Naujienos

Gyventojų apklausa: Kauno klinikas palankiai vertina septyni iš dešimties apklaustųjų

Bendra Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai” 2019 m. gegužės-birželio mėnesiais atliko Lietuvos gyventojų apklausą apie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninę Kauno klinikas. Iš viso apklausta 1000 Lietuvos gyventojų nuo 18-74 metų iš visos Lietuvos. 

Kviečiame dalyvauti atrankoje į Kauno klinikų Pacientų tarybą

Kauno klinikos siekia užtikrinti naudos pacientui (angl. patient-centered) modelį ir gerinti sveikatos priežiūros paslaugas gaunančių pacientų ir jų artimųjų patirtis ligoninėje. Todėl įsteigė Pacientų tarybą ir kviečia tapti jos nariais.

Pacientų tarybą sudaro 7 nariai, paskirti 3 metų kadencijai. Pacientų tarybos nariais kviečiami tapti nepriekaištingos reputacijos asmenys, kurie geba atstovauti pacientų interesams ir (ar) yra pacientų visuomeninės organizacijos atstovai. Pageidautina – tiesiogiai susidūrę su Kauno klinikose teikiamomis sveikatos priežiūros paslaugomis (yra gydęsis, konsultavęsis arba jo artimasis yra gydęsis, konsultavęsis Kauno klinikose).

Pacientų taryba – tai patariamasis organas, kuris Kauno klinikų administracijai teiks rekomendacinio pobūdžio siūlymus dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų organizavimo ir procesų tobulinimo.

Prašymą laisva forma siųskite el.p. atstove.spaudai@kaunoklinikos.lt  iki rugsėjo 10 d. Bus susisiekta tik su atrinktais kandidatais. Konfidencialumas garantuojamas.

Studijas baigė antroji skubiosios medicinos gydytojų laida

Liepos 1 dieną šalies medikų gretas papildė 10 naujų skubiosios medicinos gydytojų, baigusių studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU). Šie gydytojai parengti skubią pagalbą pacientams teikti dar greičiau ir efektyviau.

Bendradarbiavimas retų genetinių ligų srityje su Japonija

15-kai Kauno klinikų pacientų, kuriems po atliktų išsamių tyrimų ir jokiais kitais metodais nebuvo įmanoma nustatyti genetinių ligų, Japonijoje buvo atlikti išsamūs viso egzomo genetiniai tyrimai, o 14-kai iš jų buvo patvirtinta reta genetinė liga arba įtartos tam tikros retos genetinės ligos. 
Šie rezultatai buvo aptarti pirmojoje web konferencijoje, kurioje dalyvavo Kauno klinikų Genetikos ir molekulinės medicinos klinikos specialistai, Retų ir nediagnozuotų ligų koordinacinio centro vadovė prof. Milda Endzinienė ir Japonijos Keio medicinos universiteto Medicininės genetikos centro vadovas prof. Kenjiro Kosaki ir jo komanda. Profesorius yra Kauno klinikų generalinio direktoriaus tarptautinis garbės patarėjas ir su Kauno klinikomis bendradarbiauja jau keletą metų.

Moderniausias akių drumsčių gydymo metodas jau taikomas Kauno klinikose

Kai Marija iš Kaišiadorių pajuto pirmuosius akių drumsčių simptomus, ji nieko nelaukdama kreipėsi į gydytojus. „Vieną rytą atsikėlusi akyse pajutau tarsi elektros srovę, žaibavimą. Sunku paaiškinti jausmą. Kai pradėjau matyti juodus rutulius, supratau, kad kažkas negerai. Kitą dieną iškart nuėjau pas savo šeimos gydytoją. Iš savo akių ligų gydytojos gavau siuntimą į Kauno klinikas. Patekau pas Akių ligų klinikos gydytoją Emiliją Jusevičiūtę, kuri pasiūlė procedūrą lazeriu – ji pavyko“, – džiaugiasi pacientė, pabrėždama, jog procedūra buvo greita ir neskausminga. 

