Naujienos

51 kartą kraujo paaukojusi slaugytoja diabetologė Aušra: labiausiai džiugina išgelbėtų pacientų istorijos

Kauno klinikų Endokrinologijos klinikos slaugytoja diabetologė Aušra Krivolap pirmą kartą kraujo paaukojo prieš dvylika metų. Per šį laikotarpį kraujo donore moteris buvo jau 51 kartą, o šiais metais jai suteiktas Garbės donoro vardas.

Kauno klinikose jau atlikta daugiau nei 200 kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų

Kauno klinikose jau atlikta daugiau nei 200 kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų. 
Šios transplantacijos Kauno klinikose atliekamos nuo 2015 metų. 
Kauno klinikose įdiegtos visos pažangios kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos paslaugos. Atliekamos tiek autologinės, tiek alogeninės kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos.

Pacientų lankymo tvarka Kauno klinikose

Kauno miesto savivaldybėje naujų COVID-19 ligos atvejų skaičiui 100 tūkstančių gyventojų per 14 dienų esant daugiau nei 500, Kauno klinikose galima lankyti pacientus, kurie yra paskiepyti COVID-19 vakcina (pilna vakcinavimo schema) arba persirgę COVID-19 liga. 
Lankyti galima vieną kartą per savaitę, darbo dienomis (nuo 16 iki 19 val.), jei pacientai ligoninėje gydomi ilgiau nei savaitę. 

Pasaulinės širdies dienos minėjimas Kauno klinikose

Rugsėjo 29-oji – Pasaulinė širdies diena. Šios dienos minėjimo tikslas – supažindinti žmones, kaip galima kontroliuoti širdies ligų rizikos veiksnius bei skatinti rinktis sveiką gyvenimo būdą.

Kauno klinikų gydytojai grąžino paaugliui įprastą gyvenimą

Septyniolikmetis Lukas gyveno aktyvų jaunuolio gyvenimą iki tol, kol pradėjo justi skausmą krūtinėje. Vaikinas skausmo, atsirandančio tik po treniruočių, per daug nesureikšmino. „Didelių nusiskundimų niekada neturėjau. Po fizinio krūvio jausdavau skausmą kairėje pusėje, bet jis praeidavo“, – pasakoja Lukas. Atvykus apžiūrai pas Kauno klinikų specialistus ir atlikus reikalingus tyrimus, paaiškėjo kiek kitoks atsakymas nei buvo tikėtasi – vaikinui diagnozuota širdies raumens liga, kuriai būdingi grėsmingi širdies ritmo sutrikimai (aritmogeninė kardiomiopatija). Jam rekomenduota kardioverterio-defibriliatoriaus implantacija (IKD). „Implantuojamas aparatas veikia be medicinos personalo, kad ir kur pacientas bebūtų: grybautų miške, žvejotų paežerėje ar tiesiog būtų vienas namuose“, – apie implantuojamo prietaiso galimybes pasakoja Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Širdies aritmijos skyriaus vadovas gydytojas kardiologas prof.  dr. Aras Puodžiukynas.

Ką svarbu žinoti moterims, patyrusioms priešlaikinį gimdymą?

Priešlaikinį gimdymą patyrusios moterys nerimauja dėl kitų nėštumų ir baiminasi, kad jis taip pat gali baigtis priešlaikiniu gimdymu. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Akušerijos skyriaus vadovė prof. Meilė Minkauskienė pastebi, kad siekiant išvengti priešlaikinio gimdymo kito nėštumo metu, svarbu išsiaiškinti, kokios priežastys jį nulėmė anksčiau. Taip pat profesorė pataria nesivadovauti mitais, o geriau pasitarti su gydančiu gydytoju. „Dažnai moterys tiki, kad gulimas režimas gali padėti išvengti priešlaikinio gimdymo, tačiau pastebėta, kad moterys, besilaikančios griežto gulimo režimo, priešlaikinį gimdymą patiria net du kartus dažniau nei tos, kurios išeina pasivaikščioti, atlieka lengvą buitinę veiklą. Gulėjimas didina stresą, prastina kraujotaką ir didina trombozių riziką, tokiu būdu didina ir priešlaikinio gimdymo riziką, todėl jis skiriamas retai ir itin sudėtingose klinikinėse situacijose“, – sako prof. M. Minkauskienė.

