Naujienos

Kauno klinikoms įteikta parama krūties vėžiu sergančioms moterims

Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (International Women‘s Association of Vilnius) narės jau 11 kartą Kauno klinikoms įteikė dovanų – krūties audinio žymeklių, kurie naudojami moterims, turinčioms lokaliai išplitusį krūties vėžį, naviko riboms prieš neoadjuvantinį gydymą pažymėti. Po šio gydymo, naudojant šiuolaikinius chemoterapinius vaistus, navikas dažnai visai išnyksta. 

Pasak Kauno klinikų generalinio direktoriaus prof. habil. dr. Renaldo Jurkevičiaus, gauta parama yra ypatingai svarbi ir naudinga, nes prisideda prie onkologijos paslaugų kokybės gerinimo ligoninėje. „Džiugu, jog ši jūsų veikla nėra vienkartinė, tai yra tęstinis projektas – tradicija, kuria siekiama ne tik prisidėti prie ankstyvos krūties vėžio diagnostikos, bet ir skatinti pasitikrinti sveikatą“, – kalbėjo ligoninės vadovas. 
Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos vadovės Jurgitos Butkevičienės teigimu, labdaros ir aukojimo tradicijos Lietuvoje įgauna pagreitį. „Esame labai dėkingi rėmėjams ir visiems, kurie padėjo įgyvendinti šį svarbų projektą ir yra neabejingi krūties vėžio prevencijai Lietuvoje. Vėžys gali pasiglemžti bet kurios iš mūsų gyvybę nepriklausomai nuo šalies ar situacijos, nepriklausomai nuo to, kur esame ir kur gyvename. Užsienio šalių moterys, kurias jungia Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija, solidarizuojasi su Lietuvoje gyvenančiomis moterimis ir noriai prisideda prie šio prasmingo projekto“, – sakė J. Butkevičienė.
 „Mes esame labai dėkingi už jūsų svarbią paramą mūsų ligoninei, kuri gerina pagalbos prieinamumą, įtariant krūties onkologines ligas. Gera matyti pacientes, kurios po sunkių onkologinių ligų atsigauna, grįžta į įprastą gyvenimo ritmą. Daugeliui pacienčių teigiama linkme pasikeičia gyvenimo trukmės bei kokybės klausimai“, – dėkojo Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovė prof. Elona Juozaitytė.
„Labai džiugu, kad panaudojus jūsų dovanotus krūties audinio žymeklius ir po neodjuvalinio gydymo, kai vėžys krūtyje visai išnyksta, galima saugi, krūtį tausojantį operacija. Gydymas ypatingai veiksmingas agresyvioms vėžio formoms“, – džiaugėsi Radiologijos klinikos Rentgeno skyriaus vadovė doc. Eglė Jonaitienė. Neodjuvalinis gydymas – tai sisteminis gydymas prieš numatomą operacinį gydymą. 
Paramos įteikimo metu buvo aptariama krūties vėžio problematika, diagnostika, statistika bei krūties vėžio spindulinės terapijos naujovės bei pažanga šioje srityje. 
„Krūties vėžiu sergančios pacientės gauna šiuolaikišką gydymą. Ligoninėje dirbama daugiadalykėje komandoje. Įvairių sričių specialistai įsigilina į kiekvienos pacientės ligą, todėl randami geriausi sprendimai, suteikiama visapusiška pagalba“, – pabrėžė Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovė. 
Pasak prof. E. Juozaitytės, Kauno klinikose kasmet diagnozuojama virš 500 naujų krūties vėžio atvejų. „Remiantis Higienos instituto duomenimis, kasmet Lietuvoje šią diagnozę pirmą kartą išgirsta virš 2 tūkstančių moterų. Tai, kad susirgimų daugėja – blogai, tačiau tai taip pat reiškia, jog gerėja diagnostika. Diagnozuojamos ankstyvos stadijos, todėl galima anksčiau suteikti gydymą.“
Susitikimo metu buvo vieningai pritarta minčiai, jog labai svarbu reguliariai tikrintis sveikatą, ugdyti sąmoningumą. „Teko konsultuoti ne vieną pacientę, kuriai diagnostika buvo uždelsta. Gydymas buvo pradėtas tik 3-4 stadijose, kuomet ligą pažaboti žymiai sunkiau. Kartais net jauti, jog moterys tiesiog vengė pasitikrinti, nes bijojo sužinoti diagnozę. Kuo diagnostika ankstyvesnė, tuo daugiau šansų padėti“, – sakė doc. E. Jonaitienė.
Jau vienuoliktą kartą surengus iškilmingą labdaros vakarą „Sužydėjusi viltis“ (angl. „Blossom of Hope“) šiemet surinko 36,500 tūkstančius eurų. Per pastaruosius 10 metų buvo surinkta beveik 200 tūkst. eurų biopsijos adatoms ir krūties žymekliams, kurie buvo padovanoti didžiosioms Lietuvos  ligoninėms.

Kauno klinikų informacija ir nuotrauka

>71  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2025

gydytojų

2399

slaugos specialistas

3050

naujagimių per metus
X