Romainių tuberkuliozės ligoninė

Ligoninės vadovas prof. Skaidrius Miliauskas
Šilainių pl. 21
Kaunas, LT-47101
Tel. +37037362625
El. p. romainiu.tuberkuliozes.ligonine@kaunoklinikos.lt
Registratūra: +37037301928 (darbo laikas 8-16 val.)

Svarbi informacija:

  • Gydytojų specialistų (inkstų ir šlapimo takų TB ir kaulų TB) darbo laikas 8-12 val.
  • Pacientai registruojami ir pas gydytojus patenka atvykę tą pačią dieną. Su savimi reikia turėti siuntimą gydytojo-specialisto konsultacijai ir asmens dokumentą.
  • Pacientai, atvykę be siuntimo gydytojo-specialisto konsultacijai, turi sumokėti SAM nustatytą mokestį -12,19 Eur.
  • Pacientai, atvykę be siuntimo tik profilaktiniam patikrinimui, turi sumokėti SAM nustatytą mokestį - 6,63 Eur.
  • Iki ligoninės važiuoja 52 mikroautobusas ir 17 bei 39 miesto autobusai (stotelė „Romainių tuberkuliozės ligoninė“).

Kauno klinikų filialas Romainių tuberkuliozės ligoninė yra specializuoto profilio ligoninė, kurioje diagnozuojama ir gydoma plaučių, inkstų, kaulų ir kitų organų tuberkuliozė, kuri gali būti atspari ar jautri prieštuberkulioziniams vaistams, suteikiamos paliatyvios slaugos paslaugos tuberkulioze sergantiems sunkios būklės, mirštantiems pacientams. Ligoninė – LSMU studentų, rezidentų ir gydytojų mokymo bazė, teikianti ambulatorinę ir stacionarinę pagalbą Kauno apskrities ir visos respublikos gyventojams. Čia taip pat vykdomi moksliniai tuberkuliozės tyrimai. 

Ligoninė įkurta 1937 m. liepos 1 d. Draugijos kovai su tuberkulioze Kauno skyriaus iniciatyva. Pirmasis įstaigos vadovas – dr. L. Simanavičius. Nuo 1944 m. iki 1988 m. ligoninei vadovavo Lietuvos nusipelnęs gydytojas Kazys Kavaliauskas.1971 m. ligoninėje įsikūrė Kauno medicinos instituto katedra, kuriai vadovavo doc. Jonas Kuzma. 2000 metais, vadovaujant direktoriui Algimantui Tarūtai, atlikta ligoninės, bei visų Kauno miesto tuberkuliozės įstaigų restruktūrizacija. 2004 m. liepos 1 d. ligoninė prijungta prie Kauno klinikų. Šis prijungimas pagerino ligonių ištyrimo ir konsultacijų galimybes: reikalui esant, atliekami patys sudėtingiausi ir moderniausi tyrimai (kompiuterinė tomografija, magnetinio rezonanso tomografija, pozitronų emisinė tomografija).

2012 m. Europos Sąjungos lėšomis ligoninė renovuota, apšiltinti pamatai, sienos, stogai, pakeisti langai, durys. Ligoniams sudarytos geros gydymosi sąlygos: palatos, skirtos vienam, dviem ir trims ligoniams. Atsparios tuberkuliozės skyriaus patalpose įrengta šiuolaikinė ventiliacija. 2014 metais pradėtas Lietuvos tuberkuliozės profilaktikos ir gydymo kontrolės projektas, kurį kuriant prisidėjo mūsų ligoninės specialistai. Šį projektą finansuoja Europos Sąjungos struktūriniai fondai. Projekto įgyvendinimas numatomas iki 2022 metų. Jame akcentuojama stiprinti ir plėsti tuberkulioze sergančių ligonių ambulatorinį gydymą bei gydymo kontrolę. Tuo pačiu bus mažinamos brangiai kainuojančios tuberkuliozės įstaigų stacionarinės lovos. Taip pat bus gerinama tuberkuliozės įstaigų materialinė bazė: rekonstruojamos bei renovuojamos vidaus patalpos, jose bus įrengta šiuolaikinė ventiliacija, sanitariniai mazgai palatose, atnaujinamos diagnostikos priemonės ir įranga.

