Kauno klinikų Chirurgijos klinikos Kasos, kepenų ir tulžies latakų chirurgijos skyriaus vadovas doc. Tomas Vanagas tiki, kad rekordinį 16 kepenų transplantacijų skaičių, atliktą per metus, pavyko pasiekti dėl profesionalios organų transplantacijų komandos pastangų. „Tokiai motyvuotai ir iniciatyviai komandai, manau, nėra nepasiekiamų rezultatų, – džiaugiasi doc. T. Vanagas. – Metų pradžioje, kovojant su COVID-19 pandemija, kiekviena kepenų transplantacija buvo labai didelis iššūkis, nes buvo neaišku, ar užteks žmogiškųjų resursų, vietų intensyvios terapijos skyriuje.“ Docentas priduria, kad visos kepenų transplantacijos, atliktos Kauno klinikose, buvo sėkmingos.
„Net kovojant su COVID-19 pandemija, kepenų transplantacijų programa Kauno klinikose sėkmingai tęsiama ir vystoma, – priduria prof. J. Kupčinskas. – Organų transplantacijos dažnai yra vienintelis gyvybę gelbstintis gydymo metodas, todėl džiugu, kad Lietuvoje šis procesas nenutrauktas net sudėtingais pandeminiais metais. Didelė dalis Europos šalių, net ir susidūrę su labai rimta COVID-19 situacija, kai gydė tūkstančius sunkios būklės pacientų intensyviosios terapijos skyriuose, nenutraukė donorystės proceso ir transplantacijos paslaugų.“
Transplantacijos – tai komandinis darbas, neįsivaizduojamas be gydytojų, gydytojų rezidentų, slaugytojų ir transplantacijų koordinatorių. Sklandų darbą transplantacijų metu Kauno klinikose užtikrina dešimtys specialistų: donorų ir transplantacijų koordinatoriai, gydytojai anesteziologai reanimatologai, chirurgai, urologai, oftalmologai, nefrologai, gastroenterologai, kardiologai, pulmonologai ir kiti. Slaugytojai ir pagalbiniai darbuotojai taip pat dalyvauja visuose sudėtinguose transplantacijų procesuose ir yra svarbi jų sklandumą užtikrinanti dalis.
Kauno klinikų informacija