Naujienos

Pirmą kartą Lietuvoje sėkmingai išgydytas dvynių transfuzijos sindromas

Šiandien klaipėdietės Deimantės šeima ant savo rankų laiko gruodį gimusius dvynukus. Moteriai pirmą kartą Lietuvoje sėkmingai atlikta dvynių transfuzijos sindromui gydyti kraujagyslių lazerio koaguliacija. „Viskas prasidėjo nuo to, kad mano nėštumas buvo priskirtas prie didelės rizikos. Taip atsidūriau Kauno klinikose“, – pasakojimą pradeda dvynukų mama Deimantė.

Kauno klinikų gydytojai mergaitei padovanojo antrą gimtadienį

Kauno klinikoms 2019 metai buvo neeiliniai: atlikta 500-oji inkstų transplantacija, o per tris paras atliktos net septynios sudėtingos organų transplantacijos. Keturiolikmetė Kamilė – viena iš laimingųjų, kuriai Kauno klinikose sėkmingai transplantuotas inkstas. „Dukra nuo mažens turėjo šlapimo pūslės funkcijos sutrikimą, o vaikystėje net du kartus sirgo šlapimo takų infekcija“, – pasakojimą pradeda Kamilės mama Irena.

Tarptautiniai ekspertai padės efektyvinti Lietuvos gydymo įstaigų valdyseną

Lietuvoje planuojama skirti daugiau dėmesio ir pagalbos gydymo įstaigose dirbantiems vadovams. Tam pasitelkta Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Edinburgo Karališkasis gydytojų koledžas (angl. RCPE). Šių organizacijų ekspertai kartu su Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), didžiųjų ligoninių ir kitų sveikatos sektoriaus įstaigų vadovais pradėjo aktyvią diskusiją, kaip efektyvinti sveikatos sektoriaus įstaigų valdymo sistemas, taip didinant teikiamų asmens sveikatos paslaugų efektyvumą ir saugumą. Ateityje planuojama sukurti nuolatinį pagalbos ir kvalifikacijos kėlimo mechanizmą. 

Mažylio Mato istorija: gydytojai padarė stebuklą

Šiandien supermeno kostiumą vilkintis Matas po daugiau nei pusę metų trukusio intensyvaus gydymo Kauno klinikose ir tik trumpų vizitų namuose ruošiasi vykti namo. Berniukas kartu su sese dvyne Urte pasaulį išvydo vos 23 nėštumo savaitę. „Viskas prasidėjo balandžio 25 dieną, kai atsibudusi pamačiau šiek tiek kraujo. Pasitarusios su mama nusprendėme palaukti, pažiūrėti, kas bus toliau, – prisiminė Mato mama Akvilė. – Vėliau prasidėjo tokie skausmai, kurių nebegalėjau kentėti. Atvykus į ligoninę, išgirdau, kad gresia persileidimas, todėl nieko nelaukiant išskubėjome į Kauno klinikas“.

Pirmą kartą Lietuvoje endoskopiniu būdu atlikta kompleksinė peties operacija

Lietuvoje pirmą kartą atlikta peties sąnario lūžio ir raiščių fiksacija endoskopiniu būdu. Sudėtinga kompleksinė operacija atlikta Kauno klinikose profesionaliam Gruzijos regbio žaidėjui Grigorijui Kerdikoshviliui. Pacientas jau vasarą galės atstovauti Gruzijos regbio komandai ir tęsti sportinę karjerą.

Pirmą kartą Lietuvoje pritaikyta chemoterapija izoliuotoje galūnėje

Kauno klinikose pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse atlikta hiperterminė (aukštos temperatūros) chemoterapija izoliuotoje galūnėje pacientui, kuriam diagnozuota  minkštųjų audinių sarkoma, peraugusi blauzdikaulio kaulus. Taikant šį gydymo metodą, chemopreparatų poveikis navikui yra didesnis nei įprasto gydymo metu, padidėja tikimybė pacientams išsaugoti galūnes, palengvėja pooperacinis laikotarpis ir sumažėja chemoterapijos toksinis poveikis organizmui.

Kauno klinikos Naujuosius metus pradėjo peržengusios 500 inkstų transplantacijų

Kauno klinikos į 2020-uosius įžengė perkopusios 500 inkstų persodinimo operacijų, o metams besibaigiant ligoninėje vos per 3 paras buvo atliktos septynios organų transplantacijos. 

Išskirtine tapo ir Naujųjų metu naktis: Kauno klinikų medikai sraigtasparniu iš Latvijos atskraidino inkstus dviem laukiantiems pacientams ir suteikė viltį naujam gyvenimui. „Gruodžio 31-osios rytą sulaukus skambučio, kad Latvijoje yra donoro inkstai, Urologijos klinikos komanda jau po kelių valandų skrido į Liepoją. Atlikę eksplantaciją – organų paėmimo iš donoro operaciją – Naujuosius metus sutikome Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnyje virš Telšių. Tai tikrai vieni įsimintiniausių Naujųjų metų“, – įspūdžiais dalijasi Urologijos klinikos gydytojas urologas Povilas Aniulis.  
 

Kauno klinikų bendruomenė pasitiko Naujuosius 2020-uosius metus

Paskutinę metų dieną Kauno klinikose Didžiojoje auditorijoje apžvelgti reikšmingiausi įvykiai, skambėjo šventiniai linkėjimai Naujiems metams, o pakilią nuotaiką kurstė Kosto Smorigino koncertas.

Medikų dėka gražiausias metų šventes Tėklė praleis su šeima

Tėklės šeima džiaugiasi – po ilgo gydymo ir reabilitacijos jie galės sutikti gražiausias metų šventes kartu. Spalio pabaigoje garbaus amžiaus moterį ištiko infarktas, dėl kurio ji buvo atvežta į Kauno klinikas ir ten praleido beveik mėnesį laiko. 

Kauno klinikoms įteikta parama krūties vėžiu sergančioms moterims

Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (International Women‘s Association of Vilnius) narės jau 11 kartą Kauno klinikoms įteikė dovanų – krūties audinio žymeklių, kurie naudojami moterims, turinčioms lokaliai išplitusį krūties vėžį, naviko riboms prieš neoadjuvantinį gydymą pažymėti. Po šio gydymo, naudojant šiuolaikinius chemoterapinius vaistus, navikas dažnai visai išnyksta. 

Loreta apie gama peilį: supratau, kad gavau raktą gyvenimui

Vieninteliu Lietuvoje ir Baltijos šalyse gama peiliu per penkis mėnesius atlikta 250 operacijų pacientams, kuriems įprasta chirurginė intervencija būtų padidinusi komplikacijų riziką, o kai kuriems iš jų tokia operacija buvo negalima dėl sudėtingos patologijos. Dėstytoja Loreta Andziulienė – viena pirmųjų pacienčių, kuriai sėkmingas gydymas gama peiliu suteikė antrą šansą gyventi. 

Ankstesnis 1 2 3 ... 12 Sekantis

>69 000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2218

gydytojų

2341

slaugos specialistas

3275

naujagimiai per metus
X