ROMAINIŲ TUBERKULIOZĖS LIGONINĖ
Šilainių pl. 21
Kaunas, LT-47101 
Tel. +37037362625
El. p.: romainiu.tuberkuliozes.ligonine@kaunoklinikos.lt

Vyr. slaugytoja-slaugos administratorė Erika Matonienė
Tel. +37037301900
El. p. erika.matoniene@kaunoklinikos.lt

Ambulatorinio-diagnostikos skyriaus vadovė - gydytoja pulmonologė Stanislava Manukian
Tel. +37037301926
El. p.: stanislava.manukian@kaunoklinikos.lt

Registratūra: +37037301928 (darbo laikas 8-16 val.)

Filiale veikia Ambulatorinis diagnostikos skyrius, I tuberkuliozės skyrius, II tuberkuliozės skyrius, Rezistentinės tuberkuliozės skyrius, Ekstrapulmoninės tuberkuliozės skyrius.

Ambulatorinės diagnostikos skyrius
Ambulatoriniame diagnostikos skyriuje per metus apsilanko daugiau kaip 15 tūkstančių asmenų. Šiame skyriuje diagnozuojama plaučių, kaulų - sąnarių, inkstų, akių ir kitų organų tuberkuliozė. Pacientams atliekami klinikiniai, biocheminiai, bakteriologiniai kraujo, šlapimo, skreplių tyrimai, echoskopija, bronchoskopija, rentgenologiniai tyrimai, profilaktiškai tikrinami asmenys, kontaktavę su sergančiais atvira tuberkulioze, išvykstantys dirbti į užsienio šalis, kurios reikalauja pateikti pažymas apie atvykstančiųjų sveikatos būklę. Skyriuje yra pacientų mokymo kabinetas, kuriame pirmą kartą tuberkulioze susirgusiems asmenims suteikiama informacija apie ligą. Per Ambulatorinio diagnostikos skyriaus Priėmimo-skubios pagalbos postą planine ir skubia tvarka guldomi pacientai į ligoninės stacionarinius skyrius.
Ambulatorinio diagnostikos skyriaus vadovė Stanislava Manukian
Tel: +37037301926
El. p.: stanislava.manukian@kaunoklinikos.lt
Vyresn. slaugytoja-slaugos administratorė Kristina Samulienė
Tel. +37037301927
El. p.: kristina.samuliene@kaunoklinikos.lt
Registratūra: +37037301928, darbo laikas 8-16 val.

I tuberkuliozės skyrius
I tuberkuliozės skyriuje yra 45 lovų. Šiame skyriuje gydomi pacientai, plaučių tuberkulioze susirgę pirmą kartą bei šia liga sergantys pakartotinai. Pacientui šiame skyriuje tenka gydytis 3-4 mėnesius ir ilgiau, tai priklauso nuo tuberkuliozės mikobakterijų išnykimo tyrimuose. Per metus skyriuje gydoma daugiau kaip 200 pacientų.
I tuberkuliozės skyriaus vadovė Greta Musteikienė
Tel. +37037385429
El. p.: greta.musteikiene@kaunoklinikos.lt
Vyresn. slaugytoja-slaugos administratorė Alma Abariūtė
Tel. +37037301919
El. p.: alma.abariute@kaunoklinikos.lt

II tuberkuliozės skyrius
II tuberkuliozės skyriuje yra 40 lovų. Šiame skyriuje gydomi pacientai, plaučių tuberkulioze susirgę pirmą kartą bei šia liga sergantys pakartotinai. Pacientui šiame skyriuje tenka gydytis 3-4 mėnesius ir ilgiau, tai priklauso nuo tuberkuliozės mikobakterijų išnykimo tyrimuose. Per metus skyriuje gydoma daugiau kaip 200 pacientų. II tuberkuliozės skyriuje labai sunkios būklės mirštantiems, tuberkulioze sergantiems pacientams suteikiamos paliatyvios slaugos paslaugos.
II tuberkuliozės skyriaus vadovas - gydytojas pulmonologas Antanas Matkevičius
Tel. +37037301913
El. p.: antanas.matkevicius@kaunoklinikos.lt
Vyresn. slaugytoja-slaugos administratorė Jūratė Kazlauskienė
Tel. +37037301914
El. p.: jurate.kazlauskiene@kaunoklinikos.lt