Kauno klinikų specialistai ragina pasitikrinti dėl pilvo aortos aneurizmos

Minint Pasaulinę aortos dieną, Kauno klinikų specialistai Nacionaliniame Kauno dramos teatre kartu su Endovaskulinių specialistų asociacija surengė akciją, kurios metu kiekvienas norintis galėjo pasitikrinti, ar neturi išsiplėtusios pilvo aortos. Renginio metu buvo patikrinti apie 250 žmonių. Šis tyrimas neskausmingas, atliekamas echoskopu ir trunka vos kelias minutes.

Socialinio darbuotojo svarba sveikatos priežiūros įstaigose

Lietuvoje socialinis darbas yra neatsiejama medicinos sritimi jau 20 metų. Socialinio darbuotojo vaidmuo sveikatos priežiūros įstaigose svarbus dėl visuomenės senėjimo ir įvairių ligų paplitimo. Jie dažnai sulaukia pacientų, susirgusių sunkiomis ligomis ir susidūrusių su krizinėmis situacijomis, prašymo padėti spręsti socialines problemas. Taip pat pacientams reikalingas šių darbuotojų dėmesys, išklausymas, emocinė parama. 

Rugsėjo 27 dieną minima Lietuvos socialinių darbuotojų diena, todėl apie socialinių darbuotojų svarbą ir vaidmenį sveikatos priežiūros sistemoje kalbamės su Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos socialine darbuotoja ir Socialinio darbo koordinavimo vadove Andželika Balčiūniene.

Pacientų sauga Kauno klinikose ir Lietuvoje. Realybė ar ambicingas planas ateičiai?

Net moderniausiose pasaulio ligoninėse apie 10 proc. pacientų patiria žalą, susijusią su nepageidaujamais įvykiais, ir net 3 proc. pacientų miršta dėl galimai išvengiamos priežasties. Bent 50 proc. tokių nepageidaujamų įvykių galima išvengti taikant priemones, orientuotas į pacientų ir darbuotojų saugos didinimą. Nors Lietuvoje apie pacientų saugos principų taikymą kalbama dar atsargiai, Kauno klinikos jau kurį laiką diegia pacientų ir darbuotojų saugai didinti skirtas iniciatyvas. Pacientų sauga – tai įvairūs procesai ir priemonės, kurie mažina nepageidaujamų įvykių, atsirandančių sveikatos priežiūros sistemoje, skaičių.  

Vaisiaus širdies ydos diagnostika – dar motinos įsčiose

Kasmet Lietuvoje, kaip ir pasaulyje, 6 - 12 iš 1000 naujagimių gimsta su širdies yda. Nors dėl gydytojų kvalifikacijos ir modernių technologijų širdies ydas galima nustatyti dar nėštumo metu, Lietuvoje ši diagnostika siekia vos 25 procentus. “Tai reiškia, kad tik vienam iš keturių naujagimių, turinčių širdies ydą, ji nustatyta dar jam negimus, - pasakoja  Kauno klinikų Vaisiaus medicinos centro vadovė, gydytoja akušerė ginekologė doc. dr. Eglė Machtejevienė. – Todėl gydytojams labai svarbu mokytis ją atpažinti ir diagnozuoti laiku”. Rugsėjo 8-9 dienomis Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje surengta hibridinė konferencija „Vaisiaus širdies echoskopija – nuo pagrindų iki detalaus ištyrimo“. Mokymuose dalyvavo gydytojai akušeriai ginekologai, vaikų kardiologai iš trijų Baltijos šalių, o patirtimi dalijosi Lenkijos, Austrijos bei Lietuvos specialistai. Nuotolinės paskaitos, demonstracinės vaisiaus echokardioskopijos transliacijos ir praktiniai mokymai padėjo specialistams geriau suprasti vaisiaus širdies patologiją, jos diagnozavimo svarbą bei būdus.

Papildomi telefonų numeriai registracijai pas Ambulatorinio diagnostikos centro specialistus

Papildomi, laikini telefonų numeriai registracijai pas Ambulatorinio diagnostikos centro specialistus iki tol, kol bus įdiegtas modernus unifikuotas skambučių centras.
 +37066467397+37061692834+37066467039+37066442745 (darbo dienomis 8-17 val.)

Gydytojų konsultacijos ir kitos ambulatorinės paslaugos yra teikiamos Ambulatoriniame diagnostikos centre. Čia paslaugas teikia trylikos specialybių gydytojų: pulmonologai, alergologai ir klinikiniai imunologai, ortopedai traumatologai, urologai, nefrologai, reumatologai, onkologai, hematologai, odos ir venerinių ligų gydytojai (dermatovenerologai), chirurgai, genetikai, gastroenterologai, ausų, nosies ir gerklės ligų gydytojai (otorinolaringologai).

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X