Skubiosios medicinos klinika

Klinikos vadovas prof. Kęstutis Stašaitis 
Eivenių g. 2
50161, Kaunas
Tel. +37037326262
Registratūra +37037703485
Registracijai būtinas galiojantis elektroninis siuntimas. 

Informacija pacientams:

  • Kreipiantis dėl būtinosios medicinos pagalbos, gydytojo siuntimas neprivalomas.
  • Būtinoji pagalba LR piliečiams, nuolat gyvenantiems Lietuvoje, yra nemokama.
  • Skubiosios medicinos pagalbą teikia budintys du gydytojai terapeutai, reikalui esant kviečiami kiti specialistai (chirurgai, traumatologai, neurologai, akušeriai ginekologai ir kt.)

Skubiosios medicinos klinika įkurta 2015 metų liepos mėn. Klinika įsikūrusi didžiausiame Baltijos šalyse, 15 tūkst. kv. m. ploto, Traumų ir skubios pagalbos centre. Kauno klinikų Skubios pagalbos skyrius dirba visą parą išeiginėmis ir darbo dienomis ištisus metus. Klinikos veiklos tikslai: organizuoti skubiosios medicinos tęstinius mokymus bei skubiosios pagalbos teikimą pacientams, vadovaujantis mokslo studijomis grįstais įrodymais; diegti skubiosios medicinos ir mokymo inovacijas.

Į Skubios pagalbos skyrių per parą kreipiasi vidutiniškai 207 pacientų – maždaug ketvirtadalis iš jų yra labai sunkios būklės, o 5 procentai – kritinės būklės. Skubios pagalbos skyriuje pacientai rūšiuojami pagal būklės sunkumą – prioritetas teikiamas pačios sunkiausios būklės pacientams, todėl pacientų aptarnavimo greitis labai priklauso nuo, tuo metu skyriuje esančių sunkios būklės pacientų skaičiaus. Pacientas gali būti priskirtas vienai iš 4 skubios pagalbos kategorijų (1–2 pagalba nedelsiant, 3-4 – pagalba per 30 min. ar 1 val.) arba neskubios pagalbos 5 kategorijai (2004-04-08 LR Sveikatos apsaugos ministro Įsakymas Nr. V-208 „Dėl būtinosios medicininės pagalbos teikimo tvarkos bei masto“).

Jei atvykusiam pacientui iš karto neįmanoma nustatyti galutinės ar preliminarios ligos diagnozės, ar tuo metu yra reali grėsmė jo sveikatai ir gyvybei, reikalingas papildomas ištyrimas bei gydymas, skiriama stebėjimo paslauga, trunkanti nuo 4 iki 24 val. Tuo metu pacientui taikomas simptominis gydymas (jei toks reikalingas), stebimos gyvybinės funkcijos, atliekami papildomi tyrimai (jei tokie reikalingi). Baigiantis numatytam stebėjimo laikui, vėl vertinama paciento sveikatos būklė, priimamas sprendimas dėl tolesnio gydymo. Jei diagnostika Skubios pagalbos skyriuje užtrunka ilgiau kaip 24 val. arba numatoma, kad paciento sveikatos sutrikimas gali būti koreguojamas trijų dienų laikotarpyje, kai nėra poreikio tretinio lygio medicinos paslaugoms ir kai neskiriamas ambulatorinis ištyrimas, stacionarizuojama į Skubiosios medicinos klinikos Skubios diagnostikos ir trumpalaikio gydymo skyrių. Skyriuje teikiama stacionarinė pagalba, atliekama reikalinga išplėstinė diagnostika, skiriamas gydymas. Priklausomai nuo rezultatų, pacientas išleidžiamas ambulatoriniam stebėjimui ar gydymui, arba tęsia gydymą kitoje antinio lygio medicinos paslaugas teikiančioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, esant reikalui – stacionarizuojamas į profilinę kliniką Kauno klinikose. Skubios diagnostikos ir trumpalaikio gydymo skyriaus gydytojai atlieka ne tik stacionarinį ištyrimą ir skiria gydymą, bet taip pat teikia konsultacijas ūmių būklių metu Kauno klinikų terapinio profilio skyriuose.  

