Reumatologijos klinika

Kauno klinikos, Eivenių g. 2, LT-50009 Kaunas
Tel. (+370 37) 32 71 49, faksas (+370 37) 32 60 32, el. paštas reumatologijos.klinika@kaunoklinikos.lt

Vadovė - prof. Asta Baranauskaitė
Telefonas (+370 37) 32  62 34
El. paštas El. paštas
Vadovas
Administratorė Loreta Adomaitienė
Telefonas (+370 37) 32 71 95, 32 62 20
El. paštas El. paštas

Klinikoje konsultuojami ir gydomi ligoniai, sergantys:
Įvairiomis sąnarių ligomis ( artritais, artroze);
Periartritais ( tendinitais, bursitais ir kt. );
Sisteminėmis jungiamojo audinio ligomis ( sistemine raudonąja vilklige, sklerodermija, dermatomiozitu ir kt.);
Sisteminiais vaskulitais (Wegenerio granuliomatozė, temporalinis arteritas irk t.);
Sąnarių, kaulų ir minkštųjų audinių infekcijomis;
Atliekama muskuloskeletinių navikų diferencinė diagnostika.

Ligų diagnostikai ir gydymui taikomos šiuolaikinės radiologinės priemonės (sąnarių echoskopija, kompiuterinė tomografija ir magnetinis rezonansas, kaulų skenavimas, densitometrija), imunologiniai tyrimai, audinių ir organų biopsijos, skaitmeninė videokapiliaroskopija.

Klinikoje atliekamos diagnostinės ir gydomosios sąnarių ir minkštųjų audinių punkcijos. Reumatologijos klinikoje naudojami modernūs biologinės terapijos gydymo metodai: TNF blokatoriai (infliksimabas, adalimumabas, etanerceptas), monokloninis anti CD20 antikūnas rituksimabas, certolizumabo pegolis, tocilizumabas.

Raumenų ir sąnarių ultragarsas svarbus diferencinėje diagnostikoje, spendžiant dėl tolimesnės gydymo taktikos, taip padeda diagnozuoti sausgyslių, raumenų plyšimus, minkštųjų audinių gėrybinius ar piktybinius auglius, kraujavimą į raumenis ar sąnarius, ankstyvus sąnarių pokyčius dėl artrito. Tai saugus, greitas diagnostinis tyrimas, tačiau reikalaujantis patyrusio tyrėjo įgudžių.

Esant neaiškiai diagnozei ar kitoms indikacijoms naudojamas branduolių magnetinio rezonanso tyrimas, kuriuo geriausiai vizualizuojamai minkštųjų audinių ir intraartikulinių ne kaulinių struktūrų, sąnario kremzlės pokyčiai. Tikslesniam uždegiminių pokyčių vertinimui naudojamas kontrastavimas intraveniniu gadolinu.

Skeleto scintigrafija naudojama diagnozuoti kaulų navikus, osteomielitą, metabolines kaulų ir kitas ligas, šio tyrimo privalumas - galimybė ištirti iš karto visą skeletą.

Osteoporozės diagnostikai taikomas DEXA tyrimas, kurio privalumas mažos radiacinės dozės, didelis tikslumas, trumpas tyrimo laikas suteikia galimybės tirti įvairius kaulus. Vykdomi naujų vaistų tyrimai

Ambulatorinė pagalba teikiama dviejuose konsultacinės poliklinikos reumatologijos kabinetuose.

Stacionarinė pagalba

Reumatologijos skyriuje, kuriame yra 27 lovų, per metus gydoma apie 1200 sergančiųjų. Skyriuje dirba : Doc. E.Eviltis, M.Petraitis, Doc. M.Pileckytė, V. Stigienė, V.Tamulaitienė, R.Melnikienė, E. Norkuvienė, J.Sabaliauskienė. Visi gydytojai reumatologai dirba pedagoginį darbą ikidiplominėse arba podiplominėse studijose LSMU. Gydytojai kelia kvalifikaciją paskaitose, ligonių aptarimuose, konferencijose, seminaruose, kongresuose Lietuvoje ir užsienyje.