Endokrinologijos klinika

Klinikos vadovė prof. Rasa Verkauskienė
Eivenių g. 2
Kaunas LT-50161
Tel. +37037326816
El. paštas: endokrinologijos.klinika@kaunoklinikos.lt
endokrinologijos.registratura@kaunoklinikos.lt
endokrinologijos.ambulatorijos.skyrius@kaunoklinikos.lt
endokrinologijos.skyrius@kaunoklinikos.lt
vaiku.endokrinologijos.skyrius@kaunoklinikos.lt

Registratūra
Pacientai gydytojo konsultacijai registruojami tik pateikus asmens kodą.

Tel. +37037703370
ipr.esveikata.lt/
Registracijai būtinas galiojantis elektroninis siuntimas. 

 

Endokrinologijos klinika yra Lietuvos endokrinologijos pradininkė, įkurta 1972 m., turinti senas klinikinio darbo ir mokslinių tyrimų tradicijas. Šiuo metu klinika yra pagrindinė gydymo, studijų ir mokymo bei mokslinių tyrimų, kuriuos vykdo bendradarbiaudama su LSMU Endokrinologijos institutu, bazė Lietuvoje. Klinikoje dirba jaunas, darbštus, entuziastingas, naujų idėjų ir energijos turintis kolektyvas.
Klinikos pagrindinis tikslas - teikti aukščiausio lygio, kokybiškas paslaugas pacientams sergantiems visomis endokrininėmis ligomis. Siekiama, kad ligos būtų greitai ir teisingai diagnozuotos ir paskirtas geriausias gydymas, suteikta informacija kaip išvengti ligų atsiradimo ar paūmėjimo. Tuo tikslu klinikoje įdiegiami nauji diagnostikos ir gydymo metodai, konsultuoja gydytojai endokrinogai, psichologas, vykdomi gyvenimo būdo keitimo mokymai, diabeto slaugytojos konsultacijos ir mokymai, sudėtingais diagnostikos ir gydymo atvejais sprendimai priimami gydytojų endokrinologų konsiliumuose ar multidisciplininiuose konsiliumuose, dalyvaujant kitų specialistų gydytojams. Personalas reguliariai tobulina kvalifikaciją Lietuvoje ir užsienyje, konsultuojamasi su užsienio specialistais, atnaujinamos patalpos ir medicininė technika, teikiama konsultacinė ir ekspertinė pagalba kitų specialybių gydytojams, skubi konsultacinė pagalba, siekiama, kad naujausi ir įrodymais pagrįsti diagnostikos ir gydymo metodai būtų prieinami klinikos pacientams.
Mūsų klinika teikia antrinio lygio ir tretinio lygio paslaugas ir per metus klinikoje konsultuojama beveik 30 000 pacientų iš visos Lietuvos, stacionare gydoma daugiau nei 2000 pacientų, gydoma daugiau nei 1000 vaikų, sergančių endokrininėmis ligomis.
Klinikos specialistų kompetencija pripažįstama visoje Europoje: 2016 m. klinika nominuota referencijos centru endokrinologijos srityje Europos Retų ligų referencijos endokrinologijos tinkle Endo-ERN. Retų endokrininių ligų centro užduotis - užtikrinti daugiaprofilinę specializuotą pagalbą šiomis ligomis sergantiems pacientams.
 

Endokrinologijos klinikoje veikia trys skyriai: Ambulatorinis skyrius ir jame esantys cukrinio diabeto ambulatorinis ir endokrininių ligų ambulatorinis centrai, Endokrinologijos skyriaus ir bendrosios endokrinologijos bei diabetologijos sektoriai ir Vaikų endokrinologijos skyrius.

Ambulatorinis skyrius

Ambulatoriniame skyriuje yra 2 centrai, kuriame kiekviename darbas organizuojamas pagal funkcines darbo grupes.
Cukrinio diabeto centras:
Darbo grupės:
4) Nėštumas ir diabetas: konsultuojamos ir gydomos moterys, sergančios 1 ir 2 tipo cukriniu diabetu ir planuojančios nėštumą ar jau pastojusios viso neštumo metu bei ankstyvuoju laikotarpiu po gimdymo. Konsultuojamos ir gydomos moterys, kurioms įtariamas ar patvirtintas nėščiųjų diabetas. Vyksta gydytojo endokrinologo, akušerio – ginekologo konsultacijos bei individualios diabeto slaugytos konsultacijos, grupiniai užsiėmimai, paskaitos diabeto priežiūros nėštumo metu klausimais.
5) 1 tipo cukrinis diabetas: konsultuojami, tiriami ir gydomi suaugę 1 tipo cukrinu diabetu sergantys pacientai gydytojo endokrinologo, diabeto slaugytojos naujai diagnozavus ligą ar sergant ilgai dėl blogai kontroliuojamo ar labilios eigos cukrinio diabeto, pasikartojančių hipoglikemijų. Atliekami tyrimai lėtinėms cukrinio diabeto komplikacijoms diagnozuoti bei kartu konsultuoja gydytojas oftalmologas, esant reikalui – kiti specialistai (kraujagyslių chirurgas, nefrologas, kardiologas, psichologas ir kiti). Geriausios diabeto gydymo taktikos parinkimui naudojamas nuolatinis gliukozės monitoravimas, taikomas gydymas insulino pompomis, teikiama nuotolinio gliukozės monitoravimo paslauga. Pacientai konsultuojami diabeto slaugytojos (individualiai ir grupiniuose užsiėmimuose), esant reikalui, atliekami tyrimai cukrinio diabeto tipui patikslinti – autoantikūnių bei genetiniai tyrimai. Pacientai supažindami su klinikoje vykdomais moksliniais ir klinikiniais tyrimais, kuriuose turi galimybę dalyvauti.
6) 2 tipo cukrinis diabetas: konsultuojami, tiriami ir gydomi suaugę pacientai, sergantys 2 tipo cukriniu diabetu, atliekami tyrimai ir konsultuojami kitų specialistų (akių ligų gydytojo, kraujagyslių chirurgo, chirurgo, ortopedo ir kitų) dėl galimų lėtinių cukrinio diabeto komplikacijų. Esant reikalui – atliekamas ištyrimas dėl išlikusio kasos rezervo, cukrinio diabeto tipo, atliekant antikūnų tyrimus ir genetinius tyrimus. Diabeto slaugytojos pacientai konsultuojami individualiai ir grupėse cukrinio diabeto gydymo, kojų priežiūros, mitybos, fizinio aktyvumo klausimais. Pacientai supažindami su klinikoje vykdomais moksliniais ir klinikiniais tyrimais, kuriuose turi galimybę dalyvauti.
7) Vaikų cukrinio diabetas: vaikų endokrinologai konsultuoja naujagimius ir vaikus, kuriems įtariamas ar patvirtintas cukrinis diabetas. Atliekami autoantikūnų, genetiniai tyrimai cukrinio diabeto tipui nustatyti, gydymui skiriamas insulinas poodinėmis injecijomis ir insulino pompa, insulino dozių parinkimui naudojama nuolatinio gliukozės monitoravimo sistema. Gydytojai ir diabeto slaugytojos moko sergančius vaikai ir jų šeimos narius mitybos, fizinio aktyvumo, insulino dozių korekcijos, įvairių būklių metu, ūmių ir lėtinių diabeto komplikacijų prevencijos. Atliekami tyrimai, patikslinantys gretutines ligas, lėtines diabeto komplikacijas. Konsultuojami taip pat viršsvorį ir nutukimą turintys vaikai ir paaugliai, kuriems atliekami tyrimai dėl galimų endokrininių ligų, mokoma svorio mažinimo ir gyvensenos keitimo. Pacientai ir jų tėvai supažindami su klinikoje vykdomais moksliniais ir klinikiniais tyrimais, kuriuose turi galimybę dalyvauti.
8) Diabetinės pėdos darbo grupė:

 • Gydytojo endokrinologo konsultuojami ir gydomi pacientai, sergantys 1 ir 2 tipo cukriniu diabetu, kurie jaučia skausmus kojose, kojose yra opos, žaizdos, nuospaudos. Diabeto slaugytoja atlieka gydomąjį pedikiūrą, pėdų žaizdų priežiūros paslaugas, moko diabetinės pėdos profilatikos.
 • Kiekvieną trečiadienį nuo 9 val. vyksta diabetinės pėdos multidisciplininės diabetinės pėdos komandos konsiliumas, kuriame diabetinės pėdos problemas turinčius pacientus vienu metu konsultuoja endokrinologai, chirurgai, kraujagyslių chirurgai, ortopedai-traumatologai, mikrobiologai, slaugytojos diabetologės, ortopedai technikai, plastikos chirurgai ir priima geriausius gydymo ir ilgalaikės priežiūros sprendimus. Registracija į diabetinės pėdos kosiliumą vyksta telefonu: 8 693 39992 (darbo dienomis 9–14 val.) arba elektroniniu paštu diabetinepeda@gmail.com. Atvykstant reikia turėti siuntimą salugytojai diabetologei ir endokrinologui (F027/a), ankstesnių tyrimų duomenis, turimą ortopedinę avalynę, atvykti koniliumo dieną į Endokrinologijos klinikos registratūrą 8 val.
 • Slaugytojos diabetologės diabetinės pėdos priežiūros paslauga, gydomasis pedikiūras. Slaugytoja, pacientui atvykusiam su šeimos gydytojo siuntimu teikia diabetinės opos priežiūros paslaugą 24 kartus per metus, gydomojo pedikiūro paslaugas – 4 kartus per metus. Prityrusi šioje srityje slaugytoja diabetologė įvertina nuospaudų buvimą, atlieka suragėjusios odos aplink opą šalinimą, žaizdos perrišimus, įvertina galimą žaizdos infekuotumą, opos gijimo dinamiką, išmoko teisingai prižiūrėti kojas, žaizdas, perrišti opą namuose, suteikia informacijos, kaip išvengti žaizdų kojose ateityje, atlieka deformuotų nagų kirpimą ir kitas gydomojo pedikiūro procedūras. Pacientai supažindami su klinikoje vykdomais moksliniais ir klinikiniais tyrimais, kuriuose turi galimybę dalyvauti.

9) Diabetas ir kaulų ligos: konsultuojami ir gydomi pacientai, sergantys visais cukrinio diabeto tipais, kurie yra patyrę kaulų lūžius, kurių giminėje yra pirmos eilės giminaičių, patyrusių kaulų lūžius, kuriems diagnozuota kalcio-fosforo apykaitos sutrikimai, insktų funkcijos žymus sutrikimas, vitamino D apykaitos sutrikimai, jaučiantys ilgųjų kaulų maudžiančius skausmus, mėšlungį.
10) Nutukimo ir 2 tipo cukrinio diabeto profilaktika: konsultuojami viršsvorį ir nutukimą turintys asmenys bei asmenys, kuriems yra diagnozuotos prediabetinės būklės: sutrikusi glikemija nevalgius ir gliukozės toleravimo sutrikimas. Pacientams yra atliekami tyrimai, patikslinantys, ar nėra edokrininių ligų, galinčių sąlygoti padidėjusį svorį ir, joms esant, skiriamas reikiamas gydymas. Pacientai, kuriems nerandoma endokrininių ligų, konsultuojami dietos, fizinio aktyvumo klausimais, mokomi gyvensenos keitimo, neesant efekto ar galimybių svorį sumažinti, keičiant gyvenseną, skiriamas medikamentinis gydymas, endoskopinis arba chirurginis nutukimo gydymas, jį parenkant kelių specialybių gydytojų konsiliume. Stebimi pacientai po chirurginio nutukimo gydymo. Pacientai supažindami su klinikoje vykdomais moksliniais ir klinikiniais tyrimais, kuriuose turi galimybę dalyvauti.
11) Diabetas ir seksualinė disfunkcija: endokrinologo konsultuojami pacientai, sergantys bet kuriuo cukrinio diabeto tipu ir besiskundžiantys lytinio potraukio sumažėjimo, lytinės funkcijos ar menstruacinio ciklo sutrikimais, nevaisingumu, didėjančiu plaukuotumu. Pacientams atliekami tyrimai, patikslinantys sutrikimų priežastis, įskaitant ir genetinius tyrimus, skiriamas gydymas, esant reikalui konsultuojami kartu su gydytojais ginekologais, urologais.
12) Paveldimas, genetinis diabetas: konsultuojami pacientai, sergantys 1 tipo cukriniu diabetu, kurie neturi klasikinių 1 tipo cukrinio diabeto simptomų arba sergantys 2 tipo cukriniu diabetu, kurių giminėje diabetu sergama keliose kartose iš eilės dėl galimo paveldimo cukrinio diabeto tipo nustatymo. Tuo tikslu atliekami įvairių autoantikūnų tyrimai, nukreipiama genetiko konsultacijai.
13) Diabetas ir stresas: stresas ir įvairios emocijos, patiriamos, sergant 1 tipo cukriniu diabetu, dažnai yra neatpažintos, neišreikštos ir tai kartais trukdo ne tik valdyti ligą, bet kurti gerus tarpasmeninius santykius, būti savo gyvenimo šeimininkais, priimant svarbius sprendimus karjeros ir kitais klausimais. Mes siūlome netradicinį emocinių problemų identifikavimo ir atpaleidavimo metodą, dalyvaujant „išgyvenimo teatre“. Sergantieji aprašo savo gyvenimo istoriją arba skaudžiausius išgyvenimus, ir vėliau kartu su profesionaliu režisieriumi ir aktoriais pastato 5 min spektaklį. Savo istorijos pamtymas iš šalies sudaro sąlygas atpažinti savo emocijas, jas paleisti ir priimti geriausius sprendimus. „Išgyvenimo teatras” vyksta kas 2-3 mėn., visa programa trunka 3 dienas (penktadienis – sekmadienis).
14) Diabetas ir depresija, atminties ir pažintinių funkcijų blogėjimas: endokrinologo konsultuojami pacientai, sergantys visais cukrinio diabeto tipais ir besiskundžiantys bloga nuotaika, nenorėjimu nieko veikti, dirbti, rūpintis savimi, kuriem blogėja atmintis. Šiems pacientams kartu su psichologais, psichiatrais bus atliekami diagnostiniai testai dėl galimos depresijos, pažintinių funkcijų sutrikimų ir pasitvirtinus šioms būklėms, skiriamas psichoterapinis ar medikamntinis gydymas.
15) Diabetas ir širdies kraujagyslių ligos: endokrinologo konsultuojami pacientai, sergantys visais cukrinio diabeto tipais, kuriems yra diagnozuota išeminė širdies liga, persirgę miolardo infarktu ar insultu. Pacientai tiriami dėl galimų veiksnių, galinčių didinti širdies kraujagyslių ligų riziką, konsultuojami kaip šiuos veiksnius keisti, parenkami individualūs gydymo tikslai, tinkamiausias cukrinio diabeto, arterinės hipertenzijos, dislipidemijos gydymas, atsižvelgiant į konkretaus paciento širdies ligų būklę. Ypatingą dėmesys skiriamas neatpažintų hipoglikemijų identifikavimui, panaudojant nuolatinio gliukozės monitoravimo sistemą, diabeto slaugytojos moko dietos, fizinio aktyvumo t.y. gyvensenos keitimo. Pacientai supažindami su klinikoje vykdomais moksliniais ir klinikiniais tyrimais, kuriuose turi galimybę dalyvauti
16) Cukrinio diabeto mokymas:

 • Diabeto slaugytojos pacientus konsultuoja mitybos, fizinio aktyvumo, svorio mažinimo, insulino dozių parinkimo įvairių klinikinių situacijų metu, hipoglikemijų atpažinimo ir kitais klausimais visų tipų cukriniu diabetu sergančius pacientus tiek naujai diagnozavus ligą, tiek sergant ilgai. Atvykstant su savimi turėti šeimos gydytojo siuntimą slaugytojo diabetologo konsultacijai, savikontrolės dienyną, gliukomatį, paskutiniųjų tyrimų HbA1C rezultatus.
 • Vaikų ir paauglių vasaros 1 savaitės trukmės stovyklos, kurios vyksta nuo 1991 m. 1 tipo cukriniu diabetu sergantiems pacientams. Stovyklos paprastai vyskta vienoje iš Lietuvos kaimo turizmo poilsiaviečių. Vaikai ir paaugliai bendraudami su kitais sergančiais 1 tipo cukriniu diabetu bendraamžiais bei gydytojais endokrinologais, gydytojais rezidentais ir diabeto slaugytojomis viktorinų, žaidimų ir kitos aktyvios veiklos metu pasitikrina savo žinias ir įgūdžius kaip valdyti diabetą, įveikia stresą, bejėgiškumo jausmą, baimę, mokosi būti savarnkiškais ir įgyti draugų, bendraminčių, padėti vieni kitiems ir būti savo ligos ir gyvenimo šeimininkais. Registracija į stovyklas vyksta telefonais: 837-326436, 869875717 arba 865784574.

17) Užsienio specialistų konsultacijos: į kasmetines endokrinologų konferencijas, atvykstantys užsienio šalių specialistai kartu su klinikos gydytojais endokrinologais konsultuoja sudėtingiausiomis endokrininėmis ligomis sergančius pacientus. Užsienio specialisto konsultacijos tikslingumo klausimą sprendžią gydantis gydytojas endokrinologas.

