Naujienos

Pirmą kartą Lietuvoje endoskopiniu būdu atlikta kompleksinė peties operacija

Lietuvoje pirmą kartą atlikta peties sąnario lūžio ir raiščių fiksacija endoskopiniu būdu. Sudėtinga kompleksinė operacija atlikta Kauno klinikose profesionaliam Gruzijos regbio žaidėjui Grigorijui Kerdikoshviliui. Pacientas jau vasarą galės atstovauti Gruzijos regbio komandai ir tęsti sportinę karjerą.

Profesionalų sportininką trauma ištiko per paskutines rungtynes. „Tiesiog atlikau judesį ir susižeidžiau petį. Savo šalyje lankiausi pas specialistus, tačiau jie niekuo negalėjo padėti. Birželį manęs laukia rungtynės, todėl turėjau rasti kitą būdą, kaip greičiau pasveikti. Specialistai rekomendavo vykti į Lietuvą – Kauno klinikas. Sakė, kad čia dirba puikūs specialistai ir sulauksiu reikalingos pagalbos, – pasakoja G. Kerdikoshvili. – Nedelsdamas atvykau į Kauno klinikų Ortopedijos traumatologijos kliniką, kurioje buvo atlikta sudėtinga operacija. Nepraėjo nei para po operacijos, o aš jaučiuosi puikiai, beveik pasveikęs.“
„Ortopedijos traumatologijos klinikos medikų atlikta pažangi, didelės patirties reikalaujanti operacija – tai svarbus žingsnis į priekį, gydant sudėtingas peties sąnario traumas. Pacientai gali greitai grįžti į savo gyvenimo kasdienybę, o sportininkams suteikiama galimybė grįžti į sportą. Tai mus skatina ir toliau tobulinti peties sąnario traumos gydymo metodikas“, – teigia Ortopedijos traumatologijos klinikos vadovas prof. Alfredas Smailys. Kauno klinikų Ortopedijos traumatologijos klinikoje dirba aukštos kvalifikacijos gydytojai ortopedai traumatologai ir kitų specialybių specialistai. Profesionalios daugiadalykės komandos dėka klinikoje atliekamos sudėtingiausios ortopedinės operacijos, daug dėmesio skiriama naujų gydymo metodų diegimui ir tobulinimui. 
Pasak Ortopedijos traumatologijos klinikos Sporto traumų ir artroskopijų sektoriaus vadovo prof. Rimtauto Gudo, jaunam vyrui sportuojant įvyko sudėtingas ir kompleksinis peties sąnario pažeidimas, kurio be sudėtingos operacijos išgydyti neįmanoma. 
„Sudėtingos operacijos metu endoskopiniu būdu buvo atlikta mentės ir žastikaulio lūžių fiksacija, pasitelkiant minkštuosius audinius. Vienos operacijos metu buvo rekonstruoti visi pažeisti raiščiai, kurių pagalba stabiliai fiksuoti kaulų lūžiai, esantys peties sąnaryje. Tuo pačiu atlikta ir sąnario kremzlės pažeidimų rekonstrukcija“, – aiškina profesorius.
Gydytojo ortopedo traumatologo teigimu, dažniausiai tokie kompleksiniai pažeidimai yra gydomi tik atvirų operacijų metu. „Naudojant specialiai pritaikytus sąnario vidaus implantus, modernią endoskopinę vaizdo sistemą, slėgį sąnaryje reguliuojančią sistemą (kurios pagalba pakeliamas slėgis sąnario viduje taip sumažinant kraujavimą) bei smegenų kraujotaką monitoruojančias sistemas, atkurti pažeistą peties sąnarį pirmą kartą pavyko ir vienos endoskopinės operacijos metu“, – pirmosios Lietuvoje atliktos operacijos rezultatais džiaugiasi prof. R. Gudas.
Prof. A. Smailio teigimu, panaudojus modernias technologijas, kompleksinę operaciją pavyko atlikti sklandžiai ir per rekordiškai trumpą laiką. 
„Anksčiau tokios operacijos trukdavo ilgai ir dažnai pasibaigdavo sąnario atvėrimu, jas tekdavo kartoti ir po kelerių metų. Deja, profesionalūs sportininkai dažniausiai baigdavo savo sportinę karjerą. Šio jauno paciento dar laukia 3-5 mėnesių reabilitacija, tačiau jis galės sugrįžti į profesionalų sportą – regbį“, – geromis žiniomis sportininkams dalijasi Sporto traumų ir artroskopijų sektoriaus vadovas. 
Pacientas dėkoja operaciją atlikusiam gydytojui ortopedui profesoriui Rimtautui Gudui ir jo komandai. „Operacijos metu nereikėjo daryti jokių pjūvių, kurie būtų apsunkinę gijimą, viskas buvo atlikta profesionaliai ir gydytojas sakė, kad manęs laukia greita reabilitacija“, –džiaugiasi profesionalus regbio žaidėjas.

Informacija ir nuotraukos – Kauno klinikų. 

>71  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2025

gydytojų

2399

slaugos specialistas

3050

naujagimių per metus
X