Rezistencinės tuberkuliozės skyrius
Rezistentinės tuberkuliozės skyriuje yra 40 lovų. Šiame skyriuje gydomi pacientai, sergantys plaučių tuberkulioze atsparia prieštuberkulioziniams vaistams. Paprastai pacientui šiame skyriuje tenka gydytis nuo 9 iki 24 mėnesių, tai priklauso nuo tuberkuliozės mikobakterijų atsparumo vaistams. Atspari vaistams tuberkuliozė diagnozuojama tuomet, kai į žmogaus organizmą patenka prieštuberkulioziniams vaistams atsparios tuberkuliozės mikobakterijos, kurios ir sukelia šią ligą arba liga išsivysto ligoniams, kurie anksčiau jau yra sirgę tuberkulioze, tačiau gydėsi netvarkingai ir neišsigydė. Per metus skyriuje gydoma daugiau kaip 100 pacientų. Labai sunkios būklės mirštantiems, tuberkulioze sergantiems pacientams skyriuje suteikiamos paliatyvios slaugos paslaugos.
Rezistentinės tuberkuliozės skyriaus vadovė Laimutė Jacunskienė
Tel. +37037301921
El. p.: laimute.jacunskiene@kaunoklinikos.lt
Vyresn. slaugytoja-slaugos administratorė Andžela Matuzaitė
Tel. +37037301912
El. p.: andzela.matuzaite@kaunoklinikos.lt

Ekstrapulmoninės tuberkuliozės skyrius
Ekstrapulmoninės tuberkuliozės skyriuje yra 25 lovų. Tai vienintelis tokio profilio skyrius šalyje, todėl pacientai gydytis atvyksta iš įvairių miestų. Pacientui šiame skyriuje tenka gydytis apie 3-4 mėnesius, o kartais ir ilgiau. Per metus skyriuje gydoma apie 130 pacientų. Nors tuberkuliozė dažniausiai pažeidžia plaučius, tačiau ji gali vystytis praktiškai bet kuriame kitame organe, tada susergama ekstrapulmonine tuberkulioze. Dažniausiai į kitus organus tuberkuliozės sukėlėjai patenka per kraują ar limfą iš plaučių pakenkimo židinių. Ekstrapulmoninės TB skyriuje diagnozuojami ir gydomi pacientai, sergantys pleuros, įvairių sričių limfinių mazgų, kaulų ir sąnarių, šlapimo ir lytinių organų, akių, virškinamojo trakto, antinksčių, odos ir poodžio tuberkulioze, tuberkulioziniu meningitu.
Ekstrapulmoninės tuberkuliozės skyriaus vadovė Snaigė Kokanauskienė
Tel. +37037301910
El. p.: snaige.kokanauskiene@kaunoklinikos.lt
Vyresn. slaugytoja-slaugos administratorė Gražina Sidikerskienė
Tel. +37037301910
El. p.: grazina.sidikerskiene@kaunoklinikos.lt

Šiuo metu filiale atliekami tuberkuliozės sukėlėjo atsparumo vaistams ir kitų veiksnių, sąlygojančių tuberkuliozės gydymo išeitis tyrimai.

Šiuo metu filiale atliekamas neintervencinis naujo atsparios tuberkuliozės vaisto tyrimas.

Filiale vyksta mokymai LSMU terapinių specialybių rezidentams. Pedagoginis personalas skaito paskaitas ir veda praktikos darbus LSMU Medicinos fakulteto IV kurso studentams ir visuomenės sveikatos II kurso studentams. Vyksta kvalifikacijos kėlimo kursai slaugytojoms ir šeimos gydytojams, dirbantiems DOTS kabinetuose bei su tuberkulioze segančiais pacientais.

Pedagoginis klinikos personalas:

Prof. Skaidrius Miliauskas
Greta Musteikienė
Jolanta Platūkytė (kvalifikacijos kursų vadovė)

Klinikos vadovas
Prof. dr. Skaidrius Miliauskas

Gydytojas pulmonologas
El. p.: skaidrius.miliauskas@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja dėl visų plaučių ligų, dirba chemoterapijos dienos stacionare, įsisavinęs bronchologines procedūras, neinvazinę plaučių ventiliaciją miego sutrikimų ir kvėpavimo nepakankamumo metu.

Skyrių vadovai:

Laimutė Jacunskienė
Rezistentinio tuberkuliozės skyriaus vadovė - gydytoja pulmonologė
El. p.: laimute.jacunskiene@kaunoklinikos.lt
Rezistentinės tuberkuliozės skyriaus gydytoja. Konsultuoja dėl vaistams atsparios plaučių tuberkuliozės.

