Naujienos

Telemedicinos nauda – prieinamesnės sveikatos priežiūros paslaugos

Sparčiai besivystanti skaitmenizacija ir naujosios technologijos pakeitė sveikatos priežiūros paslaugų veiklą. Pastaraisiais metais pastebima, kad telemedicinos paslaugų poreikis tiek Lietuvoje, tiek užsienio valstybėse tik auga. Kauno klinikos – viena pirmųjų gydymo įstaigų Lietuvoje, kur 2022 metais įsteigtas skubiosios medicinos Telemedicinos centras.

Ką vyrams svarbu žinoti apie gerybinę prostatos hiperplaziją?

Gerybinė prostatos hiperplazija – prostatos, dar vadinamos priešinės liaukos, išvešėjimas, sukeliantis šlapinimosi sutrikimų, kurie gali būti susiję su tam tikromis komplikacijomis. Doc. Darius Trumbeckas, Kauno klinikų Urologijos klinikos Minimaliai invazinės ir rekonstrukcinės urologijos sektoriaus vadovas, sako, kad šios ligos aiškių sukėlėjų nėra nustatyta, tačiau vyresnis amžius gali būti vienas iš veiksnių.

Ant Kauno klinikų Kardiologijos klinikos sienų – širdis menininkų akimis

Kauno klinikų Kardiologijos klinikos sienas papuošė neeiliniai Kauno kolegijos Menų akademijos grafinio dizaino studentų darbai, simbolizuojantys širdį. Socialinės-meninės iniciatyvos „Piešiu širdį“ darbai – tai širdies ir kraujagyslių ligomis sergančių pacientų draugijos „Sveika širdis“ ir Kauno kolegijos dovana Kauno klinikų Kardiologijos klinikai. 

Galvos smegenų naviką Vytautui išdavė rankos raumens mėšlungis

Pirmieji galvos smegenų naviko simptomai Vytautui pasireiškė 2022 m. vasarį, kai miegant ranką sutraukė mėšlungis. „Po savaitės, grįžęs iš darbo vėl pajutau tą patį, išsigandau, tačiau skausmo nejutau. Pagalvojau, kad trūksta magnio, nes esu aktyvus. Tada ta pati situacija vėl pasikartojo atostogaujant, tad grįžęs nusprendžiau surasti priežastį“, – pasakoja jis.

Ar miego sutrikimai gali išduoti psichikos sveikatos sutrikimus?

Skaičiuojama, kad kiekvienais metais Kauno klinikose gydoma apie 1,6 tūkst. pacientų, sergančių psichikos sveikatos sutrikimais. Psichikos sveikatos sutrikimų pirmieji simptomai gali būti įvairūs, tačiau neretai vienas iš jų – miego sutrikimai. Jonas Montvidas, Kauno klinikų Psichiatrijos klinikos gydytojas psichiatras, sako, kad atvykę į gydymo įstaigą pacientai dažnai skundžiasi nemiga, nors būna ir padidinto mieguistumo atvejų.

Ką reikėtų žinoti apie 1 tipo cukrinį diabetą?

Kiekvienais metais Kauno klinikose diagnozuojama apie 100-ui pacientų 1 tipo cukrinis diabetas. Gydytojai pastebi, kad kiekvienais metais sergančiųjų šio tipo diabetu daugėja. Dr. Diana Šimonienė, Kauno klinikų Endokrinologijos klinikos Diabetologijos sektoriaus vadovė, sako, kad sergamumo didėjimas gali būti siejamas su stresiniu gyvenimo būdu ir pasikeitusia mityba.

Gydytojų radiologų ir radiologijos technologų svarba užtikrinant ligų diagnostikos sėkmę

Radiologiniai tyrimai atliekami naudojant įvairių rūšių spindulius, kurių metu galima pamatyti žmogaus vidaus organus ir jų pakitimus, diagnozuoti ligas. Per metus Kauno klinikose atliekama apie pusę milijono įvairių radiologinių tyrimų ir šiuo metu tikriausiai nėra nei vienos ligos, kuriai diagnozuoti nebūtų pritaikomi tokie tyrimai. „Visa eiga medicinoje pasikeitė. Jeigu anksčiau gydytojas, atėjęs pas pacientą, pirmiausiai pats bandydavo apčiuopti, tirdavo stuksenimo, lietimo būdais, tai šiuo metu gydytojai iškart žiūri į jau iš anksto atliktus radiologinius tyrimus ir sprendžia, kokį gydymą skirti pacientui, – pasakoja prof. Saulius Lukoševičius, Kauno klinikų Radiologijos klinikos vadovas. 