Išimties tvarka Skubios pagalbos skyriuje teikiamos ir asmens sveikatos priežiūros paslaugos, nepriskiriamos būtinajai medicininei pagalbai. Apie tai gydytojas informuoja po pirminės apžiūros. Tuomet pacientas privalo sumokėti už suteiktas paslaugas pats. Būtinosios pagalbos sąrašas ir mastai yra skelbiami skyriaus informaciniame aplanke. Traumų ir skubios pagalbos centro saugumą užtikrina nuolat budintys apsaugos darbuotojai. Centro patalpos ir aplink esanti teritorija visą parą yra stebima vaizdo kameromis.

SKUBIOSIOS MEDICINOS KLINIKA
Eivenių g. 2 (įvažiavimas iš J. Lukšos-Daumanto gatvės)
50161, Kaunas
Tel. +37037326262
Registratūra: +37037703485
Gydytojų postas: +37037327198, +37037703498 

Skubios diagnostikos ir trumpalaikio gydymo skyriaus vadovė Virginija Kalinauskaitė-Žukauskė
Tel. +37037703214
El. p. virginija.kalinauskaite@kaunoklinikos.lt

Administratorė Daiva Baltrušienė
Tel. +37037787373
El. p. daiva.baltrusiene@kaunoklinikos.lt 

Vyresnysis slaugytojas-slaugos administratorius Džiugas Gromakovas 
Tel. +37037703471
El. p. dziugas.gromakovas@kaunoklinikos.lt

Skubios diagnostikos ir trumpalaikio gydymo skyriaus gydytojų kabinetas
Tel. +37037703258

Skubios diagnostikos ir trumpalaikio gydymo skyriaus slaugytojų postas
Tel. +37037706351

Į Skubiosios medicinos kliniką galite atvykti ir viešuoju transportu: 19 ir 67 autobusu. Viešojo transporto grafikus rasite nuorodoje: https://web.trafi.com/lt/kaunas.

Skubios pagalbos skyrius – tai vienintelis pacientų priėmimo skyrius Kauno klinikose. Jis nesiskiria nuo geriausių tokios krypties medicinos padalinių Vakarų Europos šalyse. Čia visą parą veikia pacientų stebėjimo palatos, modernia įranga aprūpintos operacinės, patogiai įrengti diagnostikos ir procedūrų kabinetai. Suaugusiesiems yra 12 sėdimųjų vietų ir 17 lovų, kai, suteikus pagalbą, reikia stebėti ligonio būklę. Greta yra trys reanimacijos salės gyvybei gelbėti ir 6 lovos sunkios būklės pacientų stebėjimui. Kauno klinikų Skubios pagalbos skyrius dirba visą parą darbo ir nedarbo dienomis ištisus metus.

Pagrindinė Skubios pagalbos skyriaus veikla:

  • būtinosios pagalbos teikimas dėl terapinių, chirurginių, kardiologinių susirgimų, akių ir visų kitų tipų traumų atvejais;
  • stebėjimo paslaugos teikimas;
  • pacientų stacionarizavimas.

Skyriaus vadovas Linas Darginavičius

Skyriaus vadovė dr. Virginija Kalinauskaitė-Žukauskė
Gydytoja pulmonologė
Tel. +37037703214
El. p. virginija.kalinauskaite@kaunoklinikos.lt

Skubios diagnostikos ir trumpalaikio gydymo skyrius

Skubios diagnostikos ir trumpalaikio gydymo skyrius – tai Skubiosios medicinos klinikos struktūrinis vienetas, veiklą pradėjęs 2021 m. rugsėjo 15 d. 

Skyriaus vizija – spręsti ūmius sveikatos būklės sutrikimus stacionaro sąlygomis, kai to nepavyksta atlikti per 24 val. Skubios pagalbos skyriuje ir kai nėra indikacijų pacientą iš karto stacionarizuoti į specializuotą skyrių. Siekiama kiek įmanoma greičiau nustatyti ūmių sveikatos susirgimų priežastis, anksti paskirti reikiamą gydymą ir nukreipti pacientą tolimesniam gydymui pagal sutrikimo sunkumo lygį, klinikinę būklę, vyraujančią priežastį, gydymo įstaigos galimybes. Vidaus ligų gydytojo medicinos norma apima plačias ištyrimo galimybes, kai pradiniu etapu galima išvengti eilės specialistų konsultacijų, paliekant jiems daugiau laiko specializuotų problemų sprendimui. 

