Naujienos

Kauno regiono gydymo įstaigose vėl mažinamas covid lovų skaičius

Toliau gerėjant COVID-19 epidemiologinei situacijai Kauno regione, mažėjant atvykstančių pacientų srautui ir stacionaro lovų užimtumo rodikliui, nuo birželio 14 d. (pirmadienio), Kauno regiono gydymo įstaigose trečią kartą mažinamas covid lovų skaičius. Iš viso nuo kitos savaitės naikinamos 39 lovos, skirtos gydyti COVID-19 liga sergančius pacientus. Nuo kitos savaitės Kauno regione lieka 180 covid lovų su deguonies tiekimu ir 36 reanimacijos ir intensyviosios terapijos (RITS) lovų su DPV galimybe. 

Pacientų lankymo tvarka Kauno klinikose

Kauno miesto savivaldybėje naujų COVID-19 ligos atvejų skaičiui 100 tūkstančių gyventojų esant mažiau nei 200, nuo šiandien, birželio 10 dienos, Kauno klinikose pacientus galima lankyti vadovaujantis šia tvarka. Atkreipiame dėmesį, kad nuo šiandien pacientus lankyti galima ne kartą per savaitę, kaip buvo iki šiol, o kasdien darbo dienomis. Be to, pacientus galima lankyti nepriklausomai nuo to, kiek laiko jie yra gydomi Kauno klinikose.

Kauno klinikų pozicija dėl teismo nuosprendžio prof. Ž. Saladžinskui

Ilgametis Kauno klinikų Chirurgijos klinikos gydytojas, profesorius Žilvinas Saladžinskas praeitą savaitę nuteistas už prieš šešerius metus atliktos sudėtingos operacijos aplinkybes, turėjusias įtakos pacientės mirčiai. Vis dar tenka apgailestauti, kad Lietuvoje iki šiol sunkiai kelią skinasi mokymosi iš klaidų kultūra, o nepageidaujami įvykiai medicinoje yra kriminalizuojami. Kauno klinikos tiki, kad mokymosi iš klaidų kultūros puoselėjimas ir sisteminių pokyčių užtikrinimas yra Vakarų valstybių padiktuoti pažangos veiksniai, vedantys į priekį visas modernias ir į pacientą orientuotas sveikatos priežiūros sistemas.

Kauno regiono gydymo įstaigose vėl mažinamas covid lovų skaičius

Atsižvelgiant į gerėjančią COVID-19 infekcijos epidemiologinę situaciją Kauno regione, mažėjantį atvykstančių pacientų skaičių ir stacionaro lovų užimtumo rodiklį, nuo birželio 7 d. (pirmadienio), Kauno regiono gydymo įstaigose mažinamas covid lovų skaičius. Iš viso nuo kitos savaitės Kauno regione naikinamos 122 lovos, skirtos gydyti COVID-19 pacientus.

Mityba nėštumo ir žindymo metu: ką rekomenduojama valgyti ir ko atsisakyti?

Nėštumo ir žindymo laikotarpiais mityba tampa ypatingai svarbi. Moterims kyla klausimai, ar iki nėštumo įprastai vartoti maisto produktai tinkami nėštumo laikotarpiu? Kokių maisto produktų reikėtų atsisakyti? Kaip reikėtų maitintis žindant kūdikį? Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos gydytoja dietologė dr. Rūta Petereit sako, kad tiek nėštumo, tiek žindymo laikotarpiais mityba turėtų būti visavertė ir subalansuota. Gydytoja dietologė atsako į dažniausiai kylančius klausimus.  

Kaip užtikrinama pacientų sauga Akušerijos ir ginekologijos klinikoje?

Pacientų saugos kultūra – procesas, kurio metu užtikrinama pacientų ir darbuotojų saugos kokybė. Nors pastaruoju metu vis dažniau kalbama šia tema, tačiau kalbėti apie klaidas medicinoje – vis dar sudėtinga. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė įsitikinusi, kad pokyčiams reikia laiko. „Papasakoti apie klaidą sunku, bet pasirinkus mediko profesiją, meluoti negalima, – sako prof. R. Nadišauskienė. – Dirbame sunkiai ir išgyvename daug įtemptų situacijų, todėl turime kalbėti atsargiai ir pagarbiai, kad neįžeistume ar nepažemintume kolegų. Tačiau tik klaidų analizė gali padėti išvengti rimtų ar net mirtinų komplikacijų.“ Vystant pacientų saugos kultūrą, keičiasi gydymo įstaigos kultūra, todėl šis procesas nevyksta greitai. 

