Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinika

Klinikos vadovė dr. Loreta Pilipaitytė
Eivenių g. 2
Kaunas LT-50161
Tel.: +37037326853, +37037326108
El. paštas plastines.chirurgijos.klinika@kaunoklinikos.lt 
Registracija tel. +37037703370
Pacientai gydytojo konsultacijai registruojami tik pateikus asmens kodą.
https://ipr.esveikata.lt
Registracijai būtinas galiojantis elektroninis siuntimas. 
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos gydytojai pacientus konsultuoja Ambulatoriniame diagnostikos centre.

 

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikoje yra Plastinės chirurgijos ir nudegimų skyrius ir 3 sektoriai – Plastinės chirurgijos, Plaštakos chirurgijos ir Nudegimų chirurgijos. Klinikoje visą parą teikiama mikrochirurginė rekonstrukcinė pagalba plaštakos sužalojimų atvejais, priimami nudegę pacientai. Pacientams taip pat atliekamos įgytų po traumų ir įgimtų plaštakos defektų rekonstrukcinės operacijos, kitos rankų rekonstrukcijos (randų, nervų, sausgyslių, kraujagyslių, arterio-veninių fistulių formavimo ir kt.). Atliekamos sudėtingos rekonstrukcinės operacijos ligoniams, turintiems ir minkštųjų audinių defektų. Glaudžiai bendradarbiaujant su Odos ir venerinių ligų bei Onkologijos ir hematologijos klinikomis, operuojami ir kompleksiškai gydomi ligoniai, sergantys odos ir minkštųjų audinių onkologiniais susirgimais. Moterims po krūtų operacijų rekonstruojamos krūtys. Kartu su Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos specialistais, burnos, veido ir žandikaulių chirurgais operuojami veido, burnos, nosies, ausų defektai, ausies apsigimimų atvejais ausys rekonstruojamos iš savųjų audinių. Taip pat atliekamos valstybės nekompensuojamos kosmetinės veido, krūtų, pilvo, kūno kontūrų operacijos.

Klinikos misija – aukščiausio (tretinio) ir antrinio lygių įrodymais pagrįstos medicinos principais paremtų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos paslaugų (nudegimų chirurgijos, galūnių mikrochirurgijos, odos ir minkštųjų audinių onkologinės chirurgijos, rekonstrukcinės potrauminių defektų chirurgijos, estetinės chirurgijos) teikimas Lietuvos Respublikos ir užsienio šalių gyventojams, kvalifikuotų medicinos specialistų rengimas bei mokslinių tyrimų vykdymas.
Klinikos vizija – tarptautinius specialybės standartus atitinkanti universitetinio lygio klinika, kuri teikia visas medicinines paslaugas numatytas specialybės apraše, akredituota tarptautinių profesinių ir pripažinta pacientų organizacijų, vykdanti klinikinius bei fundamentinius mokslinius tyrimus su tarptautiniais partneriais, rengianti specialistus turinčius tarptautinės karjeros galimybes, sudaranti sąlygas kitų įstaigų ir specialybių darbuotojų kvalifikacijos kėlimui.

Stacionarinės veiklos prioritetai:
Nudegimai
Plaštakos trauma (mikrochirurgija)
Kitų kūno dalių trauma (rekonstrukcija, mikrochirurgija)
Odos ir minkštųjų audinių onkologija
Pooperaciniai defektai
Plaštakos degeneracinės ligos (rekonstrukcija, protezavimas)
Estetinė chirurgija (mokamos paslaugos)
Medicininis turizmas (mokamos paslaugos).

Universitetinės Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos tradicijos Kaune – seniausios Lietuvoje. Čia buvo įkurtas pirmasis rekonstrukcinės chirurgijos skyrius, skirtas vienai sunkiausių traumų – nudegimams – gydyti. Prasidėjusi Nudegimų rekonstrukcinės chirurgijos skyriaus įsteigimu Kauno klinikose 1972 metų gruodžio 7 dieną, istorija sėkmingai tęsėsi vykdant gydomąją praktikinę veiklą ligoninėje bei mokslinę ir pedagoginę veiklą Kauno medicinos institute, vėliau Kauno medicinos akademijoje, Kauno medicinos universitete, o nuo 2011 metų – Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU). Šiandieną Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinika – pripažintas lyderis ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos regione. Čia kasmet gydoma per 2700 pacientų, atliekama virš 3 tūkst. operacijų. Klinikoje iki šiol sėkmingai veikia nudegimų centras, kuriame gydomi sunkiausi nudegę pacientai iš visos Lietuvos. Taip pat klinikoje visą parą teikiama pagalba galūnių amputacijas patyrusiems pacientams, atliekamos mikrochirurginės operacijos plaštakos ir kitų sužalojimų atvejais, šalinami odos ir minkštųjų audinių onkologiniai augliai, plastikos būdu rekonstruojami susidarę audinių defektai. Klinikos Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistai, remdamiesi ilgamete audinių transplantacijos patirtimi, 2000 metų gegužės mėnesį atliko pirmąsias Kaune organų (inkstų) transplantacijos operacijas. Klinikoje gydomi ne tik pacientai iš visos Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių piliečiai – atvyksta pacientai iš Latvijos, Baltarusijos, Rusijos Kaliningrado srities, Vokietijos, Norvegijos, Jungtinės karalystės, Švedijos ir kitų šalių.

