Naujienos

Šiandien minima Pasaulinė motinos pieno donorystės diena

Šiandien minima Pasaulinė motinos pieno donorystės diena, kurios proga Kauno klinikų Neonatologijos klinikos personalas neišnešiotų naujagimių ir sunkiai sergančių naujagimių vardu dėkoja maitinančioms motinoms, aukojančioms savo pieną Kauno klinikų Donorinio motinos pieno bankui. „Jų dėka mažieji pacientai gauna sveiką ir patikimą maistą, o mamos jaučiasi emociškai geriau“, – teigia Neonatologijos klinikos vadovė prof. Rasa Tamelienė.

Pasak prof. R. Tamelienės, Lietuvoje paskelbus karantiną dėl COVID-19 pandemijos, kilo klausimų, ar saugu tęsti motinos pieno banko veiklą. Europos pieno bankų asociacija skelbia, kad nėra mokslinių įrodymų, jog koronavirusas patektų į motinos pieną. Asociacija rekomenduoja tęsti donorinio motinos pieno bankų veiklą, į anketą papildomai įtraukiant klausimą apie COVID-19, taip pat tęsti žindymą ir maitinimą nutrauktu motinos pienu.
„Pieno bankas teikia saugų, ištirtą ir kruopščiai atrinktą donorinį motinos pieną, – teigia prof. R. Tamelienė. – Karantino metu motinos pieno donorės buvo tik tos moterys, kurios slaugė savo neišnešiotus ar sergančius naujagimius. Visą laiką, kol aukojo savo pieną, jos buvo ligoninėje“, – apie donorinio pieno naudojimo saugumą kalbėjo klinikos vadovė.
Šiais metais Neonatologijos klinikos personalas ir neišnešiotų bei sunkiai sergančių naujagimių mamos dėkojama daugiausiai pieno paaukojusioms moterims: Dovilei Laukaitienei, paaukojusiai apie 66 litrus, Jovitai Jokūbaitienei, paaukojusiai apie 37 litrus, Gabrielei Petrauskaitei ir Dovilei Kislauskaitei, kurios abi paaukojo po 29 litrus pieno, taip ir visoms kitoms, kurios prisidėjo prie naujagimių sveikatos gerinimo.
„Šių geros valios moterų dėka donorinis pienas yra skiriamas sunkiai sergantiems arba neišnešiotiems naujagimiams, – sako gydytoja neonatologė Vilma Ivanauskienė. – Motinos pienas geriausias maistas naujagimiui, o anksčiau laiko gimusiems yra netgi gyvybiškai būtinas.“
Vien per 2019 metus pieno donorėmis tapo 57 motinos, o pieno buvo paaukota apie 510 litrų. Per 2019 ir 2020 metus pamaitinti 650 naujagimių.
2016 metais Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje atidarytas pirmasis Lietuvoje Donorinio motinos pieno bankas, kurio tikslas – kad kuo daugiau pacientų būtų maitinami donoriniu motinos pienu, kol jų mamos susiduria su laktacijos problemomis. 

Informacija ir nuotraukos – Kauno klinikų.

 

>66  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2212

gydytojų

2334

slaugos specialistas

3112

naujagimiai per metus
X