Naujienos

Kauno klinikose atidaryta moderni daugiaaukštė automobilių parkavimo aikštelė

Šiandien Kauno klinikų teritorijoje atidaryta ilgai laukta moderni daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė, skirta ligoninės pacientams ir lankytojams. Aikštelėje yra 300 vietų automobilių parkavimui, iš kurių 30 vietų skirta neįgaliesiems. Daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė pastatyta Kauno klinikų lėšomis, siekiant spręsti automobilių parkavimo problemą ir užtikrinant patogesnį pacientų ir lankytojų atvykimą konsultacijoms ar procedūroms į Kauno klinikas.  

 

Kauno regiono ligoninėse didinamas covid lovų skaičius

Didėjant ligoninėse gydomų COVID-19 pacientų skaičiui ir augant stacionaro lovų užimtumo rodikliui, nuo šiandien, balandžio 8 d., Kauno regiono gydymo įstaigose didinamas covid lovų skaičius. Iš viso nuo šiandien skiriama 70 papildomų stacionaro lovų su deguonies tiekimu, skirtų COVID-19 liga sergantiems pacientams. 50 papildomų lovų įsteigiama LSMU Kauno ligoninėje, po 10 – Kėdainių ir Jurbarko ligoninėse. Kauno regione nuo šiandien covid pacientams dedikuotos 325 lovos su deguonies tiekimu ir 42 reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovos su dirbtinės plaučių ventiliacijos (DPV) galimybe.

Psichologinė savijauta nėštumo laikotarpiu – visi jausmai yra normalūs

Šeimos pagausėjimo laukiančios poros išgyvena įvairiausius jausmus. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos psichologė Agnė Mišeikaitė teigia, kad nėštumo metu normalu jausti tiek malonius, tiek nemalonius jausmus. „Aplankius niūrioms mintims, labai svarbu jomis pasidalinti su artimais žmonėmis. Pajutus, kad pokalbis su artimaisiais nepadeda, reikėtų nebijoti kreiptis profesionalios pagalbos. Psichologas gali padėti suprasti jaučiamos įtampos priežastis ir pasiruošti nėštumui, artėjančiam gimdymui ar pogimdyviniam laikotarpiui“, – apie psichologinės pagalbos svarbą kalba A. Mišeikaitė. 

Naujos slaugos ir palaikomojo gydymo galimybės Romainių tuberkuliozės ligoninėje

Stebint didėjantį slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų poreikį, sausio mėnesį Kauno klinikų filiale Romainių tuberkuliozės ligoninėje įsteigtas Ekstrapulmoninės tuberkuliozės, slaugos ir palaikomojo gydymo poskyris. Šiuo metu slaugai ir palaikomajam gydymui skirta 10 lovų, tačiau ateityje šių lovų skaičius bus pagal poreikį didinamas.

Kauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse pritaikyta šiuolaikinė plaučių diagnostikos technologija

Kauno klinikose pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse atlikta elektromagnetinės navigacijos bronchoskopija. Minimaliai invazinė procedūra atliekama mažų darinių plaučiuose diagnostikai ir jų žymėjimui prieš biopsiją. Kauno klinikose naujoji procedūra sėkmingai atlikta jau keturiems pacientams. Per metus čia planuojama atlikti daugiau nei 100 elektromagnetinės navigacijos bronchoskopijos procedūrų. 

2020 metai Kauno klinikose – išskirtiniai medikų atsidavimu

2020 metai neįprasti dėl pasaulį sukausčiusios COVID-19 pandemijos, tačiau išskirtiniai neeiliniu medikų ryžtu ir gebėjimu prisitaikyti prie ekstremalios situacijos. „Praėjusieji metai buvo sudėtingi ir kupini iššūkių, per kuriuos atsiskleidė tikrosios mūsų ligoninės bendruomenės vertybės, – sako Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius, kuris šiandien Ligoninės ataskaitą už praėjusius metus pristatė Ligoninės bendruomenei, dalininkams ir Stebėtojų tarybai. – Nepaisant pandeminių sunkumų,  ligoninėje pavyko nuveikti reikšmingų darbų“.

Ragenos transplantacija sugrąžino Algirdui regėjimą – operaciją prilygina stebuklui

„Gydytoja, jūs neįsivaizduojate, kaip aš laukiau šito skambučio“, – tokius žodžius prieš pusę metų ištarė Algirdas, sužinojęs, kad yra kviečiamas kairiosios akies ragenos transplantacijai. Prieš daugiau nei 10 metų Kauno klinikose vyrui atlikta dešiniosios akies ragenos persodinimo operacija, tačiau po kelių metų pradėjo prastėti regėjimas kaire akimi.

24 kartus kraujo paaukojusi Kauno klinikų gydytoja: donorystė – ryšio tarp žmonių išraiška

Kauno klinikų Neurologijos klinikos gydytoja vaikų neurologė Milda Dambrauskienė pirmą kartą kraujo paaukojo prieš aštuonerius metus. Per šį laikotarpį gydytoja kraujo donore buvo 24 kartus ir prisidėti prie kilnaus tikslo paskatino ne vieną pažįstamą.

Pokovidinio sindromo reabilitacijos galimybės Kauno klinikose

Netikėtai užklupusi sunki COVID-19 ligos forma pareikalavo iš Antano daug jėgų. Vyras prisimena, kad pirmuosius ligos simptomus pajuto gruodžio pradžioje, kai pakilo temperatūra ir pradėjo skaudėti kūną. „Dėl plaučių uždegimo atsidūriau ligoninėje ir ten praleidau beveik mėnesį, – prisimena Antanas. – Net ir įveikus šią klastingą ligą, mano savijauta buvo prasta, nusilpau, negalėjau nuryti nei maisto, nei vandens, neprakalbėjau.“

Svarbi informacija Kardiologijos klinikos pacientams

Svarbi informacija Kardiologijos klinikos pacientams 

Nuo kovo 29 d., pirmadienio, Kardiologijos klinikos Konsultacijų ir diagnostikos skyrius persikelia į Konsultacinės poliklinikos pastatą, todėl klinikos pacientai bus konsultuojami šiame pastate.

Atsiprašome už galimus nepatogumus.

Ankstesnis 1 2 3 ... 28 Sekantis

>54  000

chirurginių operacijų

>1 mln.

pacientų apsilankymų

2227

gydytojų

2386

slaugos specialistas

3074

naujagimiai per metus
X