Naujienos

„Kol skaitote šią antraštę, nuo šios, retai visuomenėje aptariamos, ligos mirė keturi žmonės“

Remiantis Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) paskelbta ataskaita, pastangas kovoti su grėsmingu ir dažnai mirtimi besibaigiančiu sepsiu mažina rimtos žinių spragos, o ypač mažiau išsivysčiusiose pasaulio šalyse. Nuo sepsio kas 2,8 sekundes pasaulyje miršta vienas žmogus, kasmet suserga maždaug 50 mln. žmonių, o 11 mln. iš jų – miršta. Dalį šių skaičių sudaro ir vaikai bei naujagimiai. „Pasaulis turi skubiai dėti kuo daugiau pastangų didinant informacijos apie sepsį prieinamumą, kad visų šalių piliečiai galėtų laiku aptikti, o gydytojai – gydyti šią klastingą būklę“, – teigia PSO vadovas T. A. Ghebreyesus. Mintimis apie šią daugybę gyvybių nusinešančią būklę sutiko pasidalinti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Intensyviosios terapijos klinikos gydytoja anesteziologė reanimatologė prof. Dalia Adukauskienė, kurios ekspertinė sritis yra sepsis.

COVID-19 liga: kokie požymiai ir liekamieji reiškiniai labiausiai vargina lietuvius?

Kauno klinikų Reabilitacijos klinika atliko tyrimą,  kurio metu įvertinti pacientų, persirgusių COVID-19 liga, liekamieji reiškiniai. Šių metų gegužės-liepos mėnesiais surinkti beveik 1300 respondentų duomenys. Pirminiai duomenys parodė, kad 9 proc. sergančiųjų išsivystęs pokovidinis sindromas, kai COVID-19 ligos simptomai išlieka daugiau nei keturias savaites. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skaičiuoja, kad kas dešimta ūminė COVID-19 liga pereina į lėtinio susirgimo eigą.

Gydytojas psichiatras E. Diržius: depresija ateina lėtai ir nepastebimai

Depresija – sunkus psichikos sutrikimas, kuris paveikia ne tik žmogaus psichologinę, bet ir fizinę būklę. Lietuvoje apie 10 proc. gyventojų serga depresija, o jos epizodą yra patyręs kas 4-tas žmogus. Per metus Kauno klinikų Psichiatrijos klinikoje gydoma apie 2 tūkstančius pacientų, sergančių depresija. Pirmieji ligos simptomai yra svarbiausi, į kuriuos nereikėtų numoti ranka, o skubiai kreiptis pagalbos. 

Rugsėjo 10 dieną minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena, todėl apie žmonių emocinę sveikatą ir vieną iš psichikos sutrikimų – depresiją – kalbamės su Kauno klinikų Psichiatrijos klinikos gydytoju psichiatru Edgaru Diržiumi. 
 

Kauno klinikos gaus šimtatūkstantinę respiratorių paramą

Kauno klinikos sulauks paramos iš įmonės UAB „MB+” – ligoninės medikams ji dovanoja daugiau nei 133 tūkst. vienetų respiratorių (FFP2). Parama Kauno klinikų gydytojus pasieks iki šių metų pabaigos.

Šiandien trečiąja COVID-19 vakcinos doze pradėti skiepyti Kauno klinikų darbuotojai

Šiandien nuo ryto pradėtas Kauno klinikų darbuotojų skiepijimas trečiąją (stiprinamąją) COVID-19 vakcinos doze. Pasiskiepyti trečiąja doze galės visi norintys ligoninės darbuotojai. 

Prestižinis reitingas: LSMU – geriausiai vertinamas universitetas Lietuvoje

Ypatinga žinia šalies aukštajam mokslui – naujausiame prestižiniame „Times Higher Education“ (THE) pasaulio universitetų reitinge Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) užėmė aukštą vietą ir įvertintas tarp 601–800 geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų. Šių metų reitinge tai yra aukščiausias iš visų Lietuvos universitetų įvertinimas.

Nuo pirmadienio Kauno regiono gydymo įstaigose didinamas covid lovų skaičius

Toliau prastėjant epidemiologinei situacijai, Kauno regiono gydymo įstaigose nuo rugsėjo 6 d., pirmadienio, didinamas COVID-19 liga sergančių pacientų gydymui skirtų lovų skaičius. 15 papildomų stacionaro lovų su deguonies tiekimu įsteigiama LSMU Kauno ligoninėje. Iš viso nuo kitos savaitės COVID-19 liga sergantiems pacientams Kauno regiono gydymo įstaigose skiriamos 173 lovos stacionaro lovos su deguonies tiekimu ir 20 reanimacijos ir intensyviosios terapijos (RITS) lovų su DPV galimybe.

Pacientų lankymo tvarka Kauno klinikose

Kauno miesto savivaldybėje naujų COVID-19 ligos atvejų skaičiui 100 tūkstančių gyventojų per 14 dienų esant daugiau nei 300,  Kauno klinikose pacientus galima lankyti vieną kartą per savaitę darbo dienomis nuo 16 iki 19 val., jei pacientas gydomas ilgiau nei 7 dienas. 

Kauno klinikų Vaikų chirurgijos klinikoje vaikams sukurta nauja žaidimų erdvė

Vasaros pabaigoje Kauno klinikų Vaikų chirurgijos klinikoje atidaryta žaidimų erdvė vaikams, kurioje sergantys vaikai galės smagiai praleisti laisvalaikį, žaisti, bendrauti ir bent trumpam pasijusti tarsi namuose. Anksčiau žaidimų erdvės vaikams šiame skyriuje nebuvo, todėl mažiesiems ligoninėje trūko veiklos. 

Kauno klinikose tradiciškai paminėta Rugsėjo 1-osios šventė

Kauno klinikų bendruomenė po metų pertraukos sugrįžo į Didžiąją auditoriją paminėti Mokslo ir žinių dienos iškilmingoje Rugsėjo 1-osios penkminutėje. Šios šventės metu bendruomenė džiaugėsi ne tik įkvepiančiais sveikinimais ir seniai girdėtu šventiniu šurmuliu, bet ir nuostabia atlikėjų sukurta atmosfera.

Kauno klinikose pirmą kartą Lietuvoje taikytas inovatyvus onkologinių ligų gydymo metodas

Kauno klinikose pirmą kartą Lietuvoje atlikta unikali procedūra – peptidų receptorių radionuklidinė terapija pacientui, kuriam diagnozuotas išplitęs neoperabilus neuroendokrininis navikas (NET) storojoje žarnoje. Ši nauja procedūra suteikia galimybę lengviau kontroliuoti klastingą ligą ir neleidžia jai progresuoti. 

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X