Naujienos

Kauno klinikų medikai ir kraujo donorai išgelbėjo jaunos mamos gyvybę

Vieną rytą nubudusi Akvilė pajuto, kad nutekėjo vaisiaus vandenys. „Sunerimau, nes laukiausi 35 savaites, o nutekėję vaisiaus vandenys buvo rožinės spalvos. Nedelsiant pasiėmiau reikalingus daiktus ir išvykau į ligoninę“, – prisimena telšiškė. – Kadangi jau esu gimdžiusi neišnešiotą naujagimį, paprašiau, kad iš rajoninės ligoninės mane vežtų tiesiai į Kauno klinikas.“

Ką žinoti besiruošiančioms gimdyti?

Laukiantis kūdikio kyla daug klausimų apie tai, kaip tinkamai pasiruošti gimdymui? Kada atvykti į Gimdymo skyrių? Ar galės gimdyme dalyvauti artimas žmogus? Labai svarbu, kad šeimos pagausėjimo laukiančius pasiektų tiksli ir patikima informacija. Todėl Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos specialistai pasirengę atsakyti į kylančius klausimus ir patarti. Startavo nauja rubrika „Nėštumas. Gimdymas. Naujagimis. Atsako specialistai“, kurios pirmoji tema buvo – ką žinoti besiruošiančioms gimdyti? Tiesioginės Facebook transliacijos metu kalbėjosi ir į klausimus atsakė Gimdymo skyriaus vadovas prof. Mindaugas Kliučinskas, Priešlaikinio gimdymo sektoriaus vadovė, gydytoja akušerė ginekologė prof. Meilė Minkauskienė ir vyresnioji akušerė Virginija Stankevičiūtė.

Kauno klinikose įdiegta specializuota gama kamera

Kauno klinikose – naujos diagnostikos galimybės širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems pacientams. Radiologijos klinikoje įdiegta specializuota kardiologinė gama kamera – pirmoji Lietuvoje, skirta tyrimams dėl išeminės širdies ligos ir širdies nepakankamumo. 

Atnaujinta informacija apie nėščiosioms ir gimdyvėms teikiamas paslaugas.

Atnaujiname informaciją apie nėščiosioms ir gimdyvėms teikiamas paslaugas.

  • Į gimdymą kviečiame atvykti su veidą dengiančia apsaugine kauke.
  • Gimdyme (gimdant natūraliais takais) gali dalyvauti vienas artimasis.
  • Gimdyvei ir ją atlydėjusiam asmeniui COVID-19 tyrimas atliekamas Akušerijos ir ginekologijos klinikos Nėščiųjų ir gimdyvių priimamajame. Testu iš anksto rūpintis nereikia.
  • Po gimdymo artimasis su gimdyve gali likti tuo atveju, jei gimdyvė perkeliama į vienvietę palatą, įsipareigojant visą buvimo ligoninėje laikotarpį nepalikti Klinikos pastato. 
  • Ne vienvietėje palatoje gulinčios gimdyvės gali būti lankomos vieno artimojo ne daugiau kaip 2 kartus per savaitę ir ne ilgesniam kaip 15 minučių laikui. Apie artimojo apsilankymo poreikį gimdyvė praneša palatos akušerei. Lankytojas įrašomas į sąrašą, kur nurodomas tikslus laikas ir data, kada artimasis gali atvykti.

Kauno klinikose – pirmoji aortos vožtuvo implantacija neužmigdant paciento

Kauno klinikose pirmą kartą implantuotas aortos vožtuvas per kateterį (TAVI), pacientui netaikant bendrosios anestezijos. Šios sudėtingos procedūros metu į pacientės kaklo arterijas, maitinančias galvos smegenis, įvesti specialūs apsauginiai filtrai, apsaugoję 83 metų moterį nuo galimo išeminio insulto per procedūrą. Šie filtrai operacijos metu panaudoti taip pat pirmą kartą. 

Pareigūnus ir medikus Kaune suvienijo kilnus tikslas

Šiandien Kaune, Dainų slėnio aikštelėje, Kauno vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir Kauno klinikų Kraujo centro atstovai gyventojus kvietė į akciją „Saugus ir atsakingas vairuotojas“, kurios tikslas – ne tik daugiau sužinoti apie saugų elgesį kelyje, bet ir neatlygintinai padovanoti kraujo.
 

Atgavusi regėjimą Kauno klinikų pacientė džiaugiasi pagerėjusia gyvenimo kokybe

Laimutė puikiai pamena laikotarpį, kai dar prieš kelerius metus ji kentė stiprų akies skausmą ir su viltimi laukė donorinės ragenos bei jos transplantacijos. „Buvo laikotarpis, kai regėjimas taip nusilpo, kad nebegalėjau skaityti, žiūrėti televizoriaus ar perskaityti žinutės telefone, – sako raseiniškė. – Po ragenos transplantacijos mano gyvenimo kokybė ženkliai pagerėjo.“

 

62 metastazės smegenyse: iššūkis Aušrai ir gydytojų komandai

Prieš du metus Aušrai gydytojai išoperavo inkstų naviką – operacija praėjo sėkmingai, tačiau po kurio laiko moteriai pradėjo svaigti galva, silpo kairė ranka ir koja. „Po truputį tapo sunkiau vaikščioti – turėdavau šiek tiek pagalvoti, kad dabar turiu statyti koją ir eiti. Nieko blogo tikrai neįtariau, kol tyrimas neparodė, kad jau tuo metu galvoje buvo 19 nedidelių metastazinių židinių“, – istoriją pradeda moteris, kuriai iš viso gydytos 62 metastazės, iš kurių dvi – smegenų kamiene, ypač svarbioje ir jautrioje smegenų struktūroje, jungiančioje galvos ir nugaros smegenis.

Dėkojame Kauno klinikų medikams grįžusiems iš humanitarinės misijos Armėnijoje

Nuoširdžiai dėkojame už drąsą, ryžtą ir profesionalumą Ainiui Žarskui, Lukui Neimanui, Roman Botov ir Donatui Mečislauskui, sėkmingai grįžusiems iš humanitarinės misijos Armėnijoje, kur savo žiniomis su vietiniais medikais dalinosi ir teikė pagalbą gydant COVID-19 sergančius pacientus.

Sugrįžę gydytojai pasidalino savo kelių savaičių įspūdžiais ir patirtimi bei džiaugėsi, kad iš mokinių tapo mokytojais kitos šalies sveikatos priežiūros specialistams.

Didžiuojamės Jumis!

Kauno klinikose – naujos gydymo galimybės sergantiems onkologinėmis ligomis

Kauno klinikose atlikta pirmoji alogeninė periferinių kraujodaros kamieninių ląstelių (KKL) transplantacija moteriai, sergančiai limfoma. Pacientė tapo pirmoji Lietuvoje, kuriai prieš transplantaciją kartu su chemoterapija taikyta viso kūno apšvita. 

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X