Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinika

Klinikos vadovas prof. Gediminas Žekonis
Sukilėlių pr. 51
Kaunas LT-50106
Registratūros tel. +37037703370
Pacientai gydytojo konsultacijai registruojami tik pateikus asmens kodą.
El. paštas: dantu.ortopedijos.klinika@kaunoklinikos.lt
https://ipr.esveikata.lt
Registracijai būtinas galiojantis elektroninis siuntimas. 

 

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikoje Lietuvos gyventojams teikiamos specializuotos antrinio ir tretinio lygio ambulatorinės ortopedinės odontologijos paslaugos. Klinika yra viena iš nedaugelio gydymo įstaigų Lietuvoje, kuri apjungia didelę mokomąją, mokslinę ir praktinę ortopedinės odontologijos patirtį.
Klinikoje ne tik studijuoja Odontologijos fakulteto II-V kursų studentai, bet tai yra ir pagrindinė Lietuvos gydytojų odontologų ortopedų rengimo bazė. Čia mokosi ortopedinės odontologijos rezidentai, tobulinasi šalies gydytojai odontologai ir odontologai specialistai, dantų technikai.
Visi klinikos gydytojai atlieka mokslinius tyrimus stomatognatinės sistemos ir bendrinės organizmo patologijos srityse.
Šiuo metu funkcionaliai renovuotoje klinikoje dirba 10 pripažintų savo srities specialistų gydytojų odontologų ortopedų. Iš jų 7 turi mokslinį daktaro laipsnį, tarp jų – 3 profesoriai, 2 docentai, 2 lektoriai. Klinikoje studijuoja ir dirba 13 gydytojų rezidentų, būsimųjų gydytojų odontologų ortopedų.
Klinikoje atliekamas gydomasis ir konsultacinis darbas. Klinikos gydytojai konsultuoja visos Respublikos gyventojus dantų ir žandikaulių patologijos, protezavimo, diagnostikos klausimais. Personalo kompetencija, profesionalumas, žinios, patirtis, atsakingumas, šiuolaikinės medžiagos ir technologijos suteikia galimybę sėkmingai reabilituoti kramtymo funkciją sudėtingiausiems pacientams.
Klinikoje teikiamos iš PSDF biudžeto kompensuojamos dantų protezavimo paslaugos. Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka nustatomas kompensavimo iš PSDF biudžeto ir ortopedinių sveikatos paslaugų įvertinimas.
Klinikos Mokomojoje dantų protezavimo laboratorijoje šiuolaikine technologija gaminami visų tipų ortopediniai aparatai ir dantų protezai. Laboratorija sudaro ir išorės sutartis su gydytojais odontologais Kauno mieste. Už suteiktas dantų protezavimo laboratorijos paslaugas išduodami atliktų paslaugų sertifikatai.
Klinikos darbuotojai dalyvauja ruošiant pagrindinius sveikatos apsaugą reglamentuojančius įstatymus, poįstatyminius aktus bei vykdant Lietuvos gyventojų pagrindinių odontologinių ligų profilaktikos programą. Aktyviai prisideda prie Odontologų Rūmų, LR Sveikatos apsaugos ministerijos Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos darbo, LOOD veiklos.
 

DANTŲ IR ŽANDIKAULIŲ ORTOPEDIJOS KLINIKA
Sukilėlių pr. 51
Kaunas LT-50106
Klinikos informacijos tel. +37037337552 

Administratorė Jurgita Atitonė
Tel. +37037337551
El. p. jurgita.atitone@kaunoklinikos.lt

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikoje veikia Mokomoji dantų protezavimo laboratorija ir rentgeno kabinetas (LSMU).
Kliniką sudaro mokomosios, gydomosios, laboratorinės protezų gamybos patalpos, aprūpintos modernia dantų protezavimo klinikine, laboratorine ir mokymo įranga.

Rentgeno kabinete radiologinė diagnostika atliekama moderniu skaitmeniniu CS9000 (Carestream) rentgeno aparatu. Atliekamos ortopantomogramos, galvos šoninės, priekinės telerentgenogramos, dentalinės nuotraukos ir 3D kūginio apšvietimo kompiuterinė tomografija.
Tel. +37037337170, darbo laikas I-V 9-17 val., pietų pertrauka 13-13.30 val.
Mokomosios dantų protezavimo laboratorijos vadovė Virginija Mineikytė
Tel. +37037337552

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikoje pacientams suteikiamos aukščiausio lygio kvalifikuotos ortopedinės odontologijos paslaugos:

 • Dantų ir žandikaulių sistemos klinikinis ir radiologinis ištyrimas
 • Sudaromas kompleksinis paruošiamojo gydymo planas
 • Atliekamas ortopedinis gydymas
 • Rekomenduojama profilaktika ir protezų priežiūros priemonės
 • Įvertinama dantų ir protezų prognozė.
 • Nustatomas kompensavimo iš PSDF biudžeto ir ortopedinių sveikatos paslaugų įvertinimas sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka.
 • Teikiamos dantų protezavimo paslaugos kompensuojamos iš PSDF biudžeto. 
  Ambulatorinių konsultacijų laikas yra fiksuotas, būtina išankstinė registracija telefonu. Konsultacijos laukimo trukmė 1-2 savaitės. Konsultuoja 8 gydytojai odontologai ortopedai specialistai. Dantų protezavimo paslaugai laukimo trukmė – 1 savaitė.

Klinikoje paslaugos teikiamos visų amžiaus grupių pacientams iš įvairių Lietuvos regionų, vadovaujantis sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka ir minimaliais baziniais paslaugų įkainiais. Turintys gydytojo siuntimą pacientai konsultuojami nemokamai.
Teikiamos šiuolaikinės dantų protezavimo paslaugos:

 • Standartiniai ir individualūs šakniniai įklotai
 • Lieti metaliniai, metalokeramikos vainikėliai
 • Įvairių modifikacijų tiltiniai dantų protezai
 • Sudėtingi su įvairiomis tvirtinimo sistemomis lanko atraminiai protezai
 • Pilni ir daliniai plokšteliniai protezai
 • Porezekciniai žandikaulio protezai
 • Gomurio nesuaugimus izoliuojantys aparatai
 • Iš karto po dantų pašalinimo defektą atstatantys „imidiat“ protezai.

Kramtymo funkcija reabilituojama, esant pavieniams ir ryškiems stomatognatinės sistemos sutrikimams:

 • Periodonto
 • Smilkininio apatinio žandikaulio
 • Dantų, dantų lankų defektams ir deformacijoms
 • Dantų nusidėvėjimui
 • Sąkandžio aukščio sužemėjimui.

Gydomąsias procedūras galima atlikti vietinėje medikamentinėje nejautroje. Bendrinių organizmo susirgimų atvejais pacientai nukreipiami reikiamų specialistų ištyrimui ir gydymui. 

Klinikos gydytojai odontologai ortopedai aktyviai dalyvauja ne tik klinikinėje, bet ir mokslinėje veikloje: dalyvauja mokslinių tyrimų programoje „Veido, žandikaulių ir burnos patologija“, atlieka mokslinius tyrimus stomatognatinės sistemos ir bendrinės organizmo patologijos srityse, skaito mokslinius pranešimus Lietuvoje ir užsienyje vykstančiose konferencijose, publikuoja mokslinius straipsnius.
Mokslinėje veikloje dalyvauja visi 10 klinikos specialistų, dirbančių Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikoje.
Atliekamais tyrimais siekiama gerinti žmogaus sveikatos būklę, pritaikant naujausius praktinius metodus ir diegiant inovatyvias technologijas.
Kiekvienas atliktas tyrimas paremiamas ankstesnių klinikos ir tarptautinių mokslinių tyrimų rezultatų analize, tarptautiniu įvairių sričių specialistų bendradarbiavimu.
Mokslinio tyrimo sritis: 

 • Dantų ir žandikaulių ligų diagnostikos ir gydymo optimizavimas, naudojamų medžiagų ir burnos  sveikatos bei gyvenimo kokybės technologijų tyrimai.
 • Mokslinių tyrimų kryptys:
 • Periimplanto ir periodonto audinių uždegiminių ligų etiologijos, patogenezės, klinikinių tyrimų, diagnostikos ir gydymo tobulinimas bei gyvenimo kokybės vertinimas.
 • Dantų lankų defektų ir jų okliuzinių kreivių pokyčiai, diagnostika ir atstatymo metodai.
   

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinika dalyvauja LSMU MA odontologijos studijų procese, gydytojo odontologo ortopedo profesijos įgijimo, darbuotojų kvalifikacijos kėlimo, gydytojų odontologų ir gydytojų odontolologų ortopedų tobulinimosi procesuose bei tarptautinių mokslinių tyrimų plėtroje.