Endokrinologinių ligų ambulatorinis centras

Darbo grupės:
1) Skydliaukės ligų darbo grupė: endokrinologo konsultuojami pacientai dėl visų skydliaukės ligų, atliekant hormonų, antikūnų tyrimus, skydliaukės ultragarsinį tyrimą, esant reikalui - radiologinius skydliaukės tyrimus (scintigrafiją, rentgenokontrastinį stemplės, kompiuterinės tomografijos tyrimus). Sudėtingais atvejais geriausia gydymo taktika parenkama multidisciplininiuose konsiliumuose, dalyvaujant keliems gydytojams endokrinologams, radiologams, chirurgams, patologams. Gydymui skiriamas medikamentinis gydymas, esant reikalui – gydymas radioaktyviu jodu, operacinis arba stebėsena. Stebimi pacientai po skydliaukįs vėžio gydymo. Suteikiama informacija apie skydliaukės ligų profilaktiką.
2) Endokrininės oftalmopatijos darbo grupė: gydytojo endokrinologo konsultuojami pacientai, sergantys endokrinine oftalmopatija, kuriems patikslinama skydliaukės liga, atmetamos kitos akių ligos, galinčios sąlygoti klinikinius simptomus, nustatomas ligos aktyvumas ir sunkumas, parenkamas tinkamiausias skydliaukės ligos ir endokrininės oftalmopatijos gydymas, apmokoma gyvensenos korekcijos, siekiant sumažinti oftalmopatijos progresavimą. Sunkių endokrininės oftalmopatijos formų atvejais gydymo taktika parenkama 1 kart mėnesyje vysktančiame multidisciplininiame konsiliume, dalyvaujant gydytojui endokrinologui, akių ligų įvairios specializacijos gydytojams, radiologui, chirurgui- otolaringologui, neurooftalmologui.
3) Antinksčių ligų darbo grupė: endokrinologas konsultuoja dėl antiksčių ligų, kurios gali pasireikšti padidėjusiu ar mažėjančiu svoriu, per dideliu ar per mažu arteriniu kraujospūdžiu, pasikeitusiu plaukuotumu, menstruacinio ciklo sutrikimais. Atliekami reikalingi hormonų tyrimai, diagnostiniai mėginiai, vidaus organų ultragarsinis tyrimas ar kompiuterinė tomografija, kiti radiologiniai tyrimai. Skiriamas medikamentinis gydymas, vedami mokymai, kaip koreguoti gydymą įvairiose situacijose, sudėtingais atvejais geriausia gydymo taktika parenkama multidisciplininiame konsiliume, dalyvaujant keliems gydytojams endokrinologams, chirurgams, radiologams
4) Endokrininės hipertenzijos darbo grupė: enokrinologas konsultuoja dėl galimos endokrinininės kilmės arterinės hipertenzijos, kuri įtariama, kai arterinis kraujospūdis yra blogai kontroliuojamas skiriant 3-4 antihipertenzinius vaistais ar priepuoliai, kurių metu žymiai didėja arterinis kraujospūdis, stebimas mažesnis kalio kiekis kraujyje, yra svorio, išvaizdos pokyčiai, ankstyvos mirtys ar kardiovaskuliniai įvykiai giminėje. Atliekami reikalingi hormonų tyrimai, mėginiai, esant reikalui - radiologiniai tyrimai. Sudėtingais atvejais ištyrimo ir gydymo taktika parenkama konsiliumuose, dalyvaujant keliems specialistams (endokrinologams, chirurgams, radiologams).
5) Reprodukcinės sveikatos ir lytinės disfunkcijos darbo grupė: endokrinologo konsultuojami pacientai, besiskundžiantys lytinio potraukio sumažėjimo, lytinės funkcijos ar menstruacinio ciklo sutrikimais, nevaisingumu, didėjančiu plaukuotumu, lyties diferenciacijos klausimais. Atliekami hormonų ir kiti reikalingi tyrimai (įskaitant ir genetinius), patikslinantys sutrikimų priežastis, skiriamas gydymas, esant reikalui, pacientai konsultuojami konsiliumuose su gydytojais ginekologais, urologais, plastikos chirurgais, genetikais.
6) Hipofizės ligų darbo grupė: endokrinologo konstultuojami pacientai, kuriems įtariama hipofizės ligos ar asmenys jau sergantys hipofizės ligomis (akromegalija, prolaktinoma, Ternerio sindromu, hipopituitarizmu). Hipofizės ligos įtariamos atsiradus galvos skausmams, išvaizdos, menstruacinio ciklo, arterinio kraujospūdžio, regėjimo, svorio pasikeitimams, po buvusių galvos traumų ar galvos chirurginio bei spindulinio gydymo. Diagnozės patvirtinimui atliekama hormonų tyrimai, diagnostiniai mėginiai, galvos smegenų kompiuterinės tomografijos ar magnetinio rezonanso tyrimai, konsultuoja neuro-oftalmologai. Patvirtinus ligą, skiriamas medikamentis, spindulinis ar chirurginis gydymas, gydymo taktiką, parenkant gydytojų konsiliumuose, dalyvaujant keliems endokrinologams, radiologams, neurochirurgams.
Organizuojami bendri renginiai ir rengiama mokomoji medžiaga pacientams kartu su Ternerio sindromo asociacija ir sergančiųjų akromegalija asociacija "Aušvis".
Pacientai supažindami su klinikoje vykdomais moksliniais ir klinikiniais tyrimais, kuriuose turi galimybę dalyvauti.
7) Kaulų metabolinių ligų, osteoporozės ir paraskydinių liaukų ligų darbo grupė: endokrinologo konsultuojami asmenys, kuriems įtariama ar yra patvirtinta osteoporozė, kalcio -fosforo, vitamino D apykaitos sutrikimai, asmenys patyrę netrauminius kaulų lūžius, esant genetinių sindromų įtarimui, sergantys sunkiomis inkstų ligomis, kai gali pakisti kalcio – fosforo apykaita. Atliekami elektrolitų, hormonųm vitaminų tyrimai, skydliaukės ir paraskydinių liaukų ultragarsinis tyrimas, esant reikalui - scintigrafijos, kaulų tankio, genetiniai, kaulų apykaitos žymenų, rentgenologiniai ar kompiuterinės tomografijos tyrimai, skiriamas medikamentis gydymas, apmokoma gyvensenos korekcijos, siekiant išvengti lūžių, kaip stiprinti kaulinį audinį, koks reikalingas tolesnis stebėjimas. Esant sunkiems atvejams, gydymo taktika parenkama konsiliumuose, dalyvaujant keliems endokrinologams, radiologams, traumatologams. Organizuojamos renginiai pacientams, bendradarbiaujant su Lietuvos kaulų metabolinių ligų asociacija, Kauno apskrities osteoporozės klubu „Uola“.
8) Vaikų endokrininių ligų darbo grupė: vaikų endokrinologai konsultuoja naujagimius, vaikus ir paaauglius, esant augimo, vystymosi, brendimo sutrikimams, lyties vystymosi sutrikimams, sergančius skydliaukės ligoms, antinksčių ar hipofizės ligoms, esant kalcio-fosforo sutrikimams. Atliekami hormonų, antikūnių tyrimai, esant reikalui – ultragasinis, magnetinio rezonanso, genetiniai tyrimai. Esant reikalui, diagnozės patikslimui ištyrimas ir gydymas tęsiamas vaikų endokrinologijos skyriuje.
9) Užsienio specialistų konsultacijos: į kasmetines endokrinologų konferencijas, atvykstantys užsienio šalių specialistai kartu su klinikos gydytojais endokrinologais konsultuoja sudėtingiausiomis endokrininėmis ligomis sergančius pacientus. Užsienio specialisto konsultacijos tikslingumo klausimą sprendžią gydantis gydytojas endokrinologas.
Registratūra
Tel. +37037703370

Ambulatorinio skyriaus vadovė prof. Džilda Veličkienė
Tel. +37037703494
El. p. dzilda.velickiene@kaunoklinikos.lt

Administratorė Daiva Jankauskienė
Tel. +37037326603
El. p. daiva.jankauskiene@kaunoklinikos.lt

Vyresnioji slaugytoja - slaugos administratorė Rasa Šuminskienė
Tel. +37037326224
El. p. rasa.suminskiene@kaunoklinikos.lt

Ambulatorinio skyriaus slaugytojos:
Vaikų ambulatorinis centras: +37037327021
Endokrinologinių ligų centras: +37037703429; +37037327049
Cukrinio diabeto centras: +37037326719

Endokrinologijos skyrius

Endokrinologijos skyriuje yra du sektoriai: bendrosios endokrinologijos ir diabetologijos.

Vyresnioji slaugytoja - slaugos administratorė Justina Geltytė - Vaitiekūnienė
Tel. +37037326228
El. p. justina.geltyte@kaunoklinikos.lt 

Bendrosios endokrinologijos sektorius
Sektorių sudaro 29 stacionarinės lovos, kuriose tiriami ir gydomi pacientai, sergantys visomis endokrininėmis ligomis: antinksčių, hipofizės, skydliaukės, menstruacinio ciklo sutrikimais, pacientai, kuriems įtariama endokrininės kilmės arterinė hipertenzija, retomis ligomis, 1 ir 2 tipo cukriniu diabetu, cukriniu diabetu, esant nėštumui, sergantys endokrinine ofatlmopatija, nutukimu, paraskydinių liaukų ligomis, kalcio – fosforo ir kitų elektrolitų apykaitos sutrikimais. Skyriuje atliekami laboratoriniai tyrimai, diagnostiniai mėginiai, radiologiniai tyrimai reikalingi diagnozės patiklslinimui, dažnai po to, kai pradinis ištyrimas atliktas ambulatoriniame skyriuje. Sudėtingais atvejais geriausi diagnostikos ir gydymo sprendimai priimami tariantis su įvairiais specialistais konsiliumuose, dalyvaujant radiologams, onkologams, chirurgams, nefrologams, kardiologams ir kitiems specialistams. Skiriamas medikamentinis gydymas, esant reikalui - chirurginis ar gydymas jonizuojančia spinduliuote, pacientai supažindinami su ligos atkryčio profilaktikos priemonėmis, gydymo korekcijos principais įvairių būklių metu.

