Naujienos

Kauno klinikose paskelbta gripo epidemija

Informuojame, kad nuo vasario 11 dienos Kauno klinikose paskelbta gripo epidemija – leidžiama lankyti tik sunkios būklės pacientus arba esant neatidėliotinai būtinybei. Leidimai lankymams išduodami profilinių klinikų skyriuose.

Vadovų mokymai #5. Komandos valdymas: formavimas, išlaikymas, sutelkimas ir lyderystė

Jau penktą kartą Kauno klinikų vadovai susirinko į mokymus Birštone, siekdami ugdyti ir tobulinti savo vadybines kompetencijas. Šį savaitgalį mokymai skirti komandos valdymo subtilybėms ir sėkmingesnio darbo vardan bendrų tikslų diegimui. Mokymus vedė žinomi lektoriai iš Lietuvos bei svečias iš Jungtinės Karalystės. 

Kauno klinikose ir LSMU lankėsi svečiai iš Bratislavos Comenius universiteto

Kauno klinikų, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Bratislavos Comenius universiteto (Slovakija) atstovai šią savaitę aptarė bendradarbiavimo galimybes tarptautinėje mokslinėje bei projektinėje veikloje. Susitikime dalyvavo prof. Juraj Peyer, Comenius universiteto, klinikinės veiklos ir studijų fakulteto prodekanas ir Bratislavos universitetinės ligoninės vidaus ligų klinikos vadovas bei dr. Peter Jackuliak, Comenius universiteto, medicinos studijų plėtros, kokybės ir inovacijų fakulteto prodekanas su delegacija, kurių pagrindinės domėjimosi sritys yra endokrinologija, diabetologija, gastroenterologija, reumatologija bei genetiniai tyrimai. Kauno klinikų ir LSMU mokslininkai bei svečiai pristatė savo institucijas, jų pasiekimus bei vystomą mokslinę tiriamąją veiklą, glaudesnės partnerystės galimybes.

Dažniausiai užduodami klausimai dėl naujojo koronaviruso ir rekomendacijos gyventojams

Kas yra koronavirusai?
Koronavirusai – tai didelė grupė virusų, kurie gali sukelti įvairias ligas. Dažniausiai koronavirusai sukelia lengvas ar net besimptomes infekcijas, tačiau gali sukelti ir sunkias kvėpavimo takų infekcijas, tokias kaip Artimųjų Rytų respiracinio sindromo (ARRS) ar sunkaus ūminio respiracinio sindromo (SŪRS) koronavirusines infekcijas.

Kas yra naujasis koronavirusas?
Kinijoje protrūkį sukėlęs koronavirusas (2019-nCoV) yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms.

Gintarės gyvenimas su cukriniu diabetu: kai kurie net nežino, kad aš sergu

Gintarei cukrinis diabetas diagnozuotas, kai ji buvo vos dviejų su puse metų. Moteris pasakoja, kad simptomai buvo įprasti: troškulys, dažnas šlapinimasis, svorio kritimas. „Geriausiai atsimenu mamos blynus – man kepa aliejuje, o broliams taukuose. Žinoma, kad brolių blynai būdavo skanesni ir vis aš ieškodavau būdų, kaip paragauti tų uždraustųjų“, – dabar su šypsena prisimena Gintarė.

Gerėja diagnostikos galimybės moterims dėl krūties vėžio

Siekiant pagerinti atrankinės mamografinės patikros paslaugos kokybę ir sumažinti mirtingumą bei negalią nuo krūties piktybinių navikų, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pasirašė sutartį dėl 10-ties naujų skaitmeninių mamografų įsigijimo. Jie pakeis susidėvėjusią įrangą net 8 šalies gydymo įstaigose. Tam iš Europos Sąjungos (ES) fondų lėšų skirta daugiau nei 1,3 mln. eurų.

