų ir skubios pagalbos centras turi 23 suaugusiųjų stebėjimo lovas (iš jų 6 sunkesnių ligonių stebėjimui) ir 10 vaikų (iš jų 4 transportines), aprūpintas moderniausia technika ir užima 15 tūkst. kv. m. ploto pastatą.

KĄ REIKIA ŽINOTI, KREIPIANTIS Į SKUBIOS PAGALBOS SKYRIŲ:

 • Kreipiantis dėl būtinosios medicinos pagalbos, gydytojo siuntimas neprivalomas.
 • Būtinoji pagalba LR piliečiams, nuolat gyvenantiems Lietuvoje, yra nemokama.
 • Skubią medicinos pagalbą teikia skyriuje budintys du gydytojai terapeutai, reikalui esant kviečiami kiti specialistai (chirurgai, traumatologai, neurologai, akušeriai ginekologai ir kt.)
 • Skubios pagalbos skyriuje pacientai rūšiuojami pagal būklės sunkumą - prioritetas teikiamas pačios sunkiausios būklės pacientams. Todėl pacientų aptarnavimo greitis labai priklauso nuo, tuo metu skyriuje esančių sunkios būklės pacientų skaičiaus. Pacientas gali būti priskirtas vienai iš 4 skubios pagalbos kategorijų (1 - 2 pagalba nedelsiant, 3 - 4 – pagalba per 30 min. ar 1 val.) arba neskubios pagalbos 5 kategorijai (2004-04-08 LR Sveikatos apsaugos ministro Įsakymas Nr. V-208 „Dėl būtinosios medicininės pagalbos teikimo tvarkos bei masto“). Į Skubiosios medicinos kliniką per dieną kreipiasi vidutiniškai 170 pacientų – maždaug ketvirtadalis iš jų yra labai sunkios būklės, o 5 procentai – kritiškos būklės.
 • Jei atvykusiam pacientui iš karto neįmanoma nustatyti galutinės ar preliminarios ligos diagnozės ar tuo metu yra reali grėsmė jo sveikatai ir gyvybei, reikalingas papildomas ištyrimas bei gydymas, skiriama stebėjimo paslauga, trunkanti nuo 4 iki 24 val. Tuo metu pacientui taikomas simptominis gydymas (jei toks reikalingas), stebimos gyvybinės funkcijos, atliekami papildomi tyrimai (jei tokie reikalingi). Baigiantis numatytam stebėjimo laikui, vėl vertinama paciento sveikatos būklė, priimamas sprendimas dėl tolesnio gydymo.
 • Išimties tvarka teikiamos ir asmens sveikatos priežiūros paslaugos, nepriskiriamos būtinajai medicininei pagalbai. Apie tai gydytojas informuos po pirminės apžiūros. Tuomet pacientas privalo sumokėti už suteiktas paslaugas pats. Būtinosios pagalbos sąrašas ir mastai yra skelbiami skyriaus informaciniame aplanke.
 • Traumų ir skubios pagalbos centro saugumą užtikrina nuolat budintys apsaugos darbuotojai. Centro patalpos ir aplink esanti teritorija visą parą yra stebima vaizdo kameromis.

SKUBIOS PAGALBOS SKYRIAUS VEIKLA

 • būtinosios pagalbos teikimas dėl terapinių, chirurginių, kardiologinių susirgimų, akių ir visų kitų tipų traumų atvejais,
 • stebėjimo paslaugos teikimas,
 • pacientų stacionarizavimas.

SKUBIOS PAGALBOS SKYRIAUS GYDYTOJAI:

 • Gediminas Mykolas Čižauskas
 • Solveiga Padriezienė
 • Stasys Ratkūnas
 • Vilija Rodovičienė
 • Loreta Venckienė
 • Audronė Dautartienė
 • Rima Januškevičiūtė
 • Regina Žukauskienė
 • Liza Olman
 • Ilona Kajokaitė
 • Salvijus Milašius
 • Jadvyga Milieškienė
 • Rimantė Hofmanienė
 • Rolanda Kazlauskaitė
 • Nijolė Bražinskaitė
 • Nedas Jasinskas
 • Aida Mankutė
 • Edgaras Ūsas
 • Eglė Belousovienė
 • Živilė Tebėraitė-Dudonė
 • Marija Brazaitienė
 • Egidija Vaičekauskienė

KAIP MUS RASTI

 

powered ByGiro.com

S

k

u

b

i

 

p

a

g

a

l

b

a

Išankstinė registracija internetu

KAUNO KLINIKŲ INFORMACIJOS TEL. : +370 37 326376, +370 37 326375


Išankstinė registracija tiesiogiai per sergu.lt


Kauno klinikų gydytojų darbo grafikai (išankstinė registracija)

powered ByGiro.com

R

e

g

i

s

t

r

a

c

i

j

a

 

i

n

t

e

r

n

e

t

u