Skyriaus vadovė prof. Birutė Žilaitienė
Tel. +37037327115
El. p. birute.zilaitiene@kaunoklinikos.lt

Gydytojų kabinetas
Tel. +37037326868

Diabetologijos sektorius
Sektorių sudaro 31 stacionarinė lova. Šiame sektoriuje tiriami ir gydomi visais cukrinio diabeto tipais sergantys pacientai, kuriems ambulatorinis gydymas nėra pakankamai efektyvus, reikaligas papildomas ištyrimas ir gydymas ligoninėje. Stacionare gydomi pacientai pirmą kartą diagnozavus cukrinį diabetą, kai reikalingas intensyvus gydymas insulinu, ilgiau sergantys - kurių glikemijos kontrolė bloga, dažnai kartojasi hipoglikemijos, diagnozuotos ūmios ar lėtinės cukrinio diabeto komplikacijos. Planuojančioms pastoti bei nėštumo metu pritaikomas gydymas insulino pompa. Skyriuje vyksta diabeto slaugytojos individualūs ir grupinai mokymai dietos, fizinio aktyvumo, savikontrolės, lėtinių komplikacijų prevencijos, insulino ir angliavandenių skaičiavimo klausimais, konsultuoja psichologas, vedami relaksacijos pratimai, konsultuoja pagal reikalą kitų specialybių gydytojai, atliekama diabetinės pėdos žaizdų priežiūra, diabetinės pėdos gydymo taktika parenkama multisciplininiame konsiliume dalyvaujant endokrinologams, kraujagyslių ir bendriesiems chirurgams, ortopedams-traumatologams, mikrobiologams, slaugytojoms diabetologėms, ortopedams- technikams.

Sektoriaus vadovė dr. Diana Šimonienė
El. p. diana.simoniene@kaunoklinikos.lt
Gydytojų kabinetas
Tel. +37037326142

Vaikų endokrinologijos skyrius

Skyriuje yra 20 stacionarinių lovų, kuriose tiriami ir gydomi naujagimiai, vaikai ir paugliai sergantys visais cukrinio diabeto tipais bei visomis endokrininėmis ligomis, įskaitant į augimo, brendimo, lyties vystymosi sutrikimus. Skyriuje vyksta diabeto slaugytojos individualūs ir grupinai mokymai vaikams ir jų tėveliams tiek naujai diagnozavus susirgimą, tiek sergant diabetu ilgai. Šiuose mokymuose dalyvauja psichologas, padedantis įveikti stresą naujai diagnozavus ligą bei mokoma dietos, fizinio aktyvumo, savikontrolės, lėtinių komplikacijų prevencijos, insulino ir angliavandenių skaičiavimo klausimais. Geriausiai diabeto kontrolei pasiekti skiriamas gydymas insulino pompomis ir koreguojamas, naudojant nuolatinio gliukozės monitoravimo sistemos duomenis. Diagnozuojant endokrinines ligas, atliekami visi reikalingi diagnostiniai mėginiai, esant reikalui konsultuoja kitų specialybių gydytojai, atliekami radiologiniai tyrimai (ultragarsinis, kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso).

Skyriaus vadovė dr. Edita Jašinskienė
Tel. +37037787342
El. p. edita.jasinskiene@kaunoklinikos.lt

Administratorė Rasa Janulionienė
Tel. +37037326801
El. p. rasa.janulioniene@kaunoklinikos.lt

Vyresnioji slaugytoja - slaugos administratorė Rasuolė Juodvalkienė
Tel. +37037326101
El. p. rasuole.juodvalkiene@kaunoklinikos.lt

Gydytojų kabinetas
Tel. +37037326801

Pagrindines temos, kuriose endokrinologijos klinika vykdo mokslinius tyrimus:

 • Nauji cukrinio diabeto diagnostikos ir gydymo metodai.
 • Klinikinių, genetinių ir aplinkos rizikos veiksnių įtaka cukrinio diabeto eigai, vėlyvųjų diabetinių komplikacijų raidai, pasekmėms.
 • Genetinių ir epigenetinių veiksnių, prognozuojančių papilinio skydliaukės vėžio klinikinę eigą analizė.
 • Klinikinių, genetinių ir epigenetinių veiksnių, prognozuojančių nutukimo ir gestacinio diabeto pasekmes motinoms ir jų vaikams, tyrimai.
 • Hipofizės ligų etiologijos, klinikos ir skirtingų gydymo metodų efektyvumo analizė.
 • Kardiometabolinės rizikos veiksniai, sergant Turnerio sindromu.
 • Sunkios rezitencijos insulino priežaščių ir pasekmių tyrimas.
 • Nutukimo įvairių gydymo metodų efektyvumo tyrimas.

Šiuo metu jūsų klinikoje vykdomi moksliniai tyrimai, projektai:

 • Klinikinių, genetinių ir aplinkos rizikos veiksnių įtaka sergančiųjų 1 tipo cukriniu diabetu vėlyvųjų diabetinių komplikacijų raidai („LitDiane”). Partneriai: Helsinkio universitetas (Suomija), Nefrologijos klinika. Vadovas: L. Radzevičienė.
 • Kardiometabolinės rizikos veiksniai, sergant Turner sindromu: perspektyvus kohortinis vienos populiacijos tyrimas. Vadovas: prof. B. Žilaitienė.
 • Sveiko senėjimo nacionalinės programos projektas „Genetinių ir epigenetinių veiksnių, prognozuojančių papilinio skydliaukės vėžio klinikinę eigą skirtingo amžiaus asmenų grupėse, tyrimas”. Partneris – Vilniaus universiteto Biotechnologijos institutas. Vadovas: prof. B. Žilaitienė.
 • Nutukimo ir gestacinio diabeto pasėkmės motinoms ir jų vaikams („Gestad”). Vadovas: prof. Dž. Veličkienė.
 • Sunkios insulino rezistencijos patogenezinių veiksnių ir pasekmių tyrimas. Vadovas: prof. Dž. Veličkienė.
 • Angliavandenių apykaitos sutrikimų dažnis žvyneline sergantiems pacientams (partneris – Kauno klinikų Odos ligų klinika). Vadovas: prof. Dž. Veličkienė.
 • Diabetinės inkstų ligos prognozės technologija („Dilprot“; partneris – Kauno Technologijos Universitetas). Vadovas: prof. Dž. Veličkienė.

