Naujienos

Lietuvos ir pasaulio slaugos specialistai minėjo Tarptautinę slaugytojų dieną

Slaugytojo specialybė – koks visuomenės požiūris į ją? Ar ateityje šios srities specialistų reikės vis daugiau? Kokį vaidmenį sveikatos priežiūroje atlieka slaugytojas ir ko reikia, kad slaugos paslaugos būtų kokybiškos? Apie tai gegužės 7 d. žinomi pasaulio ir Lietuvos slaugos specialistai diskutavo tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „2019 – slaugos studijų, mokslo ir praktikos integracija: slaugytojai – lyderiai, siekiant sveikatos visiems“.

Širdies nepakankamumas: susirgus prastėja gyvenimo kokybė

Širdies nepakankamumu Lietuvoje serga per 100 tūkstančių žmonių. Tai liga, kai širdis nepajėgia tinkamai prisipildyti kraujo ir jo išstumti. Nustačius diagnozę, pusė susirgusiųjų miršta per pirmus penkerius metus, o dešimt metų išgyvena tik ketvirtadalis.

Akušerijos ir ginekologijos klinikoje – dviguba šventė

Penktadienį Akušerijos ir ginekologijos klinikoje netrūko teigiamų emocijų ir prasmingų veiklų. Minint Tarptautinę akušerių ir Motinos dienas, susirinkusieji turėjo progą padėkoti akušeriams, prisiliečiantiems prie naujos gyvybės atėjimo į šį pasaulį, ir mamoms, dovanojančioms prasmingiausią dovaną – gyvybę. 

Kauno klinikų medikams – garbingi apdovanojimai

Nuoširdžiai sveikiname Chirurgijos klinikos gydytoją prof. Giedrių Barauską, kuriam suteiktas Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas ir įteiktas garbės ženklas! Profesorius – buvęs ilgametis Chirurgijos skyriaus vadovas, šiuo metu aktyviai dirbantis Kasos, kepenų ir tulžies chirurgijos skyriuje ir operuojantis vienus sudėtingiausių skyriaus pacientų. Profesorius G. Barauskas dalyvavo pirmą kartą Kauno klinikose atliekant pirmąją kepenų transplantaciją. Iki pat šių dienų gydytojas taip pat dalyvauja daugelyje transplantacijų operacijų ir savo ilgamete patirtimi dalinasi su jaunesniais kolegomis.

Širdies nepakankamumas: Lietuvoje sergančiųjų skaičius auga

Širdies nepakankamumas – opi sveikatos problema. Vien Europos Sąjungoje jis diagnozuotas apie 15 milijonų žmonių, o pasaulyje – daugiau nei 26 milijonams. Lietuvoje šia liga serga per 100 tūkstančių žmonių. Tai liga, kai širdis nepajėgia tinkamai prisipildyti kraujo ir jo išstumti. Statistika negailestinga: nustačius diagnozę, pusė susirgusiųjų miršta per pirmus penkerius metus, o dešimt metų išgyvena tik ketvirtadalis. 
 

Kauno miesto savivaldybės apdovanojimuose įvertinti Kauno klinikų medicinos darbuotojai

Balandžio 26 dieną gydytoja anesteziologė reanimatologė Lina Mockutė buvo išrinkta Metų jaunąja gydytoja! Gydytoja pirmą kartą Lietuvoje, Kauno klinikose, inksto transplantacijos metu pacientei atliko spinalinę nejautrą – vaistus suleido į stuburo kanalą, neužmigdant pacientės. Kauno miesto mero padėkos už nuoširdų kasdienį darbą įteiktos Kauno klinikų Vaisiaus medicinos centro vadovei, gydytojai akušerei ginekologei doc. Eglei Machtejevienei, Anesteziologijos klinikos vadovui prof. Andriui Macui, Vaikų ligų klinikos steigėjui ir ilgamečiui vadovui doc. Jurgiui Bojarskiui ir ilgametei Kardiologijos klinikos slaugytojai Ritai Dzikaitei.​

Pristatyta Kauno klinikų 2018 metų veiklos ataskaita

Šiandien ankstyvą rytą Kauno klinikų Didžiojoje auditorijoje Ligoninės generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius pristatė 2018 metų veiklos ataskaitą. Susirinkusiems Kauno klinikų dalininkams ir ligoninės bendruomenei prof. R. Jurkevičius pristatė svarbiausius metų pokyčius, veiklos rodiklius ir naujus tikslus. 
„Džiaugiuosi, kad praėjusiais metais dalininkų susirinkime buvo patvirtina Kauno klinikų 2019-2023 m. veiklos strategija. Pirmą kartą surengtoje Vadovų mokykloje kartu su bendruomene galėjome diskutuoti apie ligoninės veiklos kryptis ir tolesnius veiksmus, reikalingus modernios ligoninės vystymui. Taip pat galime didžiuotis, kad gydytojų ir slaugytojų darbo užmokestis vidutiniškai padidėjo 21 proc. Žinoma, ir toliau kryptingai dirbsime, jog šį prasmingą kelią pasirinkę žmonės gautų atitinkamą atlyginimą už sunkų kasdienį darbą“, – pabrėžė generalinis direktorius.

Kauno klinikų ortopedai traumatologai: svarbiausia – pacientų saugumas

Kauno klinikų Ortopedijos traumatologijos klinikoje artroskopinių operacijų metu pradėtas taikyti smegenų įsotinimo deguonimi stebėjimo metodas (monitoravimas). Šis metodas yra neinvazinis, nežalingas audiniams ir suteikia daug informacijos apie audinių kraujotaką bei deguonies įsisavinimą smegenyse realiu procedūros laiku, todėl taip užtikrinamas paciento saugumas ilgos operacijos metu. 

Lietuvos ligoninės pradėjo jungtinį projektą informacinių sistemų vystyme

Pirmą kartą Lietuvoje pradėtas jungtinis projektas tarp šalies ligoninių dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigų informacinių sistemų vystymo ir priežiūros paslaugų. Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė, Kauno klinikos, Klaipėdos universitetinė ligoninė, Klaipėdos jūrininkų ligoninė ir Vilniaus Universiteto ligoninės Žalgirio klinika balandžio pradžioje pasirašė partnerystės sutartį. Siekiant taupyti lėšas ir racionaliai išnaudoti bendrus resursus, ligoninėse naudojamas informacines sistemas nuo šiol modernizuos ir vystys kartu. 
 

Sėkmė skaičiuojama ne metais, o išgelbėtomis gyvybėmis

Šiandien Neonatologijos klinikos Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje neeilinė diena – švenčiamas 30 metų jubiliejus. Skyriaus sėkmė skaičiuojama ne metais, ne brangia ir modernia aparatūra, kurios skyriuje apstu, o išgelbėtomis gyvybėmis, šypsenomis, kurias  savo artimiesiems pasveikę dovanoja ypatingai sunkios būklės buvę naujagimiai. 

Kauno klinikose lankėsi LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ikimokyklinio ir pradinio ugdymo centre, kuriame 2020 m. planuojama įkurti inovatyvią pradinę mokyklą ir darželį bei Kauno klinikose. 

>69 000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2218

gydytojų

2341

slaugos specialistas

3275

naujagimiai per metus
X