Taip pat Skubios diagnostikos ir trumpalaikio gydymo skyriaus gydytojai konsultuoja Kauno klinikų stacionare (chirurginio profilio ir kai kuriuose terapinio profilio skyriuose) gydomus pacientus su  ūmiai pasireiškusiais sveikatos sutrikimai, kurių gydymui reikalingos bendrosios terapijos žinios. 

Skyriuje dirba vidaus ligų gydytojai ir medicinos gydytojai, bebaigiantys (penktųjų metų) vidaus ligų rezidentūrą.

Skubios diagnostikos ir trumpalaikio gydymo skyriaus struktūra

Pacientai į Skubios diagnostikos ir trumpalaikio gydymo skyrių patenka iš Skubios pagalbos skyriaus. Skubios diagnostikos ir trumpalaikio gydymo skyriuje teikiama tridienė paslauga, kuomet atliekami reikalingi tyrimai, skiriamas gydymas, po ko pacientas išleidžiamas ambulatoriniam gydymui ar stebėjimui, arba stacionarizuojamas į specializuotą Kauno klinikų skyrių, taip pat gali būti pervežamas tolimesniam gydymui į antinio lygio medicinos paslaugas teikiančią gydymo įstaigą. 

Skubios diagnostikos ir trumpalaikio gydymo skyriaus personalas

Vyresnioji slaugytoja-slaugos administratorė
Liana Mitkienė

Tel. +37037703471
El. p. liana.mitkiene@kaunoklinkos.lt

Vyresniosios slaugytojos-slaugos administratorės pavaduotojas
Džiugas Gromakovas

Tel. +37037703471
El. p. dziugas.gromakovas@kaunoklinikos.lt

Skubios diagnostikos ir trumpalaikio gydymo skyriaus gydytojų kabinetas
Tel. +37037703258

Skubios diagnostikos ir trumpalaikio gydymo skyriaus slaugytojų postas
Tel. +37037706351

Gydytojai:

Juratė Bazevičienė
Vidaus ligų gydytoja
Domėjimosi sritis: vidaus ligų gydymo ir diagnostikos naujovės
El. p. jurate.bazeviciene@kaunoklinikos.lt 

Augustina Borutaitė
Vidaus ligų gydytoja
Domėjimosi sritis: pulmonologija ir ultragarsinė diagnostika
El. p. augustina.borutaite@kaunoklinikos.lt 

Vaida Dambrauskienė
Vidaus ligų gydytoja
Domėjimosi sritis: skubios pagalbos teikimas ir organizavimas
El. p. vaida.dambrauskiene@kaunoklinikos.lt 

Jonas Jucevičius
Vidaus ligų gydytojas
Domėjimosi sritis: širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, širdies echoskopiniai tyrimai
El. p. jonas.jucevicius@kaunoklinikos.lt 

Ernestas Krasauskas
Medicinos gydytojas, Vidaus ligų gydytojas rezidentas
Domėjimosi sritis: ultragarsinių tyrimų panaudojimas nustatant lėtines ligas, polifarmacija esant polipatologijai
El. p. ernestas.krasauskas@kaunoklinikos.lt 

Kristina Lukošiūtė-Pocevičienė
Vidaus ligų gydytoja
Domėjimosi sritis: vidaus ligų diagnostikos ir gydymo naujovės
El. p. kristina.lukosiute-poceviciene@kaunoklinikos.lt 

Irma Makauskienė
Vidaus ligų gydytoja
Domėjimosi sritis: kardiologinės ir nefrologinės terapinių pacientų problemos, ultragarsinė diagnostika
El. p. irma.makauskiene@kaunoklinikos.lt

Justina Petraškaitė
Medicinos gydytoja, vidaus ligų gydytoja rezidentė
Domėjimosi sritis: skubios pagalbos teikimas, ultragarsinė diagnostika
El. p. justina.petraskaite@kaunoklinikos.lt 

Edgaras Strelcovas
Vidaus ligų gydytojas
Domėjimosi sritis: kompleksinė vidaus organų patologijos diagnostika
El. p. edgaras.strelcovas@kaunoklinikos.lt 

Šiuo metu klinikoje yra įgyvendinamas „Biožymenų svarbos siekiant nustatyti dusulio priežastį“ klinikinis tyrimas bendradarbiaujant su Kauno klinikų Kardiologijos klinika (atsakingas tyrėjas Skubiosios medicinos klinikoje – prof. K. Stašaitis). Tyrimas vykdomas nuo 2015 metų.