Klinikoje svarbiausi jau įgyvendinti moksliniai projektai:

 • Genetinis diabetas Lietuvoje. Partneris - Ženevos universitetas (Šveicarija)
 • „Manage-Care (Active ageing with type 2 diabetes as model for development and implementation of innovative chronic care management in Europe) (Aktyvaus senėjimo sergant 2 tipo cukriniu diabetu kaip lėtinės ligos naujo modelio sukūrimas ir įdiegimas Europoje).
 • Vaikų ir paauglių nutukimas: pasekmės, rizikos ir ankstyva intervencija. Gyvenimo būdo keitimo ir insulino jautrumą gerinančio preparato metformino veiksmingumo ir saugumo įvertinimas.
 • Mažų nėštumo trukmei vaikų metaboliniai ir hormonų pokyčiai lytinio brendimo metu.
 • III fazės daugiacentris, dvigubai aklas, atsitiktinių imčių, placebu ir metforminu kontroliuojamas klinikinis tyrimas (MK0431-083), skirtas sitagliptino veiksmingumui ir saugumui nustatyti 2 tipo cukriniu diabetu sergantiems vaikams su nepakankama glikemijos kontrole. Tyrimas prasidėjo 2011.12.28., įtraukimas į tyrimą tebesitęsia. Tyrime kviečiami dalyvauti vaikai, sergantys 2 tipo cukriniu diabetu. Preliminari tyrimo trukmė: 6 metai. R. Verkauskienė (pagr. tyrėja). Kiti tyrėjai: R. Dobrovolskienė, D. Veličkienė, R. Pilkauskienė.
 • Veiksmingumo ir saugumo palyginimas tarp greitesnio veikimo insulino asparto ir NovoRapid® kartu taikant insuliną Degludec vaikams ir paaugliams, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu ( NN1218-4101) Tyrimas prasidėjo 2016.05.02., įtraukimas į tyrimą 1 tipo cukriniu diabetu sergančių vaikų pasibaigęs. Preliminari tyrimo trukmė: 2 metai. R. Verkauskienė (pagr.tyrėjas). Kiti tyrėjai: E. Jašinskiene, G. Mockevičienė, R. Navardauskaitė, A. Krivolap.
 • Klinikinis tyrimas pediatriniams pacientams, turintiems augimo hormono trūkumą, siekiant įvertinti saugumą, toleravimą ir veiksmingumą naudojant ilgo veikimo augimo hormoną GX-H9 (GX-H9-003). Tyrimas prasidėjo 2016.05.09., įtraukimas į tyrimą vaikų, kuriems diagnozuotas augimo hormono trūkumas, pasibaigęs. Preliminari tyrimo trukmė: 2 metai. R. Verkauskienė (pagr. tyrėja). Kiti tyrėjai: E. Jašinskienė, R. Pilkauskienė.
 • 5 metų trukmės tyrimas glikemijos kontrolės trukmei palyginti, skiriant vildagliptiną derinyje su metforminu arba įprastinę monoterapiją metforminu, pacientams, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu ir anksčiau negydytiems vaistiniais preparatais nuo diabeto. Tyrimas prasidėjo 2012.03.14., įtraukimas suaugusiųjų, sergančių 2 tipo cukriniu diabetu, pasibaigęs. Preliminary trukmė - 7 metai. J. Lašienė (pagr. tyrėja).
 • III fazės, daugiacentris, atsitiktinių imčių, dvigubai koduotas, veikliu palyginamuoju vaistiniu preparatu kontroliuojamas klinikinis tyrimas papildomai skiriamo sitagliptino saugumui ir veiksmingumui ištirti, lyginant su papildomai skiriamu dapagliflozinu, tiriamiesiems, sergantiems 2-ojo tipo cukriniu diabetu ir nesunkiu inkstų pažeidimu, kurių glikemijos kontrolė vartojant metforminą yra nepakankama. Tyrimas prasidėjo 2015 m., įtraukimas suaugusiųjų, sergančių 2 tipo cukriniu diabetu, pasibaigęs. Preliminari trukmė - 1 metai. Dž. Veličkienė (pagr. tyrėja). Kiti tyrėjai: M. Francaitė–Daugelienė, V. Stankevičienė, R. Pociuvienė.
 • Daugiacentris, tarptautinis, atsitiktinių imčių, lygiagrečių grupių, placebu kontroliuojamas (dvigubai koduotas) ir aktyviai kontroliuojamas tyrimas NNC0195-0092 vartojimo vieną kartą per savaitę veiksmingumui ir saugumui palyginti su placebo vartojimu vieną kartą per savaitę ir kasdieniu Norditropin® FlexPro® vartojimu, skiriant suaugusiesiems, kuriems yra augimo hormono stoka, 35 sav. laikotarpiu, o vėliau – 53 sav. atviro tęstinio etapo metu“ klinikinį tyrimą. Tyrimas prasidėjo 2016 m., įtraukimas į tyrimą pacientų, kuriems diagnozuotas augimo hormono deficitas, pasibaigęs. Preliminari trukmė - 1,5m. Dž. Veličkienė(pagr. tyrėja). Kiti tyrėjai: L. Barsienė, R. Knispelis, V. Stankevičienė, R. Pociuvienė.

Vykdomos studijų programos:

 • Medicinos fakulteto IV kurso studentams studijų programa „Širdies ir kraujagyslių ligų bei endokrininių ligų modulis - Endokrinologija ir endokrininė chirurgija.

Vykdomos rezidentūros programos:

 • Vaikų ir suaugusių endokrinologijos rezidentūros programos
 • Vidaus ligų, skubios pagalbos
 • Šeimos gydytojų rezidentūros.

Endokrinologijos klinikos specialistai dalyvauja Europos medicinos specialistų sąjungos (UEMS) Endokrinologijos sekcijos veikloje. Šios sąjungos tikslas harmonizuoti specialistų ruošimą ir akreditaciją, atstovauti medicinos specialistų interesus Europoje.
Vykdomos doktorantūros studijos:

 • „Endokrininių ligų ypatumai vaikų amžiuje"
 • „Klinikinė endokrinologija”
 • „Cukrinio diabeto epidemiologija ir prevencija”.

