Naujienos

Ypatinga rugsėjo 1-oji Kauno klinikose: Lyderystės akademiją baigė pirmoji laida

Šiandien iškilmingoje rugsėjo 1-osios penkminutėje Kauno klinikų bendruomenė tradiciškai paminėjo Mokslo ir žinių dieną. Ši penkminutė neįprasta, nes jos metu diplomus atsiėmė pirmieji Kauno klinikų Lyderystės akademijos absolventai. 

Prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius, Kauno klinikų generalinis direktorius, šventės metu kalbėjo, kad kiekvienam Rugsėjo 1-oji turi skirtingą reikšmę, bet jas visas sieja galvojimas apie ateitį: kas mūsų laukia, kokie pokyčiai įvyks, kaip mes gyvensime. „Šiandien norisi prisiminti, kad visi kartu dedame pamatus ateičiai. Šiemet baiginėjame svarbius Kauno klinikų infrastruktūros projektus: Branduolinės medicinos tyrimų centro (ciklotrono), Žmogaus biologinių išteklių centro, Vaikų reabilitacijos korpuso statybas“, – apie svarbiausius Kauno klinikų projektus kalbėjo prof. habil. dr. R. Jurkevičius.

Profesorius pasidžiaugė, kad šiemet bus užbaigtas dar vienas ligoninei svarbus darbas – nauja Kauno klinikų veiklos strategija ateinantiems penkeriems metams. „Toliau dėsime visas pastangas, kad užtikrintume aukščiausios kokybės sveikatos priežiūros paslaugas pacientams, kuo patogesnę ir saugesnę darbo aplinką savo darbuotojams bei palankias sąlygas inovacijoms ir pažangai“, – sakė generalinis direktorius.

Pristatydamas unikalų Kauno klinikų projektą, taip pat orientuotą į ateitį ir būsimuosius lyderius – Lyderystės akademiją, profesorius R. Jurkevičius pabrėžė, kad per 1,5 metų, kiek truko akademijos programa, 16-ka jos dalyvių paaugo ir pasiekė reikšmingų pasiekimų profesiniame gyvenime. „Lyderystės akademijos programa padėjo jiems tobulėti, dalytis žiniomis ir paskatinti diegti inovacijas kasdieniame darbe“, – šventės metu sakė prof. habil. dr. R. Jurkevičius. 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) rektorius prof. Rimantas Benetis, tardamas sveikinimo žodį, džiaugėsi Universiteto ir Kauno klinikų bendryste. „Mokslas, studijos ir klinikinis darbas labiausiai susijungia Kauno klinikose. Tai yra mūsų bendrystės stiprybė ir pamatas“, – teigė prof. R. Benetis. Penkminutės metu rektorius apžvelgė svarbiausius nuveiktus darbus ir ateities planus.

Kęstutis Kėvalas, Kauno arkivyskupas metropolitas, šventinės penkminutės metu palaimino susirinkusią Kauno klinikų ir Universiteto bendruomenę. Jis ragino neprarasti gebėjimo nustebti, pažinti, domėtis ir mokytis. „Akademinę bendruomenę jungia nustebimas – atradimo džiaugsmas“, - kalbėjo arkivyskupas. 

Neabejojama, kad investicija į ateities lyderių augimą ilgalaikėje perspektyvoje bus naudinga ne tik ligoninei, bet ir visai šalies sveikatos sistemai. Prof. Tomas Lapinskas, Kauno klinikų direktorius visuomenės sveikatai, mokslui ir studijoms bei vienas iš Lyderystės akademijos organizatorių, teigė, kad šios akademijos dalyviai dabar – išskirtinės asmenybės, o ateityje jie bus įvairių sričių lyderiai ir vadovai, Kauno klinikų ambasadoriai tarptautinėje medicinos bendruomenėje. „Akademijos dalyviai mokėsi efektyviai dirbti komandoje, spręsti konfliktus, valdyti įvairias situacijas, ugdė savo emocinį intelektą. Į visas šias sritis orientavomės Lyderystės akademijos metu. Džiaugiamės, kad dalyviai galėjo mokytis iš aukščiausio lygio srities profesionalų, tarptautinių lektorių ir žinomų savo sričių ekspertų“, – pažymėjo prof. T. Lapinskas.

Viena iš pirmosios Lyderystės akademijos absolvenčių dr. Virginija Kalinauskaitė-Žukauskė visų dalyvių vardu padėkojo už unikalią patirtį. „Tai buvo ypatinga kelionė, kai galėjome pasimatuoti lyderystės rūbą, kuris atneša ir galimybių, ir iššūkių. Kartotume šį kelią nuo pirmos minutės iki paskutinės. Nors paskutine vadinti nereikėtų, nes tikiu, kad ji tęsis visą gyvenimą“, – sakė ji.

Penkminutės metu šventinį muzikinį sveikinimą tradiciškai dovanojo LSMU akademinis choras „Neris“.

Kauno klinikų informacija

Lyderystės akademijos dalyvių ir lektorių atsiliepimai:

Prof. Eglė Machtejevienė, Kauno klinikų Vaisiaus medicinos centro vadovė:

„Noriu padėkoti už šią unikalią galimybę. Lyderystės akademija buvo puikiai suorganizuota ir labai aukšto lygio. Esu dėkinga už socialinį tinklą, kurį ši akademija subūrė į vieną vietą. Tai buvo nuostabu.

Vilma Traškaitė-Juškevičienė, Kauno klinikų gydytoja anesteziologė reanimatologė:

„Matydami, kiek daug organizatoriai įdeda darbo į šią akademiją, gavome tik papildomą paskatą ir atsakomybę dar labiau stengtis ir pasiimti iš šios programos daugiausiai, ką galime.“

Nick Downham, lektorius, sveikatos priežiūros vadybos ekspertas iš Didžiosios Britanijos:

„Man buvo didelė garbė dirbti su tokiais intelektualiais žmonėmis. Atsakomybę vesti mokymus šiems savo sričių profesionalams priėmiau rimtai. Tikiuosi, kad kiekvienas užbaigęs Lyderystės akademiją sužinojo naujų dalykų, puoselėjant lyderystę ir kuriant organizacijos kultūrą.“

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X