Apie radiologiją, gydytojų radiologų ir radiologijos technologų darbą, bendradarbiavimą ir jų svarbą pacientų saugoje kalbamės su prof. S. Lukoševičiumi ir doc. Aurika Vanckavičiene, Kauno klinikų Radiologijos klinikos slaugos vadove.
 

Sėkminga Igno istorija: Kauno klinikų medikai perpylė dar įsčiose esančiam vaisiui kraują

37-erių Gintarės planuose nėštumo nebuvo – dukra gimusi cezario pjūvio operacijos metu dėl preeklampsijos, paskutinis nėštumas baigėsi vaisiaus žūtimi gimdoje 25-ąją savaitę dėl Rh izoimunizacijos sukeltų komplikacijų. Tai – imuninė reakcija, kai moters kraujyje gaminasi antikūnai prieš vaisiaus eritrocitus, jie, patekdami per placentą į vaisiaus kraujotaką, sukelia vaisiaus eritrocitų žūtį, o tai sukelia sunkią mažakraujystę. „Sužinojusi, kad laukiuosi, buvo daug baimių ir abejonių. Kalbėjomės tiek šeimoje su vyru, tiek su gydytojais specialistais, kaip teisingai pasielgti, ką daryti, kad šįkart nėštumas nesibaigtų nelaime. Nusprendžiau nešioti mažylį ir daryti viską, kad tik galėčiau jį sūpuoti savo rankose“, – atvirauja moteris.

Ką svarbu žinoti apie smegenų navikus?

Smegenų navikai, dar žinomi kaip centrinės nervų sistemos navikai, – reta navikų forma, kurią gali būti sunku pastebėti, ji ilga laiką gali nesukelti akivaizdžių simptomų ar negalavimų. Albertas Šliaužys, Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos gydytojas neurochirurgas, sako, kad šiuo metu smegenų navikus galima išskirti į 12 grupių ir kiekviena grupė turi skirtingas augimo bei vystymosi tendencijas.

Gydytojas akušeris ginekologas: moterys, sergančios endometrioze, gali tapti mamomis

Endometriozė – lėtinė, uždegiminė liga, kurios metu į gimdos gleivinę panašus audinys išplinta už gimdos ertmės ribų, sukeldamas tam tikrus simptomus, kurie vargina moterį ir kenkia jos gyvenimo kokybei. Visame pasaulyje šia liga serga apie 176 milijonus reprodukcinio amžiaus moterų. „Lietuvoje tikslaus sergančiųjų skaičiaus nustatyta nėra, tačiau jis galėtų svyruoti tarp 60-90 tūkstančių“, – sako Povilas Jukna, Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytojas akušeris ginekologas. Apie endometriozę, ligos simptomus ir gydymo galimybes kalbamės su P. Jukna.

Plaučių vėžys: kodėl į užsitęsusį kosulį būtina atkreipti dėmesį?

Plaučių vėžys – piktybinis plaučių susirgimas, viena iš dažniausių diagnozuojamų onkologinių ligų. Kasmet pasaulyje nustatoma apie du milijonus naujų atvejų, iš kurių net apie 1,8 milijonų baigiasi mirtimi. „Lietuvoje situacija taip pat nėra džiuginanti – kiekvienais metais diagnozuojama apie pusantro tūkstančio naujų atvejų. Vien Kauno klinikose per metus suteikiama virš 1700 onkologinių paslaugų plaučių vėžiu sergantiesiems, – sako prof. Marius Žemaitis, Kauno klinikų Krūtinės ląstos navikų teminės grupės ir Pulmonologijos klinikos Krūtinės onkologijos ir intervencinės pulmonologijos sektorius vadovas. Apie plaučių vėžį, rizikos veiksnius ir gydymo galimybes kalbamės su prof. M. Žemaičiu.

Kepenų transplantacija Antanui padėjo įveikti pirminį kepenų ląstelių vėžį

Kauno klinikų pacientui Antanui dar 2019 metais profilaktinio sveikatos patikrinimo metu pastebėti padidėję kepenų fermentai. Dėl šios priežasties vyras konsultuotas gydytojų gastroenterologų, jam nustatytas  lėtinis virusinis hepatitas C su jau išsivysčiusia kepenų ciroze. „Nors pacientui virusinis hepatitas C išgydytas, tačiau virusas jau buvo padaręs savo juodą darbą ir sukėlęs kepenų cirozę, kurios fone išsivystė ir pirminis kepenų ląstelių vėžys“, – teigia doc. Irena Valantienė, Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos Gastroenterologijos skyriaus vadovė.

>71  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2025

gydytojų

2399

slaugos specialistas

3050

naujagimių per metus
X