Studijų administratorė Vitalija Dejeva
Tel. +37037326816
El. p. vitalija.dejeva@lsmuni.lt

Vykdomi gydytojų tobulinimo kursai:

 • Diagnostikos ir gydymo naujovės vaikų endokrinologijoje. Vadovas - Dr. E.Jašinskienė. Paskirtis - Vaikų endokrinologams, endokrinologams.
 • Vaikų endokrininių ligų diagnostikos ir gydymo ypatumai. Vadovas - Dr. E.Jašinskienė. Paskirtis - Vaikų ligų gydytojams ir šeimos gydytojams.
 • Kaulų metabolinės ligos. Vadovas - Doc. A.Krasauskienė. Paskirtis - Šeimos gydytojams, vidaus ligų gydytojams, endokrinologams, onkologams, chemoterapeutams, onkologams-radioterapeutams, reumatologams.
 • Reprodukcinė endokrinologija ir andrologija. Vadovas - Prof. B. Žilaitienė. Paskirtis - Endokrinologams, vaikų endokrinologams, akušeriams-ginekologams.
 • Naujos technologijos diabeto diagnostikoje ir gydyme. Vadovas - Doc. E. Danytė. Paskirtis - Endokrinologams, vaikų endokrinologams.
 • Skydliaukės ligų diagnostika ir gydymas. Vadovas - Doc. N.Jakubonienė. Paskirtis - Šeimos gydytojams, vidaus ligų gydytojams, endokrinologams, įvairių specialybių gydytojams.
 • Cukrinis diabetas: nuo profilaktikos iki individualaus gydymo. Vadovas - Prof. Dž. Veličkienė. Paskirtis - Šeimos gydytojams, įvairių specialybių gydytojams, endokrinologams.
 • Diagnostikos ir gydymo naujovės endokrinologijoje. Vadovas - Dr. L. Daugintytė-Petrušienė. Paskirtis - Endokrinologams, gyd. vaikų endokrinologams.
 • Endokrinologinių ligų diagnostikos ir gydymo ypatumai. Vadovas - Dr. L. Daugintytė-Petrušienė. Paskirtis - Šeimos gydytojams, vidaus ligų gydytojams, įvairių specialybių gydytojams.
 • Antrinės endokrininės hipertenzijos diagnostikos ir gydymo ypatumai. Paskirtis -Endokrinologams, šeimos gydytojams, vidaus ligų gydytojams.
 • Insulinoterapija sergant 2 tipo cukriniu diabetu. Paskirtis - Endokrinologams, šeimos gydytojams, vidaus ligu gydytojams.
 • Endokrininės sistemos vaidmuo žmogaus patologijoje, gydymas augaliniais preparatais. Vadovas - Prof. R. Verkauskienė. Paskirtis - Endokrinologams, gyd. vaikų endokrinologams, šeimos gydytojams , vaikų ligų gydytojams, visų specialybių gydytojams.
 • Sergančiųjų cukriniu diabetu mityba. Vadovas - Virginija Bulikaitė. Paskirtis - Visų specialybių slaugytojams , slaugytojams diabetologams.

Pedagoginis klinikos personalas:

 • prof. R. Verkauskienė
 • prof.B. Žilaitienė
 • doc. A. Krasauskienė
 • doc. N. Jakubonienė
 • prof. Dž. Veličkienė
 • doc. E. Danytė
 • lekt. E. Jašinskienė
 • lekt. G. Mockevičienė
 • doc. J. Čeponis
 • lekt. L. Rradzevičienė
 • lekt. L. Daugintytė Petrušienė
 • lekt. R. T. Preiša
 • lekt. R. Dobrovolskienė

Klinikos vadovas
prof. Rasa Verkauskienė
Gydytoja vaikų endokrinologė
Tel. +37037326816
El. p. rasa.verkauskiene@kaunoklinikos.lt
Endokrinologijos klinikos vadovė, konsultuojanti naujagimius, vaikus, paauglius augimo, vystymosi, brendimo sutrikimo klausimais, esant hipopituitarizmui.

Skyrių ir sektorių vadovai:

prof. Džilda Veličkienė
Ambulatorinio skyriaus vadovė, gydytoja endokrinologė
Tel. +37037323494
El. p. dzilda.velickiene@kaunoklinikos.lt
Endokrinologijos ambulatorinio skyriaus gydytoja, konsultuojanti sergančius 2 tipo cukriniu diabetu, skydliaukės ligomis, sergant endokrinine oftalmopatija, esant nutukimui ir viršsvoriui bei pacientus, sergančius 2 tipo cukriniu diabetu ir širdies kraujagyslių ligomis ar esant nuotaikos sutrikimams, atminties blogėjimui, sergančius osteoporoze, paraskydinių liaukų ligomis.

prof. Birutė Žilaitienė
Bendrosios endokrinologijos sektoriaus vadovė
Tel. +37037327115
El. p. birute.zilaitiene@kaunoklinikos.lt
Endokrinologijos ambulatorinio skyriaus gydytoja, konsultuojanti sergančius 2 tipo cukriniu diabetu, skydliaukės ligomis, sergant endokrinine oftalmopatija, esant nutukimui ir viršsvoriui bei pacientus, sergančius 2 tipo cukriniu diabetu ir širdies kraujagyslių ligomis ar esant nuotaikos sutrikimams, atminties blogėjimui, sergančius osteoporoze, paraskydinių liaukų ligomis.

Dr. Diana Šimonienė
Diabetologijos sektoriaus vadovė, gydytoja endokrinologė
Tel. +37037326142
Endokrinologijos skyriaus, diabetologijos sektoriaus vadovė, konsultuojanti sergančius 1 tipo cukriniu diabetu, sergančiąsias diabetu nėštumo metu, asmenis, kuriems įtariamas ar diagnozuotas paveldimas genetinis diabeto tipas, veda „išgyvenimo teatro“ užsiėmimus, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu.

Dr. Edita Jašinskienė
Vaikų endokrinologijos skyriaus vadovė, gydytoja vaikų endokrinologė
El. p. edita.jasinskiene@kaunoklinikos.lt
Vaikų endokrinologijos skyriaus vadovė, konsultuojanti vaikus, sergančius 1 tipo cuktiniu diabetu, retais cukrinio diabeto tipais, sergančius kalcio – fosforo apykaitos ligomis, retomis kaulų ligomis.

Gydytojai:

Ieva Baikštienė
Gydytoja endokrinologė
Endokrinologijos ambulatorinio skyriaus gydytoja, konsultuojanti sergančius 2 tipo cukriniu diabetu, diabetu sergančiuosius, turinčius diabetinės pėdos problemų, asmenis sergančius 2 tipo cukriniu diabetu ir širdies kraujagyslių ligomis.

Justina Bieliauskienė
Gydytoja endokrinologė
Endokrinologijos skyriaus gydytoja konsultuojanti sergančius skydliaukės ligomis bei cukriniu diabetu.

Doc. Jonas Čeponis
Gydytojas endokrinologas
Endokrinologijos ambulatorinio skyriaus gydytojas, konsultuojantis turinčius reprodukcinės sveikatos ir lytinės disfunkcijos bei cukrinio diabeto ir seksualinės disfunkcijos problemų.

Dr. Laura Daugintytė-Petrušienė
Gydytoja endokrinologė
Tel. +37037326142
Endokrinologijos skyriaus gydytoja, konsultuojanti sergančius 2 tipo cukriniu diabetu, skydliaukės ligomis, turinčius viršsvorio ir nutukimo problemų, asmenis, sergančius 2 tipo cukriniu diabetu ir širdies kraujagyslių ligomis.

Dr. Rimantė Dobrovolskienė
Gydytoja vaikų endokrinologė
El. p. rimantedobrovolskiene@kaunoklinikos.lt
Vaikų endokrinologijos skyriaus gydytoja, konsultuojanti sergančius 1 tipo cukriniu diabetu, retais cukrinio diabeto tipais.

