Naujienos

Ką svarbu žinoti apie pagalbinį apvaisinimą?

Lietuvoje maždaug 1 iš 6 porų susiduria su vaisingumo sutrikimais. Vis dažniau poros, kurios susiduria su sunkumais norėdamos susilaukti vaikų, svarsto apie pagalbinio apvaisinimo galimybę. Pasak Kauno klinikų Reprodukcinės medicinos centro vadovės doc. dr. Eglės Drejerienės, susidūrus su sunkumais planuojant nėštumą, svarbiausia – psichologinis nusiteikimas. „Pagalbinio apvaisinimo procedūra ne visada baigiasi sėkmingai ir ją gali tekti kartoti, tačiau tai – visiškai normalus procesas, – pasakoja gydytoja akušerė ginekologė. – Viena nesėkminga procedūra neužkerta kelio susilaukti vaikų, todėl svarbu nurimti ir pasitikėti gydytojais.“ 

Pacientų, sergančių plautine hipertenzija, gydymo galimybės Kauno klinikose

Lietuvoje stebima ir gydoma per 200 žmonių, sergančių plautine arterijos hipertenzija ir plautine tromboemboline hipertenzija. Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos gydytojos pulmonologės doc. Deimantės Hoppenot teigimu, nors plautinė hipertenzija pasaulyje vertinama kaip nepagydoma liga, tačiau anksti ją diagnozavus, pacientams galima užtikrinti visavertį gyvenimą. „Sukuriama vis daugiau veiksmingų plautinės hipertenzijos gydymo metodų, pagerinančių sergančiųjų gyvenimo kokybę ir prailginančių jų gyvenimą“, – sako doc. D. Hoppenot.

Mažosios Domantės istorija: gydytojai išpildė mergaitės svajonę vaikščioti

Trejų metukų Domantė serga spinaline raumenų atrofija. Nors reta nervų ir raumenų ligos diagnozė į mergaitės šeimą atnešė daug nežinomybės ir nerimo, šiandien Domantė jau žengia pirmuosius savarankiškus žingsnius. „Visada žinojau, kad mano dukra vaikščios, o dabar tik dar labiau tuo tikiu“, – sako mergaitės mama Justina.

Kauno klinikų darbuotojas tapo Profesionalios tekstilės priežiūros pasaulio ekspertu

Kauno klinikų Aprūpinimo ir socialinių paslaugų tarnybos Skalbyklos technologui dr. Gediminui Mikulėnui – tarptautinis įvertinimas. Jam suteiktas Profesionalios tekstilės priežiūros pasaulio eksperto vardas. Šiuo metu šį vardą yra gavęs 21 mokslininkas praktikas iš įvairių pasaulio valstybių, įsteigtą Tarptautinio tekstilės priežiūros komiteto. Šio komiteto pagrindinis tikslas – sukurti pasaulio tekstilės ekspertų priežiūros tinklą, kuris skatintų inovacijų įgyvendinimą skalbimo srityje keičiantis informacija tarp pasaulio ekspertų. 

Kauno regiono gydymo įstaigose vėl didinamas covid lovų skaičius

COVID-19 situacija Kauno regiono ligoninėse išlieka įtempta, pacientų srautas ir toliau auga. Šiandien Kauno regiono gydymo įstaigose trečią kartą nuo kovo mėnesio didinamas covid lovų skaičius. 10 papildomų stacionaro lovų pradeda veikti Kauno klinikų COVID-19 ligos Antrajame skyriuje ir 3 lovos dedikuotos Vaikų intensyviosios terapijos skyriuje. Kauno regione nuo šiandien covid pacientams iš viso bus dedikuota 390 lovų su deguonies tiekimu ir 46 RITS lovos su dirbtinės plaučių ventiliacijos (DPV) galimybe. 

Klastingasis pirminis imunodeficitas: daug žmonių nė neįtaria, kad gali juo sirgti

Kauno klinikų pacientė Milda serga pirminiu imunodeficitu. Ilgą laiką moteris nepastebėjo šios ligos požymių, todėl prieš kelis metus atsitiktinai nustatyta diagnozė ją nustebino. „Nuo vaikystės dažnai sirgdavau plaučių uždegimu, vėliau net du kartus hemoglobino kiekis kraujyje sumažėjo iki kritinės ribos, – pasakojimą pradeda moteris. – Nieko blogo neįtariau, bet vis tiek sukau galvą, kodėl man nuolat skauda gerklę, temperatūra per dieną kelis kartus pakyla ir vėl nukrenta.“

Kauno klinikose tradiciškai paminėta Medicinos darbuotojų diena

Tradicijos nesikeičia. Balandžio 27 d. Kauno klinikų medikams išdalinta beveik 3000 pavasariškų žiedų Medicinos darbuotojų dienos proga.

Kauno regiono gydymo įstaigose didinamas covid lovų skaičius

COVID-19 situacija Kauno regione išlieka sudėtinga, todėl nuo rytojaus regiono gydymo įstaigose didinamas covid lovų skaičius. Nuo rytojaus 25 papildomos stacionaro lovos su deguonies tiekimu ir 1 reanimacijos lova su deguonies tiekimu steigiama Prienų ligoninėje, o nuo pirmadienio, balandžio 26 d., dar 30 papildomų stacionaro lovų su deguonies tiekimu skiriama LSMU Kauno ligoninėje.

Kauno klinikos dalyvauja „Horizon 2020“ projekte kuriant inovatyvią dirbtinio intelekto platformą, padėsiančią diagnozuoti onkologines ligas

Kauno klinikų Gastroenterologijos, Onkologijos ir Radiologijos klinikų gydytojai dalyvauja tarptautiniame „Horizon 2020“ programos projekte „Europos onkologinių ligų radiologinių vaizdų duomenų bazės sukūrimas – EuCanImage“. Projektu siekiama sukurti įvairius radiologinius, klinikinius ir genomikos duomenis kaupiančią platformą, paremtą dirbtiniu intelektu, padėsiančiu greičiau ir efektyviau diagnozuoti onkologines ligas.

Kauno klinikų gydytojai padėjo Simonai išmokti gyventi su sunkia akių liga

Cukriniu diabetu Simona serga nuo ketverių metų. Po vieno lemtingo apsilankymo Kauno klinikų Endokrinologijos klinikoje paaiškėjo, kad ši liga – ne vienintelė problema. „Gydytojai pastebėjo pakitimų akyse, o atlikus išsamius tyrimus, diagnozavo diabetinę retinopatiją ir geltonosios dėmės paburkimą. Su šiomis akių ligomis gyvenu jau 15 metų“, – savo istoriją pradeda jauna moteris.

Ankstesnis 1 2 3 ... 30 Sekantis

>54  000

chirurginių operacijų

>1 mln.

pacientų apsilankymų

2227

gydytojų

2386

slaugos specialistas

3074

naujagimiai per metus
X