Snaigė Kokanauskienė
Ekstrapulmoninės tuberkuliozės skyriaus vadovė - gydytoja pulmonologė
El. p.: snaige.kokanauskiene@kaunoklinikos.lt
Ekstrapulmoninės tuberkuliozės skyriaus gydytoja. Konsultuoja dėl ekstrapulmoninės tuberkuliozės.

Stanislava Manukian
Ambulatorinio – diagnostinio skyriaus vadovė - gydytoja pulmonologė
El. p.: stanislava.manukian@kaunoklinikos.lt
Konsultuoja dėl plaučių tuberkuliozės ir kitų plaučių ligų ambulatoriniame – diagnostiniame skyriuje.

l.e.p. Renata Rainytė
II tuberkuliozės skyriaus vadovė - gydytojas pulmonologė
El. p.: renata.rainyte@kaunoklinikos.lt
II tuberkuliozės skyriaus gydytojas. Konsultuoja dėl plaučių tuberkuliozės ir kitų plaučių ligų.

Greta Musteikienė
I tuberkuliozės skyriaus vadovė - gydytoja pulmonologė
El. p.: greta.musteikiene@kaunoklinikos.lt
I tuberkuliozės skyriaus gydytoja. Konsultuoja dėl plaučių tuberkuliozės ir kitų plaučių ligų. Atlieka bronchoskopijas.

Gydytojai:

Aldona Dosinienė
Gydytoja pulmonologė
El. p.: aldona.dosiniene@kaunoklinikos.lt
Rezistentinės tuberkuliozės skyriaus gydytoja. Konsultuoja dėl vaistams atsparios plaučių tuberkuliozės.

Joana Grabauskienė
Gydytoja nefrologė
Ambulatorinio-diagnostinio skyriaus gydytoja. Konsultuoja dėl ekstrapulmoninės tuberkuliozės.

Virginijus Meškinis
Gydytojas pulmonologas
El. p.: virginijus.meskinis@kaunoklinikos.lt
I tuberkuliozės skyriaus gydytojas. Konsultuoja dėl plaučių tuberkuliozės ir kitų plaučių ligų.

Gina Ozolinčienė
Gydytoja pulmonologė
El. p.: gina.ozolinciene@kaunoklinikos.lt
II tuberkuliozės skyriaus gydytoja. Konsultuoja dėl plaučių tuberkuliozės ir kitų plaučių ligų.

Gintaras Ramelis
Gydytojas pulmonologas
El. p.: gintaras.ramelis@kaunoklinikos.lt
I tuberkuliozės skyriaus gydytojas. Konsultuoja dėl kaulų, plaučių tuberkuliozės ir kitų plaučių ligų.

Jovita Randakavičienė
Vidaus ligų gydytoja
I tuberkuliozės skyriaus gydytoja.

Antanas Matkevičius
Gydytojas pulmonologas
El. p.: antanas.matkevicius@kaunoklinikos.lt
II tuberkuliozės skyriaus gydytojas.

Algimantas Tarūta
Gydytojas pulmonologas
El. p.: algimantas.taruta@kaunoklinikos.lt
Ambulatorinio-diagnostinio skyriaus gydytojas. Atlieka bronchoskopijas.

Žydrūnė Tautkienė
Gydytoja nefrologė
El. p.: zydrune.tautkiene@kaunoklinikos.lt ​
Ekstrapulmoninės tuberkuliozės skyriaus gydytoja. Konsultuoja dėl inkstų tuberkuliozės.

Egidija Valčiukienė
Gydytoja pulmonologė
El. p.: egidija.valciukiene@kaunoklinikos.lt
I tuberkuliozės skyriaus gydytoja. Konsultuoja dėl plaučių tuberkuliozės ir kitų plaučių ligų.

Rita Veiverienė
Gydytoja pulmonologė
El. p.: rita.veiveriene@kaunoklinikos.lt
Ambulatorinio-diagnostinio skyriaus gydytoja. Konsultuoja dėl plaučių tuberkuliozės ir kitų plaučių ligų.

Irina Vlasova
Gydytoja pulmonologė
El. p.: irina.vlasova@kaunoklinikos.lt
Ambulatorinio-diagnostinio skyriaus gydytoja.
Konsultuoja dėl plaučių tuberkuliozės ir kitų plaučių ligų.

>69 000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2218

gydytojų

2341

slaugos specialistas

3275

naujagimiai per metus
X