Skubiosios medicinos klinikoje vykdoma Skubiosios medicinos rezidentūros studijų programa. Skubiosios medicinos rezidentūros studijų programos tikslas yra parengti visapusiškai išsilavinusį, kompetentingą, sąžiningą, dorą, iniciatyvų gydytoją specialistą, kuris:

galėtų teikti skubią pagalbą bet kokio amžiaus pacientams, turimos skubiosios medicinos gydytojo profesinės kvalifikacijos rėmuose,
dirbtų efektyviai ir mokėtų organizuoti darbą skubios pagalbos skyriuje,
kūrybingai dirbtų savarankiškai ir komandoje,
domėtųsi mokslo naujovėmis ir vykdyti mokslinį-tiriamąjį darbą,
mokėtų efektyviai mokytis ir galėtų mokyti kitus,
nuolat tobulėtų tiek profesinėje, tiek bendravimo srityse.
Skubiosios medicinos rezidentūros studijų programa yra taikomojo pobūdžio, orientuota į praktinę veiklą, ugdanti bendražmogiškąsias vertybes. Ją baigus, gydytojui suteikiama skubiosios medicinos gydytojo profesinė kvalifikacija.

Studijų administratorė Milda Makutėnaitė
Tel. +37037787373
El. p. milda.makutenaite@lsmuni.lt

Pedagoginis klinikos personalas:

  • prof. Kęstutis Stašaitis
  • dr. Lina Bardauskienė
  • Nedas Jasinskas
  • Aida Mankutė

Klinikos vadovas
prof. dr. Kęstutis Stašaitis

Gydytojas anesteziologas reanimatologas 
Tel. +37037326975
El. p. kestutis.stasaitis@kaunoklinikos.lt

Gydytojai:

Šarūnas Aukštakalnis
Šeimos gydytojas

Vytautas Aukštakalnis
Medicinos gydytojas

Eglė Belousovienė
Gydytoja reanimatologė anesteziologė

Marija Brazaitienė
Gydytoja reanimatologė anesteziologė

Nijolė Bražinskaitė
Šeimos gydytoja

Gediminas Mykolas Čižauskas
Vidaus ligų gydytojas

Linas Darginavičius
Medicinos gydytojas

Audronė Dautartienė
Vidaus ligų gydytoja

Živilė Tebėraitė-Dudonė
Gydytoja reanimatologė-anesteziologė

Rimantė Hofmanienė
Šeimos gydytoja

Nedas Jasinskas
Gydytojas reanimatologas anesteziologas

Inga Jancevičienė
Šeimos gydytoja

Rima Januškevičiūtė
Vidaus ligų gydytoja

Ilona Kajokaitė
Vidaus ligų gydytoja

Saulius Katkus
Vidaus ligų gydytojas

Rolanda Kazlauskaitė
Šeimos gydytoja

Sandra Liubinskienė
Šeimos gydytoja

Dovilė Lukminaitė
Gydytoja reanimatologė anesteziologė

Aida Mankutė
Gydytoja reanimatologė anesteziologė

Tomas Mauručaitis
Šeimos gydytojas

Valerij Medvedev
Šeimos gydytojas

Valdas Meškauskas
Šeimos gydytojas

Salvijus Milašius
Šeimos gydytojas

Jadvyga Milieškienė
Vidaus ligų gydytoja

Remigijus Misiūnas
Šeimos gydytojas

Laimonas Mišeikis
Medicinos gydytojas

Liza Olman
Vidaus ligų gydytoja

Solveiga Padriezienė
Vidaus ligų gydytoja

Vilija Rodovičienė
Vidaus ligų gydytoja

Simona Sabulytė
Medicinos gydytoja

Darius Urbonas
Šeimos gydytojas

Edgaras Ūsas
Gydytojas reanimatologas anesteziologas

Loreta Venckienė
Vidaus ligų gydytoja

Egidija Vaičekauskienė
Gydytoja reanimatologė anesteziologė

Regina Žukauskienė
Vidaus ligų gydytoja

Arūnas Žiginskas
Šeimos gydytojas

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X