Naujienos

Kaip užtikrinti pacientų saugą operacinėse?

Kasmet Kauno klinikose atliekama daugiau nei 70 tūkst. chirurginių operacijų. Siekiant užtikrinti kuo įmanoma saugesnę aplinką operacinėse diegiama daugybė inovatyvių priemonių – saugios chirurgijos lapai, standartizuojamos darbo vietos, vienoda sistema ženklinami medikamentai. Apie saugią chirurgiją ir priemones, galinčias užtikrinti pacientų saugą operacinėse, kalba Karolis Bareikis, Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos gydytojas neurochirurgas, ir Martynas Laukaitis, Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos gydytojas kraujagyslių chirurgas.

Pirmą kartą Kauno klinikose atlikta transplantacija, kai donoro ir recipiento kraujo grupės skirtingos

Rugpjūčio mėnesį Kauno klinikose pirmą kartą pacientui atlikta nesuderinamos kraujo grupės inksto transplantacija. Ši transplantacija Lietuvoje yra atliekama itin retai ir yra unikali, nes jos metu persodinamas inkstas iš gyvo organų donoro, kurio kraujo grupė neatitinka recipiento kraujo grupės. Dėl šios priežasties recipientui prieš atliekant transplantaciją iš kraujo pašalinti antikūnai prieš donoro kraujo grupės antigenus.

Pacientų saugos mėnuo – ko pavyko pasiekti?

Rugsėjo mėnuo Kauno klinikose paskelbtas Pacientų saugos mėnesiu. Jo metu siekta atkreipti dėmesį į priemones, užtikrinančias pacientų saugą sveikatos priežiūros sistemoje. Itin didelis dėmesys skirtas pacientų, jų artimųjų įsitraukimui į gydymo procesą, tokiu būdu kuriant ir tobulinant saugos procesus. Apie Pacientų saugos mėnesį ir jo iniciatyvas kalbamės su Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos gydytoja anesteziologe reanimatologe ir pacientų saugos entuziaste Vilma Traškaite-Juškevičiene.

Darbuotojų psichologinė gerovė padeda užtikrinti pacientų saugą

Psichologinis saugumas – vienas iš komponentų, galinčių padėti užtikrinti saugumo jausmą organizacijoje. Saugiai darbo vietoje besijaučiantis darbuotojas gali pasiekti neįtikėtinų rezultatų ir suteikti tinkamas ir paciento lūkesčius atitinkančias sveikatos priežiūros paslaugas. Nuovargis, stresas, didelis darbo krūvis ir kiti su saugumu ligoninėje susiję klausimai kelia grėsmę ne tik darbuotojų, bet ir pacientų gerovei. Apie tai, kodėl svarbu puoselėti psichologinį saugumą darbovietėje ir kaip tai sekasi įgyvendinti Kauno klinikose, pasakoja prof. Tomas Lapinskas, Kauno klinikų direktorius visuomenės sveikatai, mokslui ir studijoms. 

Pagalba vaikui, sergančiam onkologine liga, neįmanoma be didelės specialistų komandos

Rugsėjis – onkologinėmis ligomis sergančių vaikų mėnuo. Visame pasaulyje vaikų, sergančių onkologinėmis ligomis, skaičius išlieka stabilus, tačiau prieš keliasdešimt metų stebėtas sergamumo piktybinėmis ligomis šuolis, daugiausiai siejamas su pagerėjusia vaikų onkologinių ligų diagnostika. „Panašias tendencijas stebime ir Lietuvoje. Kasmet Kauno klinikose apie 20 vaikų išgirsta onkologinės ligos diagnozę, o aktyvus gydymas skiriamas iki 40 pacientų, – sako doc. Giedrė Rutkauskienė, Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos Vaikų onkologijos ir hematologijos sektoriaus ir centro vadovė. – Nors, lyginant su suaugusiais pacientais, skaičiai nėra dideli, tačiau vaikų onkologijai būdinga didelė ligų įvairovė – vienu metu skyriuje gali būti gydoma 10 ir daugiau skirtingų navikų formų“. Interviu kalbinama docentė pasakoja apie dažniausias vaikų onkologines ligas, jų atpažinimą bei progresą jų gydyme.