Doc. Neli Jakubonienė
Gydytoja endokrinologė
Tel. +37037326868
Endokrinologijos ambulatorinio skyriaus gydytoja, konsultuojanti sergančius skydliaukės ligomis, 1 tipo cukriniu diabetu, paveldimu genetiniu diabetu.

Raimonda Klimaitė
Gydytoja endokrinologė
Endokrinologijos skyriaus gydytoja, konsultuojanti sergančius skydliaukės ligomis bei turinčius viršsvorio ir nutukimo problemų.

Doc. Aurelija Krasauskienė
Gydytoja endokrinologė
Endokrinologijos ambulatorinio skyriaus gydytoja, konsultuojanti sergančius skydliaukės, paraskydinių liaukų ligomis, osteoporoze, kalcio – fosforo apykaitos sutrikimais ir retomis kaulų ligomis.

Robertas Knispelis
Gydytojas endokrinologas
Endokrinologijos ambulatorinio skyriaus gydytojas konsultuojantis sergančius hipofizės, skydliaukės ligomis.

Aistė Kondrotienė
Gydytoja endokrinologė
Endokrinologijos ambulatorinio skyriaus gydytoja, konsultuojanti sergančius skydliaukės ligomis, 1 tipo cukriniu diabetu, genetiniu diabetu.

Jolanta Liutkienė
Gydytoja endokrinologė
Endokrinologijos ambulatorinio skyriaus gydytoja, konsultuojanti sergančius 2 tipo cukriniu diabetu, skydliaukės ligomis.

Dr. Giedrė Mockevičienė
Gydytoja vaikų endokrinologė
El. p. giedre.mockeviciene@kaunoklinikos.lt
Vaikų endokrinologijos skyriaus gydytoja, konsultuojanti sergančius 1 tipo cukriniu diabetu, retais cukrinio diabeto tipais, antinksčių ligomis.

Rūta Navardauskaitė
Gydytoja vaikų endokrinologė
Vaikų endokrinologijos skyriaus gydytoja, konsultuojanti vaikus sergančius antinksčių ligomis, esant augimo, lyties vystymosi sutrikimams, hipopituitarizmui.

Renata Pauliukienė
Gydytoja endokrinologė
Endokrinologijos ambulatorinio skyriaus gydytoja, konsultuojanti sergančius skydliaukės, endokrininės oftalmopatijos ligomis, sergančius 1 ir 2 tipo cukriniu diabetu, turinčius viršsvorio ir nutukimo problem, asmenis, kuriems įtariamas ar diagnozuotas paveldimas genetinis diabeto tipas, veda „išgyvenimo teatro“ užsiėmimus, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu.

Indrė Petraitienė
Gydytoja vaikų endokrinologė
El. p. indre.petraitiene@kaunoklinikos.lt
Vaikų endokrinologijos skyriaus gydytoja, konsultuojanti esant brendimo, lyties, vystymosi sutrikimams.

Vladimiras Petrenko
Gydytojas endokrinologas
Endokrinologijos ambulatorinio skyriaus gydytojas, konsultuojantis sergančius 2 tipo cukriniu diabetu, nėščiąsias, sergančias cukriniu diabetu.

Dr. Romas-Tomas Preikša
Gydytojas vaikų endokrinologas
El. p.  romas.preiksa@kaunoklinikos.lt
Vaikų endokrinologijos skyriaus gydytojas, konsultuojantis esant brendimo, lyties vystymosi sutrikimams.

Dr. Lina Radzevičienė
Gydytoja endokrinologė
Endokrinologijos ambulatorinio skyriaus gydytoja konsultuojanti sergančius 2 tipo cukriniu diabetu bei nefropatiją, skydliaukės ligomis.

Audronė Rutkauskienė
Gydytoja endokrinologė
Endokrinologijos ambulatorinio skyriaus gydytoja konsultuojanti sergančius skydliaukės ligomis.

Natalija Smetanina
Gydytoja vaikų endokrinologė
Tel. +37037326801
El. p. natalija.smetanina@kaunoklinikos.lt
Vaikų endokrinologijos ambulatorinio skyriaus gydytoja, konsultuojanti esant vaikų nutukimui, cukriniam diabetui.

Tadas Stasiūnas
Gydytojas endokrinologas
Tel. +370373226142
Endokrinologijos skyriaus, diabetologijos sektoriaus gydytojas, konsultuojantis sergančius 1 ir 2 tipo cukriniu diabetu.

Diana Šimonienė
Gydytoja endokrinologė
Endokrinologijos ambulatorinio skyriaus gydytoja konsultuojanti sergančius skydliaukės, 1 ir 2 tipo cukriniu diabetu, nėsčiąsias sergančias cukriniu diabetu, asmenis, kuriems įtariamas ar diagnozuotas paveldimas genetinis diabetas, diabetu sergančiuosius, turinčius diabetinės pėdos problemų, veda „išgyvenimo teatro“ užsiėmimus, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu.

Zita Vasiliauskienė
Gydytoja endokrinologė
Endokrinologijos ambulatorinio skyriaus gydytoja, konsultuojanti sergančius skydliaukės ligomis.

Prof. Birutė Žilaitienė
Gydytoja endokrinologė
Tel. +37037326868
Endokrinologijos skyriaus gydytoja, konsultuojanti sergančius antinksčių, hipofizės ligomis, endokrininės kilmės hipertenzija ar esant jos įtarimui bei reprodukcinės sveikatos ir lytinės disfunkcijos, nevaisingumo, cukrinio diabeto ir seksualinės disfunkcijos klausimais.

Endokrinologijos klinikos vaikų endokrinologijos ambulatorija
Registratūros tel. +370 37 70 33 70
Registruotis per sergu.lt - spauskite ant gydytojo pavardės.
Pareigos Medikas Kab. I II III IV V
Gydytojas vaikų endokrinologasDr. Romas Tomas Preikša 32 kab.8-1414-2017-208-14
Gydytojas vaikų endokrinologasDr. Rimantė Dobrovolskienė 33 kab.8-1212-14
Gydytojas vaikų endokrinologasProf. Rasa Verkauskienė 32 kab.8-1414-18
Gydytojas vaikų endokrinologasDr. Giedrė Mockevičienė 32 kab.14-208-12
Gydytojas vaikų endokrinologasDr. Edita Jašinskienė33 kab.8-1414-18
Gydytojas vaikų endokrinologasDr. Indrė Petraitienė 32 kab.8-1614-208-138-148-13
Gydytojas vaikų endokrinologasGyd. Indrė Stankutė 33 kab.14-208-17
Gydytojas vaikų endokrinologasGyd. Rūta Navardauskaitė 33 kab.14-208-17
Gydytojas vaikų endokrinologasDr. Natalija Smetanina 33 kab.8-148-1413-1612-208-15

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X