Gama peilio centras

2019 metų birželį Neurochirurgijos klinikoje atidarytas pirmasis Baltijos šalyse Gama peilio centras. Gama peilis – tai ypač tiksli, komplikacijų riziką minimizuojanti onkologinių ligų, kraujagyslinių patologijų ir funkcinių ligų neinvaziniam stereotaksiniam radiochirurginiam gydymui skirta sistema.

Kauno klinikose įdiegta naujos kartos gama peilio sistema, suteikianti dar daugiau funkcinių galimybių ir praplečianti gydymo šia įranga ligų sąrašą.

Iki šios naujovės pasaulinėje gydymo praktikoje onkologinės ligos buvo gydomos apšvitinant visas smegenis. Dabar, naudojant kompiuterinę tomografiją, magnetinių virpesių spektogramą arba angiogramą, yra sudaromas ligonio smegenų „žemėlapis“, kuris perkeliamas į kompiuterinę sistemą, kuri nustato taikinį ir jo koordinates. Tuomet pacientas paguldomas gama peilio aparate ir pradedamas gydymas gama spinduliais, kurie sklinda iš 192 kobalto šaltinių. Pavienis spindulys jų sveikų audinių nežaloja, nes yra per silpnas, o visi, susidūrę ligos židinyje, atlieka gydymą ląsteliniu lygmeniu.

Daugiau informacijos: https://gamapeilis.kaunoklinikos.lt/

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X