Studijų administratorė Jurgita Atitonė
Tel. +37037337551
El. p. jurgita.atitone@kaunoklinikos.lt

 • Klinika ugdo LSMU MA OF studentams teorinius ir praktinius ikiklinikinius ir klinikinius bazinius odontologinės ortopedinės praktikos įgūdžius. Bakalauro studijų metu bendrame odontologų kvalifikacijos rengime suteikiamos žinios apie dantų protezavimo medžiagas, dantų protezų gamybos technologijas, stomatognatinės sistemos struktūros ir funkcijos įvertinimą, sutrikimų diagnostiką ir gydymą, dantų ir dantų lankų defektų, kramtymo funkcijos reabilitaciją, suformuojamas šiuolaikinių gydymo metodų ir prevencinių procedūrų suvokimas, skatinamas asmeninis ir profesinis tobulėjimas. Magistrantūros studijų metu suteikiamos žinios apie naujausius mokslo ir praktikos pasiekimus diagnozuojant įvairias stomatognatinės sistemos patologijas, stomatognatinės sistemos biomechaniką ir planuojant tarpdisciplininį jų gydymą. Formuojami gebėjimai dirbti komandoje, analizuoti praktinius rezultatus, vykdyti mokslinius tyrimus. Studijų procese dalyvauja visi LSMUL darbuotojai: 3 profesoriai, 2 docentai, 2 lektoriai, 3 asistentai. Gydytojai rezidentai taip pat dalyvauja mokymo procese, 2 iš jų įdarbinti LSMU asistento pareigose po 0,25 etato. Klinikoje studentai odontologai mokosi nuo 2 kurso. Ikiklinikinis ortopedinės odontologijos kursas (3 - 5 semestrai) apima: 220 auditorinių val. (11 kred.), klinikinis ortopedinės odontologijos kursas (6 - 8 semestrai) apima: 330 auditorinių val. (17 kred.), 9 -me semestre dėstomas bendras su kitomis klinikomis modulis “Burnos ertmės gleivinės ligų ir veido žandikaulių funkcinės patologijos reabilitacija ir klinikinė praktika”- 220 auditorinių val. (11 kred.) ir 10 -me semestre odontologijos klinikinė praktika 108 auditorinių val. (4 kred). Burnos higienos specialybės IV kurso studentams skaitomos 70 auditorinių val. paskaitos (3 kred).
 • Klinika teikia gydytojo odontologo ortopedo profesinį išsilavinimą gydytojams rezidentams. Studijų metu gilinamos žinios ir praktiniai gebėjimai burnos, veido ir žandikaulių sistemos įgimtų ir įgytų ligų klinikinėje diagnostikoje, sutrikusios kramtymo sistemos struktūros ir funkcijos reabilitacijoje, nefiziologinių pokyčių profilaktikoje, paraklinikinėje diagnostikoje – radiologijoje, neurofiziologijoje, moksliniuose tyrimuose. Parengiamas savarankiškas gydytojas specialistas odontologas ortopedas, besidomintis mokslo naujovėmis ir siekiantis aukštesnės mokslinės kvalifikacijos doktorantūroje. Mokymas vyksta per paskaitas, seminarus, diskusijas mažose grupėse, prižiūrima individualia ligonių gydymo mokymo praktika, naudojantis vadovėliais, metodiniais nurodymais, moksline ir praktine profesine literatūra, elektroninio mokymosi išteklius. Mokslinių tyrimų ir praktinių galimybių plėtra teikiamos per dalyvavimą studentų mokslinės veiklos draugijoje, pasirenkamuosius projektus ir "Erasmus" programą.
 • Klinika vykdo gydytojų odontologų ir gydytojų odontologų ortopedų, dantų technikų tobulinimą. Klinikoje Lietuvos ir užsienio gydytojai odontologai ir odontologai specialistai, dantų technikai kvalifikaciją gali tobulinti individualios stažuotės būdu ar pasirinkdami teorinį - praktikinį tobulinimosi kursą nuolat atnaujinamomis temomis. Tobulintis klinikoje gydytojai odontologai ortopedai gali stažuote individualiai darbo vietos principu arba tobulinimosi kursų grupėje. Vidutinė stažuotės trukmė – 1 savaitė (36 val.). Šiuo metu gydytojams odontologams siūloma rinktis tokias podiplominio tobulinimosi kursų temas: “Bedančių žmonių protezavimas”; “Didelės apimties dantų eilių defektų atstatymo problemos”; “Periodonto ligų gydymas reponuojančiais ir stabilizuojančiais įtvarais”; “Lietų dantų protezų gamybos ypatumai”; “Danties kietųjų audinių defektų ortopedinis gydymas”; “Protezavimas ant implantų”, „Lanko atraminiai dantų protezai“. Klinikos Mokomojoje dantų protezavimo laboratorijoje studentai, besitobulinantys gydytojai, dantų technikai įsisavina pagrindines dantų protezų ir gydomųjų aparatų gamybos technologijas. Dantų protezavimo laboratorijoje šiuolaikine technologija gaminami visų tipų ortopediniai aparatai ir dantų protezai.
 • Klinikos darbuotojai dalyvauja, ruošiant pagrindinius Lietuvos sveikatos apsaugą reglamentuojančius įstatymus, poįstatyminius aktus bei vykdant gyventojų pagrindinių odontologinių ligų profilaktikos programą. Kuriamos naujos reabilitacijos metodikos, identifikuojamos neįgaliųjų problemos, vertinamos socialinės, ekonominės ir politinės prielaidos, iškylančios sprendžiant problemas įvairiose mokymo bei praktinėse situacijose.