Kauno klinikose atidarytas Reprodukcinės medicinos centras

Šiandien Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje atidarytas pirmasis Kauno regione Reprodukcinės medicinos centras. Centre bus teikiamos pagalbinio apvaisinimo paslaugos šeimoms, susiduriančioms su reprodukcinėmis problemomis. Taip pat bus teikiamos vaisingumo išsaugojimo paslaugos onkologinėmis ar vaisingumą mažinančiomis ligomis sergantiems žmonėms.

„HOPE“ dalyvių viešnagė Kauno klinikose

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos dalyvauja sveikatos priežiūros specialistų mainų programoje „Hope“, kurioje buvo įtraukti ir kiti Lietuvos bei užsienio šalių atstovai.  Šiais metais į Daniją išvyko Slaugos koordinavimo tarnybos vyriausioji specialistė Dangyra Ruseckienė. Tuo tarpu Lietuvoje viešėjo du dalyviai: Inovacijų koordinatorius David Muriana iš Ispanijos bei Reabilitacijos centro direktorė medicinai Tatjana Cucu iš Moldovijos.

Anesteziologijos klinika – tarp Europos geriausiųjų

Kauno klinikoms ir Anesteziologijos klinikai kaip anesteziologijos-reanimatologijos rezidentų ruošimo bazei buvo įteiktas reakreditacijos diplomas. Nors pati procedūra įvyko 2018-ųjų rudenį, tačiau dokumentas įteiktas birželio pradžioje Vienoje. 

Vaikų akių ligų skyrius sulaukė ypatingos dovanos

Jau tapo gražia tradicija, kad Kauno LIONS klubo prezidentas ir klubo nariai pavasarį aplanko Vaikų akių ligų skyrių ir už klubo surinktas lėšas suteikia paramą įvairia kasdieniniam darbui reikalinga įranga. Šiais metais Vaikų akių ligų skyriui Kauno LIONS klubas padovanojo naujausią profesionalų „Icare“ tonometro modelį ic-200, leidžiantį mažiesiems pacientams pamatuoti akispūdį be nujautrinimo pacientui sėdint ar gulint. 

Kauno klinikose atidarytas pirmasis Baltijos šalyse ir 100-tasis pasaulyje naujos kartos gama peilio centras

Šiandien Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikoje atidarytas pirmasis Baltijos šalyse gama peilio centras. Tai ypatingai tiksli, komplikacijų riziką minimizuojanti onkologinių ligų, kraujagyslinių patologijų ir funkcinių susirgimų neinvaziniam stereotaksiniam radiochirurginiam gydymui skirta sistema. Kauno klinikose įdiegtas 100-tasis naujos kartos gama peilis pasaulyje. 

 

Kauno klinikose galima atlikti naujagimio ištyrimą dėl spinalinės raumenų atrofijos

Kauno klinikų Genetikos ir molekulinės medicinos klinika įdiegė ir siūlo Lietuvos šeimoms atlikti naujagimio ištyrimą dėl galimos spinalinės raumenų atrofijos ligos, atliekant tikslinius genetinius tyrimus. Tai viena dažnesnių retų ligų, kuri nustatoma vienam iš dešimties tūkstančių naujagimių.
 

Apie rūkymo žalą dažniausiai susimąsto tik susirgę: kaip mesti šį įprotį?

Rūkymas vis dar išlieka vienu iš dažniausiai nustatomų rizikos veiksnių tarp pacientų, sergančių išemine širdies liga ir periferinių arterijų ligomis. Kaip pasakoja Kauno klinikų filialo Kulautuvos reabilitacijos ligoninės psichologė Renata Petrukonytė, apie didžiulę šio įpročio žalą sveikatai žmonės paprastai susimąsto tik susirgę. 

Ankstesnis 1 2 3 ... 9 Sekantis

>69 000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2218

gydytojų

2341

slaugos specialistas

3275

naujagimiai per metus
X