Naujienos

„HOPE“ dalyvių viešnagė Kauno klinikose

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos dalyvauja sveikatos priežiūros specialistų mainų programoje „Hope“, kurioje buvo įtraukti ir kiti Lietuvos bei užsienio šalių atstovai.  Šiais metais į Daniją išvyko Slaugos koordinavimo tarnybos vyriausioji specialistė Dangyra Ruseckienė. Tuo tarpu Lietuvoje viešėjo du dalyviai: Inovacijų koordinatorius David Muriana iš Ispanijos bei Reabilitacijos centro direktorė medicinai Tatjana Cucu iš Moldovijos.

Kaip teigia Danijoje viešėjusi Slaugos koordinavimo tarnybos vyriausioji specialistė D. Ruseckienė, ši mainų programa puiki galimybė susipažinti su kitose šalyse taikoma praktika teikiant saugias, savalaikes ir kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas pacientams. „Dažnai girdėjau frazę: Pacientas turi gauti tinkamą paslaugą, tinkamu laiku, tinkamoje vietoje”. 
„Noriu padėkoti Kauno klinikų administracijai už suteiktą galimybę praplėsti ir patobulinti teorines ir praktines žinias dirbant ir keičiantis patirtimi su užsienio kolegomis. Esu dėkinga Danijos koordinatoriams, kurie parengė tokią įdomią ir naudingą programą bei parodė, ką reiškia geros praktikos pavyzdžių sklaida, inovacijų ieškojimas ir diegimas, pasitikėjimas vienas kitu ir gerų iniciatyvų palaikymas siekiant bendro tikslo – paciento gerovės“, – teigė D. Ruseckienė.
Pasak „Hope“ programos koordinatorės Lietuvoje Kauno klinikų Slaugos tarnybos vadovės pavaduotojos dr. Daivos  Zagurskienės, atvykę svečiai teigė esantys sužavėti ligoninės infrastruktūra, naujausiomis technologijomis ir į pacientą orientuota medicina.
 „Man buvo labai malonu dalyvauti „Hope“ programoje ir atlikti praktiką Lietuvoje. Turėjau galimybę susipažinti ne tik su priimančiąja šalimi, medicinos sistema, medicinos įstaigomis, jų sveikatos programomis, bet ir sėkmės atvejais bei iššūkiais, su kuriais jie susiduria kasdien, – teigė programos dalyvė T. Cucu iš Moldovijos. – Iš arti pamačiau darbą Kauno klinikose ir likau sužavėta įvairių specialistų gausa, jų profesionalumu, organizuotumu ir komandiniu darbu.“
„Programos dėka pasisėmiau žinių ir jaučiu turintis įrankių ateities iššūkiams įveikti. Tai reiškia, kad programos tikslai buvo pasiekti ir mano pasirinkimas – Lietuva – buvo teisingas“, – kalbėjo D. Muriana. Dalyvis teigia, kad buvo naudinga sužinoti apie Lietuvos nacionalinę e.sveikatos sistemą, kuri padeda dalintis informacija tarp įvairių sveikatos priežiūros specialistų. Tokie gaunami duomenys leidžia priimti saugesnius ir geresnius sprendimus pacientams.
Vizito Lietuvoje metu mainų programos dalyviai turėjo paruošti pranešimą tema: „Evidence-informed decision-making inhealthcare management”, kurį birželio 2-4 dienomis pristatė konferencijoje, Liublijanoje. Konferencijoje dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių, įskaitant ir 123 projekto „Hope“ dalyvius. 
Kasmet organizuojama 4 savaičių mainų programa, kuri skirta sveikatos priežiūros specialistams. Programos metu svečiai ne tik įgauna unikalios patirties apie sveikatos sistemą šalyje, ligoninės infrastruktūrą, pacientų saugą bei tarptautinį bendradarbiavimą tarp ligoninių.
„HOPE“ (European Hospital and Healthcare Federation) įkurta 1966 metais ir nuo 1995 metų yra tarptautinė asociacija, kuri vienija Europos Sąjungos šalių ligoninių asociacijas. Pagrindiniai „HOPE“ tikslai: būti pagrindiniu patarėju sveikatos priežiūros klausimais Europos Sąjungos institucijoms, organizuoti sveikatos priežiūros specialistų mainų programas tarp Europos Sąjungos šalių ir už ES ribų, užtikrinti sveikatos priežiūros specialistų ryšius Europos Sąjungos viduje, vystyti ir palaikyti informaciją apie ligoninių teikiamų paslaugas planavimą bei jų vykdymą, patarti „HOPE“ narėms sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir organizavimo klausimais. Vienas iš pagrindinių bei svarbiausių „HOPE“ tikslų – remti ir skatinti žinių bei patirties pasikeitimą tarp Europos Sąjungos ligoninių, vykdyti mokymus sveikatos priežiūros specialistams europiniame kontekste. 

Kauno klinikų informacija ir nuotraukos
 

>71  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2025

gydytojų

2399

slaugos specialistas

3050

naujagimių per metus
X