Naujienos

Robotizuotos sistemos pritaikymas reabilitacijoje: ateitis yra dabar?

Kasmet į Kauno klinikų filialo Kulautuvos reabilitacijos ligoninę kreipiasi daugiau nei 1800 pacientų, kuriems prireikia reabilitacijos paslaugų. Dalis iš jų sunkiai valdantys kojas, dėl to kyla eisenos ir pusiausvyros sutrikimų. Gruodžio mėnesį ligoninė įsitraukė į Europos komisijos finansuojamą „DIH-HERO“ koordinuojamą subprojektą „PURO“, kurio tikslas – reabilitacijos metu išbandyti robotizuotas sistemas, t. y. egzoskeletus, elektrines vaikštynes įvairiomis nervų sistemos ligomis sergantiems pacientams.

„Neabejojame, kad ateityje pacientų reabilitacijos neįsivaizduosime be robotizuotų sistemų taikymo, padėsiančių užtikrinti didesnį paciento savarankiškumą, – teigia Kulautuvos reabilitacijos ligoninės ir vykdomo projekto vadovas prof. Raimondas Kubilius. – Visa komanda džiaugiasi jau dabar turėdami galimybę sistemas išbandyti ir su savo pacientais.“

Ligoninės personalui egzoskeletų gamintojai paskyrė įvertinti kaip ankstyvosios reabilitacijos metu jie galėtų paspartinti reabilitacijos procesą mažinant negalią, patyrusiems galvos smegenų insultą. Egzoskeletas, kartu veikiantis su elektrine vaikštyne, padės pacientams, turintiems eisenos sutrikimų, jaustis stabiliau, drąsiau ir lengviau išlaikyti pusiausvyrą.

„Tikimės, kad metus truksiančiame projekte tyrėjai suras atsakymus apie platesnį robotizuotų sistemų pritaikomumą pacientams, susirgusiems nervų sistemos ligomis, o reabilitacijos komandos specialistams, kineziterapeutams, padės įgyti naujų, unikalių profesinių kompetencijų“, – sako ligoninės vadovas prof. R. Kubilius.

Kulautuvos Reabilitacijos ligoninė orientuota į inovatyvių ir didžiausią poveikį turinčių reabilitacijos sistemų pritaikymą sunkiausią negalią turintiems pacientams. Profesorius teigia, kad šis projektas atveria dar vienas unikalias galimybes ligoninėje reabilituojamiems pacientams išbandyti robotizuotas sistemas bei vertinant jų indėlį padėti atgauti paciento prarastą savarankiškumą antrajame reabilitacijos etape.

Šis projektas apjungia mokslinius tyrėjus keturiose Europos šalyse – Italijoje, Olandijoje, Ispanijoje ir Lietuvoje. Tyrėjai ieškos atsakymų, kaip egzoskeletai gali būti integruoti į pacientų, sergančių išsėtine skleroze, turinčių nugaros smegenų pažaidą bei patyrusių galvos smegenų insultą, reabilitacijos procesą.

Kulautuvos reabilitacijos ligoninė aktyviai bendradarbiauja su Kauno klinikų Neuroreabilitacijos skyriumi ir suteikia sudėtingiausias trečio lygio reabilitacijos paslaugas visiems Kauno apskrities pacientams, sudarant sąlygas pradėti ankstyvąją reabilitaciją iš karto, kai tik baigiamas aktyvus ligos gydymas.

Kauno klinikų informacija

>71  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2025

gydytojų

2399

slaugos specialistas

3050

naujagimių per metus
X