2017-10-23

Tarptautinė Vaikų Onkologijos Draugija (SIOP) – tai pasaulinė medicinos organizacija, jungianti gydytojus, slaugytojus, tyrėjus ir kitus sveikatos apsaugos darbuotojus. Ši organizacija atlieka svarbų vaidmenį, vystant vaikų onkologijos sritį, dalyvauja kuriant tarptautines rekomendacijas, vykdo klinikines studijas, bet svarbiausia jos funkcija – švietimas. Kasmet draugija organizuoja pasaulinį kongresą, kuriame siekiama supažindinti su vaikų piktybinių ligų diagnostikos ir gydymo naujovėmis, naujai vykdomomis studijomis, tyrimų rezultatais ir įdomiais klinikiniais atvejais. Spalį Vašingtone vykusiame 49-jame kongrese dalyvavo ir Kauno klinikų gydytojos vaikų onkohematologės dr. Giedrė Rutkauskienė ir dr. Rosita Kiudelienė.
20171011 140605 1

Vizito į Vašingtoną metu gydytojos turėjo galimybę aplankyti ir vieną iš didžiausių bei progresyviausių gydymo įstaigų JAV – Filadelfijos vaikų ligoninę. „Mums buvo svarbus bei įsimintinas susitikimas su šios ligoninės direktore Ruth Frey, kuri pristatė tarptautinio bendradarbiavimo programas. Tokioje greitai besivystančioje medicinos kryptyje kaip vaikų onkologija, labai svarbu nuolatos žengti į priekį, semtis patirties, o bendradarbiavimas su šios srities užsienio ekspertais itin svarbus“, – kalbėjo Vaikų onkologijos ir hematologijos centro vadovė dr. G. Rutkauskienė.
Po kongreso, prieš išvykstant į Lietuvą, gydytojos aplankė ir Lietuvos ambasadą Vašingtone, kur susitiko su ambasadoriumi Rolandu Kriščiūnu.
20171016 114736 1

Kauno klinikų informacija