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinika – pripažintas mokslo centras. Pastaruosius dešimt metų čia pastoviai vyksta doktorantūros studijos, kasmet apginama viena ar dvi disertacijos minkštųjų audinių rekonstrukcijos, nudegimų ir opų chirurgijos, žaizdų infekcijos ir kitomis tematikomis. Klinikos darbuotojų pristatyti moksliniai darbai ne viename tarptautiniame suvažiavime ar konferencijoje buvo pripažinti geriausiais. Klinikos mokslinių projektų partneriai – Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Italijos, Suomijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos universitetų padaliniai, mokslinės laboratorijos, medicinos praktikos centrai.

PLASTINĖS ir REKONSTRUKCINĖS CHIRURGIJOS KLINIKA
Eivenių g. 2
Kaunas LT-50161
Tel. +37037326853, +37037326108
El. paštas plastines.chirurgijos.klinika@kaunoklinikos.lt

Klinikos sekretorė Edita Kavaliauskienė
Tel. +37037326587

Klinikos administratorė Diana Gavėnienė
Tel. +37037787377
El.p. diana.gaveniene@kaunoklinikos.lt

Klinikos vyresnioji slaugytoja - slaugos administratorė Aistė Aukštuolienė
Tel. +37037326518
El. p. aiste.aukstuoliene@kaunoklinikos.lt

Registracija konsultacijoms
Tel. +37037703370
Pacientai gydytojo konsultacijai registruojami tik pateikus asmens kodą.
https://ipr.esveikata.lt

Chirurginės operacijos ir intervencinės procedūros

Plaštakos traumos (mikrochirurgija), plaštakos degeneracinės ligos (rekonstrukcija, protezavimas):

 • riešo, plaštakos traumos (stipinkaulio, riešakaulių lūžių gydymas, sausgyslių atstatymas ir rekonstrukcija, periferinių nervų atstatymas, raiščių atstatymas ir rekonstrukcija);
 • potrauminių riešo ir plaštakos būklių gydymas (sausgyslių, nervų atlaisvinimas, bigių korekcijos, odos defektų padengimas);
 • operacinis riešo, plaštakos smulkiųjų sąnarių artrozės gydymas;
 • cistų, bursų, kalcifikatų, osifikatų šalinimas rieše ir plaštakoje;
 • sausgyslių rieše (de Quervain, intersekcinis sindromai) atlaisvinimas;
 • spragsintis pirštas, „spragtukas“ (stenozuojantis tenosinovitas) – sausgyslės atlaisvinimas;
 • pritrauktas pirštas (Dupuytreno kontraktūra) – korekcija;
 • rankos darinių – synovialinės išvaržos (ganglijas), gigantinių ląstelių navikų, kaulinių cistų šalinimas;
 • tuneliniai sindromai (riešo kanalo sindromas, alkūninio nervo neuropatija) – atlaisvinimo operacijos;
 • reumatoidinės plaštakos operacijos (sinovektomijos, sausgyslių rekonstrukcijos, funkciją bloginančių rankos deformacijų korekcija). 

Kitų kūno dalių traumos (mikrochirurgija), pooperaciniai defektai:

 • rekonstrukcija audinių lopais;
 • odos, riebalų transplantacija.

Odos ir minkštųjų audinių onkologija:

 • krūtų atkūrimas savaisiais audiniais, audinių plėtikliais/ implantais, riebalais;
 • odos ir minkštųjų audinių navikų (bazaliomos, melanomos, karcinomos) chirurginis gydymas ir defektų rekonstrukcija;
 • sarginio limfmazgio biopsija.

Nudegimai, trofinės opos, pragulos:

 • operacinis gydymas;
 • rekonstrukcija.

Plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija (esant estetinėms indikacijoms paslaugos apmokamos paciento lėšomis):

 • krūtų mažinimas; 
 • krūtų pakėlimas, didinimas audinių lopais, audinių plėtikliais, implantais;
 • pilvo plastika;
 • šlaunų plastika;
 • žastų plastika;
 • ausų plastika;
 • viršutinių ir apatinių vokų plastika;
 • antakių pakėlimas;
 • potrauminių arba įgimtų nosies deformacijų šalinimas;
 • potrauminių, įgimtų, po ligos (po paralyžiaus) veido deformacijų šalinimas;
 • riebalų išsiurbimas ir transplantacija;
 • perteklinių audinių šalinimas/ korekcija po svorio mažinimo. 