Doc. L. Velička apie pilvo aortos aneurizmą: laiku diagnozavus ligą galima išvengti skaudžių gyvybei padarinių

Minint Pasaulinę aortos dieną ir norint atkreipti visuomenės dėmesį į šią klastingą bei gyvybę galinčią kainuoti ligą, Kauno klinikų medikai Nacionaliniame Kauno dramos teatre surengė akciją. Jos metu kiekvienas norintis galėjo pasitikrinti, ar neserga pilvo aortos aneurizma. Iš viso renginio metu pasitikrino 350 žmonių.

Pacientų įsitraukimas į pacientų saugos procesus

Kauno klinikose veikia jau antroji Pacientų taryba, pirmoji įsteigta prieš 4 metus. Šis rugsėjis Kauno klinikose paskelbtas Pacientų saugos mėnesiu. Pacientų sauga – ne tik medicinos darbuotojų, bet ir pacientų pastangos sukurti saugų gydymo procesą. Todėl šį mėnesį atkreipiamas ypatingas dėmesys į pacientų balso svarbą, kuriant pacientų saugos kultūrą. Apie Kauno klinikų Pacientų tarybos veiklas ir kaip pacientai gali prisidėti prie pacientų saugos kultūros užtikrinimo gydymo įstaigose, pasakoja Eglė Leščinskienė, Kauno klinikų Pacientų tarybos narė.

Kauno klinikose naujos galimybės nemedicininio personalo kvalifikacijos kėlimui

Šiais metais Kauno klinikos įsteigė Nemedicininių padalinių specialistų kvalifikacijos kėlimo fondą. Iš fondo lėšų ne medicinos padalinių darbuotojai turi galimybę kelti savo kvalifikaciją įvairiuose tarptautiniuose mokymuose, konferencijose ar renginiuose užsienyje. Nemedicininių padalinių specialistai fondo lėšas galės panaudoti vienam arba keliems kvalifikacijos kėlimo renginiams ir su jais susijusioms renginio registracijos bei kitoms išlaidoms padengti. Vieno darbuotojo kvalifikacijos kėlimui skiriama iki 1 tūkst. eurų per penkių metų laikotarpį. 

Kauno klinikoms vadovaus profesorius R. Jurkevičius

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų generalinio direktoriaus konkursą laimėjo prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius, kuris iki šiol laikinai ėjo Klinikų generalinio direktoriaus pareigas. Laimėjęs viešą konkursą penkerių metų kadencijai vadovo pareigas pradės eiti nuo šių metų rugsėjo 12 dienos.

Medikamentų sauga – svarbi tiek medikams, tiek pacientams

Rugsėjis Kauno klinikose paskelbtas Pacientų saugos mėnesiu. Medikamentų sauga – aktuali tema tiek gydytojams, tiek pacientams. Apie saugų vaistų naudojimą, dažniausiai pasitaikančias klaidas ir kaip jų išvengti, pasakoja Daiva Didvalė, Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos slaugos vadovė. 

Kodėl svarbu spinalinę raumenų atrofiją diagnozuoti anksti?

Šiuo metu Kauno klinikose prižiūrima ir gydoma daugiau nei 40 vaikų ir suaugusiųjų, sergančių reta nervų ir raumenų liga – spinaline raumenų atrofija. Milda Dambrauskienė, Kauno klinikų Neurologijos klinikos gydytoja vaikų neurologė, sako, kad pusė čia gydomų pacientų vartoja geriamą preparatą, kita dalis pacientų gydomu į stuburo kanalą leidžiamu preparatu – nusinersenu, o vienai pacientei dar šiais metais skirta genų terapija.

Ypatinga rugsėjo 1-oji Kauno klinikose: Lyderystės akademiją baigė pirmoji laida

Šiandien iškilmingoje rugsėjo 1-osios penkminutėje Kauno klinikų bendruomenė tradiciškai paminėjo Mokslo ir žinių dieną. Ši penkminutė neįprasta, nes jos metu diplomus atsiėmė pirmieji Kauno klinikų Lyderystės akademijos absolventai. 

Ankstesnis 1 2 3 ... 55 Sekantis

>71  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2025

gydytojų

2399

slaugos specialistas

3050

naujagimių per metus
X