Klinikos vadovas
prof. Gediminas Žekonis
Konsultuoja dantų ir žandikaulių ortopedinės odontologijos patologijos diagnostikos, prevencijos ir reabilitacijos klausimais. Domėjimosi/mokslinio darbo sritys: uždegimines periodonto ligos.
Tel. +37037337171
El. p. gediminas.zekonis@kaunoklinikos.lt

Gydytojai:

doc. Aušra Baltrušaitytė
Gydytoja odontologė ortopedė
Domėjimosi/mokslinio darbo sritys: Sąkandžio aukščio kėlimas. Mikroprotezavimas. Smilkininio apatinio žandikaulio sąnario funkcijos sutrikimai, jų diagnostika ir gydymas.
Konsultuoja dantų ir žandikaulių ortopedinės odontologijos patologijos diagnostikos, prevencijos ir reabilitacijos klausimais.
El. p. ausra.baltrusaityte@kaunoklinikos.lt

Vilma Belickienė
Gydytoja odontologė ortopedė
Domėjimosi/mokslinio darbo sritis: Vyresnio amžiaus žmonių burnos sveikatos ir gyvenimo kokybės įvertinimas.
Konsultuoja dantų ir žandikaulių ortopedinės odontologijos patologijos diagnostikos, prevencijos ir reabilitacijos klausimais.

Indrė Gasiūnienė
Gydytoja odontologė ortopedė
Domėjimosi/mokslinio darbo sritys: Sąkandžio aukščio kėlimas. Mikroprotezavimas.
Konsultuoja dantų ir žandikaulių ortopedinės odontologijos patologijos diagnostikos, prevencijos ir reabilitacijos klausimais.

prof. Alvydas Gleiznys
Konsultuoja dantų ir žandikaulių ortopedinės odontologijos patologijos diagnostikos, prevencijos ir reabilitacijos klausimais.
El. p. alvydas.gleiznys@kaunoklinikos.lt

Eglė Ivanauskienė
Gydytoja odontologė ortopedė
El. p. egle.ivanauskiene@kaunoklinikos.lt
Domėjimosi/mokslinio darbo sritys: Uždegiminės periodonto ligos. Patologinis dantų nusidėvėjimas.
Konsultuoja dantų ir žandikaulių ortopedinės odontologijos patologijos diagnostikos, prevencijos ir reabilitacijos klausimais.

Albertas Kriaučiūnas
Gydytojas odontologas ortopedas
Konsultuoja dantų ir žandikaulių ortopedinės odontologijos patologijos diagnostikos, prevencijos ir reabilitacijos klausimais.
El. p. albertas.kriauciunas@kaunoklinikos.lt

Julius Maminskas
Gydytojas odontologas ortopedas
Domėjimosi/mokslinio darbo sritys: Sąkandžio aukščio kėlimas. Mikroprotezavimas. Smilkininio apatinio žandikaulio sąnario funkcijos sutrikimai, jų diagnostika ir gydymas.
Konsultuoja dantų ir žandikaulių ortopedinės odontologijos patologijos diagnostikos, prevencijos ir reabilitacijos klausimais.

Gabrielė Čekanavičienė (ilgalaikėse atostogose)
Gydytoja odontologė ortopedė
Konsultuoja dantų ir žandikaulių ortopedinės odontologijos patologijos diagnostikos, prevencijos ir reabilitacijos klausimais, veido-žandikaulių srities onkologinių susirgimų reabilitacijos klausimais.

Vinanta Taučė
Gydytoja odontologė ortopedė
Konsultuoja dantų ir žandikaulių ortopedinės odontologijos patologijos diagnostikos, prevencijos ir reabilitacijos klausimais.
 

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X