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikoje veikia Plastinės chirurgijos ir nudegimų skyrius ir 3 sektoriai – Plastinės chirurgijos, Plaštakos chirurgijos ir Nudegimų chirurgijos.

Plastinės chirurgijos sektorius
Sektoriaus vadovas plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Ernest Zacharevskij

Tel. +37037326853
El. p. ernest.zacharevskij@kaunoklinikos.lt

Nudegimų chirurgijos sektorius
Sektoriaus vadovas Domantas Rainys

Tel. +37037326108
El. p. domantas.rainys@kaunoklinikos.lt

Plaštakos chirurgijos sektorius
Sektoriaus vadovas dr. Kęstutis Braziulis

Tel. +37037326853
El. p. kestutis.braziulis@kaunoklinikos.lt

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinika dirba LSMU Vertikaliojoje tyrimų programoje „Skubioji medicina“. Klinikos mokslinių darbų tema: Įgytų minkštųjų audinių defektų gydymo metodų veiksmingumo tyrimas ir išeičių prognostinių kriterijų vertės nustatymas

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinika – pripažintas mokslo centras. Pastaruosius dešimt metų čia vyksta doktorantūros studijos, kasmet apginama viena ar dvi disertacijos minkštųjų audinių rekonstrukcijos, nudegimų ir opų chirurgijos, žaizdų infekcijos ir kitomis tematikomis. Klinikos darbuotojų pristatyti moksliniai darbai ne viename tarptautiniame suvažiavime ar konferencijoje buvo pripažinti geriausiais. Klinikos mokslinių projektų partneriai – Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Italijos, Suomijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos universitetų padaliniai, mokslinės laboratorijos, medicinos praktikos centrai.

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinika turi didelė patirtį vykdant įvairius klinikinius tyrimus bei darbus su partneriais:

Komplikuotų odos ir odos struktūrų infekcijos tyrimas. Protokolas A1464-026, III fazė – tyrimas baigtas;
Odos ir odos struktūrų infekcijos tyrimas. Protokolas VER001-9, III fazė – tyrimas baigtas;
Komplikuotų odos ir odos struktūrų infekcijos tyrimas. Protokolas BAP00154, III fazė – tyrimas baigtas;
Komplikuotų odos ir odos struktūrų infekcijos tyrimas. Protokolas 3074A1-307-WW, III fazė – tyrimas baigtas;
Komplikuotų odos ir odos struktūrų infekcijos tyrimas. Protokolas ATLAS II 0118, III fazė – tyrimas baigtas;
Trofinių opų gydomųjų tvarsčių tyrimas. Protokolas DK 071WO, III fazė – tyrimas baigtas;
Trofinių opų gydomųjų tvarsčių tyrimas.Protokolas DK 146 WS, III fazė – tyrimas baigtas.

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikoje vykdomos medicinos (Medicinos ir Slaugos fakultetų) studijos:
Atraminio aparato ligų modulis (MF IVk)
Intensyvios ir urgentinės medicinos modulis (MF Vk)
Pasirenkamieji ciklai (MF VI k.)
Įvairūs ciklai ir praktikos Slaugos fakulteto studentams

Rengiami rezidentai ir vykdomos rezidentūros studijos:
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos
Chirurginių ir ortopedijos traumatologijos specialybių
Odos ir veneros ligų klinikos
Skubiosios medicinos klinikos
Į pedadgoginį procesą įsitraukę visi klinikos darbuotojai.

Studijų administratorė Vaida Adomaitienė
Tel. +37037326587
El. p. plastines.chirurgijos.klinika@kaunoklinikos.lt

Klinikos vadovė dr. Loreta Pilipaitytė 
Tel. +37037326853
El. p. loreta.pilipaityte@kaunoklinikos.lt

Sektorių vadovai:

dr. Ernest Zacharevskij
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos sektoriaus vadovas
Tel. +37037326853
El. p. ernest.zacharevskij@kaunoklinikos.lt

dr. Kęstutis Braziulis
Plaštakos chirurgijos sektoriaus vadovas
Tel. +37037326853
El. p. kestutis.braziulis@kaunoklinikos.lt

Domantas Rainys
Nudegimų chirurgijos sektoriaus vadovas
Tel. +37037326853, +37037326108
El. p. domantas.rainys@kaunoklinikos.lt

Gydytojai:

prof. Rytis Rimdeika
Tel.: +37037326083, +37037326853
El. p. rytis.rimdeika@kaunoklinikos.lt 

Adas Čepas
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas

Raminta Česnaitienė
Plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija

Mindaugas Kazanavičius
Plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija
Tel. +37037326853

Andrėjus Subočius
Gydytojas chirurgas

Vytautas Tamaliūnas
Ortopedija traumatologija
Tel. +37037326108

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X