Naujienos

Kauno klinikų gydytojų įspūdžiai iš darbo Armėnijoje: ši patirtis mus augina

„Padėti Armėnijai kovoje su COVID-19 apsisprendžiau per minutę, kai tik sužinojau apie šią galimybę. Pagaliau iš mokinio tapome mokytojais, galinčiais ne tik žiniomis, bet ir tiesiogine pagalba padėti kolegoms kitoje šalyje“, – sako Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos gydytojas anesteziologas reanimatologas Ainius Žarskus su kolegomis antra savaitė besidarbuojantis Armėnijos ligoninėse, kuriose gydomi COVID-19 sergantys pacientai. 

Danutės gyvenimas pasikeitė sužinojus apie retą ligą

Apie tai, kad serga reta endokrinine liga, Danutė Puchova-Ledniovė sužinojo prieš devynerius metus. „Pirmą kartą apie akromegaliją išgirdau iš savo kaimynės, kuri yra akių ligų gydytoja. Buvome ilgą laiką nesimačiusios, todėl kaimynei pamačius mano veido ir kūno pokyčius kilo įtarimų. Ji pasiūlė, kad man reikėtų kreiptis į gydytoją endokrinologą. Po konsultacijos ir atliktų tyrimų buvo aišku – man akromegalija“, – prisimena moteris. 

Kauno klinikose gimė pirmasis kūdikis po pagalbinio apvaisinimo Kauno klinikų Reprodukcinės medicinos centre

Istorinis įvykis – Kauno klinikose gimė pirmasis kūdikis po pagalbinio apvaisinimo Kauno klinikų Reprodukcinės medicinos centre. Pasak centro vadovės doc. Eglės Drejerienės, pastojimo tikimybė buvo nedidelė, tačiau moteris pastojo ir sėkmingai išnešiojo vaikelį. 

Kepenų transplantacijoms Kaune – 20 metų: operacijų nesustabdė ir COVID-19 pandemija

COVID-19 pandemija ir trijų mėnesių trukmės karantinas Lietuvoje apribojo daugelio ligoninių teikiamas sveikatos paslaugas, tačiau Kauno klinikose nenutraukė atliekamų transplantacijų. Karantino dėl COVID-19 laikotarpiu Kauno klinikose atliktos 3 sėkmingos kepenų transplantacijos. Tai – jau 92 kepenų transplantacijos, atliktos ligoninėje per 20 metų. 

73 kartus kraujo aukojęs Juozas: tai nuostabus jausmas

„Kraujo donorystė – tai neįkainojama dovana kitam žmogui, – sako Juozas Vaitkevičius. – Pirmą kartą kraujo paaukojau 2006 metais, prieš Šv. Kalėdas. Tą dieną mano sesers vyras pateko į autoavariją, todėl jam teko atlikti operaciją ir prireikė kraujo. Ši nelaimė mūsų šeimai buvo tarsi starto linija tolesnei donorystei“, – prisimena vyras. 

Kauno klinikoms padovanojo oro dezinfekavimo įrangą

Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (International Women‘s Association of Vilnius) narės Kauno klinikoms įteikė patalpų oro dezinfekavimo įrangą – baktericidinius UV recirkuliatorius. Šios specialios lempos naikina virusus ir bakterijas, todėl gali būti statomos onkologijos skyriuose, chemoterapijos procedūriniuose kabinetuose arba laukiamuosiuose. 

Imunitetas – kodėl turime juo rūpintis?

„Organizmą nuo įvairių infekcijų, tarp jų ir visiškai naujos COVID-19, apsaugo ne tik asmens apsaugos priemonės ir veiklos ribojimai, bet ir mūsų imunitetas. Ar mes susirgsime ir jeigu taip, tai kaip stipriai sirgsime, priklauso nuo jo būklės“, – sako Kauno klinikų Imunologijos ir alergologijos klinikos vadovė, gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė prof. Brigita Šitkauskienė. 

Pokyčiai dėl patekimo į teritoriją prie Kardiologijos klinikos

Nuo kito pirmadienio (birželio 8 d.) Kauno klinikose pradedami daugiaaukštės automobilių saugyklos statybos darbai Sukilėlių pr. 19 B, todėl įvažiavimas į teritoriją prie Kardiologijos klinikos vartų bus uždarytas.

Prašome visų, kurie naudodavosi šiuo įvažiavimu, nuo pirmadienio į Kauno klinikų teritoriją įvažiuoti per J. Lukšos-Daumanto gatvę.

Numatoma, kad statybos darbai bus baigti per 10 mėnesių. Siekiant užtikrinti ligoninės pacientų ir lankytojų patogumą, naujoje aikštelėje bus įrengta 300 parkavimosi vietų.

Atsiprašome už laikinus nepatogumus.

Kauno klinikoms padovanoti COVID-19 antigeno nustatymo testai

Rotary klubai Kauno klinikoms padovanojo 3250 greitųjų COVID-19 antigeno nustatymo testų. Tai vieni pirmųjų testų, galintys per itin trumpą laiką nustatyti COVID-19 virusą. 

Kauno klinikose atliktas pirmasis viso žmogaus genomo tyrimas

Kauno klinikose pirmą kartą atliktas žmogaus genomo, kuriame užkoduota visa informacija, lemianti žmogaus anatomijos, audinių struktūros ir funkcijų ypatybes, tyrimas. Tai pirmasis žingsnis didžiausios apimties genetinių tyrimų įdiegime ligoninės Genetikos ir molekulinės medicinos klinikoje. 

>71  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2025

gydytojų

2399

slaugos specialistas

3050

naujagimių per metus
X