 

Pacientų lankymo tvarka Kauno klinikose

Kauno miesto savivaldybėje naujų COVID-19 ligos atvejų skaičiui 100 tūkstančių gyventojų esant mažiau nei 500, nuo šiandien Kauno klinikose pacientus galima lankyti vadovaujantis šia tvarka.

Kauno regiono gydymo įstaigose mažinamas covid lovų skaičius

Epidemiologinė situacija Kauno regione pastaruoju metu gerėja: atvykstančių pacientų skaičiaus ir stacionaro lovų užimtumo rodikliai mažėja, todėl nuo gegužės 31 d., pirmadienio, Kauno regiono gydymo įstaigose mažinamas covid lovų skaičius. Iš viso nuo kitos savaitės Kauno regione naikinamos 44 lovos, skirtos gydyti COVID-19 pacientus. COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo grupės vadovas doc. Vaidotas Gurskis sako, kad paskutinę savaitę per parą į Kauno regiono ligonines paguldomi vidutiniškai 23 pacientai. „Ankstesnes 4 savaites atvykstančių ligonių skaičius buvo stabilus, tačiau didesnis – 29 pacientai per parą. Šią savaitę Kauno regiono ligoninėse 390 stacionaro lovų su deguonies tiekimu užimtumo rodiklis mažėja nuo 72 iki 55 proc. Pacientų, kuriems reikalinga deguonies terapija, yra apie 80 proc. Per parą į RITS paguldoma apie 3-4 pacientus. Intensyviosios terapijos lovų užimtumas svyruoja, tačiau užimta ne daugiau nei 40 proc. Dirbtinės plaučių ventiliacijos reikia iki 50 proc. pacientų, – pastebi doc. V. Gurskis. – Šiandien jau galime atsargiai teigti, kad trečioji COVID-19 banga slūgsta.“ 

„Metų kauniete 2020“ tapusi prof. J. Jankauskienė: šis įvertinimas svarbus ir ateities kartoms

Ilgametė Kauno klinikų Akių ligų klinikos gydytoja oftalmologė prof. Jūratė Jankauskienė sulaukė įvertinimo – ji tapo „Metų kauniete 2020“. Profesorė teigia, kad nesitikėjo tapti šio projekto nugalėtoja. „Visos į konkurso finalą patekusios moterys – vertos „Metų kaunietės 2020“ titulo, – tikina ji. – Džiaugiuosi, kad manimi tikėjo ir prie pergalės prisidėjo šeimos nariai, kolegos, pacientai, studentai ir draugai.“

Registracija pas Kauno klinikų gydytojus specialistus

Pastaruoju metu sulaukiame nemažai klausimų dėl registracijų telefonu pas Kauno klinikų gydytojus specialistus. Apgailestaujame pacientų dėl nepatogumų, kurie kyla dėl kelių priežasčių.

Prof. D. Vaitkienė: reguliarios patikros padeda laiku aptikti ikivėžinius gimdos kaklelio pakitimus

Lietuvoje tiek sergamumas, tiek mirtingumas nuo gimdos kaklelio vėžio beveik 2,5 karto didesnis nei Europos vidurkis. Nuo 2004 metų rekomenduojamos reguliarios patikros jau sumažino sergamumo rodiklius 19 proc., o mirtingumo – 26 proc. Jos gali padėti laiku aptikti ikivėžinius pakitimus. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Onkoginekologijos centro vadovė prof. Daiva Vaitkienė ragina moteris nebijoti ir ateiti pasitikrinti, ar neturi ikivėžinių pakitimų arba rizikos veiksnių šiai klastingai ligai išsivystyti. Laiku aptikus pakitimus, galima juos išgydyti su minimaliomis pasekmėmis moters sveikatai. 

Kauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse atlikta sudėtinga kelio sąnario kremzlės rekonstrukcija ir menisko implantacija

Šiandien Vytenis, kuriam Kauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse vienu metu atlikta inovatyvi endoskopinė-artroskopinė kelio sąnario kremzlės rekonstrukcija ir menisko implantacija, šypsosi, tačiau dar visai neseniai jį vargino nuolat atsinaujinantis kairiojo kelio skausmas. „Tai kėlė emocinę įtampą. Atrodo, kad jau nebeskauda, bet vėl prasideda uždegimas. Džiuginantys dalykai nebetenka prasmės, kai nuolat turi jausti diskomfortą ir skausmą“, – pasakojimą pradeda vaikinas. 

Ankstesnis 1 2 3 ... 31 Sekantis

>54  000

chirurginių operacijų

>1 mln.

pacientų apsilankymų

2227

gydytojų

2386

slaugos specialistas

3074

naujagimiai per metus
X