Naujienos

Kritinis kraujo trūkumas Kauno klinikose – skubiai ieškomi kraujo donorai

Šiuo metu Kauno klinikų Kraujo centre jaučiamas visų kraujo grupių trūkumas. Artėjant savaitgaliui, po kurio iškart seks ir šventinė diena, būtina pasirūpinti kraujo komponentų atsargomis, kad jų užtektų visiems esamiems ir galimiems pacientams. 

Kauno klinikos dalyvauja Nacionalinių visapusiškos vėžio priežiūros centrų tinklo kūrime

Siekiant pagerinti onkologinėmis ligomis sergančių pacientų diagnostiką ir gydymą, ieškoma būdų, kaip suvienodinti kokybiškos vėžio profilaktikos, diagnostikos ir gydymo prieinamumą visose Europos Sąjungos valstybėse. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos jungiasi prie dar vieno tarptautinio „ES – sveikatos labui“ (EU4Health) programos lėšomis finansuojamo projekto „CraNE“.

Inksto transplantacija dovanojo Vaivai galimybę siekti užsibrėžtų tikslų

Vaivai dar ankstyvoje vaikystėje diagnozuotas įgimtas, labai retas susirgimas, kuris paveikia inkstų funkciją. „Vaikystėje mano sveikata daugiausiai rūpinosi mama, aš tik žinojau, kad kas kelis mėnesius reikia atlikti kraujo ir šlapimo tyrimus. Supratome, kad tyrimai blogės ir ateityje reikės inkstų transplantacijos. Šiam įvykiui turėjome pasiruošti daugiau nei 10 metų“, – gydymo pradžią prisimena moteris. 

Pagalba pacientams, sergantiems retomis onkologinėmis ligomis

Liepa – sarkomos žinomumo mėnuo, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į šią retą onkologinių ligų formą, didinti visuomenės supratimą apie jas ir supažindinti su iššūkiais, kurie tenka pacientams, nustačius šią diagnozę. Kauno klinikų pacientė Rūta šia klastinga ir reta onkologine liga – osteosarkoma, susirgo būdama 22-ejų metų. Prieš devynerius metu mergina pajuto stiprų skausmą alkūnės srityje. Po kurio laiko lūžus alkūnės sąnariui, ji atvyko į Kauno klinikas. 

Pranešimas apie parengtas reorganizavimo sąlygas ir būsimą reorganizacijos procesą

Pranešame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso, Lietuvos Respublikos darbo kodekso, Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų įstatymo, Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2023 m. gegužės 17 d. nutarimo Nr. 370 „Dėl sutikimo reorganizuoti viešąją įstaigą Valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centrą „Dainava“ nuostatomis bei kitais teisės aktais buvo parengtas „Viešosios įstaigos Valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centro „Dainava“ reorganizavimo jungimo būdu prijungiant ją prie viešosios įstaigos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų reorganizavimo sąlygų aprašas“. 

Moters lytinių organų uždegimas – kaip jo išvengti?

Moters lytinių organų uždegimas – dažniausia problema, dėl kurios mergaitės ir moterys kreipiasi pagalbos į gydytojus ginekologus. „Įvairaus amžiaus moterims dažnai diagnozuojamas vulvovaginitas – tai pirminis vaginitas, sukeliantis antrinį vulvitą. Svarbu suprasti, kad vulvitas – tai išorinių lytinių organų uždegimas, o vaginitu laikomas makšties uždegimas“, – pažymi dr. Ingrida Basevičienė, Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja akušerė ginekologė.

Daktarė dalijasi patarimais, kaip mergaitėms ir moterims tinkamai rūpintis savo sveikata norint išvengti lytinių organų uždegimo.