Pirmą kartą Lietuvoje sėkmingai išgydytas dvynių transfuzijos sindromas

Šiandien klaipėdietės Deimantės šeima ant savo rankų laiko gruodį gimusius dvynukus. Moteriai pirmą kartą Lietuvoje sėkmingai atlikta dvynių transfuzijos sindromui gydyti kraujagyslių lazerio koaguliacija. „Viskas prasidėjo nuo to, kad mano nėštumas buvo priskirtas prie didelės rizikos. Taip atsidūriau Kauno klinikose“, – pasakojimą pradeda dvynukų mama Deimantė.

Kauno klinikų gydytojai mergaitei padovanojo antrą gimtadienį

Kauno klinikoms 2019 metai buvo neeiliniai: atlikta 500-oji inkstų transplantacija, o per tris paras atliktos net septynios sudėtingos organų transplantacijos. Keturiolikmetė Kamilė – viena iš laimingųjų, kuriai Kauno klinikose sėkmingai transplantuotas inkstas. „Dukra nuo mažens turėjo šlapimo pūslės funkcijos sutrikimą, o vaikystėje net du kartus sirgo šlapimo takų infekcija“, – pasakojimą pradeda Kamilės mama Irena.

Tarptautiniai ekspertai padės efektyvinti Lietuvos gydymo įstaigų valdyseną

Lietuvoje planuojama skirti daugiau dėmesio ir pagalbos gydymo įstaigose dirbantiems vadovams. Tam pasitelkta Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Edinburgo Karališkasis gydytojų koledžas (angl. RCPE). Šių organizacijų ekspertai kartu su Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), didžiųjų ligoninių ir kitų sveikatos sektoriaus įstaigų vadovais pradėjo aktyvią diskusiją, kaip efektyvinti sveikatos sektoriaus įstaigų valdymo sistemas, taip didinant teikiamų asmens sveikatos paslaugų efektyvumą ir saugumą. Ateityje planuojama sukurti nuolatinį pagalbos ir kvalifikacijos kėlimo mechanizmą. 

Mažylio Mato istorija: gydytojai padarė stebuklą

Šiandien supermeno kostiumą vilkintis Matas po daugiau nei pusę metų trukusio intensyvaus gydymo Kauno klinikose ir tik trumpų vizitų namuose ruošiasi vykti namo. Berniukas kartu su sese dvyne Urte pasaulį išvydo vos 23 nėštumo savaitę. „Viskas prasidėjo balandžio 25 dieną, kai atsibudusi pamačiau šiek tiek kraujo. Pasitarusios su mama nusprendėme palaukti, pažiūrėti, kas bus toliau, – prisiminė Mato mama Akvilė. – Vėliau prasidėjo tokie skausmai, kurių nebegalėjau kentėti. Atvykus į ligoninę, išgirdau, kad gresia persileidimas, todėl nieko nelaukiant išskubėjome į Kauno klinikas“.

Pirmą kartą Lietuvoje endoskopiniu būdu atlikta kompleksinė peties operacija

Lietuvoje pirmą kartą atlikta peties sąnario lūžio ir raiščių fiksacija endoskopiniu būdu. Sudėtinga kompleksinė operacija atlikta Kauno klinikose profesionaliam Gruzijos regbio žaidėjui Grigorijui Kerdikoshviliui. Pacientas jau vasarą galės atstovauti Gruzijos regbio komandai ir tęsti sportinę karjerą.

Pirmą kartą Lietuvoje pritaikyta chemoterapija izoliuotoje galūnėje

Kauno klinikose pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse atlikta hiperterminė (aukštos temperatūros) chemoterapija izoliuotoje galūnėje pacientui, kuriam diagnozuota  minkštųjų audinių sarkoma, peraugusi blauzdikaulio kaulus. Taikant šį gydymo metodą, chemopreparatų poveikis navikui yra didesnis nei įprasto gydymo metu, padidėja tikimybė pacientams išsaugoti galūnes, palengvėja pooperacinis laikotarpis ir sumažėja chemoterapijos toksinis poveikis organizmui.

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X