Naujienos

Slaugos darbuotojų vaidmuo pacientų saugoje

Slaugos darbuotojai yra atsakingi už daugelį dalykų: išbando naujus įrankius, padedančius užtikrinti pacientų saugą, bendrauja su pacientais, juos išklauso. Kauno klinikų Neurologijos klinikos slaugos vadovė Vita Balčienė teigia, kad slaugytojo darbas yra žavus dėl jo įvairiapusiškumo. „Slaugytojas turi atlikti ne tik techninius darbus, bet ir palaikyti pacientus sunkią akimirką, kritiškai mąstyti ir viską suspėti laiku.“ Anesteziologijos klinikos slaugos vadovė Daiva Didvalė tiki, kad slaugytojai yra profesionalūs savo srities darbuotojai, kurie geba prisitaikyti prie kompleksinio darbo ir sėkmingai užtikrinti pacientų saugą. 

 

Pacientų lankymo tvarka Kauno klinikose

Kauno miesto savivaldybėje naujų COVID-19 ligos atvejų skaičiui 100 tūkstančių gyventojų per 14 dienų esant daugiau nei 100, nuo šiandien, liepos 27 dienos, Kauno klinikose pacientus galima lankyti kasdien, darbo dienomis nuo 16 iki 19 val., nepriklausomai nuo to, kiek laiko pacientas gydomas ligoninėje.

Kauno klinikų gydytojai Austėjai suteikė viltį sugrįžti į profesionalų sportą

Austėja – profesionali sportininkė, penkis kartus tapusi Lietuvos bokso čempione, kurią klastinga onkologinė liga užpuolė visai netikėtai. Sportuojant dažnai pasitaiko traumų, todėl pajutusi pirmuosius ligos simptomus, Austėja net nepagalvojo, kad gali sirgti onkologine liga. „Šiek tiek buvo keista, kad organizmas pasidarė jautrus. Mane kankino nuolat atsinaujinantys uždegimai, o organizmas su jais beveik nekovojo. Galvojau, kad nusilpau dėl per didelio sportinio krūvio ar įtampos, tačiau net nebuvo minties, kad turiu rimtų sveikatos problemų“,  – pasakojo sportininkė. 

Kas chirurgams padeda užtikrinti pacientų saugą?

Saugios chirurgijos klausimynas – įrankis, kuris padeda medikų komandai užtikrinti pacientų saugą. Klausimynas leidžia gydytojams lengviau komunikuoti tarpusavyje, atlikti darbą sklandžiau ir išvengti didelių klaidų. Kauno klinikų Chirurgijos klinikos abdominalinės chirurgijos gydytojas prof. Žilvinas Dambrauskas sako, kad saugios chirurgijos klausimynas padeda visai komandai vienodai įsitraukti į darbo procesą, pasidalinti atsakomybėmis ir sėkmingai atlikti operaciją. „Veiksmus, atliekamus operacijų metu, galima sistemingai aprašyti klausimyne, o tai ne tik leidžia išvengti klaidų, bet ir padeda lengviau į komandinį darbą įsitraukti naujiems nariams“, – profesoriui antrina Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos gydytojas neurochirurgas Karolis Bareikis.

Doc. dr. R. Mačiulevičienė: COVID-19 liga gali būti pavojinga tiek nėščiajai, tiek dar negimusiam kūdikiui

Kauno klinikų pacientė Miglė ruošiasi vykti namo kartu su visai neseniai gimusiomis ir sparčiai augančiomis bei stiprėjančiomis dvynukėmis – Smilte ir Elze. Nėštumo laikotarpis tiek iš jos, tiek iš visos Miglės šeimos pareikalavo stiprybės, nes 27 nėštumo savaitę moteris susirgo lengva COVID-19 ligos forma. „Vieną dieną man pakilo temperatūra, jaučiau kvapą, skonį, todėl nieko blogo neįtariau, bet pasitarusi su vyru, nusprendžiau nuvykti į ligoninę“, – pasakoja dvynukių mama.

Kauno klinikų slaugytojoms įteiktos Švedijos Karalienės Silvijos padėkos

Šią savaitę dvejoms Kauno klinikų slaugytojoms įteiktos Švedijos Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimų padėkos. Padėkas gavo projekto finalininkės – Kauno klinikų Kardiologijos klinikos slaugos vadovė Aušra Dubosienė ir Gastroenterologijos klinikos slaugytoja Rima Kalinauskaitė. Šio projekto tikslas – kurti slaugytojų bendrystę ir pabrėžti slaugos profesijos svarbą, o pritaikant projekte dalyvavusių slaugytojų idėjas, diegti naujoves gydymo įstaigose. 2020 m. Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimas Lietuvoje vyko pirmą kartą.

Kauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse atlikta ypatinga kepenų kraujagyslių procedūra

Kauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse atlikta unikali ir gyvybę gelbstinti procedūra – suformuotas kepenų vartų ir pasaito venos perkutaninis šuntas. Šios procedūros Kauno klinikų pacientei Vidai reikėjo po atliktos kepenų transplantacijos išsivysčius retai komplikacijai – kepenų vartų venos ir jos šakų ūmiai trombozei. Suformuotas perkutaninis šuntas apsaugojo pacientę nuo galimos kepenų retransplantacijos ateityje ir išsaugojo neseniai persodintą organą. „Sužinojusi, kad reikės dar vienos procedūros, visiškai neišsigandau ir pasitikėjau gydytojais“, – nestokoja optimizmo ji.

Kaip išvengti klaidų, susijusių su vaistais?

Klaidos, susijusios su vaistais, medicinoje yra vienos dažniausiai pasitaikančių. Jos gali įvykti dėl įvairiausių priežasčių. Pavyzdžiui, paskirtos per mažos arba per didelės medikamento dozės, kelių vaistų tarpusavio sąveikos ar nepageidaujamos ir nenumatytos reakcijos. Kauno klinikų gydytoja klinikinė farmakologė Simona Stankevičiūtė įsitikinusi, kad kartais klaidingus sprendimus nulemia neteisingi įsitikinimai. „Visi pacientai skirtingi ir jiems reikia skirtingų vaistų, todėl kiekvieną kartą, gydytojui susidūrus su abejonėmis, reikėtų patikrinti, kokie vaistai pacientui skirti, ar tinkama jo dozė“, – sako S. Stankevičiūtė.

Sunkios akių traumos – iššūkis medikams ir pacientams

Šiltuoju metų sezonu padaugėja akių traumų, susijusių su statybų, būsto remonto, namų aplinkos, sodo tvarkymo ar žemės ūkio darbais, kurie atliekami pasitelkiant įvairius elektrinius ar mechaninius įrankius. „Šių metų duomenys rodo, kad maždaug trys ketvirtadaliai sunkių akių traumų (kurių buvo galima išvengti) įvyko dėl neatsargaus žmonių elgesio. Apie 90 proc. tokių traumų patyrė vyrai“, – teigia Kauno klinikų Akių ligų klinikos vadovė prof. Reda Žemaitienė.

„Akys – tai vienas iš jautriausių ir sudėtingiausių organų, kurio sužalojimai gali sukelti sunkias komplikacijas, o dažnai netgi aklumą. Akies trauma dažniausiai neigiamai paveikia žmogaus gyvenimo kokybę“, – teigia prof. R. Žemaitienė. Profesorė pasakoja apie dažniausiai patiriamas akių traumas, jų prevenciją bei pirmąją pagalbą.
 

Nėštumo trukmė: kaip ji apskaičiuojama?

Dažnai besilaukiančios moterys nerimauja, jog kelioms dienoms užsitęsus nėštumui, naujagimis bus pernešiotas arba atvirkščiai – pagimdžius šiek tiek anksčiau, jis bus neišnešiotas. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja akušerė ginekologė Laima Bagušytė teigia, kad nors nėštumo metu svarbu nustatyti tikslų gimdymo terminą, bet jis – tik orientacinis. „Ne visos moterys gimdo tą dieną, kuri laikoma preliminaria gimdymo diena. Todėl kelios dienos prieš ar po numatytos datos dar nereiškia, kad tai – neišnešiotumas ar pernešiojimas, – pasakoja gydytoja akušerė ginekologė. – Iškilus klausimams, reikėtų pasikonsultuoti su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju ar akušeriu,  atkreipti dėmesį į nėščiosios kortelę, kurioje turėtų būti surašyta visa aktuali informacija apie reikalingus tyrimus ar gimdymą.“

Pacientų lankymo tvarka Kauno klinikose

Kauno miesto savivaldybėje naujų COVID-19 ligos atvejų skaičiui 100 tūkstančių gyventojų esant mažiau nei 100, nuo šiandien, birželio 21 dienos, Kauno klinikose pacientus galima lankyti vadovaujantis šia tvarka. Nuo šiandien pacientų lankymo dažnumas nėra ribojamas. Pacientus galima lankyti ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais (lankymo valandomis nuo 16 iki 19 val.). 

Keičiasi Kauno klinikų informacijos telefono darbo laikas

Laikinai, nuo birželio 21 d. iki birželio 25 d., keičiasi Kauno klinikų informacijos telefono (+37037326375, +37037326376) darbo laikas. Informacija bus teikiama darbo dienomis nuo 8 iki 16 val.

Atsiprašome už laikinus nepatogumus.

Ankstesnis 1 2 3 ... 32 Sekantis

>54  000

chirurginių operacijų

>1 mln.

pacientų apsilankymų

2227

gydytojų

2386

slaugos specialistas

3074

naujagimiai per metus
X