Naujienos

Ministro pirmininko padėka Kauno klinikų ir LSMU specialistams

Šiandien Kauno klinikose apsilankęs Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio patarėjas sveikatos apsaugos klausimais doc. Jonas Kairys doc. Kęstučiui Stašaičiui, direktoriui medicinai ir slaugai ir Skubiosios medicinos klinikos vadovui, Šarūnui Mačinskui, Ambulatorinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovui ir prof. Dinui Vaitkaičiui, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Ekstremaliosios medicinos katedros vedėjui, įteikė padėkas nuo Premjero už profesionalumą, pareigingumą bei operatyvų darbo organizavimą ekstremaliosios situacijos dėl COVID-19 metu.
 

Lietuvą pasiekė dar viena konsoliduoto pirkimo asmens apsaugos priemonių siunta iš Kinijos

Praeitą savaitę ir šiąnakt Lietuvą pasiekė dar viena konsoliduoto pirkimo asmens apsaugos priemonių siunta iš Kinijos: 200 tūkst. apsauginių vienkartinių aprangų, daugiau nei 136 tūkst. kombinezonų (skafandrų) bei kitų priemonių.

Tai dar viena iš Kauno klinikų konsoliduoto pirkimo už daugiau nei 3 mln. eurų siunta.

Prie pirkimo prisijungė Kauno klinikinė ligoninė, Respublikinė Kauno ligoninė, VUL Santaros klinikos, VšĮ Respublikinė Klaipėdos ligoninė, Klaipėdos universitetinė ligoninė, Respublikinė Šiaulių ligoninė, Respublikinė Panevėžio ligoninė ir Kauno miesto savivaldybė.

Koordinuojant Susisiekimo ministerijai siuntas nuo oro uosto nemokamai perveža UAB Hoptrans logistics.

Svarbiausi Kauno klinikų darbai ir pasiekimai 2019 metais

Šiandien Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius pristatė ligoninės ataskaitą už praėjusius metus ir su svarbiausiais pokyčiais, pasiekimais ir naujų metų planais nuotoliniu būdu supažindino ligoninės bendruomenę, dalininkus ir Stebėtojų tarybos narius. 

Paminėta Medicinos darbuotojų diena

Kauno klinikose dirba stiprios komandos. Tikri profesionalai. Iškilūs mokslininkai. Tie, kurie žino, kaip išpildyti idėjas. Jie priima iššūkius, išmoksta jų pamokas ir tobulėja.

Daugiau nei 4000 sveikatos priežiūros specialistų kiekvieną dieną – anksčiau ir dabar, nepaisant karantino diktuojamų sąlygų, – rūpinasi kitų žmonių sveikata.

Šiandien daliname tulpių puokštes ir dėkojame visiems, kurie rūpinasi mūsų visų sveikata ir artimaisiais.

Su Medicinos darbuotojų diena!

Linos gimdymo patirtis karantino laikotarpiu: svarbiausia saugumas

Jau daugiau nei mėnuo, kai dėl koronaviruso (COVID-19) infekcijos Lietuvoje įvestas karantinas. Sveikatos sektoriuje vyksta daug pokyčių, o vienas jų aktualus šeimos pagausėjimo laukiančioms šeimoms – gimdymuose nebegali dalyvauti vyras ar kitas lydintis asmuo.

Kauno klinikų kardiologams – įvertinimas iš Europos

Kauno klinikos šiuo metu yra viena iš šešių gydymo įstaigų Europoje, sulaukusi svarbaus įvertinimo – Europos kardiologų draugijos širdies vaizdinių tyrimų asociacijos akreditacijos širdies magnetinio rezonanso srityje. Tarptautinis pripažinimas suteikia galimybę Kauno klinikoms tapti širdies magnetinio rezonanso tyrimo referenciniu centru, dalyvauti svarbiuose moksliniuose tyrimuose, būti tarptautiniu mokslo centru, kuriame įgūdžius gali įgyti užsienio šalių specialistai.

Atšilus orams padaugėjo traumų

Atšilus orams žmonės vis labiau skuba dirbti ūkio darbus, o paskelbus karantiną dėl koronaviruso (COVID-19) infekcijos daug žmonių lieka namuose ir turi daugiau laisvo laiko. Pasak Kauno klinikų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos vadovo prof. Ryčio Rimdeikos, ūkio darbus dažnai lydi įvairūs sužalojimai ir traumos dėl kurių prireikia ir medikų pagalbos.

 

Kauno klinikos savo darbuotojus dėl COVID-19 tiria ir drive-in principu

Kauno klinikose jau keletą savaičių veikia ligoninės darbuotojams skirtas patikros dėl COVID-19 punktas, organizuojamas drive-in principu. Darbuotojai į patikros punktą gali atvažiuoti savo automobiliu iš anksto numatytu laiku, siekiant maksimaliai apsaugoti darbuotojus nuo infekcijos plitimo.

Kauno klinikos konsoliduoto pirkimo metu įsigijo asmens apsaugos priemonių

Vakar vakare Lietuvą pasiekė 21 toną sverianti asmens apsaugos priemonių siunta iš Kinijos: vienkartinės kepurės, pirštinės ir batų apsaugos. Tai – antroji Kauno klinikų konsoliduoto pirkimo už daugiau nei 3 mln. eurų siunta.

Kauno klinikose praeitą savaitę atliktos 7 organų transplantacijos

Praėjusią savaitę Kauno klinikose sėkmingai atliktos 6 inkstų ir viena kepenų transplantacijos. Nors šalyje paskelbtas karantinas, ligoninės specialistai, įvertinę visas galimybes ir rizikas, atliko transplantacijas. „Visi pacientai po transplantacijų jaučiasi gerai, jie sveiksta ligoninėje“, – sako Kauno klinikų Organų donorų programos vadovas, Neurochirgijos intensyviosios terapijos skyriaus vadovas dr. Tomas Tamošuitis. Visos operacijos atliktos per 2 paras.

>66  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2212

gydytojų

2334

slaugos specialistas

3112

naujagimiai per metus
X