Psichiatrijos klinikoje, integruojant universitete sukauptą šiuolaikinį mokslo, studijų ir klinikinės praktikos potencialą, vykdoma integrali klinikinė praktika, glaudžiai susijusi su studijomis, sveikatos priežiūros specialistų rengimu ir tobulinimu, moksline veikla.
Psichikos sveikata – natūrali žmogaus asmenybės būsena, kuri turi būti saugoma arba grąžinama sutrikimų bei ligų atvejais. Pagal PSO apibrėžimą, psichikos sveikata yra emocinis ir dvasinis atsparumas, leidžiantis patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį, tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte.
Psichikos sveikatos priežiūra – specializuota sveikatos priežiūra, kurios tikslas – teikti psichiatrinę pagalbą (diagnozuoti, gydyti sutrikusias žmogaus psichikos funkcijas, laiku perspėti psichikos ligų paūmėjimus), padėti žmogui prisitaikyti prie visuomenės gyvenimo ir į jį grįžti.
Misija – gerinti Lietuvos gyventojų psichikos sveikatą ir su sveikata susijusią gyvenimo kokybę, ugdyti ambicingus ir nuolat tobulėjančius psichikos sveikatos priežiūros specialistus, kurti bei diegti moksliniais tyrimais pagrįstas inovacijas.
Vizija – socialiai atsakinga moderni medicininė ir slaugos pagalba diagnostiškai sudėtingiausiems pacientams, sergantiems psichikos ir elgesio sutrikimais. Naujos žinios ir geriausia patirtis studentams ir sveikatos bei psichikos sveikatos priežiūros specialistams. Pasaulinės reikšmės moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra. Motyvuojančio darbui ir karjeros siekimui mikroklimato kūrimas klinikos viduje.
Pagrindinės psichiatrijos klinikos veiklos kryptys ir teikiamos paslaugos:
Stacionarinės II ir III lygio psichiatrijos (suaugusiųjų) paslaugos teikiamos Kauno klinikų Psichiatrijos klinikos specializuotuose (suaugusiųjų psichiatrijos) sektoriuose: Ūmios psichiatrijos bei Ribinių būsenų sektoriuose.
Stacionarinės II lygio vaikų ir paauglių psichiatrijos paslaugos teikiamos Kauno klinikų Psichiatrijos klinikos Vaikų ir paauglių psichiatrijos sektoriuje.
Gydytojo psichiatro (išorinės) konsultacijos Kauno klinikų somatinio ir chirurginio profilio klinikose, Onkologinėje ligoninėje ir kituose Kauno klinikų filialuose.
Ambulatorinės II ir III lygio psichiatrijos (suaugusiųjų) paslaugos teikiamos Kauno klinikų Nervų sistemos ligų ambulatoriniame skyriuje, taip pat Kauno klinikų filiale Onkologijos ligoninėje.
Ambulatorinės psichoterapijos paslaugos.
Ambulatorinės II ir III lygio vaikų ir paauglių psichiatrijos paslaugos teikiamos Kauno klinikų Nervų sistemos ligų ambulatoriniame skyriuje.
Vaikų ir paauglių psichiatrijos dienos stacionaro paslaugos teikiamos Psichiatrijos klinikos Vaikų ir paauglių psichiatrijos dienos stacionare.
Medicinos psichologų klinikinės veiklos kryptys ir paslaugos:
- Pagrindinė veikla – klinikinė psichologinė psichodiagnostika (stacionare bei ambulatorinėje grandyje).
- Psichoterapinės grupės (stacionare bei Vaikų ir paauglių psichiatrijos dienos stacionare.
- Psichologinis konsultavimas (Vaikų ir paauglių psichiatrijos sektoriuje bei dienos stacionare).
- Konsultuoja kituose Kauno klinikų padaliniuose po gydytojo psichiatro konsultacijos.
Socialinio darbuotojo paslaugos:
- Teikia bendrąsias socialines ir psichosocialinės reabilitacijos paslaugas: informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo paslaugas, padėdamas asmeniui (šeimai) spręsti socialines problemas.
- Įvertina paciento socialinę situaciją: surenka ir kaupia informaciją apie paciento aplinką ir socialines problemas, apie būtinybę asmeniui ar šeimai gauti pagalbą bei inicijuoti jos teikimą; sudaro individualų socialinės pagalbos planą.
- Bendradarbiauja su asmeniu ar šeima, taikydamas šeimos konsultavimo metodus, analizuoja ir numato galimus problemos sprendimo būdus.
- Teikia informaciją ir konsultuoja pacientą: apie įstatymus dėl socialinių garantijų ir lengvatų; apie paciento teises ir galimybes konkrečiu atveju; apie pacientui reikalingas pagalbos įstaigas ir padeda jas pasirinkti.
- Padeda tvarkyti globos, rūpybos, paslaugų namuose, pensijų gavimo dokumentus; informuoja ir konsultuoja paciento artimuosius apie pagalbos poreikį ir priemones.
Užimtumo ir meno terapijos paslaugos:
Pacientams taikomą medikamentinį gydymą papildo įvairiomis užimtumo ir meno terapijos veiklomis (meno terapija, muzikos terapija, pokalbių ir diskusijų terapija, žaidimų ir dramos terapija, filmų terapija, biblioterapija). Paslaugos teikiamos kaip grupinė veikla, esant poreikiui, dirbama individualiai. Pacientai dalyvauja 6-15 užsiėmimų cikle, dalyvių grupės sudaromas pagal nustatytas psichikos sutrikimų diagnozes, užsiėmimų trukmė nuo 1 iki 1,5 val. kiekvieną darbo dieną, nustatytu laiku.
Ergoterapeuto veiklos kryptys irs paslaugos:
Ergoterapeutai padeda rasti sprendimo būdus iškilusiems sunkumams bei įvairiems sutrikimams spręsti. Padeda įgyti socialinius ar darbinius įgūdžius, reikalingus mokykloje, darbe ar bendruomenėje. Ergoterapeutai dirba ne tik su pacientais, tačiau ir su šeimos nariais, padėdami identifikuoti stipriąsias puses, būtinas pilnaverčiam gyvenimui.