Naujienos

Išskirtinė istorija: Kauno klinikų medikai išgelbėjo jaunos merginos koją nuo amputacijos

Kėdainietė Meda, prieš dvejus su puse metų patyrusi nelaimingą atsitikimą, kurio metu buvo sutraiškyta ir beveik nuplėšta jos dešinė koja, yra puikus pavyzdys, kad ryžtas ir optimizmas bei profesionalus medikų darbas gali padaryti stebuklus.

Kauno klinikose – nemokamas elektrinis autobusiukas pacientams ir lankytojams

Liepos trečiąją Kauno klinikų teritorijoje pradėjo kursuoti aplinkai draugiškas nemokamas elektrinis autobusiukas ligoninės pacientams ir lankytojams. Specialiai tam įrengtos aštuonios stotelės, kuriose galima rasti informaciją apie šalia jų esančius artimiausius ligoninės korpusus, Kauno klinikų teritorijos žemėlapį su autobusiuko maršrutu ir įrengtų stotelių vietomis bei autobusiuko važiavimo intervalus.

Nemokamas autobusiukas Kauno klinikų pacientams ir lankytojams

Šiandien, liepos 3 d., 12:00 val. Kauno klinikų teritorijoje pradės kursuoti aplinkai draugiškas nemokamas elektrinis autobusiukas ligoninės pacientams ir lankytojams.

Autobusiukas po Kauno klinikų teritorija važinėja pirmadieniais-penktadieniais 7:00-19:00 val., 25 minučių intervalais.

Ligos istorijos duomenys išmaniajame ekrane: patogumas pacientams ir medicinos personalui

Kauno klinikų Kardiologijos klinikos skyriuose įdiegta pažangi naujovė – pacientai turi tiesioginę prieigą prie ligos duomenų išmaniuosiuose ekranuose. Per keturis aukštus išsidėsčiusių klinikos skyrių poilsio kambariuose įrengti skaitmenizuoti ekranai su brūkšninių kodų skaitytuvais. „Nuo šiol stacionare gydomiems pacientams įduodamos identifikacinės apyrankės, kurias nuskenavę jie gali susipažinti su savo medicinine informacija, sekti gydymo eigą, stebėti ir labiau įsitraukti į visą gydymo procesą“, – teigia prof. dr. Olivija Dobilienė, Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Išeminės širdies ligos skyriaus vadovė.

 

Vitalijus – 700-asis pacientas, kuriam Kauno klinikose transplantuotas inkstas

Kauno klinikų pacientas Vitalijus gegužės mėnesio pabaigoje sulaukė donorinio inksto ir tapo 700-uoju recipientu, kuriam Kauno klinikose buvo atlikta inksto transplantacijos operacija. „Šis skaičius rodo transplantacijos centro brandą. Su kiekviena atlikta inksto transplantacija didėjo centro patirtis ir dabar mūsų komanda, kurią sudaro daug specialistų, yra pasiruošusi bet kokiems iššūkiams“, – teigia prof. Inga Arūnė Bumblytė, Kauno klinikų Nefrologijos klinikos vadovė.

Kaune atidaryti du strategiškai svarbūs medicinos objektai: naujos galimybės ligų diagnostikai ir gydymui

Lietuvoje pradėjo veikti du šalies medicinos ir mokslo tyrimų pažangai strategiškai svarbūs objektai: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninėje Kauno klinikose atidarytas Branduolinės medicinos tyrimų centras (BMTC), kuriame veikia ciklotronas, ir Žmogaus biologinių išteklių centras (Kauno biobankas).

Miastenija – kokia tai liga ir kaip ją atpažinti?

Dažnas žmogus gali pajusti raumenų silpnumą, tačiau kartais tai gali būti pirmieji miastenijos simptomai. Miastenija – reta autoimuninė liga, pažeidžianti nervo ir raumens jungtį bei sukelianti patologinį raumenų nuovargį. 

Kauno klinikose atlikta unikali kepenų transplantacijos operacija – pasaulyje tik ketvirtas žinomas atvejis

Kauno klinikų pacientei Loretai, vienintelei Lietuvoje turinčiai itin retą genų mutacijos Chanarin-Dorfman sindromą, Kauno klinikose atlikta sudėtinga kepenų transplantacija. „Kauno klinikose gydomi pačių sunkiausių būklių, taip pat itin retomis ligomis sergantys pacientai, daliai iš jų vienintelis gydymo metodas – kepenų transplantacija, o Loretai atlikta kepenų transplantacijos operacija – vos ketvirtas pasaulyje aprašytas toks šios retos ligos gydymo atvejis“, – teigia prof. Juozas Kupčinskas, Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos vadovas. 

Kauno klinikose pirmą kartą cezario pjūvio operacijos metu atlikta vieno žingsnio konservatyvi operacija

Gražina, dabar jau keturių vaikučių mama, tapo pirmoji Kauno klinikų paciente, kuriai cezario pjūvio operacijos (CPO) metu buvo atlikta vieno žingsnio konservatyvi operacija (angl. one step conservative surgery) išsaugant gimdą, operacijos metu netaikant gydytojų intervencinių radiologų dubens kraujotaką sustabdančių metodikų. „Gražinai placenta peraugo į šlapimo pūslę. Žinodami šių klinikinių situacijų didžiulę riziką masyviam, gyvybei pavojingam nukraujavimui, ieškome naujų, maksimaliai saugių moteriai ir vaisiui gydymo metodikų, siekiant išsaugoti gimdą ir išvengti sudėtingiausių komplikacijų“, – pasakoja prof. Mindaugas Kliučinskas, Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovas.

Akušerė G. Jasiulevičė: kiekviena moteris susikuria savo gimdymo istoriją

Gimdymas kiekvienai besilaukiančiai moteriai yra svarbus ir kartu labai gąsdinantis įvykis, dažnai nenuspėjamas, dinamiškas procesas, kurio visiškai suvaldyti ir suplanuoti nėra įmanoma. „Gimdymas – išties nelengva patirtis, tačiau komandos, dalyvaujančios ir kuriančios šią patirtį, tikslas yra šį šeimai svarbu įvykį paversti džiaugsmingu, kad ir kokį sunkų kelią reikėtų nueiti“, – sako Genovaitė Jasiulevičė, Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos akušerė.

Sporto medicinos klinika rūpinsis geriausių šalies krepšininkų sveikata

Penktadienį Sporto medicinos klinikoje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) ir Kauno klinikų.

„Džiaugiamės pradėdami bendradarbiavimą su Lietuvos krepšinio federacija ir Kauno klinikų Sporto medicinos klinika, kurios specialistai padės užtikrinti aukščiausio lygio sportininkų sveikatos priežiūrą ir fizinę gerovę. Tikime, kad ši pradžia čia, Kauno klinikose, tęs ilgalaikį ir sėkmingą bendradarbiavimą“, – sakė ligoninės generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

Vaikų širdies sveikata – ką svarbu žinoti?

Krūtinės ląstoje yra ne tik širdis, bet ir plaučiai, raumenys ir kaulai, tad krūtinės skausmas vaikams dažnai yra susijęs su šių sistemų patologija. Vaikų krūtinės skausmas tik retais atvejais susijęs su širdies problemomis. Doc. Rima Šileikienė, Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos gydytoja vaikų kardiologė, pastebi, kad širdies problemos gali būti tik apie 4-6 proc. visų skausmų krūtinėje priežastimi. Be to, skausmai krūtinėje dažnai atsiranda jautriems vaikams, kurie išgyvena stresą, jaučia nerimą ar patiria panikos atakas. 

Ankstesnis 1 2 3 ... 62 Sekantis

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X