Naujienos

Kauno klinikų oftalmologams – PSO įvertinimas: rengs tarptautines rekomendacijas

Pasaulio sveikatos organizacija pradės rengti oftalmologijoje taikomų intervencijų sąrašą, naudojamą kaip bendro pobūdžio rekomendacijas, leidžiančias pagerinti teikiamų paslaugų kokybę ir prieinamumą pacientams. Kauno klinikų Akių ligų klinikos Akių ligų konsultacinio diagnostinio skyriaus vadovė, gydytoja oftalmologė prof. dr. Ingrida Janulevičienė pateko tarp dvylikos akių ligų specialistų iš įvairių pasaulio valstybių, rengsiančių šį sąrašą.

Informacija dėl registracijos konsultacijai pas Kauno klinikų gydytojus

Nuo šiol registruotis pas visus Kauno klinikų gydytojus specialistus internetu reikia per https://ipr.esveikata.lt/. Buvusi išankstinė pacientų registracijos sistema www.sergu.lt nebeveikia.

Kaip užsiregistruoti per naująją IPR sistemą sužinosite čia https://bit.ly/3oNVoxa.

Kauno regiono ligoninėse mažinamas covid lovų skaičius

Nors užsikrėtimų COVID-19 infekcija Lietuvoje išlieka daug, Kauno regiono ligoninėse po truputį mažėja COVID-19 liga sergančių ir itin sunkia ligos forma sergančių ligonių skaičius. Dėl to nuo rytojaus nuspręsta mažinti terapinio ir reanimacinio profilio covid lovų skaičių trijose Kauno regiono ligoninėse – nuo 590 iki 558. COVID-19 liga sergantiems pacientams pritaikytų lovų skaičius mažinamas pirmą kartą nuo praėjusių metų spalio mėnesio.

Sunkią ligą įveikęs Lukas dėkoja gydytojams: dabar atrodo, kad nieko nebuvo

„Dabar jaučiuosi gerai, lyg nieko nebūtų buvę“, – pasakojimą apie netikėtai užklupusią ligą pradeda Lukas.

Vaikinas prisimena, kad pirmuosius ligos simptomus pajuto grįžęs iš trumpos pažintinės kelionės Taline. „2019 metų gegužę mane pradėjo kamuoti skausmas dešinės kojos šlaunies pusėje. Gėriau nuskausminamuosius vaistus, tačiau nemalonūs jausmai kas kelias savaites vis atsinaujindavo“, – pasakoja Lukas.

Nuo COVID-19 pradėti skiepyti sunkiomis ligomis sergantys pacientai

Šiandien Kauno klinikose nuo COVID-19 pradėti skiepyti pirmieji pacientai pagal sveikatos apsaugos ministro įsakyme nurodytus prioritetus. Vieni pirmųjų paskiepyti Nefrologijos skyriaus pacientai, kuriems dėl sutrikusios inkstų funkcijos atliekamos hemodializės.

Kauno klinikose pradėtas antrasis skiepijimo nuo COVID-19 etapas

Gavus antrosios ir trečiosios vakcinų nuo COVID-19 siuntų dalis (iš viso 8775 vakcinos dozes), tęsiama prioritetinės grupės darbuotojų vakcinacija. Šios vakcinos skirtos Kauno klinikų ir kitų Kauno regiono ligoninių darbuotojams. Skiepijimas vyksta pagal nustatytą LR SAM ministro tvarką. Siekiama kuo greičiau paskiepyti medikus ir kitą ligoninių personalą.

Prof. Raimondas Kubilius dalinasi rekomendacijomis, persirgus COVID-19 liga

Lietuvoje situacija dėl naujų užsikrėtimų COVID-19 liga išlieka įtempta. Vieni suserga lengva šios ligos forma, kiti perserga sunkiai ir yra lydimi ne vieną savaitę besitęsiančių komplikacijų. Sunkus būna ne tik sveikimas, bet ir reabilitacija po ligos. Ne vieną persirgusį ir toliau vargina silpnumas, dusulys ir ilgai išliekantis nuovargis. Remiantis Pasaulio Sveikatos organizacijos (PSO) informacija, Kauno klinikų reabilitacijos specialistai parengė ir adaptavo reabilitacijos, persirgus COVID-19, gaires ir pateikė patarimus, kaip greičiau atsistatyti po ligos namuose. Pasak Reabilitacijos klinikos vadovo prof. Raimondo Kubiliaus, šios rekomendacijos padės greičiau sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą. 

Prof. N. Žemaitienė: rūpestis sveikatos priežiūros ir farmacijos darbuotojų savijauta – svarbus COVID-19 pandemijos valdymo uždavinys

Gruodžio gale Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojus pasiekė vakcina nuo COVID-19 infekcijos. „Tai yra labai džiugi žinia, tačiau skiepai neišsprendžia visų sunkumų, su kuriais šiandien sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistams tenka susidurti atliekant savo darbą. Deja, negalima sukurti vakcinos nuo psichologinių sunkumų, bet galima daug ką padaryti, kad jie mažiau vargintų“, – sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos psichologijos katedros profesorė Nida Žemaitienė.  

„Siemens Healthineers“ pasirašė pirmąją mokslinių tyrimų sutartį Lietuvoje

„Siemens Healthineers“ pasirašė bendrovės pirmąją mokslinių tyrimų sutartį Baltijos šalyse su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligonine Kauno klinikomis.

„Siemens Healthineers“ – vizualizacijos ir diagnostikos technologijų sveikatos priežiūros lyderė – su Kauno klinikomis pasirašė pirmąją tokio pobūdžio mokslinę širdies ir kraujagyslių ligų tyrimų sutartį Baltijos šalyse.
 

2020 metai Kauno klinikose

Nepaisant to, jog šie metai nebuvo lengvi, ir dirbti mūsų bendruomenei buvo tikrai sudėtingiau, Kauno klinikų medikai ir toliau žengė medicinos pažangos keliu ir pasiekė išskirtinių pasiekimų.

Prof. M. Minkauskienė: COVID-19 liga nėštumo laikotarpiu – klastingesnė nei manėme iki šiol

„Teks susigyventi su tuo, jog nebeturime sūnaus“, – šiais žodžiais savo istoriją pradeda Agnė. COVID-19 liga ji užsikrėtė 32 nėštumo savaitę. Deja, klastingos ligos sukeltos komplikacijos lėmė vaisiaus žūtį dar įsčiose. Netekusi sūnaus, Agnė turėjo kovoti ir dėl savo gyvybės. Ligos komplikacijos sukėlė gausų kraujavimą ir Kauno klinikų medikai vos spėjo išgelbėti jaunos moters gyvybę.

Mokslininkai tęsia reikšmingus koronaviruso genomo (genetinės medžiagos) sekoskaitos tyrimus

Lietuvoje dominuoja koronaviruso tipas, kuris dar vasaros pradžioje pastebėtas Ispanijoje ir išplito po visą Europą, pastebi Kauno klinikų ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkai. Pasak jų, nerimą sukėlusi Didžiosios Britanijos koronaviruso atmaina mūsų šalyje dar nėra išplitusi ir neturi reikšmingos įtakos COVID-19 ligos eigai, viruso plitimo greičiui ir vakcinos veiksmingumui. 

Ankstesnis 1 2 3 ... 23 Sekantis

>66  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2212

gydytojų

2334

slaugos specialistas

3112

naujagimiai per metus
X