Miokardo infarktas – gyvybei grėsminga liga

Kauno klinikų pacientas Jurijus padėjo mamai sode, pjovė žolę su žoliapjove, kai pajuto stiprų skausmą krūtinėje. Kadangi vyras neseniai pietavo, nesuprato, kad tai – pirmieji ligos simptomai. „Pagalvojau, kad man sustojo skrandis, jutau spaudimą „duobutėje“, skaudėjo už krūtinkaulio, – prisimena jis. – Vėliau pakilo kraujo spaudimas, pradėjo pykinti. Pasitarėme su mama ir nusprendėme vykti į ligoninę, kuri buvo netoli jos namų.“

Reta epilepsijos rūšis – klastingasis Dravet sindromas: kaip jį atpažinti ir gydyti

Dravet sindromas – viena iš kūdikystėje prasidedančių retų epilepsijos rūšių, susijusių su genetinėmis mutacijomis. „Šis sindromas dažniausiai prasideda viso kūno traukuliais karščiavimo metu, kurie linkę užsitęsti iki epilepsinės būklės. Neretai dėl jų vaikai patenka į ligoninę, – sako prof. dr. Milda Endzinienė, Kauno klinikų Neurologijos klinikos Vaikų neurologijos skyriaus Epileptologijos sektoriaus vadovė. – Vėliau traukuliai ar kitokie epilepsijos priepuoliai kartojasi be karščiavimo“. 

Kauno klinikose pristatyta inovatyvi fototerapijos įranga

Kauno klinikų Ambulatoriniame diagnostikos centre pristatyta inovatyvi fototerapijos įranga, skirta pacientų, sergančių lėtinėmis uždegiminėmis odos ligomis, ikinavikinėmis odos ligomis bei odos T ląstelių limfoma, gydymui. „Pacientų, sergančių šiomis ligomis, tiek Lietuvoje, tiek Kauno klinikose daugėja, tad poreikis naujai įrangai – išties didelis“, – sako prof. Skaidra Valiukevičienė, Kauno klinikų Odos ir venerinių ligų klinikos vadovė.

Melanoma – ypatingai klastinga odos vėžio forma

Melanoma – viena agresyviausių odos vėžio formų, susiformuojanti iš pigmentą gaminančių ląstelių – melanocitų. Prof. Skaidra Valiukevičienė, Kauno klinikų Odos ir venerinių ligų klinikos vadovė, ir Ieva Lingytė, klinikos gydytoja rezidentė, pasakoja apie melanomą, ligos rizikos veiksnius ir būdus, padėsiančius apsisaugoti nuo klastingos ligos.

Donorinio kraujo svarba kepenų transplantacijos procese

Kepenų transplantacija – vienos sudėtingiausių pilvo operacijų, kurios dažnai tampa  vieninteliu gyvybę gelbstinčiu gydymo metodu. „Kepenų transplantacijos metu svarbi ne vien procedūra, bet ir paciento paruošimas prieš operaciją, jo būklės stebėjimas operacijos ir anestezijos metu bei paciento pooperacinis gydymas. Visi šie procesai – sudėtingi ir reikalauja ypatingo gydytojų profesionalumo, – teigia doc. Tomas Vanagas, Kauno klinikų Chirurgijos klinikos Kasos, kepenų ir tulžies latakų chirurgijos skyriaus vadovas. – Transplantacijos taip pat neįsivaizduojamos ir be donorinio kraujo atsargų.“ 

Apie kepenų transplantacijas ir donorinio kraujo svarbą transplantacijų procesuose kalbamės su doc. T. Vanagu.
 

Ką svarbu žinoti apie valgymo sutrikimus?

Valgymo sutrikimai – psichikos sveikatos sutrikimai, neretai pasireiškiantys jaunesnių žmonių tarpe. Jūratė Baltrėnė, Kauno klinikų Psichiatrijos klinikos gydytoja vaikų ir paauglių psichiatrė, pastebi, kad sergamumas šiais sutrikimais ypatingai suaktyvėjo COVID-19 infekcijos sukeltos pandemijos metu. „Karantino metu paaugliai turėjo daugiau laiko, negalėjo gyvai bendrauti su draugais, todėl savo dėmesį nukreipė į internetą, kuriame gausu informacijos, kaip susirgti valgymo sutrikimais ir slėpti pirmuosius simptomus“, – pastebi J. Baltrėnė.

Apie valgymo sutrikimus ir jų pavojų tiek psichinei, tiek fizinei sveikatai kalbamės su J. Baltrėne.
 

Ankstesnis 1 ... 5 6 7 8 9 ... 60 Sekantis

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X